Už je to nějaký ten čas, co jsem to viděla. Vím, že Chris Evans je kus a jezdí tu na motorce. Vím, že pokud jste gumovej (Luffyyyyy :-D) a dojde toaletní papír, natáhnete se do vedlejší místnosti pro novej. Vím, McMhahon byl lepší záporák v Čarodějkách. Vím, že Jessica umí zmizet, ale má slabost pro gumy. Vím, že lidé umí zkamenět po zasažení vesmrnou radiací neznámé povahy. Zfilmovaný komix, který má (momentálně) 54%. To opravdu ještě musím dodávat?(7.9.2010)

• Lateef

Tomuhle nerozumím ... oblečete pár neherců do přiléhavého kostýmu, namlátíte jim palicí na hrudník kolečko se čtyřkou, necháte je několik desítek minut zmateně pobíhat před kamerou a shrábnete výdělek přes 300 miliónů...pěkné, že??...chápu, že jsme svědky skoro invaze komiksových adaptací(když tak vydělávají, že??), ale pokud spatří světlo světa takováhle zplácanina, měl by si to někdo pěkně odskákat...a já vím kdo!!...páni scénáristé Frost a France po nocích místo psaní totiž pařili plejstejšny, protože tenhle film nemůže mít ani stránku scénáře...100 miliónový rozpočet musel padnout převážně na triky, protože to je to jediné, co tuhle komiksovou kravinu drží nad propastí zapomnění...v teaserech a v trailerech stále dokola omílaná slavná scéna Thing vs náklaďák je sice technicky výborná, ale stejně jako ostatní slušné triky nemůže zaclonit hrubou nedokonalost filmového zpracování...a to se prosím pěkně točí dvojka...pane Gruffudde, mohl byste mě svou dlouhou paží vysadit na Měsíc, abyste mě ušetřil druhého dílu?? 100 miliónů dolarů(rozpočet)/330 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2006)

• Phobia

Kdyby mi bylo deset, maximálně dvanáct, nejspíš by se mi tenhle snímek líbil: jednoduchý, plytký příběh, "cool" hrdinové, spousta akce, spousta efektů, spousta barev, spousta dětinského vtipkování, dobro a přátelství poráží zlo... Jen mě to vyrušovalo při čtení. Nelámu však hůl nad "Fantastickou čtyřkou", senilita je údajně v některých aspektech podobná infantilitě, třeba se mi film za 50-60 let bude líbit;-). 39%(20.4.2009)

• DaViD´82

O kvalitách myslím nejlépe vypovídá již to, že nejlepší složkou filmu je naprosto nenápaditá tuctová hudba. Nechce se ani věřit, že za tímto paskvilem stojí scenárista formátu Marka Frosta. Možná bych to vzal na milost jako naivní béčkový popcorn. To by ovšem musel být alespoň slušně odsýpající s dobrou akcí. Jenže kde nic tu nic. Jsou zde všehovšudy dvě akční scény. A to navíc ta první na mostě je jedna z nejhorších scén, jakou jsem kdy v rádoby ačkové produkci viděl. Fantastická čtyřka je vysokorozpočtová soap-opera v komiksových kulisách. Až na ten detail, že i produkce s Natalií Oreiro je záživnější. Nutno dodat, že to ve mě postupně "dohnívá" až k chuti dát tomu hodnocení nejnižší.(15.1.2008)

• castor

Na úvod musím říct, že mě comicsové adaptace zatím nikterak neoslovily a Fantastická čtyřka na tom rozhodně nic nezmění. I přesto, že jde o jeden z nejzákladnějších elementů vydavatelství Marvel. Atmosféru, kterou jsem obdivoval u X-Men a Batman Begins, rozhodně nehledejte, celý film je stylizován pro výrazně mladší publikum. Věděl jsem přesto z přečtených recenzí, do čeho jdu, ale stejně – po dvaceti minutách NIČEHO, přichází dalších dvacet minut přece jen o něco zajímavějších, kdy „naši hrdinové“ plus jeden záporák (uvozovky proto, že nám tvůrci nedají možnost k nikomu získat sympatie – staví je do nudných situací, každý jen nicotně plácá) poznávají, jakými schopnostmi po ozáření záhadnou radiací disponují. Jeden manipuluje s ohněm a létá, druhý je celý z kamene, další je neviditelná slečna, která dokáže vytvářet silová pole a poslední je zase schopný měnit svoje tělo v plastickou gumu. Gumoví jsou vlastně všichni, alespoň co se jejich herectví týče. Na konci onoho poznávání získaných schopností jsme svědky asi i nejpovedenější akční scény filmu (hromadné havárie na mostě). Ta druhá – závěrečná (víc jich nečekejte) – je už pro otrávené diváky relativně nezáživná. Ale zpět. Následuje další dvacetiminutovka, ve které zjišťujeme, až do jakých sfér mohou schopnosti zajít.. Tvůrci nám po celý film předkládají řadu scén, které ději vůbec nepomáhají, spíše ho brzdí, jiné jsou pro změnu neuvěřitelně hloupé (novinářský zájem o nové hrdiny), nelogické (létající Johnny navede smrtnesoucí raketu na náhodnou loď s nevinnými pasažéry), disponující připitomělými dialogy (gumák slibuje kameňákovi, který jediný nemůže se svými proměnami svobodně manipulovat, že udělá cokoliv, aby vrátil vše do starých kolejí), některé situace jsou pro změnu neuvěřitelně absurdní, asi jako když snoubenka Bena stojí v hluboké noci v několikamilionovém městě na ulici jen v sexy pyžamu. Scénáristicky a režijně je film zcela nezvládnutý a neuvěřitelně odbytý. Kdo svěřil tak obrovské peníze neschopnému začátečníkovi, jakým "hodně špatný vypravěč" Tim Story bezpochyby je? Ani herecky není o co stát. Záporná postava se projeví až v druhé polovině snímku, chybí jí charisma a zajímavost. Nejlépe to jde bezesporu kamennému Benovi (Michael Chiklis), zato nejznámější z pětice je vycházející Jessica Alba, která ovšem má jen pěkné tělo, ale herecky (jako zbytek obsazení) naprosto selhává a roli vychytralé vědkyně ji nelze než nevěřit. Máte tak před sebou naprosto nudný film, který si svého diváka musí hledat setsakra těžko!!(3.4.2006)

• - 100-milionový popcorn od Foxů vytrhl návštěvnost amerických kin z 20-měsíčního propadu, když debutoval (8. – 10. 7. 2005) na špici žebříčku se sumou 56,1 mil. dolarů. Silná konkurence ale už o týden později zapříčinila pokles Fantastické čtyřky až na třetí příčku s 59% snížením výdělků. 4-týdenní obrat filmu se vyšplhal na 143,7 milionu. (imro)

• - Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel. (Bauer)

• - James Gandolfini byl zvažován do role Bena Grimmera (The Thing). (Aknah)