Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

keepsmile

Taková malá psychologická sonda do Harrelsonem výborně zahrané, komiksem postižené duše, vše zaobalené do komediálního hávu, přičemž se nikdo moc nesměje. Woody hraje (jako vždy) skvěle, ostatní herci skoro nestojí za zmínku, celkově story a technické zpracování už nezaujme vůbec . Bod pro Woodyho a bod za nápad. Celkově ale průměr na který se díky vleklému tempu znova nepodívám :) ()

Mangus

Odhodlanie, to je to pravé slovo, ktoré je cítiť celým filmom. Zaujímavé skĺbenie, ktoré vyšlo veľmi dobre. Možno trochu málo akčných scén a akcií Defendora (najmä tých úspešných :) ), ale asi práve o to ide. Mimochodom, skvelá hudba, ktorá vytvárala atmosféru počas celého filmu. O Woodym ani nehovorím, ten si ma získal už dávnejšie pred týmto filmom. Na plný počet to nie je, ale nechýbalo veľa. 8/10 ()

deja.vu

..opat sa vydaril jeden z debutov poslednych dvoch rokov, je vidiet, ze nastupujuca generacia filmovej tvorby dokaze preniest na platno urcite novum, ktore dava na frak skostnatenym a stereotypne sa opakujucim pribehom. Woody si opat drzi standart kvality, ktory uspesne nastartoval v Messengerovi, len tak dalej a uvidime ci dalsi debut The Other side, v ktorom si zahra, bude mat stupajucu tendenciu. Pribeh o realnom "hrdinovi" z komiksov je strhujucou dramou o vnimani nepravosti, ktore sa deju v kazdodennom zivote, upriamujuc focus sa na probemy drog a prostitucie jednym "pomalsim" chlapikom. On je stelesnenim toho vsetkeho o com si "my" len rozpravame popripade polemizujeme so svojim okolim ale nic preto nikdy neurobime, a pre tieto pripady je tu Arthur Poppington alias Defendor, ktory sa bez okolkov stavia zlocinu tvarou v tvar vo vsetkej svoje naivite uprimnosti a potrebe branit tych ktory to potrebuju. Strhujuci zaver len podtrhuje atmosferu celeho filmu. Film by som odporucal ako povinne "citanie". :) ()

veere

Nový komixový hrdina! Teda alespoň si to o sobě myslí, a vyráží bojovat se zločinem s věrným pomocníkem DefenDOGem (figurka na kapotě náklaďáku), cvrnkacími kuličkami a zákopovou pálkou. Realita naroubovaná do komixového schématu, a senzační koncert Woody Harrelsona jako "lehce šibnutého" DEFENDORA. Velmi povedený nápad a skvělý režisérský debut. ()

lada32

Smutný příběh člověka,který místo aby byl v ůstavní péči,pomateně jezdí nákladákem ulicemi a hraje si na supermana.Jak se mi líbil KISS-ASS pro svou hravou-černohumornost,zde se spíše než komedie koná to drámo.Pod kůži mi to nevlezlo.Nevím jestli to je jen tím,že člověk vidí skoro po sobě tématem podobné dva filmy.(Kiss-Ass) ()

Mr. Zero

Ten film je geniální. v poslední době je tenhle námět častej ale defendor to vzal uplně z jinýho konce než kick ass. arthur je blázen ale hned si mě získal. furt si mele to svoje. woody harrelson je neskutečnej. ()

JamesRyan

Defender..tedy pardon..Defendor byl fajn. Bohužel nic víc ani nic mín. Tohle dílko mělo potenciál, herce, dost dobrý nápad a musím uznat i nečekaný závěr. Ale něco mu chybělo. Nějaká ta jiskra kterou většinou čekám. Mořná se to časem v hlavně rozleží ale zatím sotva 60% ()

Fritorick

Je obdivuhodné jak někdo dokáže natočit film za 3.5 milionu dolarů, který s přehledem svou kvalitou, ať už hereckou, či režijní, strčí do kapsy padesátkrát dražší snímky alá Avatar, nebo piráti z karibiku. Tento počin dosud neznámého Petera Stebbingse,ve vás velice příjemnou formou rozdmýchá téměř nadpozemský rozkol emocí. Woody Harrelson vám nabízí nezapomenutelnou show, při které se v jeden moment držíte za břicho a o pár minut později utíráte slzi z obličeje a upřímě řečeno jestli si někdo zaslouží oskara, tak je to právě Woody, za svůj takřka nadlidský výkon. Jestli zrovna nebojujete o olimpijské zlato, nebo vám nehoří barák, utíkejte se kouknout na Defendora.. ten zážitek je nepopsatelný. ()

zipS

Tento film má dačo v sebe... dačo čo Vás prinúti sa zamyslieť.. očakával som trápnu paródiu na Kickass, dostal som originálny krásny film.. thx ()

Shaman::..

Slušný standard. Zasmějete si i trochu posmutníte. Problém je možná jen v tom, že dramatická linka není příliš do hloubky a příběh zůstává na konci trochu v mělčině... ()

boulala

Film bez speciálních efektů, který má v dějové lince řadu nesrovnalostí a nelogičností. Být jen o něco horší v některých momentech po stránce citové byl by špatný, to se ovšem nestalo a vznikla vynikající dramatická komedie, u které nebudete vědět zda se smát či brečet. Výsledek je tak působivý i díky Harrelsonově lidsky ztvárněné postavě hlavního hrdiny. ()

Chizkiyahu

Tohle a komedie? Lidé drazí, tehle film je překvapivě úžasné drama o traumatech, marnosti a úniku. Defendor mi trošku připomínal Forrest Gumpa. Woody Harrelson hrál úchvatně a šedivé vyznění celého filmu tomu sedlo jako anus na hrnec. Kick-Ass mě celkem zklamal, Defendor mi vyrazil dech. ()

Declen

Hodně dobré, trošku mě svrbí prst na 5 hvězd. Herecký koncert Woody Harrelsona, nedokážu si řpedstavit v hlavní roli nikoho jiného. ()

Kreveta.punk

Z traileru to vypadalo jako takovej předchůdce filmu Kick-As, tak jsem si řek proč se na to nemrknout, ale opak byl pravdou...chvilkama jsem z toho vážně chcal smíchy, hlavně při bojovejch scénách (rozhodit hrst kuliček, údery zákopovou pálkou přes držku, nebo vypustit nasraný vosy), jenže ten týpek je fakt normální retard, kterej by se kvúli svýmu přesvědčení, že je superhrdina nechal klidně odkráglovat. Až mi toho chudáka bylo chvilkama líto, ale jinak se držel dobře...to je fakt :D ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze