Syrové a asi hodně reálné. Mám rád filmy o vzestupu normálního člověka na vrchol. Zde tedy stoupal pouze ve vězeňské hierarchii, ale stejně. I přes působivou délku je to stále zábava, prostě protože se tam vždy něco děje. Různý ti mafiánský intriky a fintičky, jak ochcat vězeňskej systém. Herci jsou naprosto přesní, takže jediné co mi tam trochu vadilo, byly ty artové vložky s halucinacema a jelenama. 9/10(7.8.2011)

Kriminální drama o tom, jak se díky vězení z devatenáctiletého mladíka, který zřejmě jen udělal další z řady blbostí, stane prvotřídní a všeho schopný zločinec. Mikrokosmos věznice se všemi svými pravidly tu konečně jednou vypadá realisticky, a přestože se děj díky propustkám občas vydává i mimo ni, propuštěním hlavního hrdiny film končí. A divák o jeho dalším osudu nepochybuje. Výborně napsané i natočené (90%).(17.7.2012)

Sychravá osudovost a syrovost staré francouzské vlny je zahalena naprosto zbytečným kouřem z prořízlého hrdla Audilardovy artové snahy. Škoda...(26.1.2010)

Nadprůměrně natočené a reálně podané s kvalitativně velice kolísavým dějem, přepálenou stopáží, výbornou kamerou a hodící se hudbou. Herci mi až tak sympatičtí nepřišli a taky se tu místy dostavovala nuda vlivem násilně naroubovaných a skřípajicích scén. 60%(7.2.2010)

oproti "kriminálom" a rôznym "shawshankom" sú európske väzenské drámy nepopierateľne a neporovnateľne kvalitnejšie, drsnejšie a lepšie. drsný, realistický "prorok" je plný veľmi kvalitných hereckých kreácií, pozvoľna hustnúcej atmosféry a niekoľkých nevšedných režijných nápadov, ktoré na jednej strane film udržujú v rovine artovejšej polohy, no vždy po čase ho prinavrátia prostredníctvom rôznych formálnych prvkov (známych z "komerčnejších" gangsteriek) späť k mainstreamovejšie orientovanému divákovi, takže výsledok veľmi zvláštnym a nečakaným spôsobom naplní každého.(16.3.2014)

• - Ako motivácia poslúžila Audiardovi návšteva väznica, pretože ho šokovalo, v akých podmienkach väzni žijú. (vander19)

• - Režisér si zvolil Tahara Rahima (Malik El Djebena) za hlavného herca svojho filmu po tom, ako ho videl jazdiť autom v jeho predchádzajúcom filme. (vander19)

• - Tahr Rahim získal „Evropskou cenu“ pro nejlepšího herce. (Olík)