Templář

• Česko Ironclad (více)

PetrPan

Výborná přímočará krvavá řežba. Jinými slovy skvělá oddechová záležitost. Nižší rozpočet je trochu znát, ale nějak mi to vůbec nevadilo. Partička středověkých Sedmi statečných o počtu 20 kusů proti tisícihlavé armádě zvíci zhruba 100 komparsistů v čele s Vláďou Kulichem mě na dvě hodinky prostě příjemně zabavila - ulítávám na hořlavých prasatech, půlených zbrojnoších a utnutých údech :) ()

Joker Punx

Ještě větší středověká brutální řežba než v Braveheart - Přesto Gibsonův film bude u mě navždy na prvním místě - Ale tenhle je taky fakt luxusní se skvělýma hercema :) Hlavně Paul Giamatti jako Král John je totální psychouš :D Skvělý herecký výkon. Jak už jsem zmínil filmek Braveheart - Tak tady hraje Brian Cox - Jako William d'Aubigny - Brutální scéna jak mu usekaj končetiny - Ve Statečném srdci hrál strýce malého Williama Wallace. Poprvé viděno 07.07.2021 - Skvělá řezničina z 13. století. ()

Lenny.M

Pěkný historický film s celkem dobrým příběhem a úžasnou krajinou, bohužel kamera byla otřesná a kvůli ní musím jít o hvězdu dolů. ()

Chrustyn

Možná trochu plytké a chudé ale na druhou stranu povedené a zábavné vyprávění o statečných templářích, bránících hrad před zlým králem. I přes viditelně nižší rozpočet se podařilo velice dobře vystihnout "špinavou" středověkou atmosféru, kterou ještě podtrhávají podařené a řádně krvavé souboje, které překonávají vše co jsem v žánru za poslední dobu viděl (i ve své době násilím propagovaný Centurion je oproti této řežbě, pohádkou). Dobré herecké obsazení (jen Giamatti mi příliš neseděl) už je pouhým bonusem navíc. ()

korbitch22

Jednoduchá historická řežba,které chybí kvalitnější režie a hlavní hrdina.Další z řady filmů jako Solomon Kane,které měli veliký potenciál,bohužel malý rozpočet a už to opakuji po několikáte,Purefoy prostě hlavní roli neutáhne.Na úplném začátku začíná celkem slušná výprava,která ovšem postupem času neuvěřitelně stagnuje až se úplně zastaví.Dialogy a postavy jsou ploché,bez jakéhokoliv citu a nemáte šanci si jakoukoliv postavu oblíbit,či se do ní v cítit,snad jen standartně dobře hrající Brian Cox získá vaše sympatie.Z nějakého důvodu je jeden malý hrádek nejdůležitější v Anglii,tak ho banda najemných ochlastů brání zuby nechty,zatímco je bez logiky a občasným WTF napadne tisícovka nepřátel,která vždy když má skoro vyhráno,nepochopitelně prchne do zaječích :-) Do toho se nadrbaná princka snaží vojet nesmělého templáře,který evidentně umí hákovat mečem,sekyrou,nožem,pěstma,brněním ale s ptákem mu to nejde a jazykem už vůbec ne,páč sice moc nemluví ale když něco plácne stojí to za to :-D Když už se sami krájíte nudou,tvrz konečně padne a vy po hodině a půl keců,nudy a krve začínáte cítit úžasné emoce a to díky emotivnímu a skvělému monologu Paula Giamattiho.To vás nakopne a tu poslední půl hoďku plnou krve a usekaných končetin si užijete.Prostě průměrná historická řežba,která má skvěle zmáknuté brutální bitvy,ovšem dialogy,výprava a režie jsou v šedivém pod průměru.Hodně potěšil Vladimír Kulich a Brian Cox.Čekal jsem mnohem víc..... 59%. ()

Crocuta

Pro mne značné zklamání - jediné co v tomto snímku stojí zato - brutální a silně naturalisticky pojatá řežba - nevyváží tu horu historických nesmyslů které je škoda vyjmenovávat, záplavu klišé, jalových a jinde už stokrát omletých dialogů (nebo spíš blábolů) a kupodivu hlavně nudu, která se při sledování "Ironclad" nakonec stala nejvýraznějším dojmem. ()

