Jedna kočka za druhou

Jedna kočka za druhou

Komedie / Drama

Česko, 1993, 90 min

Jiří Hubač (divadelní hra)

Antonín Holub

Scénografie:

Jaromír Švarc

Kostýmy:

Věra Mírová

Divadlo, ktoré tu všetci velebia, som nevidela. Kľudne verím tomu, že v porovnaní s divadlom je tento film slabý odvar. Jeeenomže - film nemá, nebude mať a hlavne: ani nemôže mať emotivitu divadla. Takého hodnotenia mi znejú ako obrovská poklona tvorcom divadla a hlavne pani Bohdalovej. Kedže mi divadlo nebolo dopriate, som vďačná za tento film. Dal mi vskutku zabrať. Žasla som, ako ďaleko sa dá zájsť, pokiaľ až sa nechá racionálna, tvrdo makajúca, v podstate osamelá žena (Klára, Jiřinka Bohdalová) zneužívať osamelou sebeckou majiteľkou vily (Jiřina Jirásková - inak, skvelá - ako vždy) pre vidinu, že si "raz" lacno kúpi dom, kde býva. K tomu zopár farbistých vedľajších postavičiek postavičiek ... dobrý príbeh to bol (škoda zle hraných naddimenzovaných hysterických scén). Precítila som si trpkosť z toho, ako Klára tvrdo drela, ako sa nechala zneužívať vlastnými príbuznými aj majiteľkou vily a ako bizarne nakoniec skončili jej úspory. A precítila som si aj obrovskú úľavu z jej "oslobodenia sa". V mysli sa mi vynárajú slová, čo zazneli ku koncu - voľne parafrázujem: "Ono je to nakoniec vždy tak, že tí dobrí ľudia sa majú dobre a tí zlí zle ...." Skláňam sa.(12.10.2009)

Český snímok, ktorý stačí vydieť raz. Naozaj žiadny prevrat.(1.4.2011)

• rt12

Lidi, sežeňte si divadelní záznam ,,Dům na nebesích" , tohle je o ničem.(20.5.2014)

• Rogue

wtf jak prase, nastesti omylem docela nahlaskovane.(16.8.2015)

• WANDRWALL

Blbinka. Ale za její půvab pro mě 2. Za komunismu, toho lepšího se za 20let jednoznačně natočilo mnohem zajímavějších filmů, inscenací, než za 20let po změně režimu. Důvody jsou zřetelné, ale nechce se mi je vypisovat.(13.8.2010)