John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Critic

"I know who you are" - krásný film, který ukazuje jak je důležité někdy věřit pocitům a ne důkazům, stát si za svým a jít klidně sám proti celému světu. 90% ()

Blowler

Už zase to dělám. Zase mám tendenci nadhodnocovat filmy, skrz silné zážitky. Ještě před týdnem bych tomu dal za 5*. Teď, s chladnější hlavou k tomu stále nemám daleko. Tempo filmu je strhující a poslední asi hodina filmu uteče jako voda. Mám rád, když umí snímek navodit ten pocit, kdy se může každou vteřinou něco pokazit a vy nevíte, co se stane v dalším záběru. Napětí zvládnuté na špičku. 4 a ½ ()

Razzor_82

Strhující thriller, který je napínavý do poslední minuty. Russell Crowe je přesvědčen o manželčině nevině a vezme spravedlnost do vlastích rukou. Z filmu doslova čiší hmatatelná bezradnost a mrazivý pocit, že se tohle může reálně stát díky slepé justici každému. Pozitivní bylo to, že John musel ve svém chystaném plánu také improvizovat a neměl to nalajnované do titulků. Adrenalinová honička ve skvěle propracovaném scénáři  je pak jen třešničkou na dortu. 8/10 ()

PEZ

Netradičný thriller. A preto je to super film. Celý čas som nevedel, kam sa príbeh pohne a či hlavná postava robí dobre alebo zle. Navyše Russel Crowe - je to fakt herecký boh. Krásne natočené a zahraté. V záverečnej scéne som nedýchal. Výborné a originálne - chcelo by to viac takýchto odvážnejších kúsov. ()

bakeero

Tak trochu netradiční drama, které příjemně překvapí svými zvraty. Rozhodně dobrá volba pro první návštěvu kina v tomto roce. ()

greigor

Docela dobrý námět, na první pohled dobře udělaný. Ale trochu mi vadilo, že stejnou dobu sháněl falešné pasy, jako nakonec utíkal. Čekal jsem nějkaý dramatičtější konec, jakože nechaj dítě v zoo nebo tak a to se bohužel nestalo. Jinak Crowe celkem fajn a konečný dojem taky celkem dobrý. 4* ()

Tyna31

Byla jsem napjatá jak guma u gatí. Až do konce. Líbilo se mi to. Mám jen jednu poznámku: V druhé půlce filmu, kdy prchají v autě a jedou jak o život vzbuzují nápadnost jen tím, jak jedou rychle :) ()

Henry Morgan

Není mi tak úplně jasné, jestli mi neuniklo něco podstatného, protože tenhle film považuju za naprosto průměrný kousek, což z celkového hodnocení vůbec nevyplývá. Na mě to působilo trochu rozvláčně, navíc se toho většinu filmu příliš nedělo. Tápající a věčně zachmuřený Crowe se jakoby poflakoval městem a utajeně plánoval velký útěk. Líbilo by se mi, kdyby se tu nějak vypíchly jednotlivé kroky, ale místo toho se celý děj točil okolo rodinného štěstí/neštěstí, kde se příliš neukázalo nic navíc. Možná, že to byl záměr....nenatočit tuctový film o plánování jak utéct z basy, jenomže příběh neměl co dalšího nabídnout. Děj se sice rozjel, když už hrdinům teklo do bot, jenomže si nejsem jist, jestli to něco zachránilo. A vedlejší linka, kdy si vyšetřující detektiv uvědomí ...možná...svou chybu je krásně proamerická. Co ale musím uznat je to, že to bylo vcelku napínavé, místy i překvapivé, ale rozhodně to chtělo víc koření a méně omáčky. ()

sonoluca

Hodně slušné, i tak v závěsu za francouzským ne-tolik-učesaným originálem. Chápu, že je to remake, ale zrovna od Haggise bych čekal trošku více kreativity - výsledek působí spíše jakoby Cavayé dostal možnost natočit si americkou verzi. [spoiler] PS: Cavayé vyždímal z rozlučkový scény s fotrem (jeden z vrcholů filmu) asi tak o čtyři světelný délky více emocí než Haggis ()

mattpro

Úžasný, od druhej polovice napínavý a akčný film. Mňa to bavilo celý čas. Koniec sa mi páčil, veď to bol happy-end :-D Z Russella sa stal za pár dní expert na útek z väzenia, jeho štýl pokus-omyl bol sympatický a v konečnom dôsledku nevadilo ani menej tej reálnosti. Rozhodne to je film, ktorý sa dá vidieť viackrát! ()

Laborant

Tak na tenhle film jsem ale naprosto zapomněl a musím konstatovat, že mě ale velice mile potěšil a zároveň zpříjemnil páteční večer u televize,kde zrovna běžel Kameňák 3. Výborné drama s pozoruhodným Russellem Crowem na jehož výkony z filmů Insider a Beautifull Mind jsem musel čekat až doposud a ještě si troufám říci, že je tento film nepředčil, přez to se mi ale velice líbil. ()

Veseldaa.!

Nejvíce se mi do paměti vrylo cameo Liama Neesona na pozadí plánování a čím mi Paul Haggis udělal opravdu radost, tak bylo splynutí s davem jdoucím na zápas Penguins ála Uprchlík. A i ta scéna na dálnici byla povedená. Zasloužené 4*. ()

LuckyDuckie

Prvních osmdesát minut jsem čekala na to, až se opuchlý Russell zhroutí. to mě tak unavilo, že jsem si akorát povzdychla, že vydržel, vstřebal umění time managementu a stal se taťkou roku. (buď Crowe moc kalí nebo mu vysoká hladina cholesterolu prostě ubírá hvězdnost, těžko říct). grandiózní finále stačilo na tři hvězdy. ()

Gardenboy

Slabé tri hviezdy za technickú stránku. Príbeh plný kravín, hlúpostí, bez jasnejšej myšlienky a dramatického oblúku, bez výraznejšieho vyvrcholenia. Rutinérstvo najvyššieho stupňa. 80% je poriadne prestrelené. Tak 65% s prižmúrenými očami. ()

tančísvlky

Paul Haggis je nesporne jeden veľmi kvalitný režisér . Je veľmi ťažké prekonať jeho klenot " Crash" . Aj tak ma prekvapil suverénny výkon Russella Crowa a tak trochu prekvapujúci scenár. Niektoré scény sa mi zdajú známe z filmu "Crash" . Vôbec je však vzácne konečne vidieť zmysluplný akčný film ... ()

E lan

Nejde o žádný špatný film, scénář je vcelku originální a nijak přitažený za vlasy. Jen hlavní ženská postava je totálně nesympatická, té se opravdu nedá přát dobrý konec. Herecké výkony Crowa i dalších jsou obstojné, jen někdy špatně pochopitelné. No, nevím co na tomto všichni kolegové vidí, pro mne se jedná o čistý průměr... ()

Design

super :))) konečně pořádné napětí. Fakt bomba ta akce mě uplně vtáhla a čekal sem co se bude dít. Ale největší fórek byl s těma důchodcema :DDD fajn podívaná. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona