Je krásná. Je věrná. Je psychotická. A naneštěstí pro čerstvou vysokoškolačku Saru (Minka Kelly) je také její SPOLUBYDLÍCÍ. Po příchodu do nové školy Sara začíná chodit se Stephenem (Cam Gigandet) a nalézá si novou nejlepší kamarádku, spolubydlící Rebeccu (Leighton Meester). Nové kamarádství se ale záhy mění v noční můru. Sara se ocitá tváří v tvář děsivému poznání, že její přítelkyně je posedlá a nevyrovnaná osoba, která možná dokonce i vraždí! (oficiální text distributora)

Eldrick

GOSSIP GIRL zasahuje na college jako schizofrenická lesba s bipolární poruchou, ou jééé. Celý film jsem marně čekal na nějakou pořádnou lesbickou scénu, ale ta nepřišla. Musel jsem si pustit pořádný porno. ()

Reesam

Leighton byla famózní, ne že ne. Asi není jednoduché zahrát fanatickou spolubydlící, která je psychicky narušená a posedlá. O Mince Kelly se to už říct nedá. Hezká tvář není vše, ale její herecký výkon teda nic moc. Co se týče námětu, tak co jiného bychom mohli čekat na vysokoškolské koleji. Psycho to bylo, to jo! Ale je to spíš takový lehký odvar, no. ()

GILLWANDER

Absurdita bez chrbtovej kosti, ktorá vo finále horí ako ten najhlúpejší detský špás. Blbosť. Jedna hviezda za primeranú dĺžku. 25% ()

dyfur

......ak porovnáme s filmom Spolubývajúca s Bridget Fonda v hl.úlohe - tak toto dielko ide vyrazne nižšie....scenár,atmosféra,napätie slabé....ženské predstaviteľly dobre typologicky vybrané i dobre hrali,ale ten scenár... :) ()

M.i.k.e

podprůměrná záležitost,která se plácá někde na pomezí žánrů a prakticky nezapadá ani do jedné škatulky.Navíc je spolubydlící hodně předvídatelná a i přes svojí příjemnou stopáž se místy docela vleče.Ve spoustě podobných se nedostatky podaří tvůrcům přebít alespoň atmosférou,ale ani to se tady neděje.Na druhou stranu to ale není takový provar jako třeba Chain Letter,nebo My Soul To Take...40% ()

Caminzind

Pěkná podívaná. Klidně se vyhněte titulkům, které zbytečně odvádí pozornost. Tohle je nový nadčasový filmový žánr. Naoko se film motá okolo příběhu, veskrze mu však jde jen o jakousi eroticko-mimickou formu. Duši v ní nehledej, žádnou tam nenajdeš. A bez zášti připusť, že je to tak nakonec i dobře. 52% ()

Meridius

Docela pomalej rozjezd, druhá půlka pak mnohem lepší. Holky sou sexy a je tam týpek z Titanicu...ještě těsně za tři. ()

Marqta

Tenhle film mě upřímně příjemně překvapil. A všechno by bylo ještě lepší, kdyby to nebylo tak rádoby dokonalé, protože všechna ta nastrojenost ubrala filmu na reálnosti (i když se nedá odepřít půvab všech interiérů) . Leighton Meester byla skvělá (a já jí znala jenom ze Super drbny) a stejně tak i její postava, jen mě trochu mrzelo, že se o ní člověk dozvěděl jen málo věcí a vůbec by mi nevadilo, kdyby se postavě Rebeccy věnovalo více času, nebo alespoň většina toho, který tam měla postava Sary - která je v porovnání s Rebeccou bezcharakterní a dutá. Na začátku chvilku trvá než se film rozjede ale v druhé půlce už je to rozjeté vážně hezky - jen ten konec - ten mi prostě nesedl. A abych nezapomněla- hudba není vůbec špatná. ()

Martin741

Ako horor to snad tvorcovia ani nemysleli vazne. lebo toto fakt nemoze fungovat ako horor ani omylom. Drama jakz -takz, a ak nedajboze ide o thriller tak vyslovene podpriemerny s podpriemernym slaboduchym scenarom. A prilis sa to inspiruje teen vyvrazdovackami. 30 % ()

Aljak

Taká trochu chorobná žiarlivosť :D Asi som divný, ale mne bolo tej Rebeccy v podstate dosť ľúto a súcitil som s ňou, aj keď to čo spravila tomu mačiatku ma naozaj zarmútilo. Ale čo je také zlé na tom nechcieť sa o niekoho deliť s ostatnými? Aj keď toto bol už trochu extrém. No čo sa týka filmu, tak podľa mňa celkom dobré a zaujímavé. Aj keď bohužiaľ ku koncu z toho asi nasilu chceli spraviť horor, a to veľmi uškodilo celému filmu, ktorý bol dovtedy v podstate nadpriemerný. Nemám rád, keď to preženú s dramatizáciou a začne sa to zrazu meniť na horor, hoci len čiastočne. Ale inak som čakal od toho oveľa menej, takže spokojnosť. ()

