Vzhledem k reakcím okolí celkem příjemné překvapení! Jasně, scénář nestojí za moc a celková snaha udělat film i pro ty menší děcka mi vadila, ale jako celek to ušlo: sympatické obsazení, solidní režie, skvělé triky, vysoké tempo. Druhý díl by mohl být bomba, kdyby ho pevně sevřela do pazourů nějaká osobnost...(6.5.2006)

V 15 mě to bavilo, protože sem na to čuměl jen kvůli Albě, po osmi letech sem na ten film koukal se skloupenou hlavou a říkal si, že to je opravdu blbost a i ta Alba je tu přeplácaná jak prase. Vydržel sem se dívat tak půl hodiny, pak mi to běželo už jen tak v pozadí a dělal sem u toho jiný věci. Ale z nostalgie to úplně neodsoudím.(25.6.2005)

Fantastická čtyřka byla vždycky takový americký Čtyřlístek určený mladším čtenářům, odlehčenější a také infantilnější než série s jinými hrdiny. A přesně takový je i film. Jsem rád, že z něj neudělali temnou nebo hlubokomyslnou podívanou se snahou o psychologizaci postav a přestože člověk na každém kroku zakopne o nějaký ten laps, nesmysl ve vnitřní logice příběhu nebo alespoň filmařské zaškobrtnutí, nenudil jsem se a dokonce dostal chuť vytáhnout ze skříně několik sešitů FF, což jsem vzápětí také udělal a s chutí se začetl..(4.4.2010)

Nic světoborného, ale určitě ne podprůměr. Flm sice nemá atmosféru jako třeba Batman begins nebo X-mani, ale na druhé straně nabízí slušnou oddechovou zábavu a několik opravdu povedených vtipů. Postavy jsou vykreslené dobře, u každého brzo poznáte jeho charakterové vlastnosti a maska Bena Grima je až nečekaně povedená. Nikdy bych neřekl (po přečtení comicsu), že se ji autorům podaří udělat tak, že nebude působit trapně a uměle. Ostatní efekty ale také nezaostávají. Nuže, s postavami se teprve poznáváme, stejně jako oni teprve poznávají své nové vlastnostmi, a věřím, že v příštím připravovaném pokračování už se konečně dočkáme pořádné jízdy. Slibný je taky konec filmu - odjíždí Dr.Doom do Evropy najít si svou vlastní zemi - Latverii? Nechme se překvapit.(9.10.2005)

• Lateef

Tomuhle nerozumím ... oblečete pár neherců do přiléhavého kostýmu, namlátíte jim palicí na hrudník kolečko se čtyřkou, necháte je několik desítek minut zmateně pobíhat před kamerou a shrábnete výdělek přes 300 miliónů...pěkné, že??...chápu, že jsme svědky skoro invaze komiksových adaptací(když tak vydělávají, že??), ale pokud spatří světlo světa takováhle zplácanina, měl by si to někdo pěkně odskákat...a já vím kdo!!...páni scénáristé Frost a France po nocích místo psaní totiž pařili plejstejšny, protože tenhle film nemůže mít ani stránku scénáře...100 miliónový rozpočet musel padnout převážně na triky, protože to je to jediné, co tuhle komiksovou kravinu drží nad propastí zapomnění...v teaserech a v trailerech stále dokola omílaná slavná scéna Thing vs náklaďák je sice technicky výborná, ale stejně jako ostatní slušné triky nemůže zaclonit hrubou nedokonalost filmového zpracování...a to se prosím pěkně točí dvojka...pane Gruffudde, mohl byste mě svou dlouhou paží vysadit na Měsíc, abyste mě ušetřil druhého dílu?? 100 miliónů dolarů(rozpočet)/330 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.9.2006)