Fantastická čtyřka

• Německo

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

Dej je zaujímavý,ale scénar je úplne hrozný(trápny)!Prečo musí práve Tim Story dostať takýto film?Pýtam sa prečo?Veď tento chlapík je len......Tomuto snímku chýba nejaký ten"šmrnc"!Áno-efekty sú celkom pekné,ale nič viac.Oceňujem charaktery postáv a ich prevedenie zvlášť Chrisa Evansa,ktorý ťahá tento film!Napriek tomu ako strašne som sa tešil,sklamanie nebolo až tak veľké!Hodnotím tento snímok celkom pozitívne,ale mám výhrady voči réžií(veľké výhrady)!Fantastic Four je zaujímavým prevedením so známymi tvármi,ALE proste má to háčik..!(1.1.2008)

• castor

Na úvod musím říct, že mě comicsové adaptace zatím nikterak neoslovily a Fantastická čtyřka na tom rozhodně nic nezmění. I přesto, že jde o jeden z nejzákladnějších elementů vydavatelství Marvel. Atmosféru, kterou jsem obdivoval u X-Men a Batman Begins, rozhodně nehledejte, celý film je stylizován pro výrazně mladší publikum. Věděl jsem přesto z přečtených recenzí, do čeho jdu, ale stejně – po dvaceti minutách NIČEHO, přichází dalších dvacet minut přece jen o něco zajímavějších, kdy „naši hrdinové“ plus jeden záporák (uvozovky proto, že nám tvůrci nedají možnost k nikomu získat sympatie – staví je do nudných situací, každý jen nicotně plácá) poznávají, jakými schopnostmi po ozáření záhadnou radiací disponují. Jeden manipuluje s ohněm a létá, druhý je celý z kamene, další je neviditelná slečna, která dokáže vytvářet silová pole a poslední je zase schopný měnit svoje tělo v plastickou gumu. Gumoví jsou vlastně všichni, alespoň co se jejich herectví týče. Na konci onoho poznávání získaných schopností jsme svědky asi i nejpovedenější akční scény filmu (hromadné havárie na mostě). Ta druhá – závěrečná (víc jich nečekejte) – je už pro otrávené diváky relativně nezáživná. Ale zpět. Následuje další dvacetiminutovka, ve které zjišťujeme, až do jakých sfér mohou schopnosti zajít.. Tvůrci nám po celý film předkládají řadu scén, které ději vůbec nepomáhají, spíše ho brzdí, jiné jsou pro změnu neuvěřitelně hloupé (novinářský zájem o nové hrdiny), nelogické (létající Johnny navede smrtnesoucí raketu na náhodnou loď s nevinnými pasažéry), disponující připitomělými dialogy (gumák slibuje kameňákovi, který jediný nemůže se svými proměnami svobodně manipulovat, že udělá cokoliv, aby vrátil vše do starých kolejí), některé situace jsou pro změnu neuvěřitelně absurdní, asi jako když snoubenka Bena stojí v hluboké noci v několikamilionovém městě na ulici jen v sexy pyžamu. Scénáristicky a režijně je film zcela nezvládnutý a neuvěřitelně odbytý. Kdo svěřil tak obrovské peníze neschopnému začátečníkovi, jakým "hodně špatný vypravěč" Tim Story bezpochyby je? Ani herecky není o co stát. Záporná postava se projeví až v druhé polovině snímku, chybí jí charisma a zajímavost. Nejlépe to jde bezesporu kamennému Benovi (Michael Chiklis), zato nejznámější z pětice je vycházející Jessica Alba, která ovšem má jen pěkné tělo, ale herecky (jako zbytek obsazení) naprosto selhává a roli vychytralé vědkyně ji nelze než nevěřit. Máte tak před sebou naprosto nudný film, který si svého diváka musí hledat setsakra těžko!!(3.4.2006)

No prislo mi, jak kdyby si z toho Story delal srandu a celej film natocil skoro jak komedii. Coz v tomhle pripade neni zas tak na skodu, je to prvni dil, takze tu mame klasicky zrod superhrdinu a seznamovacku a akci je venovano jen malo prostoru, ale prave diky tomu, ze to je cely toceny s vtipem a nadhledem, tak to docela dobre funguje. Stejne se typek se vsim natahovacim, typek se vsim kamennym, typek se vsim ohnivym a zenska se vsim neviditelnym nedaj brat moc vazne. Co se tyce herecky sestavy, po herecky strance to je fakt mizerie, ale postavy jsou nastesti sympataci, Evans se na hlaskare hodi a Alba je sexy. Ale zato zaporak se poved, McMahon prakticky nema chybu. No a co se tyce triku, vetsinou jsou docela obstojny, akorat triky pana natahovaciho jsou dost spatny a pan sutrak proste vypada jak tlustoch v gumovym obleku. Takze celkove zabavna a malo akcni komiksova jizda, s nekolika nelogicnostma (kdyz clovek zkameni ma o prst min?), ktera kdyz se nebere vazne, tak dokaze dost dobre pobavit.(31.3.2009)

• Le_Chuck

Nenáročná limonáda na horúce letné popoludnie, ktorá patrične schladí nielen comixových nadšencov. A to doslovne. Okrem topornej Alby a dvoch akčných scén (celkom dobrých), tam fakt nieje nič. Rutina, šeď a smrdutá aróma nenápadného pseudovýchovného feelingu, ktorému korunu nasadí slepá černoška a jej monológ. To už som sa vážne smial...(26.1.2006)

• Cival

Na dokonale bezvýrazném chlapíkovi, kterého rodiče pojmenovali celkem "vypravěčským" jménem Tim Story, by se mohla přednášet režijní sterilita. Za tímhle loserem není ani vlastní zábava, ani pořádně smradlavý průšvih, abysme se mu mohli vysmát. A sto milionů dolarů zmizelo tam, kde končí i začíná výčet veškerých kvalit Jessicy Alby. V prdeli. U Jessicy sexy, u Storyho pekelně nudné. :-)(18.8.2005)