Havaj8

Tak to bysme měli, slušnej psycho thriller, kterej mě rozhodně neurazil. A vlastně ani nenudil. Spolubydlící začne dávat hodně rychle najevo, co si kdo může k její kámošce dovolit. A vcelku brzo je i jasný, o co tam vlastně jde. Průběh byl víceméně tuctovej, ale i tak dokázal navodit nepříjemnou atmosféru. Ale o horor se nejednalo. Obě holky navíc vypadaly víc než dobře, což je jedině ku prospěchu. Škoda Rebeccy, kdyby to měla v hlavě v pořádku, tak jí to s úsměvem fakt slušelo. Chudáci, její rodiče, takovýho jmění a není to komu přenechat. Možná jsem od toho čekal i větší hrůzu, takže za mě OK. ()

bourec

Kdyby tenhle snímek běžel celou dobu v podobnym duchu jako poslední čtvrthodina,tak ok,bylo by to možná i dobrý.Ale je to jen průměr,a hudební doprovod tohodle filmu je jasnej odpad.Ale že bych se nudil,to se říct nedá.50%. ()

cariada

Lehce podprůměrný psycho horor, který nenadchne, ale má něco do sebe. Škoda, že tvůrci netlačili víc na pilu. Takhle to bylo jasný jak facka a jen jsme čekali, kdy v dívce bouchnou saze na plno. Určitě si mohli zahrát víc s tím koncem. Spoiler- třeba nechat Rebeccu vyhrát a Sáru zabít, hned by to aspoň dostalo jiný nádech a lidi by určitě byli spokojený. ()

Pajky3

No, horor? To snad ani ne. Koukat se na to dalo, hlavně kvůli sympatickýmu obsazení, holkám to docela slušelo a navíc tam byl sympaťák Gigandet. Co tam ale dělal, to je mi záhadou. Tohle jsem chtěl vybrat na hororový pátek třináctého, ještěže mě něco osvítilo a já si to rozmyslel. To bych totiž asi dostal sodu, bát se totiž dalo snad jen toho, že tu spolubydlicí neprohlídne a za to by zasloužila zemřít ()

U_S_O

Celkom zvláštny film, ktorý by sa dal charakterizovať možno dvomi slovami, ktoré sa spolu nepoužívajú ale tento film bol proste taký - pútavá nuda. Príbeh to bol jednoduchý, nič extra neponúkol ale aj tak sa to dalo pozerať. Hlavné protagonistky boli sympatické, zo začiatku sa mi trochu aj plietli lebo sú si dosť podobné, ale povahovo už odlišné boli. Ak by mal byť nejaký film etalónom pre priemerný thriller, asi by to bol tento :) ()

Juto

Spolubývajúci dokazuje, že jedna vec, ktorá je horšia ako šialený spolubývajúci, je nudná, predvídateľnosť a žiadna zábava. 4/10 ()

3n3my

The Roommate je žiarivým príkladom, že na pohľad príjemné herecké obsadenie nemusí vždy evokovať aj príjemný filmový zážitok. Netvrdím, že len herci zlyhali vo svojich úlohách, ale pekné tváričky tiež nepridali uveriteľnosti príbehu. Chcelo by to závan severského chladu a tvrdosti, nenadarmo severanom asi najlepšie idú v poslednom čase thrillerové zápletky. Nad scenárom a obohratým príbehom sa už nebudem pozastavovať, to už trefne zhodnotili iní. No aspoň že to amíci slušne natočili. ()

Madlenka26

A mě se to líbilo. No a co, že je to klasický příběh, že spolubydlící je posedla tou druhou a chce jí vlastnit! 4* jsou především za Leigton(moji oblýbenkyni) není to jen kvůli tomu, že jí mám ráda, ale kvůli tomu, že tu psycho holku zahrála na vítečnou. Věřila jsem ji to co dělala. A to se nepodaří jen tak někomu. Bylo to zajímavé od začátku do konce. Sice člověk tak tuší jak to asi szřejmě dopadne , já i přesto dávám vyšší hodnocení. Za velice napjatou atmosféru a moc se mi zde líbí , že člověk už od první chvíle poznal Že Rebecca nebude opravdu v pořádku a tvůrci to dali hned najevo. ()

Mládeží přístupný Hellraiser?

Mládeží přístupný Hellraiser?

19.10.2010

Jako by nestačilo, že původní série bude pokračovat (pekelným Pekelným světem z roku 2005 to opravdu neskončilo, připravte se na Hellraiser 9: Revelation), The Weinstein Company teď připravuje remake… (více)