Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

zigíš

najsmutnejší superhrdinský film čo som mal tú čest vidieť a nádnerný doklad o tom, že film nemusí byť zákonite dokonalý aby vás dostal (!) woody ako working class hero DEFENDOR neskutočne ruluje !!! ()

MI-380

Forrestgumpovský hrdina (perfektní Woody Harrelson), kterému místo matky celé dětství radily komiksy. Dojemné a vtipné. 90%. ()

Zagi20

Působivé zamyšlení nad tím, jak by to asi vypadalo, kdyby se Forest Gump po nocích převlékal za super hrdinu a páchal dobro v dnešním zkaženém světě. Upřímně, čekal jsem komedii na všechny ty hrdinské filmy, ve kterých plápolá americká vlajka a hlavní hrdina je ten největší borec na světe. Ale to jsem se šeredně mýlil. Postavu Arthura si zamiluje snad každý, je to klasický prosťáček který vás ale svým vystupováním nutí zamyslet se nad sebou samotným a nad dnešní hnusnou dobou. Strhující finále mě chytlo za srdce a musím pochválit hlavně soundtrack který dokonale doplňuje celý film. Ale ať se snažím sebevíc, na 5 hvězd to prostě nevidím. Solidní 4 musí prostě stačit. ()

Puyi

Už po zhlédnutí filmu Charlie Bartlett jsem si řekl, že musím vidět další film s Kat Dennings a vybral jsem si právě Defendor, sice uběhl více jak rok co jsem se tak rozhodl, ale co výsledek je stejný, aspoň předpokládám a je zcela úžasný. Kdybych to vzal čistě z pohledu na herecké výkony, tak to asi snad ani nemohlo dopadnout lépe, Kat byl skvělá, jak jsem doufal a co se týče Woodyho, tak ten byl ve své roli naprosto nepřekonatelný, ani si nedokážu představit, že by jeho postavu zahrál někdo lépe. A k ději - některé scény byly velmi silné a některé zase, výhradně s Woodym (má opravdu nezapomenutelné hlášky), opravdu velice vtipné. Ani mě nenapadlo, že by to mohlo být až tak skvělé... takže naprosté nadšení - 5*! :) ()

blackJag

Takový KICK-ASS a FORREST GUMP dohromady. Myšlenku to má a vzhledem k tomu, že je hlavní hrdina trochu opožděný, vesměs všechny primární výhrady jsou celkem elegantně eliminovány. 75% ()

LizianShaw

Tohle není typický superhrdinský film, a to se mi na tom líbilo nejvíce. Aneb jak by dopadli superhrdinové v e skutečnosti. Defendor je skvěle nahláškovaný, a skvěle parodizuje Batmana. Harrelson zahrál roli mentálně narušeného hrdiny výtečně. Občas jsem se i zasmál. Kat Dennings se mi moc líbila, a nejvíc mě bavily scény s psycholožkou. Skvělý konec. ()

HomeAlone

Zaujimave to rozhodne bolo , a Woody H. dokazuje ze je vyborny a hlavne talentovany herec , no aj napriek tomu mi tam nieco chybalo aby som zvysil hodnotenie ()

BuryGol

Každej chlap chtěl jako kluk bejt superhrdinou. Některejm to vydrželo. Tady se objeví hrdina lehce debilní a žijící mimo realitu. Woody Harrelson se snažil, ale sám film utáhnout nemoh. Bylo to na mě trochu moc strohý a prkenný. Na druhou stranu je to režisérův debut, a nedopadlo to nejhůř. Možná se mi to prostě netrefilo do nálady. ()

P1tr

Čtvrtá hvězda mi při sledováni Defendora před očima probleskla několikrát, ale při závěrečných titulkách zase zmizela. Přecijen se dal námět vyždímat ještě více a když jsem přemýšlel, co se ve filmu stalo, došlo mi, že vlastně nic moc. Navíc Defendor působí značně nerozhodným dojmem. V některých momentech se evidentně snaží být odlehčený, v jiných vážný, ale bohužel ani jedna složka výrazně nepřevažuje, což ze snímku dělá prapodivný hybrid, který neví co chce a ani jako kombinace těchto dvou variant nefunguje tak, jak by měl. ()

zolo23

Defendor jednoducho nemožno porovnávať s Kick-Ass, Defendor je vážna dráma o jednom mužovi, ktorý v minulosti stratil matku závislú od drog. Už od malička v sebe dusí nenávisť voči drogovým dealerom a jediné čo chce je pomstiť sa , bojovať so zlom a hlavne s "pánom Priemyslom". Arthur Poppington je muž s IQ 80, ale s odvahou supermana. Celý film stojí na nevídanom výkone Woodyho Harrelsona. V poslednom čase mi dokazuje, že čím je staršý, tým mu to lepšie "hrá". Ten záver bol úplná lahôdka a musím sa priznať, že som mal namále, aby som nevypustil nejakú tú slzu. Paráda. 85 % ()

