Mackennovo zlato

• slovenský

Mackennovo zlato

Western

USA, 1969, 128 min

Stará Westernová klasika a jeden z filmů na kterých jsem spolu s Vinnetouem rostl. Charizmatický Peck, nahláškovaný záporák Sharif i správně prohnaný a slizký Savalas. Navrch perfektní hudba a zručná režie J Lee Thompsona jeho filmy mi prostě sedí. Vytknul bych snad jenom ty některý zbytečný zrychlený záběry se kterými se v té době hodně experimentovalo a měli patrně navodit větší akčnost. No dneska to působí spíš zmateně a nechtěně komicky. Jinak, ale určitě špičkový film ve své kategorii a pořádná dávka nostalgie.80%(25.9.2014)

Dobrý film s výborným hereckým obsazením. A brilantní hudba od Quincyho a Feliciana.. Jedna z nejlepších a klasických "žánrovek" .(10.12.2006)

Mírně nadprůměrný western. Solidní herci, jen se divím naproto nevyužitému Eli Wallachovi. Ale příběh se příliš táhne a nic moc se neděje. Jenom ten závěr je špičkovej.(16.4.2003)

Celkově si na film moc už nepamatuji ale vzpomínám jak na konci bylo to zemětřesení a to bylo moc dobrý :)(6.2.2009)

• Dan9K

Ze začátku to vypadá docela nadějně, i když trochu nudně. Jenže postupem času se film stává stále debilnější, zejména kvůli absenci věrohodnosti konání postav a logickým chybám. Na konci se pak zcela pohřbí. Hezky to shrnul canakja. Zadní plátno bylo opravdu tragické, bez něj by to fungovalo daleko líp. Jo a proč není v kolonce žánru uvedeno fantasy? Nekonečný příběh hledal inspiraci na zvláštních místech!(21.8.2010)