Flakotaso

Konečně pořádný film, který si ze středověku nedělá prdel a "nezměkčuje" ho, jak je v poslední době v módě. Bylo to přesně tak syrové, jak jsem doufal. Hlavy i všechny možné končetiny zde létají na počkání, mrtvoly leží v tratolištích krve a hrdinové nejsou nesmrtelní. Jistě, natočit by to šlo určitě ještě mnohem líp (a vůbec, zdá se mi, že středověk je ve světě filmu hodně zanedbávaný, šaškárny typu Robin Hood s Costnerem nebo První rytíř nepočítám), občas jsou střihy příliš divoké a několikrát jsem zahlédl až příliš čisté meče a brnění rytířů. Herci jsou skvělí, akorát mi tam vadila postava onoho rytířského "zajíce" a severského vůdce s plavými vlasy až po pás, to už jsou trochu moc velké klišé. Vévodí samozřejmě Giamatti, který si roli krále - proradné svině, náležitě užil. Jako relativní nízkorozpočtovka výborné. Ale pořád marně čekám, kdy někdo natočí syrově realistický středověký film se stomilionovým rozpočtem a kvalitním režisérem. ()

honajz

Takových středověkých, anglických sedm statečných. Vizuál slušný, dějová linka poslabší, kde to ani James Purefoy nijak nezachrání, a Paul Giamatti je zde největším šlápnutím vedle. I ta kamera je docela úděsná. ()

hrona

Ač se jedná spíše o TV zpracování, musím říct, že jsem velmi mile překvapen. Historická fakta zde asi moc nefungují, ale přesto je film vkusně natočen. Pravda, boje jsou dost rasovní, a bojové záběry s digitální krví chvílemi divoké. Ale i přes to, mě herecké výkony bavily. Giamatti je záporák jak se patří, a hrstka bojovníků také dobře vybrána. Zkrátka jedná se o tak trošku sedm statečných své doby. Mimochodem vynikající soundtrack. ()

Ivoshek

O historii tu nejde, i když teda je fakt, že Jan Bezzemek nebyl oblíbený král, a během své vlády si dokázal vyrobit nepřítele prakticky z kohokoli (vlastní šlechta, Francouzi, papež...), takže v tomhle autor scénáře nekecá... Jinak film není nijak zvlášť dějově zajímavý, vlastně jde jen o to, že se parta rytířů hoďku a půl seká s asi tisícovkou Dánů. Proč teda čtyři hvězdičky? Protože se s tím nemaže. Hlavní hrdina třeba v jedné chvíli rozsekne chlapa na půky, jak kdyby porcoval prase a co pár minut vzduchem proletí tu ruka, tu noha, tu hlava. Další věc je, že i s tím rozpočtem, co asi měli, film nevypadá lacině... No a taky tu hraej Paul Giamatti, pro kterého mám prostě slabost od té doby, co jsem ho viděl v Soukromých neřestech. Takže je to někde mezi 40 - 80 %, podle toho, jestli v tom hledáte příběh a kvalitu, nebo prostě jenom máte rádi řežbu. U mně lehce nad 60 %, ale dost pochybuju, že se na to ještě někdy podívám. ()

rikitiki

Středověká řezničina, při které stříká na diváka krev skoro i přes obrazovku. Brutální dobývání hradu se hodně povedlo, kamera je schválně nepřesná a občas trochu za dějem, drastické momenty jsou ale jasně patrné i díky střihu, který se zaměřuje hlavně na detaily. Levnější produkce donutila tvůrce vymyslet skvěle fungující řešení - místo davových scén soustředění na detailní záběry boje muže proti muži.____ Ušel i lehce zádumčivý (povinný) milostný motiv, protože hradní paní vyzkoušela na templářském rytíři, dodržujícím celibát, vcelku slušnou dávku sexuálního obtěžování. _____ Jenomže v přestávkách mezi boji a sexuálním napětím to vázne. Třeba scény hladovění, zoufalství a stísněnosti v obleženém hradě se vůbec nehrají, vyprávěč je prostě jen přeříká. Přitom by to mohla být skvělá příležitost odhalit v klaustrofóbní atmosféře i temnější stránky všech zúčastněných. Jenomže nic, oni si jen tak hopskají po nádvoří a do toho hrají klišovité chorály. Takže se tomu nedá věřit, a to také proto, že ani maskéři se nepokusili tu vyhladovělou vyhublost z dlouhého obležení na růžolících tvářích herců aspoň nějak namaskovat. _____ Vcelku se tenhle film vidět dá, i když asi jen jednou. Scény bitvy, charismatičtí herci a sympaťák v hlavní roli dělají z tohoto béčka slušnou podívanou. /17. 6. 13./ ()

Ilicka

Sedm anglických samurajů proti přesile Dánů, kteří v krizových situacích nadávají česky. Docela by se mi to i líbilo, ale nějak nemůžu pochopit, co to teď všichni mají s tou ruční kamerou v soubojových scénách, která vypadá, že jí někdo hodil na plac na gumovém laně. Chápu, že by to mělo zakrýt malý rozpočet, ale po dvou hodinách filmu to divákovi akorát otráví život. Palec nahoru za hudbu. PS: Český distribuční název zabil :D ()

Necrotongue

Oficiální obsah Filmboxu je poněkud nepřesný. Správné znění by mohlo vypadat asi takto: / Potom, co byl král Jan nucen podepsat Magnu chartu, vytáhl, vybaven Kulichem, s podporou papeže proti odbojným šlechticům, přičemž se mu na hradě Rochester postavilo na odpor dvacet statečných. Včetně jednoho templáře. / Pokud měl být Ironclad zábavnou podívanou s historickým nádechem, a já ho tak vnímám, pak tvůrci jednoznačně dosáhli svého. Pokud měl být film něčím víc, a já doufám, že ne, pak by selhal. Scénář představil středověk tak, jak ho mám rád. Kromě znásilnění a moru se ve snímku dostalo téměř na všechny zábavné činnosti té doby. Bylo bahno, byl hlad, viděl jsem pranýřování i popravy, nechybělo vzájemné odživotňování a mrzačení doprovázené volně poletujícími částmi lidské anatomie a uprostřed všeho toho marasmu zářil skvělý představitel zakomplexovaných zákeřáků Paul Giamatti. Jeho král Jan Bezzemek mi byl tak odporný, že zcela zastínil mého oblíbeného představitele zpustlých zhýralců Jamese Purefoye. No, není se čemu divit, mám ho rád, ale do role bojujícího černoprdelníka mi příliš neseděl. Tento film byl tak přímočarý a na nic si nehrající, až jsem se rozhodl nezahrnout do hodnocení zdejší "básnickou" licenci v podobě rychlopalby trebuchetů (či obléhacích praků, jak kdo chce). V reálu by se holt slunce muselo pohybovat po obloze o něco rychleji. No, ale kromě toho, že bylo i tak pořád zataženo, to pro mě nehrálo roli, protože jsem se dobře a nenáročně pobavil. / Poučení: Zvolání: "Království za koně!", tady dostalo nový význam. ()

Beastmaster4

Béčkový film, který mi ale tak nepřišel. Rozhodně dobrá konkurence pro historické filmy, které se řadí o laťku výše a přitom na ni nemají. Výtečně provedené souboje, slušné herecké obsazení, dobová realističnost. Jediné, co mi pokazilo trochu nadšení, je filmaři ztvárněný templář s novodobou vizáží vylučující vzhled templářů ve 13. století, což je ale detail proti jiným kiksům v tomhle i jiných filmech. Ironclad mě oslovil nejen provedením soubojů, ale i arsenálem zbraní na které byly dokonalé záběry, stejně jako na jiné detaily. U mě se tahle historická řežba s představitelem Templu v čele prosekala letos zatím na první místo mezi historickými filmy. ()

prome

Příjemný béčkový film, bohužel nic víc. Místy totiž až příliš komické (to asi nebyl záměr tvůrců), místy nepřehledné a místy nudné a strašně předvídatelné. Největšími klady filmu jsou Paul Giamatti a Brian Cox, kteří si své role vyloženě užívájí. James Purefoy ve filmu Solomon Kane válel, ale tady jako by ztratil šťávu. Dále jsem rád, že ve filmu je krev, protože ta mi chyběla například v The Eagle, který byl o třídu lepší. ()

Morholt

Bohapustá, výtečně obsazená, středověká rubačka, u které jsem si spokojeně pomlaskával. Přesto si neodpustím upřesnit pár historických informací. Předně Jan Bezzemek nebyl takový tyran a břídil, jak je díky legendám o Robinovi Hoodovi vykreslován. Pomoc Dánů výměnou za to, že církev si nebude Dánska všímat je nesmysl - Dánsko už bylo přes 200 let christanizované. Tehdejším pánům z Albany byly anglické zákony ukradené - Alba je ve Skotsku a to bylo tehdy nezávislým královstvím. Na konci se zdá, že Jan Bezzemek prohrál svůj boj o anglický trůn s Francouzi, což je pochopitelně nesmysl. Pořád to nechápu a nikdy nepochopim - historie sama o sobě tvoří velké příběhy, takže nemá smysl kazit její chuť hloupými smyšlenkami. Snad to někdy filmaři pochopí. 70% ()

Lacike

Obcas dostanem chut na nejaky hystericky film a kedze to malo tak sexy nazov Zelezna klada, tak som neodolal. Ale som strasne sklamany. Pribeh je v pohode, cele je to spinave a drsne. O gore sceny nie je nudza. Ale postavy boli nevyrazne a ziadna okrem charizmatickeho Briana Coxa ma nezaujala. Este horsie ale dopadli bitky. Takmer vsetky dokalicil brutalne neprehladny strih az som mal miestami pocit, ze sledujem historickeho Jasona Bourna. Takze davam slabe 2*. ()