Prorok

A Prophet

A Prophet

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 2009, 150 min

Pro něj začíná peklo na Zemi, pro mě vstup do filmového nebe. Snímek, který skvěle využil "skuliny" ve zločineckých ságách, tedy konkrétně období zabásnutí. Obvykle se tím začíná (popřípadě končí) či se to přeskočí titulkem "o x let později". Audiard zvládá navodit hodně syrovou a nepříjemně autentickou atmosféru, ale přitom je to mnohdy plné poetiky, takové kterou do filmu často propašovává Michael Mann. Prostě mistrovský, pomalu plynoucí film. Nic víc, nic míň. Ono také ničeho více netřeba.(16.9.2009)

Měl jsem čest vidět film na včerejší akci Aero naslepo. Kdo očekává Shawshank pro nové tisíciletí, bude zklamán. Ten film není špatný, ale ubližuje mu příliš dlouhá stopáž a tempo je velmi kolísavé. Herci film táhnou dopředu, co to dá. Ve výsledku se jedná o mírně nadprůměrný počin. 7/10(29.10.2009)

Nadprůměrně natočené a reálně podané s kvalitativně velice kolísavým dějem, přepálenou stopáží, výbornou kamerou a hodící se hudbou. Herci mi až tak sympatičtí nepřišli a taky se tu místy dostavovala nuda vlivem násilně naroubovaných a skřípajicích scén. 60%(7.2.2010)

• Falko

BAFTA Awards - 1: Najlepsi cudzojazycny film(18.5.2011)

Sychravá osudovost a syrovost staré francouzské vlny je zahalena naprosto zbytečným kouřem z prořízlého hrdla Audilardovy artové snahy. Škoda...(26.1.2010)