Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

Herráček

Na dramatickou zápletku to mělo moc superhrdinský háv a na superhrdinský film moc dramatickou zápletku... Takový "paskvil", u kterého nevím, kterou z těch dvou linií si vybrat... Za tragikomedii by to asi označit šlo, ale byla spíš tragická než komediální... Dejme tomu, že jsem čekal něco troško jiného a nejsem schopen filmu odpustit, že toho nedosáhl... ()

Cracker

Defendor je jeden z mála filmov ktorý v sebe nesú nejaký odkaz.... Po zhliadnutí by bolo asi pre každého fajn trošku sa zamyslieť, pretože Defendor nieje len komédia ala Kick-Ass, je to skôr výzva pre tých ktorý by mali niečo robiť no nerobia to... Woody bol veľmi presvedčivý a mňa teda dostal :) ()

casioa....

Woody ako pošahaný zmätok, no nejde mu to nezožrať :)...keď bol taký dobrák. Po retardovanou škrupinkou sa ukrýva citlivý príbeh. Proti zlému Goliášovi sa niekedy, ako zástanca dobra, môže postaviť aj "pomalejší" D(ávid)EFENDOR s IQ 80....why not? Je jedno, kto predsa začne žiť "fight back"....hlavne, že fightuje. ////////////////////////////////////////////////////////////// "Trouble has a way of following me." (De-FEN-DOR :)////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ()

Michelle75

Woody skvělý, ale má to být vážné, veselé nebo naivní stejně jako hrdina sám? Možná je to originální, ale asi jsem neměla ten správný den a vyloženě jsem se nudila. ()

SjamK

Příjemný film, radši lehčí drama než komedie. Perfektní výkon Woodyho Harrelsona propůjčuje hlavní postavě cit, lidskost a opravdovost. Nemyslím, že by se většina diváků s Defendorem přímo osobně identifikovala - jeho veskrze Gumpovský osud vyvolává spíše soucit. A proč ne, jako film to funguje. (Realita? Přiznejte, kolik místních bláznů, bezdomovců na Hlaváku nebo lehkých dam na E55 ve vás vzbuzuje upřímné citové pohnutí? Svoji odpověď asi znám...) Je vidět, že vedle zábavy zde nechybí prostor k zamyšlení a to je dobře. To ještě nikdy žádnému filmu neuškodilo, pokud vím. Takže kostým, pásku přes oči a směle do toho! ()

Madluska

Paráda! Nepřekonatelný Woody jako Defendor mi snad dlouho zůstane v paměti - ten přitroublý "superhrdina" s dobrým srdcem, nezviklatelnými zásadami, akvárkem plným vos a pořádnou zásobou skleněnek. Děkuji tvůrcům za moc milý film s příjemným obsazením, perfektními nápady (opakující se motiv vos kupříkladu), skvělou atmosférou, vydařenou hudbou a s humorem, který nesklouzává k ubohému fekálnímu dnu. To vše navíc korunuje hořkosladký konec (jak jinak taky ukončit takový filmík?). Prostě Defendor válí a já chci Defendoga! :-) ()

Zagros

Komedie? No nevím, za mě spíše mix parodie a dramatu, což na první pohled dohromady nejde, tady je to ovšem nejvýstižnější krátký popis, co dokáži vymyslet. Film mě každopádně dokázal zaujmout. Poslední dobou je na všechny strany překomixováno a Defendor je příjemné zpestření. Woody navíc umí hrát a tahle role mu sedla dokonale. Hrdinou je zkrátka ten, kdo je poctivý a čestný i bez masky a žádné nadpřirozené a dokonce ani „obyčejné“ výjimečné schopnosti k tomu nepotřebuje. ()

Hanys_

Zajímavé (skoro až psychologické drama) o týpkovi, který se snaží jako superhrdina Defendor nastolit ve svém městě spravedlnost. Pod tou slupkou komixového hrdiny se ale skrývá křehký, naivní, trošku myšlenkově pomalejší chlápek, kterému prostě ne všechno vyjde, tak jak by asi chtěl. Dost často vám ho bude líto, ale rozhodně mu budete fandit. To je do jisté míry zásluha i Woodyho, který si tady opět střihl nezapomenutelnou roli a potvrzuje svůj veleúspěšný rok. "Existuje 8 způsobů, jak se dostat z téhle budovy. Použiju vchodové dveře"...7.5/10 ()

cab

Skutky a ciny te delaji hrdinou...a kdyz jsi v USA tak superhrdinou a protoze mas na sobe kostym, trousis hlasky a snazis se potirat zlocin, tak te ostatni povazuji za blazna perouciho se vetrnymi mlyny. 75% ()

noby

Skutečný superhrdina. Psychicky narušený hrdina, bojující proti zlu s až dětským pohledem na svět, a stejně dětským nezlomným odhodláním, se sidekickem v podobě prostitutky a fanoušky z lidu vytvořil milý snímek, který dobře funguje jako drama i jako parodie, a to se jen tak nevidí. Jen si myslím, že potenciál měl námět ještě větší. ()

Pitrson_CZ

Neskutecne zklamani, od Woodyho Harrelsona jsem cekal opravdu vice nez suchy humor a neustale kriklavou poker face :( ....jestli je na tomto filmu neco vtipneho ja to nenasel...misty me tento film az urazel svou stupiditou...napad dobry ale vysledek?? ehh :( ztrata casu ()

pipapaja

Lehce komiksový film, ve kterém si poctivý kretén hraje na superhrdinu, má docela průměrný příběh předvídatelný závěr a celkově je to takový lehčí podprůměr ale má i dva světlejší plusy a to je excelentní výkon Woodyho Harrelsona a nádherný soundtrack. Škoda mohlo to dopadnout mnohem lépe takhle film, zapadne do šedého průměru paměti. ()

ZdenoLo

O kvalitách Woodyho Harrelsona netreba písať to je snáď úplná samozrejmosť. Defendor je veľmi realistická postava hrdinu, ktorý nielenže nechápe nebezpečenstvo svojej "práce" ale ani sa nesnaží to pochopiť. A toto je to najkrajšie na celom filme. Obyčajný trošku zaostalý muž s posolstvom chrániť nevinných ktorý to rieši svojským spôsobom a hlavne zákopovou pálkou, guličkami a rojom nasraných ôs. Žáner dráma / komédia je úplne na mieste, vtipná scénka strieda tú vážnu a citovo vypätú situáciu. A kľudne by som si vedel predstaviť aj pokračovanie, v ktoré veľmi dúfam. ()

Corpsegrinder

Během fáze kdy přišel Super, Kick-Ass a další to byl právě Defendor kdo nejen všechny úspěšnější filmy předběhl ale zároveň je taky mnohem lepší. A to hlavně proto, že velmi chytře přenáší komiksový klišé do reality. Je to uvěřitelný a každá akce má svůj následek. Woody zde hraje na Oscara a musim říct že tohle je rozhodně jedna z nejlepších rolí jeho kariéry. Někdo zde píše že to chtělo víc humoru, já si to nemyslim. Pár vtipů to má, ale jsem moc rád že to nesklouzlo do nějaký trapný parodie kterejch je na světě milion a ke konci si to zachovalo seriózní tvář. ()

Darik

Krásnej film. Tak trochu psychologické drama o retardovaném muži a taky tak trochu akční komedie. Dal bych 3*, ale za ten konec musim dát o třídu výš. ()

VonoXX

Zapůsobilo to na mě hodně. Emoce střídala emoci. Woody Harrelson začíná být skvělým hercem. Na tak nenápadný film opravdu heroický výkon a proto dám 5*. Klobouk dolů. [85%] ()

Abiosis

*HRACIE GUĽKY, SMRTEĽNÁ ZBRAŇ* Máte radi koktejly? Tento film z vašich pocitov jeden urobí, pretože sa vám bude chcieť smiať aj plakať. A to zároveň. Nemyslím si, že sa Defendor stane kultovom filmovou postavou, ako napríklad Big Lebowski, i keď nemá k tomu ďaleko. Je to originálna postava a zároveň dosť svojská (rozumej hlúpučká) na to, aby sa jej správanie mohlo vymykať norme a pre diváka sa preto stávať príťažlivé. Je nám sympatické, ako si jeho jednoduchá myseľ nerobí starosti s následkami do budúcnosti (možno preto, že mu jeho mozog tak ďaleko rozmýšľať nedovoľuje) a ako hravo (alebo skôr hravou formou) bojuje proti zločinu. Veď ktorý hrdina, dokáže zneškodniť nepriateľa hracími guľkami? Ostatné postavy sú idealizované (priateľ s rodinou vždy ochotný pomôcť, vyšetrovateľ, ktorý berie prácu Defendora vážne a jedná s ním ľudsky, feťáčka, ktorá sa - no, neverili by ste tomu - do neho zaľúbi, či nemotorní gangstri...), ale to vôbec neprekáža, zodpovedá to celkovej nálade filmu. Verdikt v 1 vete: Milý film, počas ktorého sa neubránite pocitu, že Woodyho postava je také ňuňu zvieratko, ktoré si chcete políškať. 28.07.2010 ()

iampatrik

70% PLUS: žádné superschopnosti, superzbraně, superelektronické vymoženosti, supersíla - Defendor je obyčejný člověk; herecký výkon Woody Harrelsona MÍNUS: pomalý děj ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze