Malik El Djebena, odsouzený k šesti letům vězení, neumí číst ani psát. Do věznice přichází úplně sám a působí mladším a křehčím dojmem než ostatní trestanci. Je mu 19 let. Šéf korsického gangu, který vládne i vězení, si ho okamžitě vezme na paškál a pověří ho několika „úkoly“, díky kterým se Malik nejen zocelí, ale zároveň si začne získávat šéfovu důvěru. Ale Malik je odvážný a učenlivý, a tak si tajně začne spřádat vlastní plány… (oficiální text distributora)

fafejt001

Fakt drsné , dobře napsané a zahrané . A kde našli toho Malika ??? Ten jěště zahraje .... A jak se mu zjevoval ten podříznutý žiletkou ,, fakt na palici ... NUŽ dobře to natočili italsko - francouzští sůůůdruhovja . . . . . TO TEDA JO . ()

kaukola78

To je přesně film pro nás chlapi,kteří mají pořádný koule.Mafie,korupce,drogy a vězení.Netřeba víc popisovat tento film. ()

sibskyn

Aneb jak se z malého kriminálníka stane velký, vězeňský baron. Chvílemi jsem to viděl už i na pět hvezd, ale konci to nabírá zvláštní směr, který to lehce kazí, ale pořád se jedná o velmi kvalitní film. ()

Tomas_PO

Film z väzenského prostredia, ktorý (zrejme) celkom výstižne sprostredkováva realitu sveta za mrežami. Zároveň ďalší francúzsky film o živote množstva prisťahovalcov v tejto krajine. Napriek dlžke (150 minút) však nenudí. Ako viacero francúzskych filmov na túto tému aj tento poukazuje realitu priamočiaro, vo všetkej svojej surovosti, so snahou nejako sa životom pretĺcť. Životom v lochu, ktorý je však kolobehom nekonečného kriminálu, z ktorého je ťažké sa dostať. ()

PTuranyi

Hmm, podľa mňa celkom vydarený film, aj keď dosť dlhý. Ale neviem si ho predstaviť kratší... Nič zásadného sa tu nerieši (alebo žeby?). Prorok efekt je tu akosi len na efekt, ale OK. ()

M4rtin

Velice syrovy a ostre podany film s celkem zajimavym dejem. Ale davam 2 hvezdicky, protoze cele neumerne dlouhe. Kdyz naskocily titulky, cele kino si oddechlo, ze uz je konecne konec a kvapne vyrazilo domu. ()

CradleSKS

Jedna se o film prevazne z vezenskeho prostredi, po delsi dobe nekdo konecne vystihnul klasicke prostredi francouzskych veznic se vsim vsudy, mafian Marciani, ktery je "bossem" i ve vezeni, mimo jine udili i rozkazy ven, vyuzije mladeho araba Malika k zabiti jineho araba, jelikoz sam se svymi kumpany by se k nemu nemohl dostat (vezni jsou rozdeleni podle nabozenskych vyznani a dalsich veci) ikdyz byl zadobre se strazci. Malik ukol splni a po zbytek filmu se mu mrtvy zjevuje jako "prorok"..Malik postupne ziskava pudu pod nohama a zacina i svuj business.. Film bych ocenil predevsim z pohledu kamery, prirozenosti hercu, ikdyz ne nijak znamych a co asi nejvic me zaujalo byla povaha prave hlavniho hrdiny, kde autor kompletne vystihl arabskou mentalitu, ktera prisla do konfrontace se stylem "italske" mafie... ()

bystroocko

Výborně zahrané a naturalistické. Ovšem rozvleklost a zvláštní sekvence, které ubíraly v jistých okamžicích na pochopitelnosti toho, co se vlastně děje, ty dva skvělé aspekty prostě zatlačily do kouta... ()

