Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

sun.eagle

Nápad našeho chirurga je absolutně šílený. To je jediný klad filmu ten nápad, a to s jakým ledovým klidem dělá přednášku svým pacientům jako někde na fakultě v poslouchárně. Jinak je to natahované a bez dalšího zajímaveho děje. Chování postav je kapitola sama pro sebe, ale to je nešvar snad všech hororů. Ona má být važně i dvojka? co tam se bude dít to si nedokažu a snad ani nechci představit. ()

Deacon59

Jedna hvězda za opravdu zvrácený nápad. Amaterská produkce, režie, herci, kromě Dietera Lasera ten to opravdu prožil. ()

mořička

ano ano, škoda že realizace tak grandiózního nápadu dopadla tak špatně. mohl to být opravdu dobrý horor. Když už tak alespoň bez těch obvazů ne? Ale doktůrek samozřejmě super a konec nemohl bejt lepší. ()

sladecekr

Snimka na mna posobila velmi stiesnenym a uzkostlivym pocitom. Miestami vyznieval naivne zo stranky "ludi zo stonozky", napriklad mi pride divne (aj keby to bola moja najlepsia priatelka), ze po tom vsetkom co vidim, este zbehnem do podkrovia zachranit niekoho ineho, ked viem, ze v dome sa pohybuje psychopat. Ja by som utekal kade lahsie. Osobne som cakal ine poradie ludi v stonozke, ako to, co nastalo :) Chybal mi tam od polovice filmu zensky prvok (hlas, spravanie, to ze boli ludia (skoro) nahi, nic neospravedlnuje :D ) a toho Cinana som fakt nemusel :/ Co sa tyka dialogov, zdali sa mi mierne podurovnove, cakal som tiez, ze film bude popisovat viac "zivot" stonozky a co sa tym padom pre cloveka zmeni (kychanie, zivanie, dychanie ustami, kaslanie...). Najsilnejsia scena je asi ta posledna, kde vyznieva ludska bezmocnost a nekonecne cakanie na zachranu, ktore ale nemusi nikdy prist. Pockam si na dvojku, snad bude lepsia :) ()

Torcida.hr

Mám ráda horory, thrillery a jim podobné filmy. Ale tohle by nemělo být v kategorii horor, ale "nechutnost". Vytvořím lidskou stonožku - ze třech lidí a budou mít jeden trávicí trakt. Bylo to opravdu HODNĚ nechutné, ale líbilo se mi to. Tři hvězdičky už jen díky Dieteru Laserovi, který bravurně zvládl psychopatického bývalého doktora. Z něho mě až mrazilo... ()

s.u.g.e.r.

Naprosta magorina. Cely film s hubou dokoran neustale kroutici hlavou jak toto mohlo spatrit svetlo sveta. Na druhou stranu neco takoveho jsem jeste nevidel. Dat tomu odpad by bylo prilis odvazne a vuci nekterym jinym "filmovym lahudkam" i neuctive. ()

JackkcaJ1 odpad!

Stačilo vidět trailer a už z toho sem pochopil že to bude slatanina prostě ujeta blbost na zaklade krutosti a nechutnosti............. proč vubec psat k tomuhle filmu komentáře to nestojí za řeč jak bych hodnotil??????!!!!!!! WTF? tenhle film nestojí ani za odpad........jak nekdo muze dat vic jak tri jedine ze by podporoval nasili a jeste se nelecil na psychyatrii ()

Chobotano

Už se nedivím těm, kteří tento film odmítají hodnotit. Je to nemožný u něčeho, co stojí na špičce skály a sebemenším vánkem se může překlopit kamkoliv - ať už do škatulky "fakt směšná slátanina", tak "hustá noční můra". A může záležet třeba jen na tom, jestli máte kocovinu nebo se chystáte na banální operaci hemoroidů... ()

JAzzeURo

No, je to protě strašná prasárna. Ze začátku plné klišovitých scén a od poloviny prakticky bez děje. Každopádně role prostředního článku a šíleného lékaře zahrané na jedničku. Znova to však už nikdy vidět nemusím. ()

hanite odpad!

To prostě ne! Ani horor, ani thriller a ani drama, prostě fekal porno. To natáčení muselo být pro účinkující namáhavé, mít několik hodin přilepenou pusu k zadku někoho druhého musí být vysilující. Dieter Laser byl ovšem v roli šíleného chirurga přesvědčivý, toho bych ráda viděla znovu v něčem ne tak zvráceném. ()

ciapok

film je to nekonečne zvrhlý, no nepatrí do podradnej kategórie. Herecky solídne zvládnuté, má to aj obstojne vystavané napätie. To, prečo možno uvažovať o B-kategórii je fakt, že všetko čo sa tu udialo je samoúčelné a neponúka nijakú myšlienku. Ja taktiež nepochybujem o tom, že to patrí aj do soft porn sekcie. ()

skodnejtapir

Mám rozporuplný dojem. Plusem je určitě ten základní nápad, úžasně šílená postava toho doktora a taky fakt, že jsem až do konce filmu fandil článkům(zejména prostřednímu) ať se jim podaří utéct. Na druhou stranu velkým mínusem je tradiční debilita v chování postav(opět zvlášť posledního článku při možnosti útěku) a hlavně scény kde vystupovali ti dva policajti, nic trapnějšího jsem snad v životě neviděl. Takže celkově průměr. ()

udivena

Hnus fialovej, nechutnost! S hororem to ale nemá nic společného. Pan doktor byl tedy sympaták, to se musí nechat a ten Japonec na konci pěknej blb! Nelíbilo se mi to, vím,že dvojku už si nepustím. Bez tohoto filmu by se svět obešel, to mi věřte a jestli si nechcete znechutit večer, tak si ho nepouštějte! Nestojí to za to, pokud ale neodoláte a zvědavost vás přemůže, tak to dokoukáte do konce, budete potřebovat znát konec...ale nic si od něj neslibujte! ()

dr.who

pan reziser a scenarista tom six by si kludne mohol zmenit meno na tom sick, pretoze takto uchylny namet som uz naozaj dlho nevidel.. film hodnotim 2* kvoli praci hercov, ale vyssie nepojdem, pretoze aj herec moze domientut ucast na chorych veciach.... ()

Vindemiatrix

Zajímavě zvrhlý nápad. Ale nejzvrhlejší na celém filmu bylo roztáhnout námět na devadesát minut bez snahy o jakýkoliv smysluplný děj. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013