Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

Homer1912

Tenhle film doporučuji lidem, kteří: a) drží dietu a mají chutˇna nějaké obzvlášť nezdravé jídlo - ta chuť vás zaručeně přejde, b) uvažují o kariéře šíleného doktora a chtějí si ověřit, jestli na to mají, c) jsou zvědaví, co všechno je člověk schopen vymyslet, d) potřebují motivaci, aby se před začátkem cestování naučili vyměnit pneumatiky nebo aby neběhali v noci po lese, e) mají v okolí samé šílence a potřebují téma k hovoru, f) potřebují kritizovat lidskou zvrácenost a ve skutečném světě už všechno zkritizovali. Pro zbytek lidstva nevhodné. ()

Mckay

Uznávám názor v podstatě všech comentů. Výborný nápad avšak provedené horší a herci ještě hůř (kromě toho skopčáka).Uznávám ale že tohle zahrát asi není jednoduchý a už vůbec příjemný.Líbí se mi ale že režisér v prvním díle navodil myšlenku a ukázal tu nechutnost ,ale nešel až do detailů.Mohl být klidně víc nechutnější.Mohl ukázat více krve , detaily operace ,fekálie a já nevím co ještě.Takhle se člověku chce zvracet jenom stý podstaty že jsou spojení a jak.To dvojka to už je jiný kafe teda :D.Dávám tři hvězdy za výborný nápad a nechutnýho doktora , kterýmu sem to fakt věřil.Na čtyři hvězdy by to chtělo lepší hudbu ,lepší herce a prostě udělat tam víc wauu momentů. ()

sbinda

Příběh sympaťáka s dobrým nápadem, ze kterého může být leckomu šouflu. Stejně jako se Cimrmani při cestě na pól už u Náchoda ptali, kdy už tam budou, tak i já se ve 40.minutě koukal, kdy bude konec. Dobře. Oceňuju děsivou originalitu tvůrců vládnoucími hodně velkým fištrónem, mé srdce si ale přesto nezískali a není divu, že to v prudérním Hollywoodu na Oskara nedotáhli. Jsem hlubce zasažen a nemám sílu hodnotit hvězdičkami, zatím. Nevím jestli se hecnu a dám další díl, on opakovanej vtip většinou nebývá vtipem. ()

neurol

Doporučuji psychiatrické vyšetření pro scénaristu a režiséra a následné psychologické sezení zdarma pro herce ztvárňující stonožku. Film je vhodný pro každého úchyla i náročnějšího perverzáka. U běžného diváka se může dostavit: zvracení,třes,mdloby a u slabších jedinců koma a následné dlouhodobé léčení v Bohnicích. Tento film není vhodný na první rande či Valentýna. ()

corwin78

Dobrý nápad, ale vlastně je to docela slabé. Nicméně respekt před Dieterem Laserem, jeho šílený doktor je brilantní. ()

SANNY22

Priemerný horor. Začalo sa to tak ako väčšina hororov. Pokazí sa auto, a pri hľadaí pomoci natrafia na luxusný dom, ktorý je uprostred ničoho, uprostred pustémo lesa. Ani vo sne by ma nenapadlo, že te názov bude taký doslovný. Taký zvrat som fakt nečakala. Neviem síce prečo to ma také nízke hodnotenie, ale dá sa to pozrieť ;) ()

Ulfursdottir

Jsou filmy, které přejdete, jsou filmy, ze kterých jste nadšení, jsou filmy, které nenávidíte. A pak je tu Lidská stonožka. Dokonce ani Srbský film ve mě nevyvolal tak silný pocit nevolnosti. Z jedné strany se díváte na celkem zajímavý námět. Šílený doktor se snaží vytvořit novou bytost pomocí přišití tří lidí k sobě. Z druhé strany ale vidíte utrpení tří lidí, kteří ani nesnili o tom, že by se jim něco podobného mohlo stát. Pro slabší povahy je tento film něčím, co nikdy nemělo spatřit světlo světa. Sama jsem si představovala utrpení dvou konečných článků stonožky, jejichž nářek a pláč vás doprovází třemi čtvrtinami celkového času. Pro někoho skutečně nervy drásající podívaná. ()

Majo.evans odpad!

Hrôza.Viem,že nás to nikto nenúti pozerať ale ako môže niekomu napadnúť toto natočiť.Celkovo nechutná blbosť.Obdivujem tých hercov.A to iste platí aj o druhom diele. ()

BigJohn02

Má to nápad, je to gore a navíc to má Dietera Lasera. Ten chlap to snad ani nehraje, jemu z očí kouká to, kde a kdy se narodil a že jeho rodina se tak nějak vyhla denacifikaci po válce. Hnusná držka. ()

PowPow

Když jsem zjistil, o čem tento film je a že v něm (skoro) hraje Jean Claude Van Damme, hodně jsem se těšil. Vzpomněl jsem si na pocity ze sledování Braindead Petera Jacksona a hlavou mi běhaly představy stovky znetvořených lidí pospojovaných za různé části těla - jak bych od názvu STOnožka očekával. Způsob propojení je sice nápaditý, ovšem jinak mám pocit, že z toho skvěle morbidního nápadu šlo vytřískat ještě stokrát zvrhlejší scény, a kdyby k tomu došlo, tak tento film by získal ve světové kinematografii opravdu výsadní místo. Takhle z toho vzešel jen místy nudící průměr, jejž ovšem pozvedá naprosto dokonalý Dieter Laser, který působí jako mimozemšťan. Celkově rozporuplný pocit. ()

Fuck

Velice zajímavý a zvrácený film o pokusech bláznivého chirurga, který zkouší zda může mít více lidí jeden společný trávící trakt. První člověk – dostane kus jídla, druhý člověk – dostane to, co prošlo trávicím traktem prvního. A třetí pak zbytky od druhého. Film obsahuje i úchylné humorné scénky, skvělého záporáka Dietera Lasera, který se sem hodí vzhledem a i parádním hereckým výkonem. Doporučuji tento film všem, kteří mají rádi tyto zvrácené filmy. ()

angelle odpad!

Načo točia takého filmy? Očakávajú miliónové zárobky? Keby mi napadlo natočiť film, ako je tento, hanbila by som sa o tom niekomu povedať, nieto si ešte zohnať kameramana, hercov a dať im do rúk scenár s popiskom: "Teraz vám prilepíme ústa k zadku druhého a budete sa hrať na stonožku." ()

Ospalek

Nechutné, nechutné, nechutné. Nápad je to skvělý a co víc? Ten němčourský zabijácky vyhlížející šílený vědec to povýšil ještě výš. Nádhera. ()

Wercing odpad!

Odpornost! Musím uznat, že to ve mně na dlouho zanechalo stopu, sice negativní, ale zanechalo. Nicméně vím, že už si to nikdy v životě nepustím, i kdyby to byl poslední film na světě. Samozřejmě mi to nedalo a hned po zhlédnutí tohoto hnusu jsem dala šanci dvojce, což jsem neměla dělat. Je ještě odpornější a zvrácenější než jednička. Nikdy více! ()

Mily

R.I.P poslední dáma. Jen ta představa, že bych měl žrát hovna, které byly vysrány první osobou do prostřední dámy a opět vysrány do poslední dámy. Film nic moc, vyskytuje se zde velké množství klišé, efekty výstřelu jak z movie makeru, ale cením dámy, které šly do tohohle filmu. Já bych se za takovou roli totiž styděl. Tom Six má očividně velký fetiš na řitní otvory, když má film další dvě pokračování. ()

Meraxes

Nedávno som o Srpskom Filme napísal, že sa zastavuje rozum nad tým, ako to mohlo niekomu napadnúť. Omyl, nechápem ako mohlo toto niekomu napadnúť. Herecky aj filmársky je to relatívne dosť slabé, scenár je veľmi biedny, postavy sa nesprávajú ako skutoční ľudia a v prvej polovici je väčšina dialógov komicky trápnych. Toto má Human Centipede spoločné s Rothovým Hostelom, kde som taktiež naozaj nevedel, či sa mám smiať alebo chytať za hlavu nad tým, kto to napísal. Ale ten nápad, ten je proste geniálny! Úchylný, nechutný, strelený a geniálny. A od chvíle čo ich šialený doktor zošije dohromady, mi to už ani herecky nevadilo. Dva zadné články prestali rozprávať a dokázali sa tváriť absolútne prirodzene, čo je neuveriteľný výkon a čudujem sa, že vôbec Tom Six dokázal nájsť niekoho, kto bude polovicu filmu holý štvornožkovať s hlavou strčenou v riti toho pred sebou. Nie je to zďaleka tak explicitne násilné ako mohlo byť a priestor je venovaný tomu chorému nápadu. Dieter Laser stvárnil narušeného úchylného doktora fantasticky, je naozaj správne nesympatický. Mnohé scény, ako keď v bielom plášti a slnečných okuliaroch venčí stonožku, sú uleteno štýlové a na mnohé rozhodne nikdy nezabudnem. Viackrát som sa nevedel rozhodnúť či sa mám smiať alebo vracať. A ako film postupuje, naberá aj ťaživo nepríjemnú atmosféru, začnete súcitiť s postavami, ktoré vám boli do vtedy ukradnuté a ich tragický osud, v minimálne jednom prípade sa ani horší nedá vymyslieť, na vás doľahne. Najviac v záverečnej scéne, kde sa všetky tie emócie vyvalia na povrch. Je to síce relatívne amatérske, ale správne strelené, pričom v mnohých scénach som nechápal na čo to vlastne pozerám. 3* 58% ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013