Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

LaSanda

Po opravdu nadšeném vyprávění kamarádky jsem si říkala, jak je možné, že někdo natočil takovou kravinu. Snažila jsem se odradit trailerem i komentáři k filmu, stejně nic nepomohlo a zvědavost zvítězila. Nápad je to jistě výjimečný, ale kdo by se s ním, proboha, chlubil?! Zcela zbytečný film. Jednu hvězdičku za Dietera Lasera, který svou roli úchylného chirurga zvládl zcela přesvědčivě. Míra nechutnosti je však do nebe volající, ale pro nenáročné diváky se silným žaludkem jistě zajímavá podívaná. ()

tanyya

tak teda...:D no co dodat, asi to, ze druhou polovinu filmu jsem prospala a probudila se az na "tragicky" zaver. Ne, nemuzu rict, ze to bylo uplne spatny, tenhle zanr mam naopak hodne rada, napad - skvelej! ale to zpracovani - amatersky a nepresvedcivy a je skoda asi, ze to proste nenatocil nekdo jinej...Copak nekomu pripadala ta "stonozka" verohodna? Ja jsem mela neustale pocit, ze se divam na deti v matersky skolce, ne na neco bizarniho jak by to melo a mohlo byt...no skoda, ale napad na jednicku! ()

KopTiK

Ne, nebylo to pěkný. Ne, nelíbilo se mi to. Bylo to nechutný, děsivý a prostě po všech stránkách naprosto ujetý. Naivně jsem si myslel, že už jsem na to, abych se u horroru bál a občas si dokonce i zakrýval oči moc velkej. Proč tomu radši nedat odpad a už na to nemyslet? Jednoduše pro to, že jsem se snad nikdy u filmu takhle zvláštně nebál a neznechutil tak, že jsem si "občas dokonce i zakrýval oči". Navíc fakt, že jsem si po celých devadesát minut filmu nervózně klepal nohou naznačuje, že to byl silný zážitek! ()

Keledaia

Takhle ultradementní postavy jako dvě nány v tomto filmu se jentak nevidí. "Výkony" hlavních aktérek jsou totálně k zblití. Jinak nápad chválím, ten je supr a baví mě. Slizoun je obrovskej sympaťák. To je ale bohužel všechno. Jsem na vážkách... Bejt hlavní hrdinky kvalitnější herečky, myslím, že to by byl brutální nářez, takhle ale ne.. prostě mi chybí větší propracovanost. ... Až teď mi došlo, že to hodnotím jako normální film, vůbec nepíšu o tom jak úchylné to je nebo není... Hm, skvělý, nebudu raději dedukovat co to o mě vypovídá.. Zatím neboduju, to se fakt nedá.. // Musím poznamenat, že na tento film jsem se podívala již vícekrát, což zřejmě neznačí nic dobrého o mé de-mentalitě. Každopádně boduji. ()

Traktorista

Navnadila mě jedna projekce Studny a nelituju toho .) Když človík přeskočí první polovinu filmu, která ukazuje že obsazené herečky prostě nemůžou mluvit, jelikož je to k pláči, tak potom co maj přišitou tlamičku k zadkům se to začíná pěkně rozjíždět. Dieter Laser tady samosebou táhne absolutně celý film a k tomu i slušná premiérka mladého Japonce. Filmek přináší přesně to co slibuje název = nesložitá, depresivní zábavička .) ()

sininka odpad!

Větší kravinu jsem snad v životě neviděla. Film je naprosto o ničem. Nápad je to sice pěkný, ale zhotovení se filmařům ani trošku nepovedlo. Chvílemi mi to připadalo spíše jako hodně špatná parodie... ()

ronaldmekdon

Těžko hodnotit takový film. Co do obsahu bych měla dát odpad, abych nepřipadala svému okolí jako blázen, ale na odpad to rozhodně není. Je to velmi dobře natočeno, čisté a sterilní prostředí se tu mísí se zvráceným nápadem vytvořit siamské trojče (čest prostřednímu článku!) a výkony všech zúčastněných jsou výborné (jak hodnotit někoho kdo hraje člověka přilepeného k zadku jiné osoby?), hlavně Dieter Laser hraje skvělého psychopata. Finální chodící stonožka mi ale přišla extrémně vtipná, ani nevím proč, ale musela jsem se smát. Nejspíš absurdnost toho nápadu v kombinaci s tím podivným pohybem stonožky.. Asi jako když děti napodobují chůzi medvěda. Ale co čekat od magora, který kreslí použité tampony? (Tom Six, ne já :D) ()

ES13

Jako docela dobrý, ale znam lepší horory. Postavy byli nesympatický a celkově ten děj byl o ničem. ()

JARDAHONDA

Tento fekální snímek hodnotím, jako velmi odvážný až nevkusný. Za zmínku stojí originální námět, ovšem sledovat "odporného" němce, jak spojí tři lidi k sobě a udělá z nich lidskou stonožku a jeden trávící trakt, mě přišlo totálně nechutné a nemorální. Odpadovat nebudu, ale nejsem fanouškem lidských exkrementů a s tím spojený tento film, kde hlavní myšlenka je již v samotném názvu. ()

weelska

K tomuto snímku mě zlákaly rozporuplné recenze, zajímalo mě jak to bude působit na mě. Námět opět na jedničku, tohle prostě zdravá mysl nevymyslí, obsazení Dietera Lasera vážně sedělo jak zadek na hrnec. Opět mě ale zklamala ta jednoduchá klišé typu - když potřebujete telefon, nemáte zrovna signál (kolikrát se to ještě objeví?), nebo ten beznadějný útěk do lesa a v neposlední řadě zas ta jednoduchost hlavních hrdinek vlézt někomu do baráku, i když "pan domácí" je vskutku k popukání a počastuje nás ještě otázkou, zda jsou samy. Nahánělo mi to hrůzu, přiznávám, ale už jen ten konec, který nezasluhuje prozrazení, aby nebyl divák ochuzen, mě ale trochu odradil od toho, co ještě víc by mohlo být v pokračování tohoto filmu. Dvě hvězdy. Jednu za námět, druhou za pana doktora. ()

KamenZde

Ujo kamionista tak veľmi nechcel zomrieť, no napriek tomu to bolo asi to najlepšie čo sa mohlo v danej chvíli stať. Tak a teraz pár superlatívov: najodpornejšie, najnechutnejšie, najnepríjemnejšie a najzvrátenejšie dielo svetovej kinematografie, ktoré zhliadli moje úbohé oči. Myslím že máloktorý film dokáže človeku zdvihnúť žalúdok a vyvolať až extrémny pocit nenávisti voči hlavnéhu "hrdinovi" tohto príbehu ako tomu bolo u mňa v tomto prípade. Dokonalý výber herca stvárňujúceho psychopata a taktiež "článkov" stonožky. Po záverečných titulkách som bol znechutený sám zo seba, že niečo také som vydržal pozerať až do konca. Každopádne originalita tomuto filmu nechýbala a iba kvoli nej dávam tú jednu hviezdičku. ()

Straspytlik

Opravdu nepříjemná fekální podívaná stvořená pro jediný cíl - šokovat. Film ovšem odkrývá své karty rychlostí pedofila, rozdávajícího bonbóny před školou a tak divákovi nezbývá moc víc, než ocenit pevnou vůli ansámblu tlačit a vytlačit celou věc do konce. Lidská stonožka ale i přes své slabiny funguje překvapivě dobře. Stejně jako v hlavních hrdinkách, i ve mně zanechal něco nepěkného, čeho jsem se nemohl dlouho zbavit. ()

charlie.sambora

Královksy jsem se bavila, jako už dlouho ne. Vtipné dialogy, vtipné monology (japončík) a nejvtipnější pan doktor s bohorovým klidem. Přemýšlela jsem o pěti * a to jen z důvodu, kterak jsem se celej film smála. Že bych byla až tak zvrácená? Neřekla bych. Dávám tři. Skvělej nápad. ()

Terr.ka

Six by měl postoupit ústavní léčbu a to tak, že okamžitě ! ........ Co se týká filmu, tak Laser je filmovej Mengele, jako poleno - akorát to dělá opačně, ale jinak jsou tam rozdíly naprosto nepatrný. Je ale fakt, že nápad lidský stonožky je skvělej. Jenom jsem si tak říkala, že pokud kterákoliv z těch dvou holek dostane rýmu, tak jsou v prdeli tak, jako tak..... Takže bylo to pěkný, ale bylo toho dost. Děkuji. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013