Fantastická čtyřka

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

• Adrian

Tým najrovnejším pravítkom nalinkovaný plochý príbeh hlučnej lunaparkovej atrakcie, ktorá kašle na akýkoľvek hlbší náznak profilácie postáv a namiesto toho sa sústredí čisto iba na efektné vlastné pozlátko a kĺzanie po "povrchu". Esencia letnej oddychovky, ktorá ale aj na "obyčajnú" stopáž je žiaľ príliš naťahovaná.(14.7.2005)

Fantastická čtyřka byla vždycky takový americký Čtyřlístek určený mladším čtenářům, odlehčenější a také infantilnější než série s jinými hrdiny. A přesně takový je i film. Jsem rád, že z něj neudělali temnou nebo hlubokomyslnou podívanou se snahou o psychologizaci postav a přestože člověk na každém kroku zakopne o nějaký ten laps, nesmysl ve vnitřní logice příběhu nebo alespoň filmařské zaškobrtnutí, nenudil jsem se a dokonce dostal chuť vytáhnout ze skříně několik sešitů FF, což jsem vzápětí také udělal a s chutí se začetl..(4.4.2010)

• Tsunami_X

Vlažný úvod nepostrádající šmrnc televizního pilotu, hodina a něco absolutně zbytečně promrhané suroviny a závěr bez jakéhokoliv finále, působící jako špatný vtip. Díky bohaté čtenářské základně a dobře zvládnuté reklamní kampani tady máme letní hit jako víno a zmateného diváka, namlsaného kvalitativně naprosto rozdílnými počiny se základem v papírových sešitech. Báječní a bohatí špásují s hasiči z New Yorku a celá rodina se u toho skvěle baví.(3.10.2005)

• Kaka

Silně nepovedená filmařina, která svou tupostí a klišovitostí přímo bije do očí. Přesto se z toho stal relativní hit, jak je to možné ? Holt v Hollywoodu se dějí různé věci. Srovnávat film s literárními podklady nemohu, ale postavy zde byly načrtnuty poměrně slušně a smršť kvalitních vizuálních efektů člověka občas příjemně usadí (tyto ingredience evidentně působí na americké publikum až příliš). Celé je to ovšem poměrně hodně vykalkulované a šíleně předvídatelné.(3.12.2005)

• Djkoma

Filmy podle komiksu jsou tahákem pro diváky, ale často špatným dnem pro kritiky. Tento film není vyjímkou a režisér průměrných komedii Tim Story ukazuje všechny své chyby. Herci nejsou špatní. Obsazeni Pana fantastika a Neviditelné ženy je přesné, ale Thing je před proměnou nevýrazný a připomíná jednoho z rodiny Adamsových. O frajírkovi nebudu ani mluvit, ikdyž jeho humor někdy potěší. Záporák v poddání jednoho z doktorů z Plastické chirurgie s.r.o je slušný, ale nedostal moc prostoru pro své "zlé já". Celkově záporák se probouzí až v posledních snad 15-20 minutách filmu a to je hodně krátká doba na nějaký obdiv či děs. Film nakonec vyzní jako nezvládnutá komiksová podívaná, jejichž potenciál naprosto ničí dětské nudné zpracování. Totálně však nechápu jak Mark Frost, spoluautor seriálu Twin peaks, mohl splodit takovéto dáblovo dítě.(25.7.2005)

• - Chris Evans ve většině dialogů improvizoval. (Aknah)

• - Tim Robbins byl zvažován do role dr. Dooma. (Aknah)

• - Ve filmu uvidíme téměř 900 triků. (Aknah)