Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  **

  Pamatuju si, že jsem během projekce ve své mysli vyřešil spoustu záležitostí spjatých s dalšími dny, to jak mi pozornost po hodině a půl začala samovolně utíkat ze sálu. Metráž 150ti minut je v tomto případě zabijácká! Natolik záživný film zase nebyl, aby si mohl dovolit takovou délku. Hlavní myšlenky jsou vykreslovány až příliš podrobně, napřeskáčku, celé to vlastně připomíná jízdu z Brna do Prahy po vedlejších silnicích. Herci jsou si natolik podobní, že jsem v tom kvantu postav sotva rozeznal Malika, jako by byl herecký ansámbl z jednoho klanu. Nepatrnou výtku bych měl k práci s titulkama. V souvislosti s obšírným dějem, vyžadujícím extrémní pozornost, se po jisté době začaly smazávat rozdíly mezi původní řečí snímku a korsičtinou, kterou se Malik naučil ve vězení. Možná by stačilo pasáže mluvené korsicky vyznačit kurzívou, jelikož pokud si divák nevšimne jen nepatrného rozdílu v dialektu, mohou mu uniknout vcelku zásadní konverzace. Film je bezesporu zajímavý. Jsem zvědav, jestli se v březnu objeví na udílení Oscarů v nominaci Nejlepší cizojazyčný film. Kritiky je hodnocen dobře, i zde má dost procent. Tak nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu...:-) Krom jiného by mě zajímalo třeba to, proč se vlastně Prorok jmenuje Prorok? To vážně kvůli té jedné srnce, kterou Malik zahlédl ve vidinách? Ne snad, že by byl název určující pro konečné hodnocení, avšak je pravdou, že v tomto případě mate diváky, kteří předem podrobně netuší, oč půjde.(30.12.2009)

 • FlyBoy
  ****

  Korupcia skorumpovaného štátu aneb existenciálna gangsterka podľa Audiarda. Zobrazením naturalistická, výborne zahraná a ceľkovo viacvýznamová. V europarlamente musia mať z takýchto filmov fakt radosť…:)(9.6.2010)

 • Eddard
  ****

  Dvou a půl hodinová epopej o tom, jak se z devatenáctiletého kusu nepopsaného papíru stane v nehostiném a krutém protředí francouzské věznice... Prorok (nebojte, nebudu spoilerovat). Film je stejně jako etnické a mocenské uskupení ve věznici (potažmo ve francozské společnosti) rozdělen do mnoha segmentů, vyprávějící tu o určitém časovém období, tu o konkrétní osobě. Jak už tady několikrát zaznělo, jde opravdu o velice neotřelou symbiózu vězeňského a mafiánského filmu. Tahar Rahim je v ústřední roli výborný, skvěle mu ale sekunduje Niels Arestrup aka Anthony Hopkins. Navzdory všemu jsem se však po skončení filmu nemohl ubránit pocitu, že jsem byl o něco ochuzen - středobod filmu? (Vím, že mi tady někdo namítne - a co Malik? Já to ale myslím trochu jinak) Oblouk? Nebo jen něco konkrétnějšího, co bych si z filmu odnesl. Prostě - něco co by z velice dobrého filmu udělalo film nezapomenutelný. 70%(2.3.2010)

 • mil@n.fanatik
  ****

  Slušné drama z vězeňského protředí, leč po první půl hodině, kdy jsem měl v hlavě jasných 5*, protože filmy tohoto typu můžu a půl hoďka byla zajimavá a slušná, pak už se mi to ale zas až tolik nelíbilo a upadlo do průměru, sám nevím proč, jestli mi "nevonělo" přílišné vyšetřování, či co, nevím... Na tenhle film jsem se dlouho těšil a dopředu vyhlížel, chyběly mi ale pořád titulky k filmu a tak jsem v podstatě třičtvrtě roku čekal... Nakonec můžu u sebe konstatovat mírné zklamání, ale i tak slušné... V celkovém hodnocení uvažuju o 3-4*, je to mezi, ale dám 4..:-)(21.2.2011)

 • TheRaven
  ****

  Už to, že se děj filmu odehrává ve vězení dosti zužuje okruh možných hlavních témat a Prorok není jiný. Vypořádal se s tím však velmi dobře a téměř celých 150 minut uběhne v příjemném tempu, jen s několika trochu nudnějšími pasážemi. Tvůrci nás nezahlcují zbytečnou akcí a dodávají jí právě tolik, aby nezačali nudit, ani aby film neztratil příběhovou nit a divák se nemusel každých pět minut v duchu divit, proč se děje to a ono a o co, že to sakra jde. Jen závěr mě trošku zklamal, ale celý zbytek filmu to vynahrazuje a nemusím tak nakonec slevit ze zamýšleného hodnocení. (Aero Naslepo 28. 10. 09 - lidí jako sr...k)(29.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace