Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

Streeper

Právě jsem to dokoukala a už teď si nedokážu vybavit o čem ten film je. Nudila jsem se. Opravdu hrozně moc jsem se nudila a nezlepšil to ani super výkon Woodyho Harrelsona. Takže jsem trošku zklamaná. ()

TomikZlesa

Slíbný a vtipný začátek postupně upadá do naprostého, nezajímavého stereotypu s opravdu "nezvyklým" koncem. Tenhle film bohužel zachranuje jen skvělý ! Woody. ()

laik_60

zaujímavý námet a nápad. Urobiť z retarďáka superhrdinu. Tak dokonalého, ľudského, s čistou dušou a srdcom. Prvá polovička filmu bola taká .. troška nudná zoznamka, do chvíle, kým sa Arthur nestretol s mladou narkomankou. Potom to dostalo švih až po (predpokladaný) záver. Chválim nielen film, ale aj krásny herecký výkon hlavnej postavy. ()

C0r0ner

Takhle nějak by to dopadlo, kdyby byl Rorschach z Watchmenů přiblblý šašek. K Defendorovi jsem se dostal úplnou náhodou, ale byl jsem příjemně překvapen jak neotřelým scénářem, tak skvěle zahranými rolemi od všech důležitých postav. O ději se moc mluvit nedá, ale tady šlo o jiné věci a ty byly zvládnuté velmi dobře. 80% ()

campix

Tento film mě velmi mile překvapil. Je vidět že Woody je opravdu ve formě. Defendor není úplně klasický superhrdina, ale po celou dobu filmu s ním soucítíte, litujete ho a fandíte mu. Překvapil mě velmi solidní hudební doprovod. Snad takovýhle filmů bude více. Už se nemůžu dočkat Kick-Ass. - 4 hvězdy ()

Wormboy

Wow...drama o mentalne zaostalom typkovi (GENIALNY Woody Harrelson), ktory si mysli, ze je komiksovym hrdinom, patrajucim po Kapitanovi priemyslu, ktory zabil jeho matku. Nech to znie akokolvek sialene, funguje to uplne bezproblemovo. Moze za to jednak velmi silny scenar usmernovany cielavedomou rukou rezisera, ktory na jednej strane vtlaca Defendorovi do ust superhrdinske steky, no na druhej strane ani v kusku nevpada do vod parodovania, ci nechceneho nadhladu a jednak mimoriadne kvalitna herecka performacia vsetkych zucastnenych. Defendor je mysleny 100% vazne a je to dobre. Velmi mile prekvapenie. Vaham medzi 3,5 a 4, ale davam 4, pretoze finalny dojem bol pre mna naozaj vynikajuci, na com nemeni nic ani "ten" zaver. ()

Dannysek4U

A co to vypovida o nas, kdyz za nas delaji veci ti, ktery by je delat nemeli? Je mi neveselo, je mi truchlivo. Jen to mozna chtelo trochu zamakat na tempu. Kazdopadne Harrelson rocks!!! ()

Andre3000

Pro mě rozhodně nejlepší role Woodyho Harrelsona, jehož fanouškem zrovna nejsem. Velmi příjemně překvapia jeho herecká partnerka Kat Dennings s velmi sexy hlasem. Hudba stejně poťouchlá jako sám Artur, jehož mizící schopnost byla naprosto geniální. ()

Martrix

Amerika je země, kde se může stát opravdu cokoliv. Není to kvůli relativnímu bohatství a není to ani výsledek neustále deklarované demokracie. Je to především díky vysoké koncentraci idiotů, pomatenců, úchylů a kriminálníků. A protože je život v takovém prostředí pro lidi, kteří se snaží žít normálně velmi frustrující, zrodili se Superman, Batman, Spiderman, Ironman..., kteří jakožto zástupci utlačovaného lidu vzali právo do svých rukou. Ono se není čemu divit, když na policii, či politiky se nedá spolehnou; často se na bezpráví aktivně sami podílí. A stejně tak není překvapující, že tito hrdinové inspirují obyčejné lidi, jenž se rozhodnou se zlem zatočit pěkně po staru, v duchu rčení, jak se do lesa volá... . A evidentně se tento námět filmařům zalíbil, protože následoval Zelený sršeň a vynikající Kick-Ass. Defendor je z těchto tří filmů asi nejméně zábavný, nicméně má spoustu dobrých chvilek a dokonce i jakýs takýs lidský přesah. Navíc je Woody v roli Arthura opravdu vynikající. Bez problému jsem mu uvěřil, že je schopen vyrazit do boje s padouchy pouze s kuličkami, nasranými vosami a skobičovkou. Úsměv a lehký nadhled však vzal za své při opravdovém střílení a konec filmu, byť byl nevyhnutelný, vyznívá poněkud rozpačitě. Za tím dobrem které sálá z Arthurovy postavy, je opět cítit ten americký smrádek, který udělal z Defendora průzkum veřejného mínění, zda nechat idioty bojovat za "normální američany", nebo zda to raději nechat být. Což je velká škoda, protože Defendor v sobě má náznaky mnohem silnějšího příběhu. ()

