Allien.9

Jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem kdy viděla (co se atmosféry a nápadu týče), přesto však nemohu dát plný počet. Důvodem překvapivě nejsou stupňující se nelogičnosti (za ty bych strhla maximálně půl hvězdy), nýbrž tak trochu zpackaný dvoj-závěr, který místo tolik očekávaného "wow" vyvolá spíše "hmm, hezké". Kdyby se Fincher rozhodl pro závěr číslo jedna (prásk a hop), byl by zážitek 2x takový. Ale jednu věc jsem si ze "Hry" přeci jen odnesla - už nechci být milionářka.:-) ()

Satan

Fincher opět dokázal, jaký je v něm potenciál. Originální námět skvěle natáčí a používá k tomu zas a znovu omýlanou depresi (výtah, taxík, rakev). Hodně zvrhlá hra, která však při dalším sledování postrádá moment překvapení a stává se z ní spíše absurdní černá komedie, kde to Douglas kupuje ze všech stran. Ta dobře načrtnutá paranoia a mysteriózno však po druhém a dalším zhlédnutí mizí. Třeba ale takový Hitchcock by měl radost, jak si Fincher dělá z diváka dobrý den. [Přesná stopáž: 123 min] ()

pornogrind

Tenhle film mi byl doporučen uživatelkou Ratchetka(za což jí tímto děkuji) ve spojitosti s jedním filmem z roku 2022(nechci spoilerovat takže název filmu neprozradím). Musím říct, že ačkoliv jsem věděl výslednou pointu filmu i přesto mě film udržoval v pozornosti a byl solidně napínavej a můj dojem z filmu je veskrze pozitivní. A to i navzdory tomu, že se tu najde i pár chyb a nelogičností. No, popravdě když se nad tím člověk zamyslí tak je to celý řádně přitažený za vlasy. Tohle by takhle v životě nemohl nikdo nikdy ukočírovat. Jde ale jen o film a člověk se musí umět trošku povznést nad věc a poslat logiku do prdele a slabší 4 hvězdičková podívaná je na světě. ()

Javert

Hra s velkým H. Můžu říct, že jsem viděl jen málo podobně napínavých filmů. Další Fincherův zářez do kmenu světové kinematografie - tentokrát velmi hluboký. ()

k212

Hra je nesmírně rafinovaný a schizoidní film. Každý sice tuší, že něco není v pořádku, ale co, to je těžko odhadnutelné. Závěr, který vše vysvětlí je sice na Finchera příliš optimistický, ale proč mu to vyčítat, je fajn, že se pokusil o něco "odlišného". Ale tím myslím pouze závěr ne předchozích 120 minut, kdy s napětím sledujete, co bude dál, která rádoby nelogičnost zasáhne jako ruka boží. Herecká suita v čele s Douglasem je lehce nadprůměrná, člověk jim to prostě zbaští i s navijákem. Kamera je výtečná, barevná stylizace taktéž, a jetá hudba od Howarda Shora (obzvlášť ta písnička) je prostě něco extra. Ttento film je nadprůměrným psychologickým thrillerem, který vás v průběhu 120 minut zatahuje (stahuje ale nestáhne) do vod horroru, sci-fi, duchařiny... ()

kingik

Zpočátku se to ještě jeví dobře. Michael Douglas je dobře rozehraný a tajemná loutka položená u dveří jeho domu navozuje až mrazivý pocit, ale pak se to zvrtne. Douglasovi jde neustále někdo po krku, nahání ho a vše zabředne do nenápaditých a stereotypních kolejí. Ani přitažlivá Deborah Kara Unger a zajímavě obsazený Sean Penn tomu výrazně nepomáhají nahoru. Prostě políčko za políčkem jsem se hrozně nudil a čekal jsem, s čím Fincher vyrukuje v závěru. A závěrečné rozuzlení, které je tak pitomé, jak daleko vidí, tomu nasadilo útrpnou korunu. Jeden z nejméně povedených filmů Davida Finchera je na světě. ()

Snorlax

Tomuhle říkám Scénář s hodně velkým "S". Hra je určitě jeden z nejlepších thrillerů, které znám. Perfektně vypointováno, spousta zvratů, bohužel (a záměrně tvrdím, že bohužel) Douglas perfektně zahrál, Fincher bezchybně zrežíroval. A tak jsem si již napoprvé zapamatovala spoustu detailů. I s mou prachbídnou pamětí se dá Hra vidět tak jednou za deset let, jinak ztrácí kouzlo toho úžasného a perfektně gradovaného napětí. ()

Legas

Ze začátku to jde. Hra vypadá jako něco víc, než jen řadový thriller. Otázka je, co s vámi udělá závěrečná pointa na druhou. Je sice efektivní, ale mimo lidské racionální chování. Pokud nepřistoupíte ve Hře na fakt, že si s vámi nemilosrdně hraje, Hra prohrává, ztrácí na hravosti a pro diváka se stává nehratelnou - he, he, jsem si trochu pohrál se slovy. ()

InJo

Nebýt (pro mně) naprosto nevyhovujícího konce, bylo by to možná za 5*... I tak ale HRU řadím spíše mezi méně ambiciózní Fincherova díla, která mají blíže k tradičním žánrovkám (viz VETŘELEC 3, ÚKRYT) než k vizionářským počinům (SEDM, KLUB RVÁČŮ). 80 % ()

