• Fr

tak tohle mě zklamalo. zfilmované komiksy mám rád, ale tady se buď nevyužil potenciál, který příběh nabízí, nebo je komiksová předloha špatná. spíš A) je správně. přece komiks nemůže nabízet minimum akčních scén, když jeho hrdinové mají takové ,,krásné" schopnosti. a právě sympatické vystupování hlavních postav přehlušilo slaboučký scénář. ale stejně jsem celkem zvědavej na pokračování, protože horší už to být nemůže. snad.(25.1.2006)

• tron

„Podľa verejnosti vás tá jazva robí ľudskejším.“ – „A to je dobre?“ BLADE v roku 1998 odštartoval úspešnú vlnu marveláckych filmových adaptácií. Prišli trilógie X-MEN a SPIDER-MAN, Ang Lee netradične poňal tradičného HULKA a mne sa páčil aj DAREDEVIL. Vysoko nastavenú latku (komerčne i umelecky) naštrbila až FANTASTICKÁ ŠTVORKA v roku 2005. Tá vďaka popularite bublinkovej predlohy zarobila ťažké stovky miliónov amerických dolárov, ale dobrým filmom nie je. Plastikové herecké obsadenie v čele s Jessicou Alba, ktorá pôsobí skôr ako predobraz k novému typu plastikových hračiek od Mattela, prebíja nedopečený, podpriemerný scenár (keď sa nad tým zamyslíte, tak si so šokom uvedomíte, že akčnú scénu na moste spôsobili ústrední hrdinovia). K tomu bezradná akcia, hlúpe dialógy, školácke vzťahy a priemerné efekty. Vylezie vám z toho neškodne rodinná hlúpa pestrofarebná šou s vetami typu „Je to pravý americký hrdina“ alebo „Obom im to zlomilo srdce“. Podotýkam, že všetko je prenášané so smrteľne vážnou tvárou. Hŕstka plusov to nespasila (Thing, striptíz, Stan Lee ako poštár). Keď František Fuka o filme napísal niečo v zmysle „hoďte na ně někdo deku, nebo je zabiju“, mal pravdu.(8.3.2009)

Fantastic four byl docela zlomový komix, co se týká vývoje postav. Byl tu manželský pár, sourozenecká dvojice, hrdina, který své schopnosti vysloveně nenávidí (není divu, když s tím ksichtem může jedině do rádia) a hlavně superhrdinové nenosili žádné masky a užívali si tak publicity, i když na těsný kostýmek se nezapomnělo. Na filmu je velice sympatické, že snaží jít ve stejném duchu, protože prakticky celý snímek se zabývá přerodem hrdinů v superhdiny a jejich vypořádání se svými schopnostmi, i když závěrečný boj s padouchem nesmí chybět. Vše je okatě zaměřeno na mladší publikum a tak také hodlám film hodnotit. Fantastic four považuji za svěží vítr v záplavě temných komixů, který má slušné efekty (když nepočítám Mr. Fantastica, ale létající a rozcupovaná auta jsou fajn), celkem sympatické herce (na Jessicu se skvěle kouká a Chris Evans docela překvapil) a hloupým scénářem, který se dětem musí líbit.(20.7.2007)

• Phobia

Kdyby mi bylo deset, maximálně dvanáct, nejspíš by se mi tenhle snímek líbil: jednoduchý, plytký příběh, "cool" hrdinové, spousta akce, spousta efektů, spousta barev, spousta dětinského vtipkování, dobro a přátelství poráží zlo... Jen mě to vyrušovalo při čtení. Nelámu však hůl nad "Fantastickou čtyřkou", senilita je údajně v některých aspektech podobná infantilitě, třeba se mi film za 50-60 let bude líbit;-). 39%(20.4.2009)

Katastrofálny scenár vyvažujú dobre obsadené a zahrané postavy. Tento film treba hodnotiť v rámci tupej hollywoodskej komercie ako Van Helsing a nie v rámci inteligentných komiksoviek ako X-Men 2. Zábavná konina, ktorej blbosť prebíjajú jej naivnučké sympatie. Zábavnejšia a roztomilejšia konina než Baywatch, ktorej hlavnou devízou pre mužského diváka je medová tvarička profesionálnej neherečky Jessicy Alby. Aj s tým českým dabingom (s dabingom vidím jeden film za dva roky) som si to svojím spôsobom užil.(24.8.2005)

• - Ve scéně, kdy Sue (Jessica Alba) zadržuje ohnivý vír, teče jí krev z nosu. V dalším záběru není ale po krvi ani stopa. (Terva)

• - Aby vypadal Michael Chiklis jako The Thing, nosil 30kilogramový oblek z latexu. (Aknah)

• - Tim Robbins byl zvažován do role dr. Dooma. (Aknah)