Fantastická čtyřka

• Německo

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

Proti hereckému obsazení nemám námitek, ale neseděl mně výběr režiséra Tima Storyho. Právě v něm vidím slabinu tohoto comicsu. Herci v čele s Jessicou Alba jsou ve svých rolích někdy více a někdy méně přesvědčiví. A právě režisérův smysl pro nestylovost je kamenem úrazu, pro jinak vcelku zdařilý film. Škoda, že tento projekt byl právě svěřen jemu, a ne někomu, kdo by si s komiksovou stylovostí uměl vyhrát. Je to film, který se řadí spíše k průměru mezi comicsy. V konečném výsledku mu chybí větší výrazovost, kterou právě nemá vlivem chabého režiséra. Dvojka má v tomto ohledu co napravovat.(18.1.2009)

Ten film má strašně debilní scénář, kterej nutí dělat hlavní postavy uplně nesmyslné věci (svlékání Alby na mostě - proč?) a dává jim do pusy stupidní dialogy (naprostá většina)! Akční scény a efekty nejsou špatné, to je ale s takovým rozpočtem pochopitelné! Samotná čtyřka je banda nesnesitelných postav, kterým rozhodně nemám důvod fandit! Jejich představitelé nemají charismatu ani za mák a Julian McMahon jako Dr. Doom je spolehlivě strčí do kapsy a to rozhodně nejde o nějakého supercharismatického záporáka typu Jokera! Je to dětinské, chybý tomu temná stránka jako u Batmanů, skutená romantika jako u Spidermana, týmová práce jako u X-Men atd! Chybí tomu všechno, co má mít dobrý komiksový film pro lidi starší dvanácti let! Jenže já na to koukal v šest ráno při uspávání dítěte a na tu situaci to byl film vskutku ideální! Bavil jsem se a nemusel jsem dávat pozor!6/10(29.12.2007)

Příjemná a nezávazná komiksová zábava, která chvílemi určitě zanudí tím, jak moc je ukecaná, ale také dokáže pobavit mihotavými narážkami a vcelku povedenými akčními scénami. Neočekávalo se od toho moc a také to tak zůstalo. Vzniklo spíše díky všeobecnému boomu, který započal tenkrát Spiderman. Jediné co mě dokázalo ale naštvat byl hlavní nepřítel Von Doom. Už tím jak se na plátně chová a možná i samotným hercem. Nemá prakticky s fantastickou čtyřkou nijak nespolečenský vztah a najednou je takový jaký je. Koneckonců jestli by se to dalo kvalitou přirovnat k něčemu podobnému tak rozhodně k Daredevilovi. Tedy podle mě tento film je jeden z těch lepších, více komiksovějších a také o dost zábavnějších než například taková Elektra. To každopádně! --- Zahřál ses na 4000 stupňů Kelvina. Něco jako supernova. – Bezva – Ne! To je teplota slunce. Mohl bys spálit atmosféru a zničit všechen život. – Rozumím, Supernova = špatné(21.7.2007)

• Shit

Bylo to ještě horší než jsem čekal a to jsem od toho moc nečekal, ale i tak mě to dokázalo zklamat. Celej příběh je naprosto stupidní a nenajde se na něm nic originálního a k tomu všemu to je ještě co nejvíc zjednodušený a tim to ještě nekončí, všechny postavy jsou debilně vykreslený a působý hodně trapně, hlavně Chris Evans to je z nich trapáček největší, chová se jako debílek a ještě ho připodobnili Robinovi z Batmana, ostatní jsou sice taky mizerný,ale dá se to aspoň přežít. A jestli si myslíte že by to mohly vynahradit skvělý efekty a úžasný bitky, tak sice máte pravdu, že by mohly, ale to by tam nejdřív něco takovýho muselo být, asi nejvíc se nepovedlo t na tahování Mr fantastica na tom bylo hodně poznat že to bylo počítačově vyrobený a převlek The Thinga, ten sice nedělali počítačově, ale rovnou na herce nasadilitěžkej oblek, kterej má vypadat jako kámen, jenže vůbec nevypdá, spíš to vypadá jako molitan, to to snad mohli radši udělat počítačově, ale jinak další "speciální efekty" už nejsou tak špatný a co se týče těch výborných bitek, tak je tam jenom jedna a ta opravdu výborná neni, zdaleka nejlepší částí filmu je bouračka na mostě, ale ta trvá asi jenom 5 minut, všechno ostaní včetně dialogů stojí za hovno(5.9.2005)

Hlavnou devízou sú dobré dialógy a fajn hlášky. Inak je všetko rutina. Celé je to bohužiaľ prispôsobené na publikum 6-16 a s tým mladým castingom (a soundtrackom) to pôsobí ako celovečerný Smallville. V podstate nikto nehrá lepšie ako priemerne (Jessica Alba je sexy a Chris Evans má super hlášky, no ani jedno ani druhé nie je výsledkom herectva). Kapitolou samou o sebe je vizuál, najmä teda efekty, ktoré pôsobia prinajlepšom ako z televízneho seriálu, v horšom prípade ako z roku 1990. Napriek tomu prekvapivo pozerateľné a vtipné.(12.8.2011)

• - Během příprav filmu se na režisérské stoličce vystřídali Chris Columbus, Raja Gosnell a Peyton Reed. Jako další v pořadí byli Steven Soderbergh a Sean Astin (režie epizody seriálu Angel, proslavil se ztvárněním Sama v trilogii Pán prstenů). (imro)

• - James Gandolfini byl zvažován do role Bena Grimmera (The Thing). (Aknah)

• - Snímek není prvním zpracováním slavné komiksové teamovky. V roce 1994 pod producentskou záštitou veterána Rogera Cormana natočil Oley Sassone film s neznámými herci, který se nikdy neměl dostat do distribuce. Studio totiž muselo něco natočit, aby jim nepropadla práva na komiks. (imro)