Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

Ceberus

Ve stručnosti je to Terminátor s jiným pozadím pro film. Rozdíl tu samozřejmě je: Univerzálnímu vojákovi chybí strach z budoucí apokalypsy a hlavní záporák je psychopat a spoustu toho nakecá. Myslel jsem si, že po shlédnutí tohoto filmu pochopím, z jakého světa prvotřídních akčních filmů JCVD spadl, že se teď chce dostat zpět na výsluní, ale asi budu muset zajít ještě více do minulosti. Ale těch pár dobrých hlášek to zachraňuje od jedné hvězdičky. ()

Kroup4

Univerzální voják je prostě dobrej.Já ten film mám rád už od malička.Finální bitka je skvělá a brutální zároveň.Myslím,že film patří do klasiky akčních filmů. ()

Armin82

Když řeknu,že byl film dobrej,tak je to průměr,ale průměr to podle mě nebyl...Universal Soldier je kultovní snímek a nápadem,obsazením a scénářem podle mého velmi nadprůměrný!Van Damme jako slušnej voják se smyslem pro spravedlnost a Lundgren jako pošahanec co si dělá náhrdelníky z lidských uší,mě výborně pobavili, už když jsem to viděl před x lety...dobrej scénář,nápad,obsazení,vtip,final fight a Lucovo bezednej žaludek = 80% ()

Acrobat

Vstane z mŕtvych? Stojí mu, teda prepojenie mozgu u mŕtveho funguje? Temný príbehu spojením dvoch dutých hláv pri povrazoch v jedinom filme skvelého Emmericha, pri ešte revolučnej hudbe. Universal peace? ()

danny_21

Jean a Dolph, akční hvězdy 90. lét vpod vedením Emericha. Oběma "hercům" pomohlo, že hrají kamenné vojáky, tudíž mohli uplatinit své obyvklé herecké představení a nikoho nepohoršit :-), Roland ještě nepřekypuje vlajícími vlajkami s pruhy a společně se jim porařilo uvařit docela slušnou akční podívanou, která patří k tomu lepšímu v reporotáru výše zmíněného tria - P.S Vždycky jsem fandil Dolphovi, aby tu roznožku pořádně zmastil - 60 % ()

Psycho.R

Emmerich o sobě teprve měl dát znát a kucí JCVD a Dolph hrají přesně tak, jak bych si představoval. Devadesátky v počátcích, doba, kdy se studia nebála točit erka a tady je to znát. To samé se nedá říct o pokračováních. Dvojka špatná, trojku, pokud jí neřadim do série, tak je zkouknutelná a to, co přišlo potom, to odmítám vnímat jako pokračování. ()

Rudyamon

Kdysi dávno jsem byl z tohoto filmu unešený. Pak jsem ho viděl po letech a přemýšlel jsem, v čem jsem to tenkrát jel. Musel jsem být totiž mimořádně zhulený, když se mi tento film líbil. Je to velice průměrné drama, kombinované slabounkým odvarem sci-fi s příměsí akce, aby se u toho moc nemuselo přemýšlet. Vlastně k tomu ani není co víc dodat. Dávám velice univerzální 2 hvězdičky - 40%. ()

Sammy.Boy

Dokonalý tandem Van Damme/Lundgren coby dva nesmiřitelní vojáci v boji proti sobě na život a na smrt! Na to se vždycky rád podívám. ()

Likan7

NIkdy jsem si nevšiml, že můj guilty pleasure natočil Roland, nějak mi to k němu nepasuje. Ještě než začal Roland bourat Bílý dům, USA, půl vesmíru, natočil jeden z mých nejoblíbenějších akčňáků, který mam rád i po letech (přestože jeho kvality pokulhávají). Van Damme má nejlepší formu a Dolph mu minimálně úspěšně sekunduje, tyhle dva byla vyloženě výhra. Třeba scénu v restauraci zbožňuju dodnes. Jasně, musíte vypnout mozek a nepřemýšlet nad tím, ale pak Vás čeká 90 minut akčního béčka, který se Vám bude líbit. ()

rublik05

Emmerichova verze Terminátora, ovšem bez Arnolda, ale s neméně sympatickým Van Dammem a šíleným Lundgrenem. Oba dva jsou jasnými tahouny celého filmu, role jim perfektně sedly a jejich postavy mě moc bavily. Ačkoliv se jedná o takovou sci-fi kravinku, snímek je na svou dobu opravdu pěkně natočený, efekty ujdou, akční scény rovněž nepůsobí vůbec špatně. Chyběla mi ale větší porce hlášek, neboť některé scény si o to přímo říkaly. Příběh je spíše jednodušší, sází se především na akci a také na charisma hlavních protagonistů. Celkově se jedná o slušně natočené akční béčko, které však mohlo mít mnohem propracovanější příběh a více humoru, na druhou stranu film díky Emmerichovi má své nepopíratelné kvality a své fanoušky si i v dnešní době určitě najde. 6/10. ()

Nix

Za mne se tohle povedlo. Na Van Damma je nezvyklý příběh, který je celkem na přijatelný béčkový úrovni a více akce. Na konci se sejde Drago a JCVD, což se jen tak nevidí a člověk se na to i těší. Tohle můžu. ()

Hellknight12

Nedávno pozreté snáď po 10 rokoch. Musím uznať, že aj po toľkých rokoch je to stále dobrý film. Síce oboch hercov nemusím ale čo už. Obaja hlavný herci hrajú nadpriemerne. Vedľajšie postavy hrajú síce slabšie ale dá sa to. Hudba je fajn. Príbeh je zaujímavý. Celkové hodnotenie je za mňa 60%. Taký nadpriemerný akčňák. ()

heinlich

To nejlepší ze sebe dostali dva mistři bojových umění. Jeden prťavej belgičan a druhej přerostlej švéd se utkají v souboji na život a na smrt a do toho jim sekunduje líbezná blondýna v robotickém experimentu, který je koukatelný jen pro diváky, kteří jsou již náctiletí. Příjemné na tom je, že jsou to oba veteráni z Vietnamu, takže po probuzení si nejsou jisti, jestli jsou ve válce nebo ne? ()

KdG

Docela dobrý, chvílema mi to připomínalo film "číslo 5 žije". I když pravda více akční a méně vtipné. ()

Alojs

Zase nebudu plýtvat slovy. Univerzální voják je sice značně poznamenán rozpočtem, ale je tu popcorňák Emmerich, hrana Lundgren a vcelku plodný děj (z hlediska akce). Jo, na tenhle snímek se kdykoli rád podívám. Nejlepší snímek Van Damma. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)