Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

B!shop

Puvodniho Dredda mam hodne rad a tak me tenhle novej nechaval vcelku chladnym, jelikoz misto borce Slye tu je nevyraznej Urban, jenze uz behem par minut mi bylo jasny, ze tohle bude jizda. Zadnej slozitej pribeh, proste vyrubavacka smejdu v jednom panelaku ala Punisher a zarostlej Urban ani jednou bez helmy a cedici mezi zuby jednu hlasku za druhou. Tohle mu proste desne pridava, takhle vypada Dredd jako nejakej robot, kterej ma tu svoji pravdu a de si za ni pres mrtvoly bez moznosti jakykoliv dohody. A tak vetsinu casu vyplnuje super hudba, perfektni triky a neustaly prestrelky jakymkoliv kalibrem, co je zrovna po ruce, mrtvoly jdou do stovek, rozcakavaj se na chodniku nebo na zdi a je to naprosto kurevska zabava od zacatku do konce. Lepsi 4*. ()

dO_od

// "Ready?" Fuck yeah, sem s tím. Ale očividně jsem nebyl ready. Alespoň ne na takovou fajn hláškařinu, která se z toho nakonec vyklubala. Blond rookie byla relativně hot, Ma-Ma je regulérně hot a brada Karla Urbana je na Oscara. Jeden barák a skromný rozpočet se tak podařilo z mého pohledu docela dobře využít, pořád tu sice byla ta debilní zpomalovací droga a podprůměrné efekty ale na čtyři z pěti to stačí. "You look ready." ()

Slasher

Ač mám komiksového Dredda rád, nechápu, jak mohlo tohle ošklivý nudný dietní béčko získat tolik pozitivních ohlasů. Zasloužený kasovní propadák. ()

Flipnic

Tenhle kousek je pro mne dost rozporuplný. Ovlivněn pochvalnými řečmi a komentáři čekal jsem asi o dost více. Na druhou stranu, úplně špatné to není. Pokud se akčním filmům vytýká přímočarost a bezmyšlenkovitost, DREDD v tomto směru je nekorunovaným králem!! To už bylo i na mne moc. Ano, nevadí mi, když režisér zavře do mrakodrapu dva akčního hrdiny a tisíc nepřátel a nechá je likvidovat jak na běžícím páse....to je pro mne v pohodě, pokud je to dobře zpracováno ( The Raid ... ). Ovšem tady ani ty přestřelky nebyly nic moc super na dnešní dobu, hlášky taky ne ve srovnáním s akčními kulty 80.tek (Willice, Arnie, ...) a krvavé to taky zas tak extrémně nebylo ... Bylo to moc pěkně barevné a mělo to fajn kameru. Ale ten akční potenciál byl prostě slabší, i v dnešní době je řada povedenějších kousků ... Ale jako v pohodě, líbilo. ()

Lateef

Drsná budoucnost, aglomerace Mega City 1 a stylové dvěstěpatrové slumy, trčící do nebeské výše jako pahýly stromů. A do útrob jednoho takového opancéřovaného hovada zasadil Travis svůj film. Pohybujeme se v podstatě pouze v patrech oné budovy (chodby, místnosti, schodiště, šachty), takže poslední tři hodiny jsem strávil přemýšlením, na co že padl ten 50ti miliónový rozpočet (vždycky se mi vybavuje, za kolik peněz natočil Blomkamp svůj debut). Dredd v nijak nápadité uniformě spolu s Andersonovou likviduje členy gangů, nutno dodat, že naprosto bez emocí, podle justičních pravidel a dost krvavě. Skvěle mi k celému filmu pasovala hudba, ačkoliv ji zde několik lidí vyzdvihuje jako rušivý element. 3Déčko je využité k zintenzivnění účinku "slow-mo" drogy, trailerové penetrace ústních dutin jsou fajn, žádný jiný superzpomalený (možná až moc) průstřel jsem nezaznamenal. Je to až po okraj naplněné klišovitými ohavnostmi, střelbou, hlasově ovládanými zbraněmi, drsňáckým Karl Urbanem a čpí z toho snaha o osobitost a stylovost. Uteklo mi to, ale ničím nenadchlo. Finanční propadák. 50 miliónů dolarů(rozpočet)/31 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem netoužil po útulné garsonce ve 155-tém patře mrakodrapu se záchodem na chodbě o tři patra výš. To by mi totiž mohl vzniknout hnědý pruh na zadní straně slipů, když bych statečně zůstal zavřený v bytě, abych omylem nevstoupil do cesty obrněnému strážci zákona, který mezi svištícími kulkami brilantně provádí právní kvalifikace činů střelců, vynáší rozsudky a ihned je vykonává. Musím se přiznat, že Dreddova nakrknutá dolní čelist ve mně příliš sympatií nevzbudila, ale na druhou stranu mám slabost pro to, když soudní procesy trvají méně než deset let a když se přitom hodně demoluje, tak intuitivně cítím, že nášemu právnímu systému chybí ještě pár krůčků k dokonalosti. ()

