Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

Veronica27

Pro mě patří mezi TOP horory. Dieter Laser pro tuto roli německého chirurga skvělý, v noci bych ho určitě potkat nechtěla. Nápad lidské stonožky zajímavý, chvílemi mě z toho i mrazilo a divnému pocitu v břiše jsem se nevyhla. Hold " Můj milý trojhoror " . ()

Mouchal

Hned na začátek musím ocenit hlavni myšlenku filmu, protože postavit děj na tak zvrácené operaci, jako je spojení tří lidí do podoby lidské stonožky (to hlavní zvrácený je na tom způsob připojení, fujtajbl!), chce opravdu "koule". Dále vyzdvihnu herecký výkon hlavního šíleného chirurga, protože svou postavu hraje tak "hnusně", že ikdyby ten herec byl starý rodinný přítel a já ho znal dvacet let, po tomto filmu bych si od něj ani hašlerku nevzal! Poslední, co se prostě ocenit musí jsou ty dvě mladice (nahoře bez!), co ztvárnily druhý a poslední článek. Neoceňuji jejich (dost bídné) herecké umění, ale to, že strávit hodinu v něčím zadku není zrovna něčí oblíbená kratochvíle (doufám). Ale chápu, že začínající či skomírající herci (nebo úchylové) se chytí každé možné příležitosti na zviditelnění. Dnes už jsou lidi schopni zahrát cokoliv. Tím výčet pozitiv končí. Čím začít v negativech? Tak za prvé, větší klišé na začátek filmu prostě už dát nemohli, postavy se chovají naprosto tupě a policisté na konci jsou naprostým výsměchem a být já policista, snad se za svou profesi během filmu i stydím. S žádnou postavou se bohužel nedá více sžít a právě vzhledem k jejich naprosté debilitě jsou vám jejich osudy v podstatě ukradený. A konec chudáka Asiata? Blbost násobená třemi kravinami. Velmi průměrný rádoby horror... slabé tři hvězdy a 50%. ()

Likan7

Když nemáte talent ani pořádný nápad, snažte se udělat co největší nechuťárnu a zaručeně se o tom bude mluvit. Tímhle heslem se Tom Six řídil, protože buď nemá jednoduše ničím jiným zaujmout, nebo byl tak ožralej, že vymyslel tuhle bejkárnu. Doktor je správně démonickej, chování postav naprosto na hlavu a hlavně to mi na konci zkazilo zážitek, který je spíš jen nudný, než odpudivý. ()

merlinovic

Celkem průměrný horror s netradičním a originálním námět který určitě "pobaví" a kvůli čemu stojí se na to podívat. Postava Dr. Heitera je perfektně zahraná. Celkově z toho mám velmi pozitivní dojem a doufám, že se dočkáme pokračování s větším rozpočtem. ()

vojtik

Odvážný námět, odbyté provedení. Pan Doktor Josef Heiter ve vás vyvolá patřičnou chuť lidského odporu a hnusu. Na druhou stranu chybí mu pořádná charakterní hloubka. Kde je vyobrazen ten božský komplex nebo vědecká šílenost? Kde je ta hluboká psychologická stránka vědecké mysli? Tohle si musí divák domyslet, jelikož se tvůrci mylně domnívali, že pořádně děsivá německá fasáda musí stačit - nestačila. Samotná kvalita režie a obrazu je jak už to u nízkorozpočtových evropských hororů bývá - amatérská. Kapitolou samou o sobě je příchod policistů ve stylu ()

LetztesBiest

Jedno se tomuhle filmu upřít nedá - zaujme svým zvráceným nápadem. Zvědavost mi nedala a tak jsem si řekl, že to zkusím i přesto, že mi bylo jasné, že tohle nebude zrovna pěkný film ... Po shlédnutí traileru je celkem jasné, co diváka čeká a tak jsem měl při sledování pocit znepokojení už od začátku. Hlavním hrdinkám se porouchá auto a ... hned se dostáváme k hlavnímu problému filmu a tím je stupidita hlavních postav. Tím se znepokojující pocit pozvolna mění na myšlenky typu "Bože! To jsou ale blbky!" a cca celou první půlku filmu můžeme sledovat jejich nepříliš chytré počínání (později se týká už jen jedné z nich). Možná je tenhle film jakousi variací na přísloví "za blbost se platí". V druhé půlce filmu se "konečně" dočkáme toho, co nás tomhle filmu zaujalo a znechutilo zároveň a doktor Heiter se ukazuje v celé své zvrhlé "kráse" (ty uvozovky tam jsou důležité, protože v některých filmech se vyskytují postavy, které jsou sice zvrhlé, ale je na nich něco sympatického - tenhle případ to ale rozhodně není), přičemž to ke konci pro změnu zase zabíjí přiblblé chování některých postav. Konec je ale poměrně působivý, protože takový konec bych nepřál opravdu nikomu ... Takže ... jak to zhodnotit? Film celkem ubíhá, máme tu záporáka (který je dostatečně děsivý a přesvědčivý a do své role skvěle sedí i vzhledově (nic proti jeho představiteli, ale být v té samé situaci jako hlavní hrdinky, tak si nejspíš rozmyslím lézt k němu do baráku)), máme tu oběti, které se chovají stupidně a kdyby byly chytřejší, tak by možná nedopadly tak, jak dopadly (což je tedy celkem častý neduh většiny hororů) ... zkrátka takový průměrný horor, který krom toho ústředního nápadu nepřináší nic nového. Spíš jen šokuje, znechucuje a nic víc, kdyby měl propracovanější scénář, možná bych šel s hodnocením výše. Pokud na filmy tohoto ražení nemáte žaludek, nebo kromě toho originálního a řádně nechutného nápadu čekáte ještě něco navíc, tak tohle vynechte. ()

Speck odpad!

Bezduchý, primitivně brutální, prvoplánový a stavící na jediném docela neotřelém nápadu. A to mám většinou gore rád. Nutno však podotknout, že jsem Centipede viděl až po Southpark: Human CentiPad. Váš milovaný trojpes. ()

Marfab odpad!

Není mi vůbec jasné jak mohl někdo napsat takový scénář a navíc to ještě natočit. Naprosto nechutné,nic podobného na zblití jsem neviděl. A ještě mimochodem kdybych se náhodou stal obětí něčeho podobného tak bych nechtěl bych ten uprostřed.:)) ()

Bounded

Znepokojivý nápad, mizerné provedení. Snímek nebaví, protože ani nemůže, scénář je hloupý a bezvýchodnost je vlastně jasná už od začátku. Na jednu řemeslnou hvězdu to stačí. Ale nechutnost přebil pocit nepřesvědčivosti, jako kdyby se klan rodiny Sixů rozhodl o víkendu natočit něco pobuřujícího a bylo jim jedno, jak to dopadne. ()

hero_bk

"Mein Lieber Drei-hund" - Asi to nejnechutnější, co jsem kdy viděl, a přitom to nemá daleko ke genialitě. Myšlenka je tak odporná a zvrácená, že z tohohle se stane kult :) Záporák Dieter Laser alias Dr. Heiter je asi nejděsivější xicht, co jsem kdy viděl -> perfektní herecké výkony (zvlášť prostřední článek stonožky by měl dostat Oskara). Jen ten konec je takový slabší - efektivita německých policistů je ve srovnání s Kobrou 11 vážně směšná :) ()

TSZ

V rámci žánru zajímavý námět, který je však natočen velmi neschopným (nebo nezkušeným) režisérem. A rozhodně to nevytrhnou herečtí představitelé, kteří jsou (až na hlavní postavu) velmi špatní. ()

Scorn_

Tak nějak obecně v horrorovém exploitation platí, že jsou dva druhy lokací, kde se vám stanou brutální věci. První lokací je Amerika, druhou východní Evropa. V tomto případě Německo. Podmínkou je, že musíte být američan - turista. A musíte být úplně blbí, nejlépe tak, aby se divák modlil za co nejrychlejší zlikvidování vaší osoby. Což je tento případ. I když hlavní záporák je celkem slušný slizák, všechny dialogy, které mu scénaristé vložili do úst z něj dělají Über groteskní postavu. Herecké výkony obětí jsou uvěřitelné podobně jako jednání jejich postav. A na žánr exploitation je tento film, co se týče brutálnosti, velká slabota. ()

yaromir

Ten nápad - ten nápad! Zvráceně geniální! Tleskám. Tohle je přesně jeden z těch filmů, kdy se vyserete na nějaké WTF?! momenty, tragicky amatérské sekvence a necháte se raději pohltit onou šílenou myšlenkou... BTW: Vždycky jsem moc chtěl pejska - dneska už mi to nestačí, já chci raději hned Trojpsa! ()

Homerking

Myslel jsem že to bude ohromná kravina ,ale byl jsem mile překvapen ten příběh je fakt originální ,ten bláznivý " Mengele " se mi moc líbil , řekl bych že slušný herecký výkon . ()

Mictian odpad!

Měla by se zavést kontrola filmů, protože tohle je naprosto nelidské! Divím se že vůbec tohle vzniklo. Jediné co se tomu dá uznat jsou herecké výkony doktora, je to prvotřídní šílenec. ()

dewil21

Filmové zpracování jako takové je naprosto příšerné a z tohoto hlediska patří film do skupiny "na takovou p****** se dívat nebudu", ale nápad je tak zvrhlý a originální, že to probudilo mou zvrácenou zvědavost. Pokud jste zatím pouze u traileru a stále váháte, zda se přeci jen odvážit a jedním okem sledovat, tak s chutí do toho - nedoporučuji ovšem cokoli během filmu požívat - ale jinak v podstatě o nic nepřijdete. Dvě hvězdy proto, že tenhle film nám v práci poskytl skvělé téma ke konverzaci po několik dlouhých nočních směn a tedy přeci jen k něčemu byl. To Ondra: nechci být uprostřed, fakt už budu hodná... ()

markyzgero

všichni jsou jen zákeřná hladová klíšťata, jsou na svých prdelích vzájemně přisátá. a když se poslední za první zavěsí, pak z jeho prdele vlastní krev saje si. j.h.krchovský ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013