O kapitalismu s láskou

Capitalism: A Love Story

O kapitalizme s láskou

Dokumentární

USA, 2009, 127 min

Moore to tentokrát vyhnal do poriadneho extrému, ktorý chvíľami baví a chvíľami zas nudí. Brať to vážne snáď ani nejde, ale pravdou ostáva, že "predmetné mystifikovanie" išlo Michaelovi kedysi viac...(8.6.2010)

Moora mám rád, s jeho názorama většinou souhlasím, tenhle film už ale trochu překročil tu pomyslnou čáru "vydírání" a nakonec nepřinesl to, co například Bowling for Columbine nebo Sicko. Prostě zatím nejslabší Moore - 7/10(1.11.2009)

Ovšem, cítím tu jistou dávku demagogie. Ovšem dobrá filmařina a zajímavé pohledy na věc tenhle film vynáší do nebes. Navíc se člověk dobře pobaví.(28.5.2010)

No nejvíc na mě dostalo, že v USA jsou všichni, ale fakt skoro všichni vážně tlustý...(6.12.2010)

Je to takový půl na půl. Všichni víme, že Moore je fabulátor a manipulátor, tentokrát ale trošku přestřelil. Ty dojímavý příběhy vystěhovaných Američanů jsou sice zajímavý, ale všechno má dvě strany, že? Nečtou smlouvy, pak přijdou o dům. Suverénně nejzajímavější a nejvtipnější mi přišly pasáže o rozpoutané ekonomické recesi, tam jsem si říkal, že by na tom mohlo něco být a nejspíš taky je. Jenže Moore to trošku přebil těma příběhama předtím a potom. Vtipný to místy rozhodně je, je to dobře natočený, takže se na to dobře kouká, jen prostě myslim, že tentokrát to Moore s těma manipulacema a názorama decentně přehnal. 60%(20.1.2010)

• - Snímka O kapitalizme s láskou zozbierala mnoho nominácii za najlepší dokument, niekoľko z nich na cenu aj pretavila. (Marek1991)

• - Záznam prezidenta Franklina D. Roosevelta, jak hovoří o druhé listině práv, byl považován za ztracený. Moore ho objevil v jedné knihovně v Jižní Karolíně. (Othello)

• - Michael Moore považuje tento svůj dokument za nejvydařenější. (Othello)