xxmartinxx

Je až bizarně vtipné, jak strašně moc je tomuhle filmu jedno všechno, co tak upachtěně řeší jiné podobné kousky. Dredd je prostě badass polda, co zabije všechny, co mu chtějí bránit vykonávat povinnost. Nemá pozadí, nemá vývoj, nemá osobnost. Celou dobu vedle něj cupitá sexy blondýna, takže si říkáme "jo, jasně, románek na obzoru", ale kdepak - jemu to ukradené - on si jde za svým cílem. Kašle se tu na klišé i originalitu, prostě se jen jde kupředu. Svým způsobem je ale ten film svou absolutní a místy až absurdní vyprázdněností všeříkající. ()

Skejpr

Přetáčky jsou místy znát, některé scény jsou odvyprávěné tak neohrabaně, až to bolí. Po většinu stopáže nicméně drsný, nekompromisní, pevně uchopený a i poměrně zábavný pokus o něco jako Indie akční comics. Baví mě rafinovanost některých motivů, perverznost, brutalita i velmi drsný humor... ()

Traffic

Famózní příspěvek k pomyslnému žánru "artového béčka", kam třeba letos spadá i poslední Univerzální voják. Je to nesmírně rozvážné, sebevědomě natočené (podobný pocit jsem měl naposledy u Refnova Driveu) a naprosto badass. Dredd mimo jiné ukazuje, že formát 3D má tendenci výrazně zpomalovat průměrnou délku záběru v akčních filmech a vracet do nich přehlednost. Spolu s pátým Resident Evilem největší (guilty) pleasure letošního roku. _____ Dodatek: Tak po měření střihu beru zpět ten výrok o "výrazném" zpomalení průměrné délky záběru, ve skutečnosti se Dredd pohybuje na hraně 3.6 - 3.7 sekund, což, v porovnání s mainstreamovými komiksovými adaptacemi (Iron Man - 3.7, Thor - 3.2...) nevybočuje z normy a spíš se nachází na její horní hranici. Onen neodbytný 80s retro feeling, který je patrný i ve formálním uspořádání filmu, je zřejmě daný souhrou několika faktorů: jednoduchostí celé zápletky; větším množstvím celků a polocelků (a menším množstvím detailů) zapojovaných i do akčních scén; pomalým pohybem samotných aktérů a celkovou prázdnotou okolního prostoru atd. Je ale docela pozoruhodné, jak konstantní tempo si Dredd drží - kromě tradiční křivky v úvodu filmu, kdy po expozici tvořené delšími záběry následuje rychle stříhaná honička na silnici, je střihová skladba filmu z hlediska rychlosti rovná jako přímka: v závěru ani nezrychluje ani nezpomaluje. ()

Dadel

Jen poznámka pro těch 1327 z vás, co to pokládáte za vykrádačku The Raid:______ "Dredd's screenplay was written in 2008 and leaked online in 2010. Principal photography on Dredd took place between November and December 2010. The Raid did not go into production until November 2010, and was filmed in March 2011."http://www.imdb.com/title/tt1343727/faq#.2.1.10 ()

Dragoni

Určitě mě to nezklamalo, ale akce mohla být lepší, jsou tam opravdu cool momenty, ale čekal jsem o hodně lepší scénář od znovu-oživené legendy jako je Dredd. 60% ()

