O kapitalismu s láskou

Capitalism: A Love Story

O kapitalizme s láskou

Dokumentární

USA, 2009, 127 min

Teoreticky bych měl souhlasit s posláním filmu, ale ty falešné emocionální housličky a žonglování fakty mi úspěšně pokazily chuť. Michael Moore je egocentrický šašek, což může být zajímavé a podnětné u nadaného režiséra hraných filmů, ovšem o dokumentaristy to nesnesu. Sorry.(11.8.2010)

Třítisícítřistatřicátétřetí hodnocení....... tak dám tři.(15.4.2010)

• maarv

Manipulativní hrůza běs (Moore už je se svými metodami po většinu stopáže trapný, nudný nebo k smíchu) s překvapivě kvalitně zpracovanou pasáží o Paulsonovi a Goldman Sachs. Uprostřed toho křiku a pláče, jak jsou všichni bohatí zlí, působí jako něco z úplně odlišného filmu - jde v rámci zbytku do hloubky a vytváří sympatický prostor ke konspiračním teoriím a dalšímu studiu.(2.3.2010)

Moore to tentokrát vyhnal do poriadneho extrému, ktorý chvíľami baví a chvíľami zas nudí. Brať to vážne snáď ani nejde, ale pravdou ostáva, že "predmetné mystifikovanie" išlo Michaelovi kedysi viac...(8.6.2010)

Zajímavý, velmi dobře natočený a v mnohém poněkud znepokojující dokument.(12.11.2012)

• - Michael Moore považuje tento svůj dokument za nejvydařenější. (Othello)

• - Snímka O kapitalizme s láskou zozbierala mnoho nominácii za najlepší dokument, niekoľko z nich na cenu aj pretavila. (Marek1991)

• - Dokument měl být původně přímým následovníkem Fahrenheit 9/11, ovšem poté, co byl Bush znovu zvolen za prezidenta se Moore rozhodl zaměřit více na korporační USA. Finanční krize v roce 2008 nakonec donutila Moora úplně změnit dosavadní zaměření filmu. (Othello)