Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

mutace

Jedem z mála (možná jediný) filmů mistra Van Damma, při kterém se nepozvracíte ihned, ale až cestou domů z kina. Na něj docela úspěch. Ally Walker také nevzbuzuje mnoho sympatií ()

hribisko

Netvař se tak na mě že jsi úplně zlý, jsou rány který to nekončí, na stole zbyla trhavina, molotov dolejvám, neříkej mi podvacátý že už to znáš, tvůj uzi a krvelačný voči, čaroděj týhle noci, jeho mina, krvavá hlína rozum zhasíná ve sbírce zeschlejch uší, bože zastav čas kino začíná se mi smát. ()

illy.cz

Když si vzpomenu na skvělý výkon Lundgrena jako psychopatického umělého zabijáka, přeběhne mě mráz po zádech. Jóó prostě jeden z filmů mého dětství... ()

Skleni

Aj cez stupidné výkony hercov je tento film klasikou medzi akčnými báchorkami. A so zaujímavým dejom hovoriacim ináč o ničom, tak je tento film krásnou oddychovkou. Nerozmýšľajte či si ho pozriete. Jednoducho nerobte nič s mozgom. Len vložte kazetu či dvd do prehrávača a pozerajte. Nebudete sklamaný. Ale je tu hrozba že po pár dňoch už na film zabudnete. :).. 60% ()

Kingjiri

"Co to s tebou ksakru udělali?" "Nevim, ale zjistím to." Tahle klasika mě stále nějak míjela, i když jsem fanoušek akčních scífek, ale teď už jsem jí konečně zkouknul. Narozdíl od ostatních filmů s Van Dammem tady nemám moc co vytknout. Po technický stránce skvělá podívaná (ani bych neřek, že je to už skoro dvacet let starý), příběh dokonce dává smysl a já tu dost povedených hlášek:) Pro Van Damma je role vojáko-robota jak šitá na míru, protože díky svému "hereckému umění" ho dokázal tenhle drsňák zahrát dokonale. Škoda, že už v týhle roli zůstal napořád i v dalších filmech, kde si stále drží robotí obličej bez emocí nehledě na to, co se zrovna děje, ale to už je holt riziko povolání. Dolph Lundgren byl jako záporák velice dobrej a Ally Walker byla zase luxusní šťabajzna a mě trochu naštvalo, že se tu svlíkal jenom Van Damm:) Dávám čtyři poctivě vydřený hvězdy za nejlepší film s Van Dammem vůbec. Škoda, že už se nepodařilo alespoň ještě jedno další pokračování Univerzálního vojáka. ()

Gixian

Ve své době mi to přišlo oproti jiným "výplachům" devadesátých let slabé, nevýrazné. Dnes mám naopak pocit, že zde zub času nehlodal tolik co u jiných vandamovek. ()

rainman93

Budoucnost armády USA byla psána v roce 1992 a hlavními hrdiny byl Belgičan a Švéd pod vedením Němce. Tak se mi to líbí!!! ()

Stíba

Čistokrevné akční béčko počátku devadesátých let s notnou dávkou futuristického šmrncu, dvěma klasickými titány oboru JCVD a Dolphem Lundgrenem a se vším co na těhle filmech máme tak rádi. ()

Torgal

Je to s podivom, ale najlepšie na celom filme bola nekorektnosť, ktorá sa už dnes nenosí. Zabíjanie civilistov a detí, explicitné násilie, nadávky a fajčenie hlavnej ženskej postavy pôsobia banálne, no v dnešnej hyperkorektnej dobe je to ako balzam na dušu. Film ako taký zas ale za veľa nestojí. Je to len plytká napodobenina terminátora, ktorej bolestivo chýba zaujímavejšia zápletka než len “spomenul som si, že ťa nemám rád, zdochni”. Technicky je to celkom v pohode (i keď cítiť menší rozpočet), no kvôli slabému deju je to prinajlepšom priemer. 6-/10 ()

Razzor_82

"Dobrou noc hajzle!" Dvě věhlasné ikony akčních béček v jednom filmu. To byla tehdy neskutečná pecka na video kazetách. Oba herci se výborně doplňují akcí i vtipem. Když jsem byl ještě děcko, tak jsem se bál  Lundgrenových náhrdelníků z lidských uší. 7/10 ()

Candyman

Lungren vs. Van Damme, prostě nářez. Od doby co jsem to viděl jsem toužil po tom, aby ve filmech hrali proti sobě takové hvězdy. No jen si to představte. Schwarzenegger vs. Stallone , to musí být něco. ()

Wencek

Dříve se mi film docela líbil ale dnes už je to opravdu docela blbost. Nikdy jsem neměl moc rád J.C.V.Damma a to se nemění dodnes. Film měl slibný námět, zpracování nebylo taky zase až tak špatný, ale celkově to působí až moc Béčkově. A navíc ten konec na tý farmě je opravdu moc trapný. No nevim celkový dojem je taky dost Béčkový takže 2*. ()

Gardenboy

Je vidno, že Emmerich je režisérom, ktorý svoju nastolenú latku čím ďalej tým viac podliezajú ... Tetno je jeden z jeho prvých filmov a zároveň jeden z najlepších - porovnateľná je snáď len hviezdna brána, inak všetko sú srágory :) ()

Sign

No každopádně jeden z nejlepších filmů od pana Van Damma a Lundgrena, a také klasika a legendární akční sci fi film!! ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)