ORIN

Nesmlouvavý, suverénní, drsný, fašistický, násilnický, cool... takový je film i samotný hrdina. Pete Travis dokázal v Dreddovi najít přesně tu hranici, kdy je film béčkově zábavný, ale ne trapný; komiksový, ale ne hloupě karikaturní; násilný, ale ne jen klasicky bodycountový. ()

choze

Komiksové překvapení roku, které mě bavilo víc než třeba AVENGERS. Nejvíc na mě fungovalo samotné Mega City 1 prodávané přes parádní voiceover a přes svou zmenšenou verzi - přecpanou, bublající a bezútěšnou citadelu ovládanou krutou vládkyní. Když se tahle rakev plná brutálních gangů i nevinných lidí po vstupu sympatické ústřední dvojice zlověstně zaklapla, SMRTONOSNÁ PAST se náhle jevila jako večerníček. Slum v PATROLE sice skrýval víc úchylných tajemství a obdobná klaustrofobická přesilovka v RAID byla zase výrazně akčnější a zběsilejší, taky Lena Headey se mohla do své záporačky víc opřít a mohlo se přitlačit na hláškách, každopádně to šlape jak má, počet průstřelů xichtů a litrů prolité digitální krve je solidní a i bez joysticku to uteče jako voda. A vizuál je na jedničku. Obrovská škoda, že jsme se nedočkali dvojky, kde by tvůrci sešlápli plyn na podlahu. Nebo rovnou celé série. ()

whack

Milióny km² betónovej džungle, miliardy debilov, drsné reči, hrdina, čo chytá drogovú dílerku - mám brať v ohľad, že pôvodný komiks napísal anarchista (Ian Gibson) a bol myslený ako paródia na policajtov? Megamesto od Bostonu až po Washington DC - tam by pomohlo už len zopár atómových bômb. ()

Segrestor

Pro sci-fi nerda jasný filmový trhák roku. Roku, který je hodně v duchu sci-fi coverů. A líbil-li se mu Total Fecall, nadšeně usedne i k Dreddovi. A jestli takový nerd neviděl indonesský psí nářez Serbuan maut, o to víc se mu to bude líbit. Ač v jednom roce natočit film, kde jde jen o dobití jednoho zabedněnýho mrakodrapu plného zabedněných lidí, se zdá poněkud až troufalé, neboť příběh je jednoduchý jako wandrwalův mulťák, dá se říct, že to vyšlo. V thajské verzi ale dojde na extrovní fullkontaktní souboje, zatímco v americkém Dreddovi se střílí ze záhadné zbraně. Ta zbraň brzy začne hrát hlavní roli, ale my, diváci, se o ní nic nedozvíme. A tím celá šou končí. Za zmínku stojí samozřejmě Olivia Thirlby, která svým xichtem dává tomuto sci-fi takový zvláštní punc. Nevím, byla super, ne? Do takového postapa se kupodivu hodila, byť vypadala, jako vytažená z Austinové. Jen škoda, že šlo jen o ten pitomý barák ovládaný docela neschopnou feťačkou. Mega City 1 už od první vysvětlovačky nabízelo daleko víc k prozkoumání. Byla to blbost, je tedy reálná naděje, že bude druhý díl, tak snad se, my dreddonerdi, dočkáme. Ale také doufám, že Urban odloží helmiče a vrátí se ke kreslení lidových humorů. ()

Gilmour93

Soudce Vřed - ano, až tak mi byl protivný.. Takže si to shrňme: a) autor komiksu John Wagner byl spokojen, b) zápletka odpovídá prostotě žánru, se Serbuan Maut se údajně navzájem nevykrádá, c) extrémně zpomalené záběry ala nálet orla na rybičku z National Geographic jsou údajně velice koncepčně řazeny, ale já mám za to, že Travis chtěl být hlavně cool a to až tak, že občas nepoznal míru, d) brutalitou a krvavostí se dohání nedostatky v akční invenci, e) pokusy o nějaké hláškování leží schoulené ve stínu duchem podobně pravoúhlého Útěku z MS-1, f) Karl Urban. Z kadeřnictví odešel i se sušákem na vlasy a pokyny: „Mluv drsně, když nemluvíš, vysuň dopředu spodní ret a bradu.“ Osobně si myslím, že kdyby byl na jeho místě náš stejnojmenný kreslíř anekdot, nikdo by nepoznal rozdíl - snad jen záběry z profilu by odhalily pivní mozůlek nemilosrdně okopírovaný elastickou soudcovskou uniformou.. Jedna věc by mě ale u vykonavatele spravedlnosti z Mega City One zajímala. Když si ten fašounský Harry Callahan tak hladce poradil s Ma-Ma, zvládl by i Mama Kami? Tak průraznými náboji nejspíš chlapec nedisponuje.. Negotiation´s over. The sentence is two stars.. ()