Lottr

Rozhodně v tom vidím spíše tu dramatickou linii filmu, než tu komediální. A ač se některé scény zdály být komické, byl to spíš takový ten hořkokyselý humor, kdy je vám hrdiny spíš líto. Woody Harrelson ukázal, že umí zahrát v podstatě všechno a s rolí mentálně slabšího superhrdiny se vypořádal na jedničku. Pokud čekáte bláznivou komedii či parodii na téma hrdinských filmů ve stylu kick ass, tak hledejte raději jinde. Defendor je citlivým a dojemným příběhem o chlapíkovi, který sice nepobral moc na rozumu, ale srdce má na pravém místě a je odhodlán změnit svět za každou cenu. Velkých akčních scén, ani komediálních skečů se nedočkáte, ale defendor potěší hlavně sympatickým příběhem, dojemným pojetím a hlavně hrdinou samotným. Protože kdo si trénuje akční hlášky před zrcadlem, ten prostě musí být jednou superhrdinou. ()

BMAJTZ

Temné přemílání nad dobrem a zlem v poněkud odlišném kabátě mě velice nadchlo. Parádní nápad a výborný Woody Harrelson. Takový trochu komornější Kick-Ass. ()

mohamedsfinger

Velmi zajímavý snímek, který na první pohled působí jako parodie na komiksovky, ale ve skutečnosti se mu daří přesáhnout do několika dalších oblastí, a to úspěšně. Je možná škoda, že nejde tak nějkak celkově více do hloubky, na což by ale byla třeba asi delší stopáž a celý film by ztratil spád. A co se týká vtipných scén, tak těch tu není tolik, kolik bych čekal, ale když přijdou, tak se jedná o brilantní kousky (citronová šťáva). Každopádně Woody Harrelson předvedl jeden z životních výkonů, i když asi nebude doceněn. Zatím hodnotím čtyřmi hvězdami, protože jsem nebyl tak unešen jako u Kick-Assu, ale je dost možné, že po nějaké době své rozhodnutí přehodnotím a tu hvězdu přdám. ()

Kejdlo

Vážnější Kick-Ass, se skvělým troubou Woodym Harrelsonem a sexy Kat Dennings. Dobré drama, ale na mou pamět citelněji nezaútočilo. 7/10 ()

webhead

Kam se hrabe Kickass! Defendor all the way! Příjemně dojemný snímek okořeněný o správnou dávku humoru. Parádní! "Capes are for flying, I don't fly!" ()

Maynard.

Wops, tak tohle šlo absolutně mimo mě. Ani sem neměl to srdce to dokoukat a cca 20 minut před koncem sem si řekl: "hele, Poldo, vyser se na to, tohle už se nezlepší". Poslechl sem svoje epší já a vypnul to :o). Jako filmy se superhrdinskou tématikou, ať už vážnou (Avengers) nebo lehce odlehčenou (Kick Ass) zbožňuju. Navíc mi tohle doporučil jeden klučina u vezekmínskýho vohně, tak sem si řekl, že to bude přesně pro mě. Ale fakt to šlo uplně mimo. Hlavní hrdina mě nebavil, jeho parťačka mě nebavila, záporák mě nebavil a děj mě taky nebavi, prostě mě to celý tak nějak nebavilo.Ale naštěstí už sem tak vyzrálej, že sem schopnej si 20 min před koncem ušetřit :o)) ()

DavidS.

Hra na hrdiny a komiksový svět zase trochu jinak - civilně, převážně vážně, upřímně a dojímavě...Další z velmi dobře podaných mentálů Woodyho Harrelsona...Ještěže si loni zahrál i v Messengerovi, abychom nezapomněli, že je ve skutečnosti normální :) No a potom vždycky půvabná Kat Dennings...Milé malé překvapení... ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze