Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

006.Trevelyan

Když srovnám Defendora s Kick-ass a SUPER tak mi Defendor vychází jako nejslabší. S nejhorším záporákem, nejmíň zajímavou hrdinovou pomocnicí, a s koncem, který místo aby gradoval tak ztrácí... Woody Harrelson je ovšem jako bojovník za spravedlnost výborný. ()

Jenda1cz

Film obsahuje spoustu zbytečných scén. Celý film marně čekáte, že konečně něco přijde. Neměl bych, ale snad z úcty k Defendorovi a nezávislé filmařině ty 4 hvězdy musím dát. ()

E.Company

Výborný Woody Harrelson a Kat Dennings. Bláznivý superhrdina, který není až takový blázen. Tenhle film byste rozhodně měli vidět. ()

Crtcus

Jako psychologická studie je tento film poměrně jednoduchý, což ovšem nebrání výbornému ztvárněním člověka "na okraji". Určitě se nejdná o komiksovou parodii - to je jako označit Kung fu pandu za film o zvířátkách. Defendor je promyšlený, výborně zpracovaný a to včetně několika časových rovin, a závěrečné poselství nesklouzává do až tak velkého amerického patosu. Pro mne to na 5 hvězdiček stačí. ()

pejo

Úplné štyri hviezdičky to nie sú, ale aj tak som bol príjemne prekvapný príbehom aj Woodyho výkonom. Chíľkami som tam dokonca videl Forresta a trošku som aj dúfal v podobný koniec:) ()

Scott4

Očekával jsem komedii,na základě traileru,přičemž jsem dostal odlehčené drama. Veškeré komické situce jsou v traileru,ale Woody hraje skvěle a díky stopáži to rychle utíká. Pobaví,člověk se zamyslí nad tím, že udělat něco zvláštního chce opravdu pořádný kus kuráže! Hodnocení: 70% ()

majky.20

Woody, Woody a zase Woody. Tenhle chlapík má něco do sebe a svoje role pomatených bláznů hraje excelentně. V tomto filmu svoje herecké nadání prodal dokonale. Jeho Defendor a Defendog jsou v měřítku dnešní komedie o stupínek výše. Ano, člověk nebude mít otevřenou hubu smíchy od ucha k uchu celou dobu, byť někdy to za takhle veliký úsměv stálo. Hodnotím film jako celek a i díky konci přidávam ještě jednu hvězdičku navíc. Takže za 4. ()

Dusan-Be

Hodně originálně pojatý superhrdina. Za kecy, které jste nikdy předtím neslyšeli, pochválíte copywritera, za proložení hluchými scénami pokáráte rejžu ()

JerryPilsen

Bohužel mě to příliš neoslovilo.Nehrát v tom Woody asi bych nevydržel.Drží celý film,protože scénář jinak nemá co nabídnout.Od půlky jsem věděl jak to dopadne.Jenom jsem doufal,že se pletu. ()

rotas

Rozhodoval jsem se kolik hvězd dám a konec filmu rozhodl,dlouho jsem se tak nepobavil,ale kdy naposledy jsem vlastně viděl špatný flm s Woodym? ()

elgato

výborný kousek ... v posledních letech se jakoby roztrhl pytel s filmy na téma komiks a superhrdinové, ačkoli tohle dílko debutujícího kanadského režiséra žádnou komiksovou předlohu nemá, tak jej považuju zatím za nejlepší film na dané téma. btw: Harrelson už nezraje, Harrelson je vyzrálý až je radost koukat na jeho herectví. ()

Astu.

I přes nesporné komediální prvky má Defendor daleko blíž k sociální kritice, která se táhne celým filmem. Mluvit pouze o komedii je naprostý nesmysl. Woody Harelson hraje jako o život. Jediné mínus je i přes krátkou stopáž moc rozvleklý děj. ()

Johny1212

Woody Harelson. Herec, ktorého som si obľúbil už pri Messengrovi. Aj tu dokazuje, že je schopný zahrať akúkoľvek postavu. Film, ktorý vás na prvý pohľad pobaví, dojme a v samotnom závere možno tým citlivejším vytlačí zopár slzičiek... ()

Sigma05

Netrvalo dlouho, než jsem pochopil, že takového superhrdinu jsem ještě neviděl. Woody Harleson mi do té role ani moc neseděl a byl jedním z hlavních důvodů, proč jsem na tento film vůbec koukal. Ale zklamaný nejsem ani v nejmenším. Role sedla neskutečně dobře. Jednoduchý, dobře - retardovaný, lidský a milý, odhodlaný bojovat za všechny. Jako Defendor, i režisér to myslí velmi vážně a možná by se to obešlo i bez těch účelových vtípků. Výsledek působí místy absurdně, než dramaticky, ale pořád to je výsledek na plný počet. ()

saluk

Veľmi smutné, od komédie to má ďaleko. Už dlho som nevidel takú dobrú drámu. Hlavná dvojica je super, Woody Harrelson je však jasný ťahúň celého filmu. Aj obyčajný človek dokáže neobyčajné veci. ()

Harsesiss

film, pri ktorom sa môže kľudne stať, že Vám vypadne nejaká tá slzička, viac bude pri filme prevládať smútok ako smiech, každý zrejme očakával paródiu (kto nevedel o čo pôjde), lenže tento film je oveľa vážnejší, ako sa na prvý pohľad zdá. Aj keď sa možno nemusí páčiť každému, ja pozretie na jednu z najlepších úloh woodyho vôbec neľutujem. ()

petraw105

Na tento film jsem narazila velkou náhodou a popravdě moc jsem od něj ani nečekala. O to větší byla radost a překvapení z toho, jak moc je tenhle film dobrý. Popravdě očekávala jsem něco podobného jako Kick-Ass, ale tenhle film má podle mého k nabídnutí mnohem, mnohem víc. Líbilo se mi hlavně to, s jakou nonšalantností Woody Harleson zahrál postavu Arthura Poppingtona, v chápání trochu pomalejšího, ale o to dobrosrdečnějšího chlapíka, který se rozhodl udělat svět o trochu lepším místem k životu. ()

Luke_00

Necekejte parodii tohle je vazny film od zacatku do konce! Celou dobu mi bylo jasne jak tohle skonci a presto jsem byl na konci nameko. Bohuzel jsem se obcas nudil a film se mi dost tahnul, proto nizsi hodnoceni nez vetsina. Vyzdvihnout musim vykon Woodyho ktery byl uzasny a tezko si v jeho roli predstavit nekoho jineho. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze