Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

Merri odpad!

Spousta lidí, tak i já se někdy chce u filmu bát, či znechucovat, tisknout se k polštáři a schovávat pod peřinu. Tak to přesně u tohoto filmu nehledejte. Nějaký pomatený Doktor si usmyslím, že udělá obludné monstrum z několika sešitých lidí v rádoby stonožce. Když pomineme těch několik nedomyšlených ne zrovna malých detailů jako například, že by pan doktor sotva uzvedl toho stokilového řidiče kamionu, či že by se ty chirurgicky přesné spoje mezi lidmi asi sotva udrželi tak pevně. Na konec mě dostala doktorova diagnóza kdy si pomocí stetoskopu poslechne "pacientky" břicho a jeho diagnóza zní "je nemocná" , tak toto mě opravdu odrovnalo. Shrnuto jednou větou: Odpad, který divákovi nepřinese pěknou podívanou ani chuť k jídlu. ()

Archangel_P

Tak tohle bylo to nejdivnější, co jsem kdy viděl (pravda, nekoukám na Ordinaci v Růžové zahradě ani Ulici, ale i tak). Nápad? Prostě zvrácenost a nechutnost prvního řádu. I mně, člověku, který vydrží koukat na pitvu při obědě, se při nějakých scénách dělalo nevolno. To ale neberu jako výtku filmu, ba naopak. Je to první film, u kterého jsem takový pocit zažíval. Jako další plus bych vyzdvihl herecký výkon, který zde předvedl Dieter Laser. Na scénu zvráceného psychicky narušeného "doktora" snad nešlo vybrat lépe, skvělá volba. Jinak ale filmu nelze pochválit nic. Naprosto bez příběhu a smyslu, prostě nuda. Jedna hvězda. ()

Morrigen

No ... musím přiznat, že jsem čekala o něco větší jízdu plnou nechutností a zvráceností. Samotná, řekněme, realizace lidské stonožky nebyla až tak depresivní, jako její příprava - atmosféra strachu, zoufalství a nevěřícnosti se přenesla i na mne. Sice ze začátku hlavní hrdinky vypadaly jako na školním divadelním představení, chování a dialogy působily hrozně nepřirozeně, ale na druhou stranu všechna čest a klobouk dolů před jejich výkony v triu. Strávit polovinu filmu obličejem v zadku někoho jiného si zaslouží minimálně uznání. A to je vážně to nejmenší. Naopak Dieter Laser ztvárnil postavu šíleného doktora perfektně od začátku do konce a jen z pohledu na něj vám prostě musí naskočit husí kůže. Sice se o tomhle snímku nedá mluvit jako o výkvětu hororové tvorby, ale zaujme hlavně originální myšlenkou a šíleností, která je pro mnohé až příliš neuvěřitelná. ()

Moravpat

Božínku...tak si vám takhle jednoho bláheho letnězimního večera s nádechem podzimu připomínající jaro sedím a říkám si - jakou sračku bych si pustil tentokráte? Zabijácký buldozer? Ne, mechaniky mám dosti ve škole...Půl kilometrového žraloka co zápasí s počertech velkým hlavonožcem? Ne, na dokumentární filmy nemám dnes náladu...Ordinaci v růžové zahradě? Ne, dnes nemám masochistické choutky...Ale co takhle, co takhle film, jehož název zní už tak debilně, že cítím jak se mi rozpouští levá hemisféra? Jo! To je přesně to co potřebuji! Nicméně jsem nevěděl, že tohle bude film díky, kterému se budu navždy bát německých lékařů a vánoční trhy v Drážďanech už radši oželím...protože vytvořit několikachodové menu, které se na prožene zažívacím traktem tolikrát, že z něj na konci musí vzniknout briliant o velikosti vlašského ořechu, konzistenci tajícího sněhuláka a chuti škubánků ze školní jídelny, to chce opravdu kuráž! A proto si myslím, že na toho pána, který něco tak sofistikovaného a uhlazeného jako tento film se nedá zlobit, protože by mě mohl použít do dalšího dílů svého ultrahnusného díla, i z tohoto důvodu radši dávám alespoň jednu hvezdičku pro klid v duši, a proto abych se nemusel bát, že zbytek svého života strávím na všech čtyřech a mou jedinou zábavou bude počítání beďarů na zadnici toho co je přede mnou. Se strachu plným pozdravem, Paťák :-/ ()

