Kouzelná chůva a Velký třesk

• Velká Británie Nanny McPhee and the Big Bang (více)

Když je krize nejvyšší, zjeví se za dveřmi známá silueta chůvy s obdivuhodnými schopnostmi. Tentokrát Nanny McPhee zaklepe na dveře rodinné farmy, kde žije Isabel Greenová se svými dvěma dětmi. Zatímco Isabelin manžel bojuje ve válce, ona se musí starat nejen o farmu, ale také o rozmazlené děti, které jí z Londýna posílá sestra. A aby toho nebylo málo, tak bratr jejího muže po ní chce, aby souhlasila s prodejem farmy. Chůva Nanny bude muset řešit spory mezi divokými vesnickými dětmi a jejich rozmazlenými londýnskými příbuznými. S použitím létajícího motocyklu, prasátka lezoucího po stromech a dalších kouzel chůva vyčaruje to pravé zaříkadlo, pomocí kterého svým svěřencům udělí pět nových lekcí. (TV Nova)

Morgaine85

Mě se to líbilo. Má to kouzlo minulého dílu - kdo by odolal prasátkům jako akvabelám? Ideální pohádka pro zabavení dětí. ()

LuckaW

Musím říct, že v tomto pokračování bylo opravdu znát , že chůva je kouzelná a možná až moc. Jinak celkem dobré. ()

misuleee odpad!

Nerada hodnotím filmy, které jsem nedokoukala, ale tady udělám výjimku. Oproti pohádkové a vybroušené jedničce je dvojka pořádné bláto. Je mi líto. ()

Podpovrchem

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Bohužel i tato " dvojka" se zařadila mezi standard. Neopakovalo se setrvalé bavení se, byly úsměvné chvíle, byly i ty smutné. Vychytané jsou tam spíše nápady- pobavil mne kosák žeroucí tmel z oken a sněhulák ála bahňák, udělátka vyrobená otcem pro komfort zvířátek.. Triky jsou však skvělé a krajina kouzelná. ()

jenina

Dala jsem pět bodů, protože zdejší hodnocení se mi nezdá spravedlivé. Film mě okouzlil stejně jako ten předešlý. Scény s plavajícími prasátky úžasné, překvapující. Během filmu jsem měla mnohem častěji pocit, že všechno je možné. Protože život je přece o nečekaných věcech, o lásce, o víře, o statečnosti, o schopnosti spolupracovat. Film mě zrkátka pobavil, potěšil. Navíc: nebyla to pouhá kopie. Vlastně jediným spojujícím momentem byla chůva. A dvě chůvou vychované a nyní dospělé děti. Příběh si žil vlastním životem Dovedu si představit více podobných příběhů s chůvou Nanny McPhee, a věřím, že by každý přinesl něco zajímavého a potěšujícího. U prvního filmu byl pro mě největším bonusem Colin Firth. A došlo mi, že nescházel žádný fešák, který by se zamiloval do chudobné služtičky dle zákonů červené knihovny. Film se mi zdál pravdivější než jeho předchůdce. ()

Frood

Na rozdíl od velkého množství zde hodnotících si myslím, že se zdatně vyrovná prvnímu dílu. Moc pěkná rodinná oddychová záležitost. ()

StandikK

Tak nevim, já jsem se docela dost dobře bavil, i když nejsem už dávno malé dítě:-)))Mi se tento film hodně líbil. ()

Firefly88

Kdo zná jedničku, nechť si nekazí dobrou náladu dvojkou. Přílišná snaha o vtipnost vyznívá přílišně trapně. Dávám jednu hvězdu (pouze kvůli výborné úrovni prvního dílu). ()

cachanell

Válka - Londýn - hádající se děti - otec ve válce - matka v koncích. Tady je nutná změna a tou je chůva. Ty jo - příšerná bába - bradavici má na nose a vůbec se nezasměje. A umí kouzlit - ovšem tajně. A máme tu očekávanou dějovou linii - přeměna hádavých dětí v příjemné a milující se sourozence a samozřejmě příchod otce domů . No nic moc, celkem vše předvídatelné - ale některé scény mě pobavily. Být dítětem - možná bych se bavila více. Proto dávám 3 hvězdičky a taky pro prasátka jako aquabely :-))) ()

Tabitha

Moc barev, moc křiku, bohužel jsem viděla verzi se šíleným dabingem. Šlo to, takhle k večeru, jako pozadí, ale asi bych si to znovu nepustila. ()

JARDAHONDA

Kouzelná chůva a Velký třesk přináší další kapitolu zábavné, magické a dojemné pohádky, která okouzlila děti po celém světě. Emma Thompson se vrací jako tajemná chůva, která se objeví vždy tam, kde je nejvíc potřeba. Tentokrát se ocitá na rodinné farmě, kde vypukly rozepře mezi divokými vesnickými dětmi a jejich rozmazlenými městskými příbuznými. S podporou všeho možného od létajícího motocyklu až po prasátko lezoucí po stromech chůva vykouzlí to pravé zaříkadlo, pomocí kterého svým svěřencům udělí pět nových lekcí. ()

katikka

Oproti skvelej jednotke je toto podpriemerná rozprávka maximálne pre deti, ktorá stratila svoje kúzlo. Vzhľadom na to, že dej sa odohráva počas 2. svetovej, použitá bola moderná plynová maska, to v historickom prostredí udrie do očí. Kedže boli využité aj 3D animácie, tak si aspoň mohli dať pozor na taký fail, ako bolo kúpanie prasiatok v krásnej modrej bazénovej vode pri pohľade zhora a potápaní, pritom pri záberoch z brehu sa mali čvachtať v mútnej vode rybníka. Tak ako pri mnohých európskych filmoch sa pokračovania úspešného pôvodného spracovania ujali spojené štáty a celé to úplne pokazili, ako napr. pri filmoch Návštevníci3 a TaxiTaxi v americkom podaní. ()

The M

Bohužiaľ, výrazne slabšie ako jednotka. Vlastne som si to pri pozeraní ani nesnažil spájať s pôvodnou rozprávkou, pretože to bol väčšinou len strach a hrôza. ()

Lur

Nemám moc ráda válečnou tématiku, takže to nebyl úplně můj šálek kávy..Trochu mi tam chyběla ta kouzelná poetičnost z prvního filmu..Ale i tak mnohem lepší než spousta pohádek, které vznikají. A opět nádherná hudba.. ()

evita_

Slabšie ako jednotka, avšak hlavná myšlienka stále ostáva a asi to bolo to, čo sa mi na tom v konečnom dôsledku opäť páčilo. Skákajúce prasiatko po strome, či prasiatka ako akvabely boli už trochu moc, ale vtedy som si povedala, že je to vlastne "kúzelná" opatrovateľka a v kúzlach je možné čokoľvek... ()