Marsello

Pohľad dieťaťa na problémy spojené s prírastkom do rodiny... Veľmi príjemné pozeranie na chlapca a jeho šibalstvá. ()

dj.kouba

Ano, bylo to pěkné, docela dobře se na to dívalo (i když scénář nebyl vůbec žádný zázrak, ale jako fanoušek knižní předlohy musím s hodnocením trošku polevit, a to na 3*. Ale jinak se na to klidně mrkněte, takový milý filmík, u kterého byste neměli umírat nudou. ()

Olík

Jsou dvě knihy na světě, které jsem četl jako malý, přečtu si je dnes a vím, že až budu sedět ve stáří v houpacím křesle, přijde na ně opět řada. Za A jsou to Děti z Bullerbynu a za B všechna dobrodružství malého Mikuláše a jeho spolužáků. Proto jsem byl bohužel zklamán slabým filmovým zpracování knihy Mikulášovi patálie. Vím, že je těžké ztvárnit specifický humor René Goscinnyho na filmovém plátně, ale tady se to nepovedlo skoro vůbec. Vždy když můj radar zaznamenal známý příběh, promítnul jsem si v hlavě text knihy a začal se dopředu smát. Bohužel jen do doby, než se mi na obrazovce promítlo nudně suché převyprávění zápletky. Další věcí bylo, že z celkem slušně hrajících dětských herců, byl nejhorší volbou právě představitel titulní role. Co dodat závěrem než „lidé zpátky ke knihám“ :( ()

Rockerman

Lehké zklamání mi připravil Mikuláš a jeho kamarádi.Příliš jsem se nebavil,je to chvílemi dost nuda.Přesto za jedno shlédnutí to stojí a pár dobrých fórků určitě pobaví. ()

hEROic

moc prijemna komedie z pohledu detskych oci... tak trosku Bylo nas pet a tak trosku Pelisky :) pri scence se sundavanim bryli jsem se chechtal, az jsem se za bricho popadal :) 75% ()

crha

Možná je to tím, že neznám knihu, možná tím, že nemám rád protivný fakany, anebo mám prostě jen jinej vkus než většina. Třeba až natočí Káju Maříka, tak se mi to bude líbit, protože toho z dětství alepsoň trochu znám. A srovnávat to s Bylo nás pět je taky úplně mimo, jako s tím Maříkem. Prostě se mi to fakt nelíbilo a jedinkrát jsem se nezasmál, takže sečteno podtrženo na hovno. ()

pepa3rd

Autorům se povedlo téměř nemyslitelné. Nedovedl jsem si totiž vůbec představit, jak by někdo mohl převést na plátno desítky nezávislých, dokonale vypointovaných dobrodružství malého Mikuláše, které netvoří žádný společný příběh. V knize je spojuje jen vazba a nádherný způsob vyprávění nahlížející na svět dětskýma očima, doprovázený nezapomenutelnýma kresbičkama. Přesto se to autorům scénáře povedlo. Jeden z mnoha příběhů zde posloužil jako kostra na které přirozeně stavějí další scénky důvěrně známé z bez mála desítky knih. Každá jednotlivá scénka tak působí jako součást příběhu a vůbec nevadí, že kvůli tomu museli autoři sem tam něco malinko poupravit. Naopak. Neskutečně mě bavilo hledat ty drobné rozdíly a měl jsem upřímnou radost, že mi žádná z těch změn nevadila. Všechny knihy jsem znovu četl nedávno a mám je tak ve velmi živé paměti. Tento film je výborně doplňuje a navíc láká k přečtení desítek dalších kratičkých příběhů, na které se v tomto filmu nedostalo. Zasloužených 80 % ()

ann8

V porovnání s knihou opravdu nemůžu hodnotit výš... i když to byl příjemný úsměvný filmeček s vhodně vybranými herci... ()

bernajk

Originální scénář a nenucené vtipy. To se dnes už málo vidí. Film vřele doporučuji, i když asi nebude pro každého. ()

muskcz

Milé, úsměvné, slušně zahrané, ale ke knižní předloze to má opravdu daleko. Její úspěch totiž tkví především v Goscinnyho neotřele vtipném, kouzelném stylu vyprávění a ten se prostě i přes očividnou snahu filmařů na plátno přenést IMHO nepodařilo. Na IMDb mi připadá hodnocení o dost reálnější. :-) ()

mi-ib

"Už jsi velký kluk, tak nebuť hloupý. Jak se dostaneme domů, když nám neotevřeš, hm?" Film podle mě skvěle vystihl atmosféru knížek. Dokonce mi už došlo v čem je síla příběhů o Mikulášovi. Je to v tom, že je vyprávěn dětským pohledem na svět. Z toho vyplývá, že jej mohou mít rádi jak děti, tak dospělí. Je fakt, že v určitou chvíli jakoby filmu došel dech, ale jen aby ho po pár minutách zase nabral. To je způsobeno tím, že snímek začne v obrovském tempu a logicky jej nemůže vydržet. Ještě bych vytkl krátkou stopáž. Nevim jesli bylo myšleno hlavně na děti, ale já bych vydržel klidně ještě 20 minut. Třeba se dočkáme pokračování, jelikož v knížkách o malém Mikulášovi je námětů dost. Ale musejí si máknout, než ji ti klučinové odrostou. ()

Luisis

Francouzi to umí.Jejich kamera a hudba jsou nepřekonatelné.Kam se hrabe Hollywood.Úžasně vybraní herci a pěkně počeštěná jména.Zasmál jsem se velice.Moje neoblíbenější francouzká rodinná komedie - 90% ()

Jeand´Boa

Předlohu jsem neznal a nemohl jsem jí tedy propadnout, nicméně snímek sám mne naprosto okouzlil...mnoho příjemných dětských filmů, které jsou schopny zaujmout i dospělého diváka, se v dnešní době už nevidí... ()

Kingjiri

Knižní předlohu jsem nečet, takže nemůžu hodnotit, jak moc jí její filmová verze odpovídá. Ale každopádně jde o skvělou oddychovou podívanou, u který jsem se upřímně zasmál. Neubránil jsem se podobnosti s českym seriálem na motivy knížky Karla Poláčka Bylo nás pět. Podobnost však vůbec nevadí, protože se toho dá na téma "dětskejch patálií" vymyslet spoustu, což tvůrci taky udělali. Rozhodně nejde o film jenom pro děti, ale o seriozní a příjemnou zábavu pro celou rodinu, který nesahá většina rodinnejch komedií z Hollywoodu ani po kotníky. Pět hvězd dávám ještě radši s vědomim, že jde o evropskou produkci, jen tak dál. ()