mikehoblog

Nějak nevím, proč jsou z toho všichni tak zhnusený, když tam vlastně nic nechutného nebylo. Ale zato je to strašlivá nuda, minimálně tedy ta poslední čtvrthodina... ()

cllarissa odpad!

Tohle je snad ten nejnechutnější film jaký jsem kdy viděla, nápad naprosto debilní a nekonkuruje tomu ani Zubatá vagína a to už je co říct. Každému, kdo nechce zůstat psychicky poznamenaný, doporučuju nikdy si tento film nepouštět. Nejde o to, že by to byl nějaký krvák nebo že by tam bylo vážně něco, při čem bych musela zavírat oči (to se mi u krváků stává docela často), ale je to prostě vážně ta nejzvrácenější hnusárna jakou si díkybohu ani nedokážete představit.(Teda aspoň doufám.) Film je fakt trapný a zápletka naprosté klišé, dvě pipiny, co píchnou pneumatiku a jdou v noci hledat pomoc do lesa, narazí samozřejmě na úchyla, ten je přiváže k postelím a je celé dva dny ani nenapadne pokusit se utéct, jenom tam furt trapně ječí. Když se úchyl rozhodne, že se konečně pustí do díla, tu "chytřejší" ze dvou pipek napadne se odvázat a zkusit utéct. Což se jí naprosto snadno povede, protože úchyl je lemra líná a nějak zvlášť se jí nesnaží chytit. Jenže pipina se samozřejmě trapně snaží zachránit kamarádku, která je v bezvědomí, a je naprosto logické, že s ní na zádech prostě hodinu lesem běžet nemůže. Nicméně to stejně udělá, takže úchyl si zatím zdřímne a nechá ji půl hoďky se tahat se zdechlou kamarádkou, než se rozhodne, že si pro ni dojde a bude pokračovat tam, kde skončil. Celé klišé je doplněno hnusným číňanem, co umí akorát sprostě nadávat a jeho IQ se jednoznačně vyrovná dvěma již zmíněným pipkám. Dialogy jsou naprosto ubohé, přesně stejné jako můžete slyšet v každém jiném stupidním hororu. Jediné, co mě opravdu zaujalo byla postava psychopatického německého doktora, měl fakt super barák a byl celou dobu úžasně nad věcí. Psychopat byl snad jediná celkem originální postava a rozhodně nejzajímavější. Byl jediným důvodem, proč jsem se vydržela dívat skoro do půlky filmu. Pak jsem to vypla a ne proto, že by to bylo tak hnusné, ale byla to prostě nuda a vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne. Film jsem viděla před dvěma dny a myslím, že teď z něj mám větší zážitek, než když jsem ho sledovala (to mi bylo do breku nad kýčovitostí a stupiditou hlavních postav, takže mi nezbylo, než se tomu smát). Teď je mi špatně, kdykoli si na film vzpomenu, a každému výrazně nedoporučuji opakovat moji chybu a film pouštět, budete toho litovat, nejde ani tak o ztracený čas, ale spíš, že si zkazíte kdovíkolik následujících dní, kdykoli si na tu nechutnost vzpomenete, a že se to bude stávat. ()

GIGI.GEWELLE odpad!

