Taký priemer. Dosť ma to aj mrzí lebo komiksové filmy mám veľmi rád a hoci predlohu nepoznám, mám skôr pocit, že je F4 skôr rodinným filmom ako akčným komiksovým blockbusterom. Ale krivdil by som, keby som tvrdil, že je to vyslovene zlý film. Je to aj zábavné, je tam Jessica Alba a sú tam aj akčné scény, hoci ich je menej ako v prípade Iron Mana 2, aj keď tam sa to dá ospravedlniť, lebo ten je po stránke deja a zábavy ďaleko v predu, takisto aj po stránke vizuálnych efektov. F4 je síce blockbuster, ktorý rýchlo vyšumí a na komiksovú parádu nabitú akciou, vtipom a nejakou zápletkou môžeme rovno zabudnúť. A to na takýto typ komiksového filmu dosť veľká škoda.(9.5.2009)

• salahadin

Za velemegapůvabnou Jessicu Albu. Jinak tenhle film stojí za jedno lejno...klady se dají spočítat na prstu jedné ruky, na zápory bych si musel půjčit hajzlpapír a k tomu se naučit psát těsnopisem. Ani efekty nejsou kdovíjaké. O scénáři ani nemluvím (spíš šlo o improvizaci herců). Režisér tu ani být nemusel...kopírovat klasickou americkou šablonu by zvládli i začínající komparsisté.(17.10.2008)

• Isherwood

Dějově přiblblá slátanina, jíž levácké režijní zpracování posílá ještě níž. Necitlivý střih dělá jednu logickou díru za druhou a pohromadě to drží jenom silou opulentního vizuálního zpracování, které muselo spolknout většinu stomilionového rozpočtu. Jenomže ani trikové sekvence, k nimž jednoznačně patří skvělá kamera Olivera Wooda, nedokáží nijak popřít vlastní samoúčelnost. Obsahová stránka je neskutečně prázdná a komediální prvky mohly raději ustoupit alespoň kapičce psychologického pozadí jednotlivých postav, z nichž nejvíce zaujme kamenný Ben, v podání skvělého Michaela Chicklise, který by (objevit se v lepším filmu) dokázal skvěle konkurovat i Hellboyi Rona Perlmana, protože spojení klasického latexu s hereckým charismatem je to jediné, proč opravdu stojí jinak příšernou Fantastickou čtyřku vidět.(27.9.2005)

Jaké příjemné překvapení. Nejen že jsem nečekal nic, já hlavně čekal debilní béčko s otravnou Jessicou Albou. Místo toho jsem shlédl velmi příjemné béčko, u kterého jsem se ani okamžik nenudil. Postavy nejsou špatně obsazeny, dokonce jsou i věrné komiksové předloze. A tím se dostávám k mému osobnímu největšímu plusu - Tento film je velmi podobný komiksu! Když pomineme celou dějovou linii, tak tu máme příjemný film, kde Thing každou chvíli hudruje, Human Torch by se nejraději furt předváděl a Reed Richards... sice není největší vědecký mozek, ale působí uhlazeně a odtažitě. A Susan Storm je roztomilá. Všichni dohromady pak působí jako trochu divná rodina. A přesně to dělá Fantastickou čtyřku Fantastickou čtyřkou. Film si navíc na nic nehraje, děj je příjemně odlehčený (a každý třetí fórek není vůbec špatný) a máme tu i zlého záporáka, který sice není Dr. Doom (i když si tak říká), ale překvapivě i on dobře zapadá a pět minut dokonce i vypadá jako Dr. Doom :) A navíc se tu dokonce objeví Thingova slepá Alicia a... co si budu namlouvat, moje komiksové srdce prostě zaplesalo, když nakonci Human Torch vykřikl "FLAME ON" a nakreslil na nebi ohnivou čtyřku. (6/10)(5.12.2006)

Teda nechci tady být za rejpala, ale on vážně někdo shledává nějaký kvalitativní rozdíl mezi např. Avengers (83%) a tímhle? Jo, jasně postavy jsou jiné, tady zachraňujou svět supaherous Kameňák, Elastik, Ohnivák a Průhledňačka, zatímco v Avengers jsou to jiné xichty, ale jinak? V čem je rozdíl? Někdo lítá a hoří, další se přežral steroidů, někdo je jak z gumy, jiný umí zmizet... Dyť je to v těchdle pohádkách furt dokola. Jo, aha, tady bylo méně akčních záběrů, už je mi to jasný. No tak to pak jó, to pardón. :-P(10.2.2014)