Šakal

No a já letos v létě opět (s největší pravděpodobností) dostanu ponožky. Nebo že by doma překvapili?! Nejsem si však zcela jistej (ve světle tohoto Fincherova snímku), jestli bych o podobné surprise stál. Přeci jenom nandavání ponožek je o něco málo bezpečnější a hrozí tak max zatrhnutí nehtu. A pokud bych (si) přece jenom chtěl zvednout tepovku, vím o spoustě pohodlnějších variant. Namátkou mě tak napadá, pustit si tiskovku s obhajujícím se Vítem Bártou. Malá rada (zdarma) na závěr M. Douglasovi a všem podobně znuděným miliardářům...kup(te) si medvídka mývala, ikdyž nezastírám, sledovat „Seymoura Zadka“ (S. Penna) jak si vystřelil resp. udělal prdel resp. „otevřel oči“ bráchovi M. Douglasovi za pozornost stojí a nudit se rozhodně nebudete, za to (vám) ručím. Na druhou stranu, nic víc nečekejte, protože Fincher (spolu se s scénáristickým duem Brancato-Ferris) v honbě za co možná neprůhlednější hrou si s divákem, si „tak trochu“ sami pod sebou podtrhávají větev. To jak CRS vše vychází a přitom by postačil malinkatý odklon a vše by se jim zbortilo jak domeček z karet je do očí bijící, to včetně final jumpu (jak již trefně poznamenal uživ. Gilmour 93). Na druhou stranu, je to pouze HRA a tak (pokud k tomu tak i přistoupíte) a rozum (protentokrát) ponecháte ve vedlejší místnosti, zklamáni nebudete. To však nic nemění na skutečnosti, že David umí rozhodně líp, (včetně samotných konců) 77,7% p.s. (to uživ. gudaulin resp. D.K. Unger)...já taky :-) ()

Sonnery

To si mě zase někdo povodil, jako slepýho koně. O to hůř, že kůň by se takhle zblbnout nedal a navíc má většího pinďoura ()

Anderton

Trochu podceňovaný Fincherov film, ktorý má ale v sebe viac ako by sa na prvý pohlad mohlo zdať. Atmosférou režisér rozhodne nesklamal, napätie funguje v každej minúte a záver prekvapil snáď aj Rogera Eberta. Ako komerčná zábava na sobotný večer je to určite lepšie ako Úkryt. Douglas sa sem dokonale hodí, taký nesympatický slizák sa nehladá lahko. Žiadnu televíznu reprízu som zatial nezmeškal. ()

JosefGruber

Další skvostný materiál od Pana režiséra s velkým P, Davida Finchera. Fantastický thriller ve kterém si ani na okamžik nemůžete být ničím jistí. Akce střídá akci. Zvrat za zvratem uvádí diváka do nechápavého stavu. A ten závěr? Kdysi dávno jsem u někoho četl, že to bylo již od začátku všechno jasné. Začni vsázet sportku kámo, protože jsi zřejmě jasnovidec!!! Další skvělý film do mé TOP 10 a jasných 5 hvězd. ()

Frajer42

WOW. Netradičně začnu od konce. Takový konec jsem očekával asi prvních 30 minut. Později jsem věci přehodnotil, a tak mě nakonec mnou očekávaný konec překvapil. Dovolím si zdůraznit, PŘÍJEMNĚ překvapil. Leč zřejmě neuskutečnitelný scénář celé hry, tak to celé působilo velmi oslnivě. Michael Dougles tradičně výborný. Výborné tempo si film drží po většinu svého trvání. David Fincher patří mezi ty nejlepší, tímto filmem mi můj názor jen potvrdil. Dávám **** s tím, že k dokonalosti scházel krůček. ()

boshke

No napodruhé už to není ono. Pořád je to hodně dobrý a velice originální film, se skvělým mysteriózním klavírem a výtečnými Douglasem, Pennem a Unger. Už si však neříkám "Je to pořád ještě hra nebo...? Blbost, určitě je to hra, tohle všechno je naplánovaný... Hovno, pálej po něm, skoro s ním rozstříleli celej barák!". Každopádně si nejsem jistý, jestli bych vám zpětně poděkoval, klepla by mne u toho pepka nebo bych skočil ze špatného baráku. Tak mi raději kupte pivo nebo Jägermeistera nebo mne vezměte na koncert jako má sestra... 90% ()

Kothy

David Fincher je prostě machr! Opět se mu podařilo mě totálně zmást. Michael Douglas si během hry zažije krušné chvíle. Sám neví, co je pravda a co ne a vy taky. Nakonec si jako bohatý člověk začne vážit toho, co má. Úplně dokonale to na něj sehráli. "Nechali mě samotného v Mexiku a jediné, co mi dali, je tohle tričko." :D ()

Smok

Nie je hra, ako hra. Ja osobne si radšej zahrám scrabble, dostihy a sázky, alebo trebárs šach. Som si však istý, že milionár Nicholas si túto hru užil - a ja s ním. ()

AllShallFall

Opravdu bravurní dárek k narozeninám:-) Film "Hra" je snad asi nej..nej..nejvíc mysteriózní a jeden z nejnapínavějších snímků jaké jsem kdy viděl. Nevím jak dál to rozvézt. 100% ()