Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Loki_Six

"I don't know if I started drinking 'cause my wife left me or my wife left me 'cause I started drinking, but fuck it anyway." ()

KoRner

Výborný Cage o tom, že nádej nie je pre každého. Nie je to citové vydieranie, proste sa chce upiť k smrti a vy len pozerajte. A aj Sera to možno raz pochopí... ()

Zagros

Filmů o alkoholismu je mnoho, ale tohle je jeden z nejuvěřitelnějších. Proč? Protože vůbec nic nemaluje na růžovo. Hlavní hrdina si je svého problému vědom. Jednoduše ví, že s tím nedokáže přestat a také ví, že to s ním neskončí dobře. Proto se rozhodne nastoupit na cestu sebevraždy uchlastáním. Naštěstí byl úspěšným filmovým producentem a peněz k tomu má dost. Na své cestě do Las Vegas potká prostitutku, se kterou prožije velmi netradiční romantický vztah. Z pohledu toho, že láska má být bezpodmínečná a druhého máte milovat i s jeho neřestmi, je to dokonalý vztah. Opilec i prostitutka to splňují téměř do puntíku, nic po sobě vzájemně nechtějí a nesnaží se moralizovat. Ani nevím, kdy jsem podobný přístup v americkém filmu viděl. Za výše napsané a krásnou hlavní představitelku v podání Elisabeth Shue bych dal i vyšší hodnocení než tři hvězdy. Dolů to ale strhly zbytečné „dokumentární“ vsuvky, kdy se příběh posouvá jen jeho vyprávěním a vzpomínáním. Navíc mi nesedla hudba a společně s podivným střihem mě vždy z příběhu vytrhla. No a Nicolas Cage… to zahrál obstojně, ale na Oscara to z mého pohledu nebylo. ()

klukluka

Je to totálně šílený, ale je to strašně silný. Takhle si to asi ten autor předlohy plánoval pro sebe, nakonec se ale musel zastřelit. (Už) nejsem z těch, které představa podobného sebezničení rajcuje. Cítím jen lítost, lítost a totální zhnusení. ()

wosho

Opravdu silný film o démonu alkoholu a takové malé lásce s geniálně hrajícím Cagem a též velice dobrou E. Shue. Mike Figgis se vykašlal na hraní si na umělce a scénář správně uchopil a natočil. Celým filmem přímo protéká deprese, zmar a neutěšenost z toho, že nelze uniknout před totálním koncem. Leaving Las Vegas je podle mě asi nejlepším filmem, co se zabývá alkoholismem-alespoň těch, co jsem zatím viděl. ()

CarlosX

Každý člověk musí mít v životě nějaké cíle, ten Benův, uchlastat se v LV, jak to říct, nepatřil zrovna k těm nejambicioznějším! Nicméně postup, jaký k tomu zvolil, smířený se svým osudem, je pro mě nepřekonatelný. Alkoholické "labutí jezero" v podaní Nicolase Cage! Mrazivé! Opravdové! Upřímné! Chlast byl pro Bena víc než sex se Serou! Občas by to chtělo asi trochu prostřídat:-) Cheers Bene!!! ()

kukuuuc10

Film tak ošklivý, až je krásný! Nedokážu si momentálně vybavit jiný, ve kterém by se mi Nicolas Cage líbil více. To spojení s Elisabeth Shue opravdu svědčí. Dvě trosky dohromady, jedna větší, než druhá. Balada! ***** ()

duddek

Ona ho chrání, pečuje o něj, šatí, nakupuje, všechno, navíc mu nic nevyčítá, a to ještě odnáší všechnu tu hanbu a hasí jeho výtržnosti, které on si ani nepamatuje. On se chová hůř než děcko, nechává se obskakovat, není schopnej nic zařídit, dokonce ani být věrnej, v každym okamžiku má na prvnim místě alkohol a ještě má blbý poznámky k její obživě. Těžko se mi na to koukalo. A nevěřil jsem tomu, navzdory hereckým výkonům. ()

Arach.No

Asi na mně tento film působí nějak jinak, než by měl. Ale mám chuť dát si pořádnýho panáka. Sebedestruktivní Cage je zaslouženě Oscarovej a nebýt pár slabších chvilek dal bych hnedka sošku i za scénář. Pro všechny milovníky chlastu je tohle perfektní návod na životní kalbu. ()

Ezekiel1

Zřejmě jsem měl hledat skrytou krásu v lásce mezi notorickým ožralou a štětkou, ale já ji prostě nenašel. Film mě bohužel nudil. Nejlepší Cage???Nejspíš ano. Ovšem ještě teď si musím nevěřícně mnout oči u aktuálního 86% hodnocení. ()

Piškotka

Oceňuji hloubku a neotřelost. Líbilo se mi na Benovi to, že hned a na rovinu řekl, že se nikdy nebude léčit. A Seru obdivuji za to, že Bena přijala takového, jaký je. Pro oba to byl boj o ochranu společného citu a vědomí bezvýchodnosti situace. Kurva zůstane kurvou a notor zůstane notorem. Sice blbá kombinace, ale když člověk miluje, tak to neřeší. Herci to zvládli na jedničku. ()

DannyBoy80

Cage snad poprvé hraje, co jsem zatím viděl a hraje výborně. Škoda, že spíše hraje v nějakých šaškárnách. Shue zdatně sekunduje. Trošku mi to přišlo jako ze života Bukowského nebo Thompsona. Docelap ěkná studie alkoholika, které už nemá žádnou naději a v jaho počínání nehraje roli nic a nikdo. ()

Schuldiner

Taková trochu drsnější romantika.. Ale já jsem spokojený. Baví mě prostě tyhle lidské příběhy. Není to žádná bůhvíjaká jízda, ale to bych v podobných dramatech ani neočekával. Hodně depresivní... ()

Ixbalanke

Asi ta nejdivnější romantika, jakou jsem kdy viděla. Herecké výkony neuvěřitelné. Ale za vším tím alkoholem a prostitucí se skrývala ještě rovina, jak jsou alkoholici a prostitutky společností netolerovaní (to jsou mé okamžité dojmy z filmu, takže to možná zní divně:). Ale láska překoná i společenské bariéry! (na smrt je už však krátká) ()

tterez

Intenzívní, ale na mě dlouhé.. Herecké výkony naprosto excelentní a rozklepanej rudoočko Cage neuvěřitelnej! Jen jsem si už od půlky prostě přála konec. ()

Mitin

Člověk má zvláštní pocit při sledování filmu, sledovat někoho, kdo se chce vyloženě upít k smrti, není nic příjemného. Sledovat zničeného člověka, který se ještě víc ničí, leje do sebe nechutně jednu flašku chlastu za druhou a ještě ještě když připočteme, ze Nicolas Cage ztvárnil tuto postavu naprosto dokonale a reálně. Bohužel jsem koukal na český dabing, který byl podle mě naprosto mimo, to ale nehodnotím a i tak dávám 5*. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007