robbiee

[imdb: 7.2/10] | me: Veľmi slušný remake. Film je jasne definovaný a na nič sa nehrá. Správne dávkovaná akcia, ktorá spolu s Karlom Urbanom a Oliviou Thirlby elegantne zapadá do betónového sveta budúcnosti je vlastne podstatou a kostrou celého filmu. Tento film ide s jasným tempom, nezakladajúc si na snahe byť niečim prevratným a to je práve jeho veľké plus. Proste sudcovia si robia svoju prácu a kur*a dobre... [3.5 *] Only one thing fighting for order in the chaos; the men and women of the Hall of Justice... the Judges. ()

TheDarKnig

Ten věžák nedělá dobrotu, mnohem zajimavější by bylo zasazení děje do většího počtu rozmanitějších prostor. A ano, připomíná to Raid pořádně. Ale to je asi tak vše co bych filmu vytknul, jinak je to až na půdu poctivá béčková řezničina, ze které lze v mnoha momentech cítit ten komiks. Dreddovu charismatu a odlišnosti od ostatních hrdinů opravdu dodává ta permanentní přilba, působí tak přesně jak by měl - odosobněně, bez emocí a bez slitování, beroucí do úvahy pouze jedno slovo, hrubě proceděné mezi rty - ZÁKON!! Brutální, nahláškované (ale možná až moc hlášek jsem si zbytečně vyzradil v spotech a traileru - narozdíl od útěku z věznice blabla tu navíc nebyly až tak výrazně odlišné od jiné mluvy - Cervenak bude možná mít pravdu a budu si to muset sjet ještě jednou), Slo-Mo a okořeněné Oliviiou Thirlby - nebudu lhát, neviděl jsem ji téměř nikde, ale dle mého skromného názoru si střihla na první pohled křehkou novicku bravurně - nevinnost feat velká bouchačka a film mě měl v hrsti :) SUMA: Dredd je zákon aneb postapo nářez z jednoho Mega města plného zločinnosti. Velká škoda, že další díly nebudou, když si vzpomenu na to, že se probíral i Soudce Death... :( ()

TeeAge

|| Scenár: Alex Garland | Hudba: ? | Produkcia: Alex Garland, Andrew MacDonald, Allon Reich | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: DNA Films, IM Global, Reliance BIG Entertainment | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 40,868,994 $ || Tu prichádza moment, keĎ si musíme položiť otázku, nakoľko bola vlastne pôvodná filmová verzia so Stallonem zlá. Každý to vidí inak, no u mňa je to jasné: 2012-ka sa na pôvodnú 95-ku ani zĎaleka nechytá. Tá mala na svoju dobu neuveriteľne prepracované exteriéry, viacvrstvový dej, slušné obsadnie a samozrejme tomu odpovedajúci rozpočet. To jediné, včom je nový Dredd lepší, je vizuálna novodobosť a experimentálnosť s formou samotnou, hlavne cez ultraspomalenia. Je to ale k ničomu, keĎ sú mi postavy ukradnuté, pretože o nich nič neviem a ani v priebehu sa nič nedozviem, nehovoriac o tom, že vonkajší svet vidíme pár sekúnd - všetko ostatné sa totiž odohraje v monolitickom paneláku. Urban si síce ksycht Stalloneho nacvičil pred zrkadlom veľmi poctivo, vzľadom k tomu, že si masku za celú metráž nedá dole, je herecky odzbrojený - a nedysponuje ani s potrebným basovým hlasovým fondom, aby to uhral frekvenčným hlasovým herectvom, ako Hardy Baina. Takto je to len priemerná jednohubka - so zavretými očami. ()

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)