Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

kaylin

Asi jsem čekal, že to bude ještě trochu vtipnější, a tak se dostavilo určité zklamání. Na druhou stranu Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis jsou skvělé obsazení a společně vytvořili skutečně skvělou chemii. Příběh není až tak strašně ujetý, ale některé gagy fungují hodně dobře. Jen aby Galifianakis nezapadl do jedné škatulky. ()

Thomassi

Čekal jsem film podobný Pařbě ve Vegas. Naštěstí, i když je to zase road movie, to bylo trošku jiného ražení a já si to mohl užít s tím, že jsem si nemusel říkat, že něco podobného tu už bylo. Todd Phillips je v současnosti záruka kvalitních komedií a Na doraz to jen potvrzuje. I když jsem měl ze začátku pochybnosti. Rozjezd byl totiž poměrně pomalý, žádný extra kousek, který by mě dostal na podlahu. Postupem času ale začali být oba hrdinové na sobě závislí a tím se to rozjíždělo i v ději. Začaly se objevovat kousky, u kterých jsem se skutečně od srdce smál. U konce pak vše gradovalo a já si mohl říct, že i přes ten začátek to byla pohodová usměvavá jízda. Byl jsem taky zvědavý, jak se s takovou rolí vypořádá většinou akčnější Robert Downey Jr. a musím říct, že v takových to rolích by se mohl objevovat častěji, protože mu to parádně sedlo. Už aby tu byl Hangover 2. ()

Easykk

Skouřenej Iron man na výletě se zma(š)teným metrosexuálním Perseusem. No to mi posol bulvu, ale takovou nehoráznou kravinou rozhodně díru do Krakena něudělají. A těch pár zasmání na nevyrovnaných amerických silnicích tomu už moc nepomůže. Škoda. ()

katuska138

Galifianakisovy role ve většině filmů bytostně nenávidím. Nesnáším a nechápu, jak může hrát takové idioty bez sebemenší kapky inteligence, slušnosti. Ale Robert je prostě úžasný. A díky němu mi i Zach vlastně ke konci přestal vadit a v tom vidím největší pozitivum tohohle filmu. ()

Rosalinda

Na první pohled strašná klišovitá americká komedie, ale ono vůbec ne. Celé je to opravdu zábavné, nenudí, hlavní dvojice krásně vyrovnaná, skvělá hudba. Asi trpím i na Downeyho, protože je v takových rolích ták přirozený. A je to celé takové drsně lidské, nebo lidsky drsné? Sem tam pěkně černé, a to já ráda! Vlastně jsem film viděla podruhé a i když mi není do skoku, tak jsem se vážně dobře pobavila. Zkrátka správný šálek kávy, ehem. ()

FilmFan24

Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis se setkali v této komediální road-movie, kterou jim scénáristé ušili na míru. Chemie těchtou dvou značně nesourodých chlapíků funguje na jedničku. K dobru ještě připočítávám pár suchých hlášek a hlavně šálek skvělé kávy s nezaměnitelným aroma!!! ()

m@rz

Úsměvný a vtipný film, který je bohužel občas zasklený rychlým přechodem mezi vtipem a smutnou nebo vážnou scénou. Strašně to ubírá na vtipnosti, když se pořádně rozjede. ()

Hamaradža

Neškodná bláznivá komédia, s občasnými čiernohumornými pomrkmi (I keď nie vyslovene odvážna, predsalen ide o priemernú hollywoodčinu) a neustále pozitívnou náladou. Rovnako dobré ako Hangover. ()

grogodil

Na rozdiel od žánrovo vyváženejšieho, zbesilejšieho a zábavnejšieho Hangover je Due Date predsa len trošku slabšie vybalancovanou komédiou, v ktorej sa úderný nekorektný humor (pamätný Downeyho flusanec a výchovná podpásovka) mieša tak trochu neuhladene so seriózne vážnymi až krutými momentami, pri ktorých automaticky ide sranda bokom....celkový dojem však pobavene vyškerený. ()

Colonist

The Hangover byl větší nářez, v případě Due Date se jedná jen o zábavnou jednohubku, která nenadchne, ale ani neurazí. Ústřední dvojice je sympatická, humor však trochu pokulhává (je pravdou, že někdy Galifianakis balancuje na hraně snesitelnosti). Do Pařby by zmlácení vozíčkářem a masturbační a marihuanové džouky zapadly, tady mi to moc nesedělo. Humor u filmu tohoto typu by se měl podle mě ubírat trochu jiným směrem. Ale bavil jsem se, o tom žádná. P.S. Překvapivé cameo Jona Cryera a Charlieho Sheena v závěru filmu potěšilo. ()

TominoLa

Zach Galifianakis jako Don Vito Corleone bylo bezchybný, k tomu sem tam nějaký povedený vtípek jinak nuda, nuda a zase nuda. A přiznám se bez mučení, že Robert Downey Jr. už mě začíná pěkně nudit. Ať je to Iron Man 2, Sherlock Holmes, nebo v tomto případě tak mě příjde pořád stejnej. Zlaté časy kdy mě udivoval jako Chaplin. ()

Dexter1

Silné sklamanie. Od tejto trojky som očakával, že sa budem baviť obdobne ako pri Hangover, no nebavil som sa skoro vôbec. Bolo tam pár scén pri ktorých sa zasmial, ale poväčšine som sa zabával iba na plytkom humore (aka masturbácia či káva u Jamieho Foxxa), či mi stačilo tak pred pár rokmi (už som zrejme dospel). Miestami trápne, chvíľami nudné a celé predvídateľné. ()

K.B.L.

Chtěla jsem jít do kina, od Todda Phillipse jsem nic neznala, měla jsem chuť na komedii. Čekala jsem nějakou klasickou komedii, kde se občas zasměju a hned druhej den na film zapomenu. Byla jsem ale velmi mile překvapená. Asi byla dobrá konstalace hvězd, nebo nevim, ale smála jsem se od začátku do konce a poprvé v životě mi přišel vtipný zvracející skeč. Pro mě parádní filmový zážitek a ihned obliba Todda Phillipse. ()

Skip

U téhle road movie se sem tam zasmějete, určitě se nebudete nudit, ale vracet se k ní často nebudete, pokud vůbec někdy. Rozhodně to není blbý film plný trapných taškařic, ale chybí mu mnohé z toho, co by ho zařadilo mezi filmy, na které se nezapomíná. ()

higuain

Jako by Todd Phillips nevěděl, jestli chce natočit ztřeštěnou komedii nebo oduševnělou road movie. Ve výsledku to tak nefunguje dobře ani z jedné strany. Downey už to sám nezachránil. ()

Eldrick

Rozhodně vtipnější než HANGOVER, ale přesto mi to přišlo málo - na doraz to fakt nebylo. Dalo se z toho vytáhnout víc. Ubral bych sentimentality a tlačil víc na pilu. Ale možná je to tim, že mi Zach Galifianakis nepřijde vůbec vtipnej, naopak. ()

Gereth

Původně spousta očekávání, protože rád roadtripy, rád Downeyho Jr., relativně rád Phillipse, ale po hodnocení několika vybraných uživatelů jsem začal cítit průser, který se nakonec i dostavil. Je to hloupé, nesympatické a co víc, je to nudné. Nikomu jsem to herectví ani za mák nevěřil. Obě postavy jsem nenáviděl, jejich bolest pozoroval s netečností, jejich příhody považoval za absolutní nesmysly a když jsem viděl, jak šroubovaně vznikalo jejich přátelství, v duchu jsem svou obrazovku prosil, aby příští nehoda už byla fatální. // 30% ()

rastlinka

Milé prekvapenie. Chytľavé, občas aj inovatívne, prekvapivé, na americkú komédiu dosť dobré a najmä vtipné (pri niektorých scénach sme sa s priateľom smiali ako besní). Hollywood - haló, preber sa - takto sa robí komédia. Samozrejme, nebyť daného obsadenia, nemá to také grády, herci utiahli čo sa dalo... aj scény, ktoré by boli neskutočne trápne. Som si vedomá, že film nadhodnocujem, ale prevláda vo mne dobrý pocit, preto dávam 4. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)