Velmi ďakujem, že môžem aj ja prispieť svojími komentármi. Nevidela som síce tento film, ale už po tom čo som si prečítala, mi prišlo zle...a trochu aj do smiechu. Máloktoré horrory sú naozaj úžasné a tak podobne, väčšina sú otrasné sprostosti alebo desne odporné komédie. Čím len ľudí upútať, čím ich priklincovať, čím prinútiť aby niečo sledovali aj keď je lepšie radšej sa ísť prejsť, či pozerať len tak z okna... No samozrejme! Opäť šialený vedec, skupina hlupákov bez intuicie a snáď aj nejakého najzákladnejšieho inštinktu vyhnúť sa nebezpečenstvu. A ten nápad! To si režisér, či kto, lámal hlavu nad tým čo ľuďom predhodiť...a prišiel na to. Nič nedokáže prekonať absolútne extra skvelý nápad s ľudskou stonožkou. Takéto veci ako tvorba filmov a podobne si treba poriadne premyslieť(aj tisíckrát, ako napríklad v tomto prípade). Pánko by si to mal zažiť na vlastnej koži, nie? Pardon, na vlastnom upotenom zadku... ()

killberrybil

Uchylárna je to dobrá, ale ta demence postav je taky vcelku extrémní. Ani jedna postava se nechová logicky, všichni udělaj nějakou hovadinu, a je neuvěřitelný, že to v jednom filmu dokážou bez výjimky všechny postavy! Nicméně originální uchylárna se skvělým záporákem pro hlavní roli zrozeným. ()

tennis.rules

Fuuha no tak toto je este o level horsie, ako Tusk (film o prerobeni cloveka na mroza!). Keby aspon lepsie ukazali tie celkom pekne herecky, co vo filme su, to nie, ale detailna scena o tom, ako sa japoncik (1. clanok stonozky) vysral do ust zene za nim a ako trpela. No, tieto nizkonakladovky su take ake su, ale tak sem-tam sa objavi aj film, ktory z nizkeho rozpoctu vie vytazit celkom zaujimavy zazitok. O tomto urcite nehovorim, davam 20%. ()

Mr.Dude odpad!

Recept na scénář: německé fekal porno + Mengele + nevinná stonožka + 3 osoby(který jsou dostatečně zvrácený na to, aby po dobu natáčení filmu, trávily čas s prdelí toho druhého) = film, který se opravdu někomu bude líbit. ()

MagyG

Strasne tazko hodnotit, ale pokusim sa. Neskutocne zvrhly napad, ktoreho jedinecnost moze byt asi tazko prekonana, avsak jeho potencial totalne nevyuzity otrasnym spracovanim, zlymi hereckymi vykonmi (aj ked Dieter Laser stvarnil scvoknuteho chirurga excelentne) a biednym scenarom. Obe baby maju moju uctu, najma ta prostredna (ako uz pisal verbal), ze to chcelo kurevsky vela odvahy a guraze zahrat a vydrzat tu cast od prisitia. Skoda ze aj efekty zlyhali, najprv splha stonozka z pivnice hore schodmi a robi vsade mlaky krvi, potom, ked tadial bezi policajt, su schody znenazdajky ciste... A cisto anatomicky, anus je o dost nizsie, pozicia ust prisitych vo filme bola niekde okolo kostrce. Bud sa neodvazili prinutit hercov pritlacit xicht k tomu pred nimi na anatomicky spravnu poziciu analu, bud im to herci odmietli, alebo (co je pravdepodobnejsie) by bolo podstatne tazsie, keby herecky cely film mali hlavy drzat o hodny kus nizsie. Viem si predstavit prepracovanie s poriadnym rozpoctom, vypilovanymi detailami, vierohodnejsimi efektami... Do postavy chirurga Christophera Walkera a na prostrednu poziciu ako za trest Lindsey Lohan :D To by bolo nieco! ()

Dexies

jednoznačně nejlepší díl z této trilogie :) ... Dieter nemá chybu, ta role mu přesně sedí a klidně by mu člověk i věřil, že je to doopravdy :) ()

goodridge

Nehodnotiteľný film, chorý výmysel ktorému musím uznať originalitu a nápad. Dieter Laser? Herca s väčším psychopatizmom na tvári by sa ani vyrobiť nedalo. Odpad mu nemôžem dať už len kvôli nápadu ale v inom prípade by si to práve zato zaslúžilo hodnotenie odpad. Presné kategória tohto filmu sa nazýva CHORÝ FILM ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013