Kouzelná chůva a Velký třesk

• Velká Británie Nanny McPhee and the Big Bang (více)

Když je krize nejvyšší, zjeví se za dveřmi známá silueta chůvy s obdivuhodnými schopnostmi. Tentokrát Nanny McPhee zaklepe na dveře rodinné farmy, kde žije Isabel Greenová se svými dvěma dětmi. Zatímco Isabelin manžel bojuje ve válce, ona se musí starat nejen o farmu, ale také o rozmazlené děti, které jí z Londýna posílá sestra. A aby toho nebylo málo, tak bratr jejího muže po ní chce, aby souhlasila s prodejem farmy. Chůva Nanny bude muset řešit spory mezi divokými vesnickými dětmi a jejich rozmazlenými londýnskými příbuznými. S použitím létajícího motocyklu, prasátka lezoucího po stromech a dalších kouzel chůva vyčaruje to pravé zaříkadlo, pomocí kterého svým svěřencům udělí pět nových lekcí. (TV Nova)

IvcaSammet

Jedna z hodně mála cizích novodobých pohádek, které opravdu můžu. I když jsou některé scény až příliš, obzvlášť teda ta s prasátkama, Velký třesk se mi líbí úplně stejně jako Kouzelná chůva. Pravdou je, že jsem Velký třesk viděla dřív než Kouzelnou chůvu a jsem za to ráda. Tento film je o něco slabší než ten první, takže kdybych filmy viděla ve 'správném pořadí', myslím, že bych stejně nehodnotila. Možná je to i malou, ale pro mě významnou rolí Rhyse Ifanse, který mě i přes svou ne zrovna kladnou roli dokázal učarovat a dokonale rozesmát pokaždé, když se objevil na obrazovce. Každopádně oba filmy mě dokázaly skvěle pobavit a na oba se vždycky velmi ráda dívám. ()

Bozvav

Mnohem méně vtipné, mnohem méně půvabné, o to více bizardní. Například scéna s prasátky byla fakt ujetá, vymahačky byly taky dost přes čáru (byť jako nápad to nebyl úplně marný). Vůbec jako celek to o proti prvnímu dílu bylo podstatně křečovitější. Takový průměrný televizní počin na nedělní dopoledne. 50%. ()

tyna97

„Jsem chůva McPhee. Malé cé, velké pé.“ Pitomé dialogy, zábavné ne, naopak trapné. Zlatý první film. ()

Olík

Kouzelná chůva je o poznání méně kvalitní než její mladší sestřička z roku 2005 – možná slabší příběh, možná infantilnější humor, možná horší dětské výkony, možná chybí Colin Firth – Velký třesk se nekoná, ale pro děti pořád lepší než poslední díly Harryho Pottera. ()

hazaba

To, v čem byla první Nanny McPhee roztomilá, se v jejím pokračování úplně vytratilo. Jedná se v podstatě o nastavovanou kaši, ve které se jinak dobří herci víceméně pitvoří a člověku zůstává rozum stát, co všechno se ještě dá zmasakrovat čirým nevkusem. Tohle se Emmě Thompson opravdu nepovedlo. Jednu hvězdu dávám za hudbu a docela civilní herectví některých dětských představitelů. ()

Heroine

První díl jsem neviděla, to je možná podstatný. Takže jsem byla velmi, velmi překvapená. Některé věci jsou vtipné, jiné -ehm, anglické, a některé fakt ujeté. Dohromady to není špatný, bavilo to celkem celou rodinu, má to zábavný obsazení (vynikající je například Eros Vlahos, ale samozřejmě i Fiennes atd.), i když Asa Butterfield je nechutnej. Je to sympaticky protiválečný, a i když je tam pár míst na husí kůži trapností, nakonec se mi to docela líbilo. Jo, a nafukovací prase?! Jedna hvězdička jen za něj ;-) ()

Rathalos

Je pravdou,ze oproti genialnej jednotke je toto pokracovanie slabsie,uz to nema take caro,ktore by ma az tak ohurilo a dojalo ako v prvom dieli,no aj napriek tomu je to prijemna a pohodova rozpravka a uz len kvoli Emme Thompson dam 4 hviezdicky...:-) ()

cogi

Film, který ani nenadchne, ani nezklame .. příjemných 109 minut strávených nad základními tématy života .. přátelství, sebedůvěra, spolupráce... ()

tranquill

Neměl jsem s další chůvou problém jako někteří recenzenti. Opět se mi film líbil. Tentokrát z jiného prostředí a bez linie romantické komedie. A komu se ta krkající vrána nelíbila, ať mi vleze na hrb :-) ()

Torgal

Jednotku považujem za malú rozprávkovú klasiku, dvojka ale nemala vzniknúť. Neprináša nič nové a len opakuje koncept prvého filmu, ale tentokrát nemá žiadny zaujímavý príbeh a ani sympatické postavy. Štýl filmu navyše degeneroval do totálnej infantilnosti a jeho cieľová skupina má asi 5 rokov. I napriek tomu som bol ochotný dať filmu aspoň dve hviezdy, no záverečné zneškodňovanie bomby a udalosti nasledujúce po ňom boli už na mňa priveľa. 3+/10 ()

GlamourCat

Pro mě trošku klišé téma, už ohrané téma a stále stejné postavy dokola. Ale mělo to jisté kouzlo a myslím si, že na děti to musí působit. Velmi, velmi anglické. ()

pepa3rd

Zatímco první díl byl hravý a nápaditý, ten druhý až příliš okatě kopíruje linky toho prvního, což většinou nevede k příliš valným výsledkům. Ani zde to není výjimka. 40 % ()

Mianelia2050

Jak jsem se zde dočetla, byla prý i jednička. Tu jsem já neviděla a proto je mi ukradené, jestli to sní souvisí či ne. Hodnotím jen tento díl. Bylo to velmi zábavné, poučné, vtipné a hlavně hrozně napínavé. Moc se mi to líbilo, zařazuje se to mezi takové ty klasické pohádky pro děti, ale neuškodí ani, když se na to podívá dospělý. Hudba se hodila, byla taková...kouzelná. Příjemně mě překvapilo obsazení herců, zejména Emma Thomson a Maggie Smith (a ta mě velmi mile překvapila). ()

Primavera

Pokračovania overených originálnych diel majú vždy problém - priniesť niečo nové, aby pokračovanie malo zmysel a zároveň dať divákovi to isté, čo sa mu páčilo v prvom dieli a kvôli čomu prišiel do kina na pokračovanie. Nezávidela som Emme Thompson jej prácu na scénari! Ale napísala ho celkom dobre, viac sa z toho vytrieskať nedalo. Skôr by som povedala - niektoré originálne a nápadité filmy by mali mať zakázané pokračovania. Takže tri hviezdy sú len kvôli Emme Thompson za scénar a skvelé herecké umenie. ()