zette

Celkem vtipny film, bohuzel se misty snazi tvarit vazne a to Defendora degraduje. Postava hlavniho hrdiny v podani Harrelsona je dobra, stejne tak i zaporak v podani Kotease. I tak si myslim, ze to mohlo byt zabavnejsi a akcnejsi. ()

c.tucker

Film visí hlavně na Woodym, který je jako "super"hrdina výborný. Kdo by nechtěl být taky takový (myslím superhrdina, ne idiot ;-)). Je to natočeno svižně a dobře se na to kouká, ale obšas mi některé momenty přišli pěkně WTF (vystřílení policejní dodávky apod.). P.S. Elias Koteas je správnej vandráckej zkorumpovanej polda. ()

frings

Přistupoval jsem k tomuto filmu s určitým despektem, ovšem jaké bylo moje překvapení! Jsem doslova nadšen filmem a okouzlen Woody Harlesonem.....Navíc úžasně dokonalá hudba volená naprosto v přesných okamžicích...BRAVO! ()

EstéCaňa

Ne a ne a ne. Proč potřebujete filmy podle komiksových předloh Marvelu nebo DC ? Když tu máte neskutečný film o zaostalém maníkovy, který prostě MUSÍ bojovat se zlem. Defendor je mi ve všech ohledech sympatičtější než Batman, Spiderman nebo třeba Superman, protože on nepotřebuje super Batmobil jemu stačí hrst skleněných kuliček. On taky nepotřebuje superschopnosti jako třeba umění létat, nebo stříkat pofiderní tekutinu z dlaně, vystačí si s prakem nebo skleničkou zuřivých vos. Peter Stebbings si podle mě udělal pěkný debut ve velkém světě filmu a čekám od něj další zfantasmagořené superhrdinovky ve stylu Kick-Ass nebo právě Defendora. 10/10 PS. Defendoor, Defendog...:) ()

Icefist

Jde o pozoruhodný mix komických situací a velmi dramatických a hlubokých pasáží. Chvíli je to vtipné, chvíli smutné. A někdy se ty roviny překrývají a přecházejí naprosto plynule a přirozeně jedna v druhou a zpět. A právě toto, řekl bych, je ono pověstné eso v rukávu. Příběh je docela jednoduchý, i když ve finále se přetaví v silné poselství. Harrelson hraje výborně, atmosféře přidává skvělá hudba a klaplo to i co se postupné gradace až do konce týče. 80 % Oblíbená část- úsek po zveřejnění článku v novinách ()

dr.fish

Defendor kráčí tmou, aby zachránil Hammer City, vyčistil město od zločinu. Pod tímhle si lze představit hodně, ale tohle jsem nečekal. Akce střídá akci a náš hrdina dostává po tlamě v jednom kuse. Co ho nezabije ho posílí. Jeho válka proti Captain Industry je křížové tažení, kde může přežít jen jeden. Woody Harrelson září v roli jemu ušité na tělo. Je-li Dead Man s Deppem antiwestern, tak je Defendor asi antibatman. Film skvěle kličkuje mezi celkem očekávatelnými klišé a drží si laťku překvapivě vysoko až do úplného rozuzlení, které jsem čekal taky úplně jiné. Velmi, velmi slušná zábava. A i přemýšlet je o čem...90% ()

Scratt

Kdo chce psa být, hůl si vždycky najde...říká se. Pokud bych chtěl být přehnaně kritický, tak bych třeba napsal, že Defendor se inspiroval filmem Kick-Ass (který podotýkám přišel o rok později...), nebo že na komiksovou parodii je málo vtipný (opravdu Defendor vypadá jen jako parodie na komiks?). Proč bych to však dělal? Snad pokud by se mi film nelíbil a já to chtěl "odborně" okecat. Nicméně to vůbec není můj případ neboť Defendor mě naprosto dostal. Jeho akce jsou k popukání a přitom postava samotná má svoji hloubku. Režiséru Peteru Stebbingsovi se podařilo v jeden celek velice dobře skloubit bláznivou komedii s vážně míněným psychologickým filmem a Defendorův konec mě dokázal opravdu dojmout, což se mi moc často nestává. Cca po dvou týdnech jsem si dal promítací repete a jen jsem se utvrdil v tom, že plný počet hvězdiček tomuto filmu náleží právem. 95% ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze