Fantastická čtyřka

• Německo

Fantastická štvorka

Akční / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA / Německo, 2005, 106 min

Proti hereckému obsazení nemám námitek, ale neseděl mně výběr režiséra Tima Storyho. Právě v něm vidím slabinu tohoto comicsu. Herci v čele s Jessicou Alba jsou ve svých rolích někdy více a někdy méně přesvědčiví. A právě režisérův smysl pro nestylovost je kamenem úrazu, pro jinak vcelku zdařilý film. Škoda, že tento projekt byl právě svěřen jemu, a ne někomu, kdo by si s komiksovou stylovostí uměl vyhrát. Je to film, který se řadí spíše k průměru mezi comicsy. V konečném výsledku mu chybí větší výrazovost, kterou právě nemá vlivem chabého režiséra. Dvojka má v tomto ohledu co napravovat.(18.1.2009)

Funtastic Four? No, only one. :) Když se v Sunshine potápěl Chris Evans do vražedně ledové vody, se slzami v očích jsem mu slíbila, že nakoukám jeho filmografii... Fantastická čtyřka je comics, který si hraje na akční jízdu v bublinách Čtyřlístku. Bod dolů. Tim Story je story-teller výlučně ve významu Baron Prášil. Bod dolů. Geologický útvar má své vtipné praskliny, ale ani svým něžným charismatem nudného kovového patrona Viktora a ušlechtiletého gumáka Užaninevímjaksejmenuje nepřeválcuje. Bod dolů. Měla bych držet blonďatou basu s Jessicou, ale neviditelnou solidaritu přebije supernova-žár jejího bratra. Chris Evans je neodolatelný i coby frajírkovská varianta Ptáka Ohniváka, takže téhle legrační superhrdinské bajce pro těžce slabomyslné odpouštím i smrtelné hříchy. Ze zcela povrchních důvodů. Jdu se stydět do kouta. Mám tam plakát Chrise:)(3.8.2007)

• Gilmour93

Saxana s koulema, Kamenožrout, Ohnivý mužík a neviditelná neherečka v komerční akci k uzoufání. Pubertální, vymydlená slátanina s nesympatickým floutkem Evansem, v které jsem se dle očekávání nedočkal byť jediného rašícího vousu na tváři pečlivě oholeného hereckého osazenstva. Fantastickou čtyřku by nezachránil ani závěrečný gang bang, v němž by Ben Grimm se svým "ztvrdlým nadměrným zařízením" slavil u Jessicy dozajista úspěch (pokud by ji našel)..(1.3.2010)

• Adrian

Tým najrovnejším pravítkom nalinkovaný plochý príbeh hlučnej lunaparkovej atrakcie, ktorá kašle na akýkoľvek hlbší náznak profilácie postáv a namiesto toho sa sústredí čisto iba na efektné vlastné pozlátko a kĺzanie po "povrchu". Esencia letnej oddychovky, ktorá ale aj na "obyčajnú" stopáž je žiaľ príliš naťahovaná.(14.7.2005)

Soundtrack John Ottman: 1. Come In Come On - Velvet Revolver ,2. Error Operator - Taking Back Sunday ,3. Relax - Chingy ,4. Whatever Happened to the Heroes - Joss Stone ,5. Waiting (Save Your Life) - Omnisoul ,6. Always Come Back to Me - Ryan Cabrera ,7. Everything Burns - Ben Moody/Anastacia ,8. New World Symphony - Miri Ben-Ari/P. Monch ,9. Die For You - Megan McCauley ,10. Noots - Sum 41 ,11. Surrender - Simple Plan ,12. I'll Take You Down - T.F.F. ,13. On Fire - Lloyd Banks ,14. Reverie - Megan McCauley ,15. Goodbye to You - Breaking Point ,16. Shed My Skin - Alter Bridge ,17. In Due Time - Submersed ,18. Disposable Sunshine - Loser ,19. Now You Know - Miss Eighty 6/Classic ,20. Kirikirimai - Orange Range,(8.6.2011)

• - Minutovou sekvenci, ve které se Johnny Storm změní na ohnivou kouli a přeletí nad Manhattanem, vyráběli 4 měsíce. (imro)

• - 100-milionový popcorn od Foxů vytrhl návštěvnost amerických kin z 20-měsíčního propadu, když debutoval (8. – 10. 7. 2005) na špici žebříčku se sumou 56,1 mil. dolarů. Silná konkurence ale už o týden později zapříčinila pokles Fantastické čtyřky až na třetí příčku s 59% snížením výdělků. 4-týdenní obrat filmu se vyšplhal na 143,7 milionu. (imro)

• - Freestyle motocrossové scény byly natáčeny na stadionu Hubert H. Humphrey Metrodome v Minneapolis ve státě Minnesota, na kterém hraje své domácí zápasy tým amerického fotbalu Minnesota Vikings.