Je krásná. Je věrná. Je psychotická. A naneštěstí pro čerstvou vysokoškolačku Saru (Minka Kelly) je také její SPOLUBYDLÍCÍ. Po příchodu do nové školy Sara začíná chodit se Stephenem (Cam Gigandet) a nalézá si novou nejlepší kamarádku, spolubydlící Rebeccu (Leighton Meester). Nové kamarádství se ale záhy mění v noční můru. Sara se ocitá tváří v tvář děsivému poznání, že její přítelkyně je posedlá a nevyrovnaná osoba, která možná dokonce i vraždí! (oficiální text distributora)

m.p.mysacek

Tento film se mi moc líbí. Leighton je opravdu skvělá herečka, která se dokáže vžít snad do každé své role. Nejinak tomu bylo i v tomto filmu. Její podání psychopatky přivlastňující si kamarádku je obdivuhodné. Příběh je opravdu dobře udělaný (narozdíl od spolubydlící 2 z roku 2005, který za moc nestál). Navíc se odehrával ve škole, relativně klidném prostředí, ale i tam se dějou horory. Nikdo nepotřeboval opuštěný dům, ale jen pokoj na koleji. ()

mikessc

Ja som to videl v telke asi pred rokom a ako priemerný thriller ma to potešilo, a určite lepšie ako zakotvit u burlivého vína. 50% z mojho pohladu pre tento film. ()

Domas88

Úplná klasika, thriller o bláznivé holce, rodiče to ví, bývalí spolužáci a kamarádky, ale nějak se to pořád tutlá až ji nakonec musí někdo zabít. Podívat se na to dá, ale chvílemi se to hodně táhne.. ()

hrumsrt

Nevím teda proč si 30ti letí herci hráli na vysokoškoláky, ale zase v pohodě netflixovinka. Je snad až umění natočit drama/horor bez napětí, což se tady daří na jedničku! Spolubydlící teda byla dobře crazy, hlavně teda kotě a peircing, ale tam teda horor končí. Často právě velká nevyrovnanost mezi žánry, kdy první půle je poněkud uspávací, takže dá zabrat, než se to nějak rozjede.. Komorní a hodně typický americký teen horor. Ale určitě fajn jednohubka! 35% ()

Djmacik

Psychika robí z človeka riadne zviera si myslím. Film sa mi páčil a vôbec som sa pri ňom nenudil.... Ja mám takéto psycho rád :) ()

rigby

Thriller pro náctileté? Obrovská porce nudy, přehrávaných dialogů o ničem... Nemá smysl se o tomto filmu rozepisovat víc, všechno už tu kdysi bylo. Rutinně odvedená práce, všichni dostali zaplaceno, jedeme dál... ()

bezprezdivky

Zbytečný, leč dobře natočený film. Nebo dobře natočený, leč zbytečný film. Vyberte si ..... V podstatě se filmu nedá moc vytknout, ale na druhou stranu nepřináší absolutně nic nového (ani jediný moment) k danému tématu - tedy psycho spolubydlící (tentokrát na koleji). Mysteriozního na něm není nic, hororového také ne - když nepočítám z pupku vytržený piercing. ()

maluti

Film mě velice překvapil. Herecké obsazení bylo podle mě velice dobré hlavně se mi nejvíc líbila role Leighton Meester, která svojí zahrála na výbornou. Koukám že i jako herečka je velmi dobrá. ()

MiniRecenze

Film Spolubydlící je vysavač Vašeho času.Prvních třicet minut se ve filmu nic neděje,potom je předložená ta nejjednodušší zápletka,která to nedoplňuje VŮBEC ničím.Celý tento jednoduchý snímek se řadí do hororového thrilleru.Pro mě byla hororová ta hodina a půl než film skončil. ()

Vala

Když atmosféra zhoustla,byla jsem pěkně chycená a podělaná až za ušima :D Na mě prostě tyhle psychologický a surový věci působí víc.Na film jsem se rozhodla podívat kvůli Danneel Harris Ackles,která tam bohužel měla menší roli,za to si u mě šplhla Leighton Meester,která psychotickou potvoru ztvárnila opravdu úžasně! Za mě 5*. ()

Lilith03

Nelituji, že jsem film viděla, má v něčem své plusy, ale za mě je to podprůměr, který si znovu už nepustím. Kdybych měla tento film popsat jedním slovem, bylo by to "Basic". Je to zkrátka obyčejné. Basic a nikterak zajímavé postavy, basic psycho holka, basic příběh a basic tvůrci, kteří se v tom chvílemi plácali. Během filmu jsem četla knížku a víc jsem si vzala z těch padesáti odstínů co jsem četla, než z tohodle. Bavil mě celkem konec a jsem spokojená s tím, jak to dopadlo. ()

ana.kiss

Já horory nemám ráda ale na horor ten to film rozhodně nemá, je tam asi tak jedna lekací scéna ale při té se leknou všichni. Přišlo mi že s upoutávkou to nemá vůbec nic společného (až na herce) čekala jsem víc. Je tam pár nechutných scén při trhání piercingu nebo strčení malého koťátka do sušičky. Každopádně tento film nestojí za moc, ale 2 * jsem dala za skvělou Leighton Meester a suprovou kameru. Jinak děj není nic moc. ()

montel

Sara (Minka Kelly) přijíždí na vysokoškolskou kolej a zanedlouho vítá svou novou spolubydlící Rebeccu (Leighton Meester). Ta začne být na Sáru dosti vyxovaná a okolí z ní začne strach. Po návštěvě rodičů Rebeccy navíc Sára zjistí, že její nová spolubydlící trpí schizofrenií a že bude nejlepší se od ní držet co nejdál. Rebecca to ale nenechá jen tak...Nová variace na téma slušňačka a magor. Sympatické slečny a zajímavá i když několikrát obehraná zápletka tady bezpochyby je, ale primitivní konec srazil slušný thriller na průměr. 55% ()

polono

Tenhle film mě fakt nudil :( áchjo . Nejzajímavější a nejstrašidelnější byla scéna s piercigem. Herci hráli pěkně, nejvíce se mi na tom filmu líbili herci ;-) , film všem vřele doporučuju :) ()

Drky

Na toto téma jsem již viděl moře filmů, ale tento byl určitě ze všech nejhorší. Zase jej ovšem nemůžu úplně odsoudit, protože se na něj dalo koukat. Děj : psychopatická řekl bych lezba si najde novou oběť a modlu ve své spolubydlící na vysokoškolské koleji a kdo se na ní jen křivě podívá nebo ji chce být na blízku, musí být odstraněn Chvílemi docela napínavý film s klasickým happy endem. 1* za herecké metrosexuální postavy, 1* za zajímavý avšak již ne moc originální námět. Hodnocení 2* a 45%. ()

Chlo0opek

Místy naivní, nelogický a herecky špatně zahrán thriller.. Jak si např. "dnešní moderní dívka" může dovolit nevzít si s sebou (zde na disko) kabelku a pak si musí schovávat věci do kabelky druhé kamarádky?? Nemyslitelné přeci - i když v USA je možné jistě všechno.. ()

Mládeží přístupný Hellraiser?

Mládeží přístupný Hellraiser?

19.10.2010

Jako by nestačilo, že původní série bude pokračovat (pekelným Pekelným světem z roku 2005 to opravdu neskončilo, připravte se na Hellraiser 9: Revelation), The Weinstein Company teď připravuje remake… (více)