Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

Jurcekk

Výborná je debatka u Taylorov doma. A David Earl ako Brian v bistre Cemerery Junkcion nemá chybu. . Základ je zlaviť so svojich nárokov. Inak priemerné. Akoby nevedeli či chcú love story alebo komédiu. Ale zopár konverzačiek je TOP. ()

Chlo0opek

Nějak mi tam chyběl právě ten humor, když je to ta "komedie". Když vemu třeba také britského Červeného trpaslíka, tak tam se člověk směje pořád a přitom je to i inteligentní humor a zde?? No jestli jsem se tak 3x pousmál, tak je to moc. Jednoznačně zklamání. A to navíc ještě jakž takž zachránil konec, kde se začalo konečně něco dít.. Takhle lepší 1*. ()

TommyLee

Komedii moc nečekejte, protože prvků komedie a hlášek, tam opravdu moc není, nicméně jako film na nudný večer to není úplně špatná volba. Je to taková klasika, s ničím novým tento film nepřišel, ale musí se uznat, že film celkem plyne a moc hluchých míst zde není, bohužel konec se dal očekávat, ale i tak si myslím, že si tento film zaslouží tři hvězdy. ()

Kreptry

Film jako dělaný do nedělního pochmurného počasí. Je příjemný, místy vtipný. Chtěla jsem dát jen tři hvězdičky, ale za taneční číslo Toma Hughese dávám čtyři! ()

Starejsi

Anglický humor mám rád, koniec viete síce už v polke, ale na Felicity sa dobre pozerá. Videné s českým dabingom, celkom solídny. ()

stret

Temy nacrtnute vo filme su sirsie a dali by sa lahko detailnejsie rozpracovat. Napriklad - ako by dopadla poistena pani po smrti manzela, ako dovod rozhodnutia hlavnej postavy pre odchod do sveta, ale aj dalsie linky. To ale este nebola doba serialov. Takto mi to prislo zbytocne skratkovite. ()

Bragi66

Hrome, tomuhle dávám plnou podporu z oblasti filmů o nespokojených britských mládencích, kteří se chtějí zbavit okovů místa, i kdyby měli jet třeba do Cornwallu.  Herecké výkony na vysoké uvěřitelné úrovni, podpora toho že máme vylézt z vlastní ulity je tu motivující. Pokud se někomu líbil fotrovský herecký výkon Rickyho Gervaise, tak vřele doporučuji svěží dílko Umění lhát (2009). ()

Yossaretix

Je to taková poučka o tom, jak jít za sny a co je v životě důležité, ale vtipně udělané, z Fiennese mě mrazilo, ale většinu filmu jsem se bavil a k tomu přemýšlel, britský filmový pohled na svět mám rád, jen konec byl až moc klasická romantika. ()

JoudaCZ

V okamžiku, kdy se představí všechny hlavní postavy, již přesně víte, kam se bude děj ubírat a jak dopadne. Postavy jsou velmi jednorozměrné, až na hranici karikatury. Ale hlavní problém filmu je, že se chce vyjádřit k příliš mnoha věcem - sociální rozdíly, mezigenerační spory, rodinné vztahy, chudoba (je chudší chudý v Británii nebo v Africe?)... a tím ještě proplétá přátelství a lásku. No, možná to tak z výše uvedeného nevyplývá, ale mě to stejně bavilo - výprava, soundtrack, dialogy, to vše bylo hodně povedené. Bylo tu dost málo Gervaise, zato každá jeho replika byla vtipná (vtipná klasickým způsobem, mistra trapnosti nečekejte). Herci ve vedlejších rolích výborní, trochu jsem měl problém s hlavními rolemi - Bruce občas lehce prkenný, Freddie a Julie zapomenutelní... Snork naopak excelentní. V souhrnu je to velmi příjemně strávená hodina a půl. ()

StandikK

První polovina filmu mě moc nebavila, ale druhá celkový názor ovlivnila jednoznačně pozitivně. Nejlepší konec, jaký mohl být... ()

Rapollo

To poslední, co bych od Rickyho čekal, je melancholie a věčné téma útěku za lepším. A hle, máme tu docela milý příběh s hezoučkou Felicity Jones (a samozřejmě ani nesmí chybět Rickyho alter ego Karl Pilkington - mihne se asi na dvě vteřiny na plese). Trošku sentimentální, trošku rošťácké a někdy vtipné (Elton John jako protiklad k teploušské muzice mě fakt pobavil). Scéna s vysloužilým pojišťovákem jako by vypadla z Formanovo Hoří, má panenko - i s tím odklepnutím cigarety do broušené vázy. A chlapcí působili celkem věrohodně. Líbil ses mi, filme. ()