Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Smileface

Nicolas Cage na pokraji alkoholové propasti smrti chytající se tenkého stébla velké lásky.Film má opravdu tíživou až děsivou atmosféru bezmoci hlavních protagonistů.Film o smíření s promarněným životem a temné osvobozující smrti.Film je dokonalý,působí na mě ale tak depresivně že pět hvězdiček mu němůžu dát i kdybych chtěl. ()

Mr.Jackass

Linie příběhu se měla dle mého názoru více točit kolem Cage...K čemu bylo rozvíjení linie příběhu prostitutky sem opravdu nepochopil..Ke konci film ztrácel tempo a byly zde vysloveně hluché chvilky. Ale přesto za skutečně naturalistické vyzobrazení alkoholika v posledním stadiu "nemoci" dávám 4* ()

lskala

Nicolas cage ztratil všechno, pro co žil a tak začal lejt, žrát, chlastat, lemtat a vydá se do Vegas, tam se platonicky se zamiluje do štětky ze silnice, kterou vydírá nějakej psycho Ruskej pasák ... Co? Tohle je film? Je a velmi kvalitní film... 75% - 4**** ()

sedm.1

Pane jo,tak tento snímek není na příjemný sobotní večer ve dvou.Leavin Las Vegas je úžasným filmovým zážitkem,ale potřebu připomínat si ho nějak často myslím nebude mít nikdo.Lavina pesimismu,deprese a smutku z babraných životů se tu doslova hrne v každé scéně a díky hereckým výkonům krásné Elisabeth Shue a především neopakovatelného Nicolace Cage jsou tyto nepříjemné pocity ještě znásobeny.Konec je pak jen posledním hřebíčkem do rakve,přehodnotit i svůj dosavadní život,nalít si také nějakého toho panáka a jít si to hodit.Atmosféra celého snímku je pak naprosto nekompromisní a ukazuje skutečné zpackané životy v plné kráse,tak věrohodně až to děsí.Leaving Las Vegas je zkrátka výborným filmem,který se s ničím moc nepáře a myslím,že toto originální lovestory nenechá jen tak někoho v pohodě. ()

Sdoom

Asi tak do půlky filmu jsem si stále v duchu říkal už to nepij, už to nepij proboha! Ale pak jsem pochopil, že lepší bude se s nevyhnutelným koncem smířit, protože Ben to vše řekl dost jasně už na začátku. Skvěle natočené i oběma hlavními představiteli zahrané drama o tragické a absurdní lásce prostitutky a alkoholika mě fakt celkem dostalo, což se mi u tohoto žánru nestává tak často. Jedinou chybičku bych viděl v tom, že téměř veškerá pozornost se upíná k Benovi, i když postava Sery by mohla být neméně zajímavá, pokud by byla lépe rozpracovaná. I tak ale pěkné 4*. ()

netahlo

Kdyz jsem to videl poprve, mel jsem z toho depku jeste druhy den. Napodruhe jsem se uz vice soustredil na herecke vykony a ten Nicolasuv je doslova strhujici! Oscara dostal zcela zaslouzene! ()

Kracken

Velmi smutný a depresivní příběh muže ztraceného v láhvi alkoholu a ženy prodávající své tělo na ulici. Oba hlavní hrdinové odvádějí výbornou práci. Film na mně vždy působí velmi sugestivním dojmem, po kterém mám vždycky chuť na panáka a děvku :) ()

jondoe

Tento film som pozeral v telke a poviem va ze som pri nom musel normalne vypit. Naozaj skvely film s vynikajucim N. Cagem. ()

Lenarek

Na konci filmu "Leaving Las Vegas" mně bylo doslova příšerně. Tohle byl velmi silný a velmi reálný snímek, který si cestu k mému srdci našel. Alkohol... v takové míře - to je svinstvo. Kdo mu jednou propadne, těžce najde cestu, jak vycouvat. Je to droga. Zezačátku lehká, potom přitvrdí. 84% ()

Seti

Zajímavá ukázka jaksi "defektního" vztahu, ve kterém je láska slepá, plná bezmoci, chlastu a bolesti. Jedná se také o vzpomínku na časy, kdy Nick Cage sice nebyl tak nabušenej, ale předváděl velmi slušné výkony a vybíral si zajímavé projekty. A poselství pro mě? I na cestě do pekla může člověk potkat "anděla spásy"......někdo mu ovšem přistřihne křídla a pokračuje dál:-) ()

velkyvezir

Tento film mi kdysi kamarád doporučil se slovy: "Po jeho zhlédnutí buď přestaneš pít nebo se staneš alkoholikem." Zatím se nevyplnila ani jedna možnost, což ale nemění nic na tom, že jde o výborný film, v kterém Cage ukázal, že opravdu umí hrát, ve filmu podává strhující výkon. ()

Jaccobos

O ději filmu se tady moc mluvit nedá. Celé se to točí okolo špíny. Špínu zde představuje alkohol a prostituce. Film pouze naturalisticky zobrazuje "realitu", kterou člověk závislý a zoufalý prožívá den co den, než se "drink to death". Rozhodně zajímavý "horor" o alkoholu. ()

Cracker

Začnem tým že Cage si za túto rolu Oscara zaslúžil...Ale film sám osebe ma jednoducho nijak extra nezaujal, to jeho ožranstvo mi po hodine poriadne liezlo na nervy a strašne ma to nudilo. Uznávam kvality ale aj tak sa to u mňa vyšplhalo iba na 70%. ()

!Borec!

Kupodivu film nepřináší žádné moralizování, což se mi líbí, přenáší ho tím do jiných rozměrů. Alkohol v něm působí jako příjemný kamarád a prostitutky jsou fajn slečny, které se o vás postarají. Po příběhové stránce se snímek zásadně nevyvíjí, vlastně to není ani třeba. Jde v něm o emoce a pohled na dvě trosky (i když svým způsobem trosky nepředstavují, znám jiné filmy, kde jsou opilci břídilové, ale Cage byl opilec s šarmantní lehkostí), které se navzájem utápějí a mají společný pouze zpackaný život. Být opilý láskou nebo lahví whiskey? Proč ne obojí? ()

Mistickzz

Nicolas Cage je jeden z mála hercov, ktorý sa ani po rokoch nemenia, iba im pribúdajú vrásky, roky a peniaze. Ale teraz k filmu. Ide o veľmi sugestívny film o šlapke a alkoholikovy a ich láske. Alkohol je podla mňa jedna z najhorších drog a konečne som videl film aj o tejto závislosti a o tom, čo dokáže spraviť s ľuďmi. K perfektnému zážitku dopomohol aj Nicolas Cage, ktorý zahral jednu zo svojich najlepších úloh a depresívna atmosféra, ktorá sa krásne počas celého filmu postupne zvyšovala. 84% ()

klúčik

Film nás presvedčil , že kto nevie "ukočírovať" alkohol, je na tom strašne zle.... Ja som si ho nahral , lebo tu fantastickým spôsobom zahral svoju postavu N. Cage..... 80%. ()

honzii

Neuvěřitelný film, po kterém si pustíte Requiem za sen jako večerníček. Nemám slov. Nádherný film, podmanivý krásou i hnusem. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007