Už je to nějaký ten čas, co jsem to viděla. Vím, že Chris Evans je kus a jezdí tu na motorce. Vím, že pokud jste gumovej (Luffyyyyy :-D) a dojde toaletní papír, natáhnete se do vedlejší místnosti pro novej. Vím, McMhahon byl lepší záporák v Čarodějkách. Vím, že Jessica umí zmizet, ale má slabost pro gumy. Vím, že lidé umí zkamenět po zasažení vesmrnou radiací neznámé povahy. Zfilmovaný komix, který má (momentálně) 54%. To opravdu ještě musím dodávat?(7.9.2010)

Teda nechci tady být za rejpala, ale on vážně někdo shledává nějaký kvalitativní rozdíl mezi např. Avengers (83%) a tímhle? Jo, jasně postavy jsou jiné, tady zachraňujou svět supaherous Kameňák, Elastik, Ohnivák a Průhledňačka, zatímco v Avengers jsou to jiné xichty, ale jinak? V čem je rozdíl? Někdo lítá a hoří, další se přežral steroidů, někdo je jak z gumy, jiný umí zmizet... Dyť je to v těchdle pohádkách furt dokola. Jo, aha, tady bylo méně akčních záběrů, už je mi to jasný. No tak to pak jó, to pardón. :-P(10.2.2014)

Fantastic four byl docela zlomový komix, co se týká vývoje postav. Byl tu manželský pár, sourozenecká dvojice, hrdina, který své schopnosti vysloveně nenávidí (není divu, když s tím ksichtem může jedině do rádia) a hlavně superhrdinové nenosili žádné masky a užívali si tak publicity, i když na těsný kostýmek se nezapomnělo. Na filmu je velice sympatické, že snaží jít ve stejném duchu, protože prakticky celý snímek se zabývá přerodem hrdinů v superhdiny a jejich vypořádání se svými schopnostmi, i když závěrečný boj s padouchem nesmí chybět. Vše je okatě zaměřeno na mladší publikum a tak také hodlám film hodnotit. Fantastic four považuji za svěží vítr v záplavě temných komixů, který má slušné efekty (když nepočítám Mr. Fantastica, ale létající a rozcupovaná auta jsou fajn), celkem sympatické herce (na Jessicu se skvěle kouká a Chris Evans docela překvapil) a hloupým scénářem, který se dětem musí líbit.(20.7.2007)

OK. Takže po tomto filme by sa už konečne mal zaviesť osobitné označenie komixových filmov. Fantastickú 4 poznám iba z u nás vydávaných komiksov Spiderman od Semic Slovart (vďaka im za to), kde sem tam nakukli. A podľa toho usudzujem že sa trafili do čierneho. Je to detsky zábavné, solídne natočené a hlavne celá štvorka je sympatická až až a vzájomné podpichovanie Human Torch – The Thing je úsmevné. Všetko sa točí okolo hlavných predstaviteľov a ich hlavného nepriateľa Dr. Dooma. Tak to má byť. Ich prvé tímové predstavenie verejnosti pri akcii na moste, medializácia, ich mená, „Čo je to za vec?“, „Áno, to je Vec“, vyriešenie kostýmovej prispôsobivosti každému členovi, kamennosť Thinga, maska Dooma, to sú všetko veci ktoré tvorcovia vyriešili veľmi jednoducho a hladko. Marvel si môže s kľudom odškrtnúť ďalšiu skvelú adaptáciu.(17.8.2005)

• Cival

Na dokonale bezvýrazném chlapíkovi, kterého rodiče pojmenovali celkem "vypravěčským" jménem Tim Story, by se mohla přednášet režijní sterilita. Za tímhle loserem není ani vlastní zábava, ani pořádně smradlavý průšvih, abysme se mu mohli vysmát. A sto milionů dolarů zmizelo tam, kde končí i začíná výčet veškerých kvalit Jessicy Alby. V prdeli. U Jessicy sexy, u Storyho pekelně nudné. :-)(18.8.2005)

• - Aby vypadal Michael Chiklis jako The Thing, nosil 30kilogramový oblek z latexu. (Aknah)

• - 100-milionový popcorn od Foxů vytrhl návštěvnost amerických kin z 20-měsíčního propadu, když debutoval (8. – 10. 7. 2005) na špici žebříčku se sumou 56,1 mil. dolarů. Silná konkurence ale už o týden později zapříčinila pokles Fantastické čtyřky až na třetí příčku s 59% snížením výdělků. 4-týdenní obrat filmu se vyšplhal na 143,7 milionu. (imro)

• - Během scény, kde hasiči jedou na Brooklynský most, je řidič hasičského vozu bez helmy, ale v další scéně, kde vozem nabourá,už na hlavě hasičskou helmu má. (filmsim)