• anais

Dialogy sice znějí jako by někdo bez rozmyslu přepsal komixové bubliny, děj a vývoj postav je (i na Marvel) pitomý až běda, ale ta (asi neúmyslná) naivita přispívá k dost autentickému pocitu, jaký má člověk při čtení starých komixů. Není to hluboké, nedává to smysl, ale "čtyřka" funguje jak má (hlavně Human Torch a The Thing jsou super!) a celé to příjemně rychle uteče. S aktuální úspěšnou řadou od Marvelu se to srovnávat nedá, ale Fantastická čtyřka se mi zdá jako povedený superhrdinský film, byť možná spíš pro menší diváky.(22.12.2013)

• Hellblazer

Maximálne nepodarený film, ktorý je zlý aj v kategórii americká blbosť. Otrasný scenár s úbohými dialógmi, nezvládnutá réžia ( však sa to dalo čakať ) a trápne herecké výkony ( Jessica opäť nepredviedla herectvo/ aj to sa dalo čakať ). Postavy sú len načrtnuté a predovšetkým hlavná záporná postava je plochá ako pravítko. Prečo 1*? Pre jednu scénu - Jessica v spodnom prádle na moste.(24.11.2005)

Teda nechci tady být za rejpala, ale on vážně někdo shledává nějaký kvalitativní rozdíl mezi např. Avengers (83%) a tímhle? Jo, jasně postavy jsou jiné, tady zachraňujou svět supaherous Kameňák, Elastik, Ohnivák a Průhledňačka, zatímco v Avengers jsou to jiné xichty, ale jinak? V čem je rozdíl? Někdo lítá a hoří, další se přežral steroidů, někdo je jak z gumy, jiný umí zmizet... Dyť je to v těchdle pohádkách furt dokola. Jo, aha, tady bylo méně akčních záběrů, už je mi to jasný. No tak to pak jó, to pardón. :-P(10.2.2014)

průměr opravdu ve všem, průměrný origin, průměrně napsané postavy, průměrně zahrané postavy, průměrná akce (no, tady by to bylo už i podprůměrné) a průměrný záporák. Škoda, FF patří v Marvel vesmíru k předním uskupením a má plno dobrých a zajimavých dobrodružství, dát to Storymu nebylo nejštastnější rozhodnutí a vlastně netuším, koho takováto věc vůbec mohla napadnout. No, nad rozlitým mlékem ale nebudu brečet, snad se to nějakým tím restartem podaří jednou napravit.. PS: Ten, co hraje Bena Grimma, je vysloveně k smíchu a Alba je hezká postavička, ale Storm si zaslouží přece jenom trošku výraznější ztvárnění..(3.7.2012)

• Renton

Scénář: Mark Frost, Michael France .. Zkratkovitě pojaté vyprávění o vzniku Fantastické sestavy, která má k něčemu fantasticky hrdinskému zatraceně daleko. Ani se není čemu divit, bídný scénář je režisérem přetaven na nudnou a rádoby cool záležitost, kde Chris Evans sází jednu nezáživnou hlášku za druhou a popírá schopnost týmové spolupráce. Když k tomu připočtu minimum akce (v podstatě chybí nějaký zásadní problém na řešení či nepřítel, neboť kolega Von Doom je prostě moc zastrčený), která mohla zakrýt zmíněné nedostatky, je průser na světě. Účel vydělat a nejlépe zajistit i další díl(y) byl průzračně a přímočaře splněn … hold ten filmový svět dneska divně funguje.(29.4.2007)

• - Pre film bolo vytvorených mnoho podôb scenára. Až Michael France vytvoril taký, ktorý vyhovoval vo všetkých stránkach. Okrem iného napísal scenár k filmu Hulk (2003). (Greenpeacak)

• - Aby vypadal Michael Chiklis jako The Thing, nosil 30kilogramový oblek z latexu. (Aknah)

• - Freestyle motocrossové scény byly natáčeny na stadionu Hubert H. Humphrey Metrodome v Minneapolis ve státě Minnesota, na kterém hraje své domácí zápasy tým amerického fotbalu Minnesota Vikings.