Mackennovo zlato

• slovenský

Mackennovo zlato

Western

USA, 1969, 128 min

Nádherný dobrodružný western o hledání ztraceného zlatého kaňonu Apačů. Gregory Peck, Omar Sharif a Telly Savalas zdobí tento film svými tvářemi a hereckými výkony. Přestože trikové zemětřesné scény poněkud zestárly, film stále patří ke klasice westernu i dobrodružného filmu. Trailer: http://www.zimbio.com/watch/qTMQmLkVCxs/Mackenna+s+Gold/Omar+Sharif(23.8.2010)

Možná jeden z nejlepších westernů, jaký jsem viděl. Celý se to odehrává v překrásný skalnatý krajině, herci jsou skvělí, Gregory Peck je sympaťák a stejně tak mi byl sympatickej i Sharifův bandita Colorado, na dvě hlavní představitelky ženských rolí je radost pohledět (Camilla Sparv a Julie Newmar). Škoda, že Telly Savalas nedostal víc prostoru. Dvě nejslinější scény byly rozhodně úvodní přestřelka s tím množstvím ozvěn a závěrečný úprk z kaňonu.(21.11.2008)

Trikově překonané, katastrofický závěr s odstupem let komický, ale šerif Gregoryho Pecka je jak má být, píseň José Feliciana je nadčasová a má nefalšovanou energii, stejně jako okouzlující padouch Omara Sharifa, jehož dobrodružné filmy představují kus mého dětství.(15.2.2009)

• - Ačkoliv je spousta záběrů v závěrečné části trikových, v mnoha případech jde o reálnou destrukci. Studio si totiž pro tento účel zakoupilo skutečnou, geologicky nestabilní lokalitu, kterou poté zničilo. (Hans.)

• - Pohádkově vyhlížející údolí s vodopádem, ve kterém naleznou hrdinové úlevu po jízdě pouští, není dílem přírody, ale lidských rukou. Voda musela být na místo dopravována mnoha cisternami. (Hans.)

• - Roli, již hraje Gregory Peck, měl původně hrát Clint Eastwood. Ten však nabídku odmítl kvůli filmu Pověste je výš. (Javert)