Kouzelná chůva a Velký třesk

• Velká Británie Nanny McPhee and the Big Bang (více)

Když je krize nejvyšší, zjeví se za dveřmi známá silueta chůvy s obdivuhodnými schopnostmi. Tentokrát Nanny McPhee zaklepe na dveře rodinné farmy, kde žije Isabel Greenová se svými dvěma dětmi. Zatímco Isabelin manžel bojuje ve válce, ona se musí starat nejen o farmu, ale také o rozmazlené děti, které jí z Londýna posílá sestra. A aby toho nebylo málo, tak bratr jejího muže po ní chce, aby souhlasila s prodejem farmy. Chůva Nanny bude muset řešit spory mezi divokými vesnickými dětmi a jejich rozmazlenými londýnskými příbuznými. S použitím létajícího motocyklu, prasátka lezoucího po stromech a dalších kouzel chůva vyčaruje to pravé zaříkadlo, pomocí kterého svým svěřencům udělí pět nových lekcí. (TV Nova)

Leeslie

Nevadila by změna prostředí, ani přesun v čase, ve které se příběh odehrává, konec konců časové prostředí války je dobré téma ke zpracování, ale rozhodně filmu neprospívá naprostá režisérská nezajímavost, špatný scénář i nudný příběh a především naprostá absence originality a opakování prvků z předešlého dílu. Právě režie je hlavní kámen úrazu, kdyby to měl na starosti jiný režisér, trochu si dupl a poupravil scénář, dalo by se z toho vytěžit daleko více. K čemu nám je hvězdné obsazení, když postavy jsou ploché a nikterak zajímavě se nevyvíjejí a herci nemají co hrát? Sečteno a podtrženo, naprosto nevyužitý potenciál, který zabil kouzlo prvního dílu... 40%. ()

Nikolas__ odpad!

Tato nadhodnocená zhovadilost je ostudou kinematografie a shnilým bonbónem v bonboniéře Fantasy snímků. Rodinné snímky stojí za chcíplou veverku. A za tím si prostě budu stát. Bojím se, že teď budu muset říct, že bych si radši pustil i Batman a Robin, hnis, který jsem nedávno ohodnotil jednou hvězdičkou. Ovšem, tuto nelidskou trapnost bych si pustil radši než např. Ghost ridera 2, který mi přijde o něco kvalitnější, než tato plesnivá fantasy dobrodružná matlanice, ale je nudný. A tohle je aspoň zábava sledovat, a rýpat do toho. Zajímavost: Vznik odpadu - Kouzelná chůva 2 (velký třesk): šílenci v kanále nechali hnít hrneček v jedovaté vodě osm let. Potom vzniklou tekutinu vylily na zem a dupali a dupali. Smotaly do ní všemožné sra"§/: a pahnusné LO"OP.pp.p..pů--ú/__: a vyˇˇ:ˇ"ˇ"%:"%%L:% a prokloˇˇ%%%%/ů,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, A bylo, Přiznávám že jsem první díl neviděl, ale tento film s ním nemá skoro vůůůbec nic společného, a působí jako Remake. ()

Joe16210

O poznání slabší než první díl, ale pořád příjemná komedie. Některá obsazení opět potěší, například menší role Maggie Smith. Děti jsou ale často strašně na ránu. Mám však slabost pro Asu Butterfielda. ()

djcremo

Z prasiatok aquabely a artisti skákajúci po stromoch je už aj na mňa silné kafe aj keď ide len o rozprávku. Aj ten pokus o vtip ktorý tam bol mi prišiel trápny. ()

Tempest

Trochu jsem překvapen hodně negativními názory na tento film. Možná to už nebyla taková pohádka jako první díl, ale spíše je to taková pohádková komedie. Pro děti úplně skvělý film, velmi příjemná oddechovka, hodně zábavy a kouzel. Skvělá Emma Thompson a Rhys Ifans, dobré byly také "zdravotní" sestřičky. ()

Tsuki003

Kouzelných efektů přibylo, ale kouzlo filmu, to je zřejmě nenávratně pryč. U několika scén mi bylo snad i trapně (Synchronizované plavání selátek? Proč? Nebo "drama" scéna s veledůležitým panem strýcem co vede ministerstvo války...) a nějak mě udivilo, že s otcem těch dvou městských dětí nijak nehnula zpráva o smrti/nezvěstnosti jeho bratra/švagra... A ta divná krkající vrána byla co nebo kdo? ... No nic. Tohle asi znovu vidět nemusím. Smůla. Chůva McPhee byla zajímavá. ()

Aidina

Tak za prvé, pořádnou chůvu, co to umí s holí, by potřebovalo asi hodně dětí. Něco by pochopily hned, něco později. Za druhé, Emma Thompson jako chůva byla skvělá. Jenom nechápu, ty prasečí akvabely. Bylo to nutné? ()

TonoM

O dost slabší pokračování. Z minulého příjemného dilema 5 a nebo 4 hvězdičky je dilema 2 nebo 3. Už to nemá tu štávu jako v jedničce, nicméně plno zajímavých scén se stále najde. Příjemný vánoční oddych. 55% ()

brasek

Nič zvláštne... rovnaké pocity ako u prvého dielu. Hodnotím o stupeň horšie, mal som pocit že vidím obohrané klišé. Kúzelné opatrovateľka už stratila svoje minimálne čaro, ale tento film asi nebol natočený kvôli mne a pre mňa. ()

klara.leb

Tak jednička to rozhodně není. Ale tři hvězdičky za promyšlený příběh si to rozhodně zaslouží. Protože když MecGonagalka vytáhla na konci to chrastítko, tak jsem zaslzela. ()

Radek273

Jednička se jakž takž dala, pokračování se však plácá ve stejném stylu a je o poznání nudnější. Zbytečná škoda času! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

schindler

Průměrná záležitost spíš pro menší děti. Na to, že je hlavní postava obsažena v názvu, mě přišlo, že dostala jinak vynikající Emma Thompson málo prostoru až mě tam připadala trochu zbytečná. ()