Fantastická čtyřka

• Německo

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

Myslím, že není důvod zatracovat rodinně-dobrodružnou adaptaci rodinně-dobrodrodružného komiksu za to, že je přesně jako předoha. Nedostatek akce je sice příliš znát, ale kdyby se tenhle nedostatek v pokračování trochu pořešil, stejně jako topornost Jessicy Alby, tak bych se na něj snad i začal těšit.(29.3.2007)

• Shit

Bylo to ještě horší než jsem čekal a to jsem od toho moc nečekal, ale i tak mě to dokázalo zklamat. Celej příběh je naprosto stupidní a nenajde se na něm nic originálního a k tomu všemu to je ještě co nejvíc zjednodušený a tim to ještě nekončí, všechny postavy jsou debilně vykreslený a působý hodně trapně, hlavně Chris Evans to je z nich trapáček největší, chová se jako debílek a ještě ho připodobnili Robinovi z Batmana, ostatní jsou sice taky mizerný,ale dá se to aspoň přežít. A jestli si myslíte že by to mohly vynahradit skvělý efekty a úžasný bitky, tak sice máte pravdu, že by mohly, ale to by tam nejdřív něco takovýho muselo být, asi nejvíc se nepovedlo t na tahování Mr fantastica na tom bylo hodně poznat že to bylo počítačově vyrobený a převlek The Thinga, ten sice nedělali počítačově, ale rovnou na herce nasadilitěžkej oblek, kterej má vypadat jako kámen, jenže vůbec nevypdá, spíš to vypadá jako molitan, to to snad mohli radši udělat počítačově, ale jinak další "speciální efekty" už nejsou tak špatný a co se týče těch výborných bitek, tak je tam jenom jedna a ta opravdu výborná neni, zdaleka nejlepší částí filmu je bouračka na mostě, ale ta trvá asi jenom 5 minut, všechno ostaní včetně dialogů stojí za hovno(5.9.2005)

• castor

Na úvod musím říct, že mě comicsové adaptace zatím nikterak neoslovily a Fantastická čtyřka na tom rozhodně nic nezmění. I přesto, že jde o jeden z nejzákladnějších elementů vydavatelství Marvel. Atmosféru, kterou jsem obdivoval u X-Men a Batman Begins, rozhodně nehledejte, celý film je stylizován pro výrazně mladší publikum. Věděl jsem přesto z přečtených recenzí, do čeho jdu, ale stejně – po dvaceti minutách NIČEHO, přichází dalších dvacet minut přece jen o něco zajímavějších, kdy „naši hrdinové“ plus jeden záporák (uvozovky proto, že nám tvůrci nedají možnost k nikomu získat sympatie – staví je do nudných situací, každý jen nicotně plácá) poznávají, jakými schopnostmi po ozáření záhadnou radiací disponují. Jeden manipuluje s ohněm a létá, druhý je celý z kamene, další je neviditelná slečna, která dokáže vytvářet silová pole a poslední je zase schopný měnit svoje tělo v plastickou gumu. Gumoví jsou vlastně všichni, alespoň co se jejich herectví týče. Na konci onoho poznávání získaných schopností jsme svědky asi i nejpovedenější akční scény filmu (hromadné havárie na mostě). Ta druhá – závěrečná (víc jich nečekejte) – je už pro otrávené diváky relativně nezáživná. Ale zpět. Následuje další dvacetiminutovka, ve které zjišťujeme, až do jakých sfér mohou schopnosti zajít.. Tvůrci nám po celý film předkládají řadu scén, které ději vůbec nepomáhají, spíše ho brzdí, jiné jsou pro změnu neuvěřitelně hloupé (novinářský zájem o nové hrdiny), nelogické (létající Johnny navede smrtnesoucí raketu na náhodnou loď s nevinnými pasažéry), disponující připitomělými dialogy (gumák slibuje kameňákovi, který jediný nemůže se svými proměnami svobodně manipulovat, že udělá cokoliv, aby vrátil vše do starých kolejí), některé situace jsou pro změnu neuvěřitelně absurdní, asi jako když snoubenka Bena stojí v hluboké noci v několikamilionovém městě na ulici jen v sexy pyžamu. Scénáristicky a režijně je film zcela nezvládnutý a neuvěřitelně odbytý. Kdo svěřil tak obrovské peníze neschopnému začátečníkovi, jakým "hodně špatný vypravěč" Tim Story bezpochyby je? Ani herecky není o co stát. Záporná postava se projeví až v druhé polovině snímku, chybí jí charisma a zajímavost. Nejlépe to jde bezesporu kamennému Benovi (Michael Chiklis), zato nejznámější z pětice je vycházející Jessica Alba, která ovšem má jen pěkné tělo, ale herecky (jako zbytek obsazení) naprosto selhává a roli vychytralé vědkyně ji nelze než nevěřit. Máte tak před sebou naprosto nudný film, který si svého diváka musí hledat setsakra těžko!!(3.4.2006)

Funtastic Four? No, only one. :) Když se v Sunshine potápěl Chris Evans do vražedně ledové vody, se slzami v očích jsem mu slíbila, že nakoukám jeho filmografii... Fantastická čtyřka je comics, který si hraje na akční jízdu v bublinách Čtyřlístku. Bod dolů. Tim Story je story-teller výlučně ve významu Baron Prášil. Bod dolů. Geologický útvar má své vtipné praskliny, ale ani svým něžným charismatem nudného kovového patrona Viktora a ušlechtiletého gumáka Užaninevímjaksejmenuje nepřeválcuje. Bod dolů. Měla bych držet blonďatou basu s Jessicou, ale neviditelnou solidaritu přebije supernova-žár jejího bratra. Chris Evans je neodolatelný i coby frajírkovská varianta Ptáka Ohniváka, takže téhle legrační superhrdinské bajce pro těžce slabomyslné odpouštím i smrtelné hříchy. Ze zcela povrchních důvodů. Jdu se stydět do kouta. Mám tam plakát Chrise:)(3.8.2007)

Fantastic four byl docela zlomový komix, co se týká vývoje postav. Byl tu manželský pár, sourozenecká dvojice, hrdina, který své schopnosti vysloveně nenávidí (není divu, když s tím ksichtem může jedině do rádia) a hlavně superhrdinové nenosili žádné masky a užívali si tak publicity, i když na těsný kostýmek se nezapomnělo. Na filmu je velice sympatické, že snaží jít ve stejném duchu, protože prakticky celý snímek se zabývá přerodem hrdinů v superhdiny a jejich vypořádání se svými schopnostmi, i když závěrečný boj s padouchem nesmí chybět. Vše je okatě zaměřeno na mladší publikum a tak také hodlám film hodnotit. Fantastic four považuji za svěží vítr v záplavě temných komixů, který má slušné efekty (když nepočítám Mr. Fantastica, ale létající a rozcupovaná auta jsou fajn), celkem sympatické herce (na Jessicu se skvěle kouká a Chris Evans docela překvapil) a hloupým scénářem, který se dětem musí líbit.(20.7.2007)

• - V Reedově domě se přetíží výtah kvůli Benovi (Michael Chiklis). Ten proto vystoupí. Ale ke konci, když se Ben popere z Reedem (Ioan Gruffudd), tak v klidu nastoupí do výtahu a ten ho normálně odveze. (vika.evil)

• - Legendární Stan Lee, který vymyslel téměř všechny slavné komiksové postavy Marvelu, si střihl cameo v mnoha komiksovkách podle svých textů. Ve Fantastické čtyřce ale poprvé hraje postavu z komiksu, konkrétně Willieho Lumpkina, starého pošťáka. (imro)

• - Když se Johnny (Chris Evans) vrátí nahý s bundou, můžete si všimnout, že má na prsou chlupy. Ale když propálí tričko a je záběr na něj, tak je vidět, že žádné ochlupení nemá. (vika.evil)