John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Kaja.Kolarova

Úžasné napětí. Celou dobu jsem byla našponovaná jako malé gatě. Možná bych filmu vytkla zbytečné natahování, protože alespoň třikrát za celý film jsem si myslela, že právě tohle už je závěrečná scéna a ono nic. Na celkovém dojmu to ale příliš neubírá, krom toho mám slabost pro Crowa, takže jsem z kina odcházela s dobrým pocitem užitečně vynaložených peněz. ()

Danny88

Neuveritelne co dokaze laska k rodine. Zena stredoskolskeho ucitela a milujuceho otca Johna Brennana (Russell Crowe) je nepravom odsudena za vrazdu ktoru nespachala. John veri ze jeho manzelka Lara Brennanova (Elizabeth Banks) je nevinna. Po odsudeni manzelky Lari na dozivotie je John odhodlany Laru dostat na slobodu za kazdu cenu, aj za cenu ze on sam sa stane zlocincom...No to uz ale moc prezradzam. 3 DNI K SLOBODE je strhujuci triller plny napatia a konecny zaver filmu potesi :-) ()

El-Barto

Pro mě opravdu milé překvapení. I když Haggise po Crashi považuju za prvotřídního tvůrce, nemyslel jsem si, že se mi bude líbit film s tak otřepanou zápletkou. Řekl bych, že Tři dny ke svobodě nad ostatními podobnými filmy vyčnívají, napětí (zalomený klíč, prohlídky na letišti...) funguje na jedničku, Crowe je i s patnácti kily navíc přesvědčivý, Neeson udělá sakra silný dojem, no a potěší i Olivii Wilde;) Chvíli sice musíme počkat než se děj rozjede, ale potom to stojí za to a hlavně scéna na dálnici a následná tichá minutka je přesně tím, za co jsem dal Crashi plné hodnocení - víc takových scén! 8/10. ()

Wawer

Mé drobné rozčarování z první poloviny možná bylo ovlivněno přehnaným očekáváním. Každopádně úvodní hodinka vydala za dvě, vleče se a obsahově je sterilní. Když došlo na zlom, Johnovo naprosto iracionální rozhodnutí dostat svou ženu ven, začal jsem kroutit hlavou a očekával jsem, že se stane z filmu nepochopitelná fraška. Paradoxně právě tento příběhový impuls jako kdyby nakopl film do nové dimenze a tak trochu i do jiného žánru. Druhá polovina je svižná útěkářská žánrovka. Napětí se dá místy krájet a Johnovi nejde nefandit. Pravda občas mu pomůže až moc náhod, ale to k tomu patří. Proto, navzdory začátku filmu, nelze dát Haggisovu počinu méně než 3* ()

KayTee

Tenhle film mě dostal natolik, že se mi po něm celou noc zdálo pokračování :-) Velice koukatelný počin, kdy člověk čeká do poslední chvilky, jak to teda dopadne a jestli John bude mít dost odvahy nebo ne. Líbilo se mi to moc! ()

Darth Vader

Jsem milovník "útěkářských" filmů. Všechno to plánování, sbírání indícií jak se dostat z té pevnosti ven a stále se bát něčeho nečekaného a nebezpečného.. to mě prostě baví. Tento snímek se snažil získat trošku slávy díky tématu podobnému "Vykoupenímu z věznice Shawshank" nebo navázat na perfektní seriál "Prison break". Jako stavař jsem byl z obou jmenovaných snímků nadšený, protože se opravdu vyvarovaly nedostatků a divák byl napětím bez sebe co hrdina vymyslí. Do této slepé uličky mě však Russell Crowe nedostal ani jednou a já byl doslova zklamán výsledným rozuzlením. Psychologická hra jak je John oddaným manželem a rodinným typem mě nijak nedostala a po většinu filmu jsem se nudil. STAČÍ ASI JEDINÉ: DOPORUČUJI FRANCOZSKÝ FILM "NEVINNÁ" ()

MovieFive

Nic převratného, přesto film splnil moje očekávání- oddechový, napínavý a se skvělým Russelem Crowem. Chválím i konec, který mě často u podobných snímků zklame, tady jenom potvrdil příjemný pocit, který jsem z filmu měla :) ()

jandula00

Konečně film, co je napínavý, nestřílí se tam od úvodní klapky až do konce a je alespoň trochu inteligentní..Russell docela válí a navíc se na něj dost dobře kouká. To jeho zoufalství je naprosto uvěřitelné a jeho počínání, myslím, docela pochopitelné...celkově velká spokojenost.. ()

rusty09

Totální předělávka francouzského filmu. Jen v pár detailech se to lišilo, jinak totožné. Nebýt toho, tak o jednu hvězdu vejš. Nechápu proč vznikaj takovýhle remake k filmům z roku 2008 a ten remake je o 2 roky dýl, neřeknu kdyby to bylo o 20 a tohle je zbytečný. ()

Wardan

No, je fakt že na youtube se dají najít kdejaký how-točka. Někdo se podle nich učí kouzelnické triky, někdo breakdance, já se podle nich snažím (marně) naučit tornado kick a Russell Crowe vykrádat auta (úspěšně), ikdyž myslím že můj kop s otočkou a výskokem je asi těžší, než udělat díru do tenisáku, přiložit k zámku a praštit do něj. Ale teď vážně, je to opravdu velmi dobrý a velmi napínavý thriller se standartně vynikajícím Crowem, s velice silným příběhem, který vás chytne a nepustí, a výbornou režií. K plnému hodnocení chybí snad jen lepší finále, a více emocí. Můžu jen doporučit. Jen tak btw když už mám ve filmu Liama Neesona, tak bych ho měl asi využít a ne mu dát jen malý štěk, ale to je jen můj názor. ()

Saur.us

Když jsem to včera v televizi zapnul, nečekal jsem absolutně nic. A když jsem ji po skoro třech hodinách vypnul (díky reklamy!), panoval ve mě pocit, že jsem ten čas opravdu nepromarnil, a že to stálo za težší ranní vstávání. Napínavé, chytré, dojemné, především druhá polovina mě nenechala vydechnout. Pozorovat R. Crowea, jak se pomalu mění z obyčejného středoškolského učitele na macho hrdinu bournovského ražení a jak si krade celý film pro sebe bylo skvělé. Překvapením pro měl byl L. Neeson, který si vlastně jen odskočil z jiného natáčení a měl nakonec na plátně míň času, než třeba bezejmenný kurýr s léky. A možná dobře, že teď nejsem schopen porovnávat s francouzským originálem, který jsem neviděl, a který jen podle galerie vypadá v některých scénách naprosto totožně. ()

strikeman

Thriller se zaběhanými postupy a zvraty, který přesto nenudí a má svou kvalitu i dobrého herce v hlavní roli. Žel Russell táhne celý film herecky sám, ostatní herci dělají spíše křoví a Elizabeth Banks je nepřesvědčivá... ()

zelda82

Russel Crowe si sice nehraje na takovyho Panaboha jako Gerard Butler ve Ctihodnym obcanovi, ale o to je to cele uveritelnejsi...Nebyt toho kycoviteho a sroubovaneho konce, bylo by to cistych 80 procent. Takhle je to o deset min... ()

Rokle

Začínám mít pocit, že Russellovi tyhle role milujícího taťky či obyčejného novináře (postava z "Na odstřel") perfektně sednou. Tady v podstatě nesleze z plátna a jen díky němu a umění Haggise narvat během pár vteřin srdceryvnou scénu to funguje na jedničku. Nikdy jsem neměl pocit, že mu tu roli nevěřím. I proto je Elizabeth Banks spíše páté kolo u vozu a její momenty nesnesou srovnání s nadstandardním výkonem. Potěšil mě svou malou rolí i Brian Dennehy, jehož veledůležitá dvouminutovka hezky připomíná okamžiky, kdy méně slov znamená častokrát více. Pochopení synova důvodu odjet a to loučení.... úžasné! ()

Lyžař

Rychlé, napínavé, občas až strhující..častokrát jsem si během filmu vzpomněl na seriál 24 hodin, kde jsem hlavně v prvních dílech obdivoval akci a napětí..Russell Crowe jako by se pro tuto a podobné role narodil.. ()

hororwatch

Není to sice nic geniálního, ale koukat se opět na skvělého Russella v jeho situaci geniální je. I jeho jednání je věrohodný a popravdě, byl jsem rád že to tomu zasranýmu systému ukázal jak se propouštějí nevinné osobny z vězení.. ten konec vynikající, už hodně dlouho jsem necítil takové napětí ve filmu. ()

Wargoo

Po dlhom čase konečne pre mňa lahôdka vo forme napínavej pecky s vždy a všade perfektným Russellom. Elizabeth Banks ma o svojich kvalitách presvedčila už v The Uninvited (a nielen tam) a tu len potvrdila, že talent jej nechýba. Pomaly ale presne sa rozvýjajúci príbeh je spolu s dokonalou hudbou = pomazánka na dušu. Skvele som sa bavil... Russellovi tá postava starostlivého tučnejšieho tatka sadla dokonale, a prekvapenie jeho manželky pri pokuse o útek som hltal ako malý. Skvelý scenár, réžia, herci... a koniec ktorý naserie !!! :) 5***** a 83,822 % ()

jochanan

Po Na Odstřel, který mě dost iritoval, se Russel Crowe ukázal v hooodně zdarřilém thrilleru. První část, kdy plánuje útěk manželky z vězení, vás vzhledem k Russelově povaze neustále přesvědčuje o tom, že tohle musí dopadnout špatně. Druhá, útěkářská polovina filmu už ej ale nářez. Nejen, když Russel jde,a odstřelí dealera drog, což by do něj ještě pět minut před tím řekl asi málokdo. I když už jsou na útěku a policajti je hledají, člověk si říká, jak mohl udělat tak strašné chyby, aby v zápětí přišel na to, že to byl jen sakra chytrý krok, jak je zmást. A to je to, co tu psal už někdo přede mnou: chvílemi opravdu nevěříte tomu, že se jim utéct podaří. A doufáte, že to nějak vymyslí. Takže pokud chcete film plný napětí, kdy budete cítit, jak se vám zvyšuje adrenlin v krvi, po Unstoppable je tohle můj další tip, byť žánrově jde samozřejmě o něco úúúplně jiného. Ale dech se mi tajil stejně! (90%) ()

agassi68

Haggis si Crashom postavil latku veľmi vysoko a teraz sa pokúsil ju preskočiť. Nepodarilo sa, ale aj tak film má všetko, čo špičkové "movie" má mať. Základom je Russel Crowe a Elizabeth Banks, hudba, napätie, zápletka, rozuzlenie. Áno, záver trošku sklamal aj mňa no len v porovnaní s najlepšími filmami /Shawsank, Crash/. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona