Mackennovo zlato

Mackennovo zlato

Western

USA, 1969, 128 min

Rozpočet $7miliónov/25%/(24.4.2006)

Jeden z posledních klasických westernů. Možná, že už ve své době byl trochu zastaralý, na konci šedesátých let už se přece jen točilo jinak. Hodnocení trochu nadsazuju, ten film není zcela dokonalý, ale je to zkrátka pravý western se vším všudy. A když jsem ho kdysi před dlouhými lety viděl poprvé, koukal jsem s pusou otevřenou. Rád se k němu vracím.(16.7.2005)

Musím říct, že za ty roky "Mackennovo zlato" trochu zestárlo. Na svoji dobu (i přes novátorsky působící závěrečnou skalní apokalypsu) je natočen dosti zastarale, chvílemi to působí dost rozvláčně a u některých scén jsem se ptal proč ? (proč lezli na tu skálu a Colorado za nimi ?). Ač se jedná o americký western ze zlatého období žánru, připomíná spíše "Vinnetoua" (to není urážka, ale fakt). V dětství halt některé věci vidíš jinak. Herecké obsazení v čele s výtečnými Gregory Peckem a Omarem Sharifem má ale hodně co do sebe, hudba je skvělá a atmosféra starých dobrodružných filmů dokonalá. Nechci říct, že by se mi "Mackennovo zlato" nelíbilo, ovšem už ne tolik jako dřív. 75%.(13.2.2005)

Možná jeden z nejlepších westernů, jaký jsem viděl. Celý se to odehrává v překrásný skalnatý krajině, herci jsou skvělí, Gregory Peck je sympaťák a stejně tak mi byl sympatickej i Sharifův bandita Colorado, na dvě hlavní představitelky ženských rolí je radost pohledět (Camilla Sparv a Julie Newmar). Škoda, že Telly Savalas nedostal víc prostoru. Dvě nejslinější scény byly rozhodně úvodní přestřelka s tím množstvím ozvěn a závěrečný úprk z kaňonu.(21.11.2008)

MÚMIA+POKLAD NA STRIEBORNOM JAZERE Dobrodružný trikový veľkofilm, ktorý je náhodou westernom. Zaujimavá práca s kamerou a z toho vyplývajúca akčnosť potešia, niektoré scény však dnes nechtiac rozosmejú... Rozhodne netradičná klasika...(28.8.2010)

• - Snímek obsahuje mnoho krásných exteriérových záběrů z Monument Valley v Arizoně, Glen Canyonu v Utahu a Velkého kaňonu řeky Colorado, kam je děj snímku fakticky posazen. (SeanBean)

• - Legenda, na jejímž základě je postaven příběh filmu, vychází ze skutečného příběhu. Po ztraceném apačském zlatě se v 19. století skutečně pátralo a postava Adamse (Edward G. Robinson) opravdu existoval. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Ve scéně, kdy Indián hodí po starci tomahavk a zasáhne ho do zad, je vidět, že herec má pod košilí schovanou desku, do které se tomahavk zasekne. (topesto)