RoyBatty444

Silný zážitok pre niekoho kto nemá s podobnou tématikou nič do činenia. Európske kino ukazuje ako sa robí dobrý film z väzenského prostredia s veľkou dávkou autenticity a vynikajúcimi hereckými výkonmi. Film je dlhý ale v každej svojej časti má čo povedať a čím zaujať. Osud je trochu ako z amerického sna ale v tomto podaní naozaj vydretý a vierohodný. ()

infotext

Odporúčam: - tým, čo majú radi gangsterky a/lebo filmy z väznice - ako argument, že z väzenia sa dá aj normálne dostať, netreba páchať Prison Breaky - sympatizantom boja za nezávislosť Korziky - milovníkom realizmu a lá Medzi štyrmi stenami Neodporúčam: - citlivým povahám, ktorým sa páčil Útek z väznice Shawshank, ale boli zhrození z brutality Umučenia Krista - všetkým ostatným citlivým povahám - ľuďom, čo nezvládajú filmy dlhšie ako dve hodiny, najmä ak je v nich ukazovaných veľa zdanlivo zbytočných detailov - tým, čo neznášajú surrealistické scény ()

sigfried

Pozvolný postupný vývoj jsem ocenil, místy mi to však přišlo až unylé. Více než roli Malika (kterému jeho zmatenost slušela v začátcích, ale později to často vyznívalo jako zmatenost herce, ne postavy) jsem si užil Cézara Lucianiho - až mi bylo líto, že mu nedali větší prostor v úplném závěru. ()

Jurcekk

Extratrieda! Režijne excelentné... scéna v pancierovanom aute... Sa mi nedostáva slov. Toto je asi najlepšie čo som tohto roku videl. ...12.X.2018 jurcekk v piatok si upratoval ako obyčajne rozprával si.... O svojom obľúbenom filme vraj najlepšom francúzskom. Opatovi... A tak Sisi povedal že si to večer pozrieš a je to rovnako dobré, ak nie lepšie... Len by si to presekal tak na 100 min.... Ten Arab!!! Tahar Rahim !!! ()

krijka

Když jsem shlédl tenhle film, tak mi spadla brada. Úžasné ničím nezkrášlované, drsné, realistické spodobnění kriminálu. Žádní vcelku hodní chlapci, kteří se do kriminálu dostali buď omylem, nebo proto, že měli špatné dětství. Žádné hezké držení pospolu a hrdým čelem vstříc špatnému osudu. Ne, nic takového. Jen banda kriminálníků, kteří se v base naučí to, co ještě neumí a kteří ani na okamžik nepřemýšlí nad tím, že by se napravili. Jde jen o přežití v drsném prostředí, kde se kvůli němu spojíte i s ďáblem. A stejně to udělá i hlavní hrdina tohoto filmu. Krůček po krůčku se pak dostává z pozice „toho Arabáče, co uklízí a vaří kafé“ na vyšší a vyšší pozice, aby nakonec, jako Jago, rozeštval své nepřátele, nechal je navzájem se pobít a z trůnu svrženého bývalého pána věznice, ztrestal svým nezájmem. To vše podloženo výbornou, nervní kamerou a úžasnými hereckými výkony všech zúčastněných, na prvním místě z výjimečným Taharem Rahimem. Pro mě nezapomenutelný zážitek. ()

Agnostik

Vynikající francouzské vězenské drama.Tohle se prostě musí zalíbit každému kdo má rád podobný a stejně napínavý filmový žánr.Za tohle vychvaluji francouzské filmaře až do nebes.Surovost a násilí je ve filmu podáváno divákovi po špetkách tak aby se snima sice neudusil,ale měl je chvílemi problém i takříkajíc spolknout.Ukazka života v kriminále vás přímo přidusí a co je nejlepší je samozřejmě kvalitní děj.Skvělé 85%! ()

90125

O tom ako basa vychovala z negramotneho chlapceka profesionalneho zlocinca. System znovu zlyhal. Ale tu akoby to bolo v poriadku, akoby to moralka sucasneho sveta mlciac dovolovala. Stat sa zlocincom bez svedomia je vlastne normalne, moderne. Trosku desive. Solidne kino, ale ziadna extraklasa. Dlhsia stopaz nevadi, zapletke by mozno obcas prospelo trosku viac spadu, viac "korenia". Ale koniec, ked mlady mafian preberie zezlo po starom, je silny. 68 % ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato