Fantastická štvorka sa ku mne dostala náhodou a som za to rád. Dejová linka je veľmi jednoduchá napriek tomu dokáže zaujať. Hlavní hrdinovia sú sympaťáci snáď všetci, aj keď každí svojím vlastným spôsobom. Vo filme nechýba akcie spolu s niekoľkými vtipmi za ktorými väčšinou stojí Chris Evans. Čo sa týka trikov, tak u niektorých to bolo skutočne vidieť, čo je škoda. Hlavný záporák v podaní Juliana McMahona, to bola dobrá voľba. Fantastickú štvorku som už videl párkrát a vždy sa k nej rád vrátim v televízií, ale predsa len prvému dielu niečo chýba.(4.1.2015)

Nic světoborného, ale určitě ne podprůměr. Flm sice nemá atmosféru jako třeba Batman begins nebo X-mani, ale na druhé straně nabízí slušnou oddechovou zábavu a několik opravdu povedených vtipů. Postavy jsou vykreslené dobře, u každého brzo poznáte jeho charakterové vlastnosti a maska Bena Grima je až nečekaně povedená. Nikdy bych neřekl (po přečtení comicsu), že se ji autorům podaří udělat tak, že nebude působit trapně a uměle. Ostatní efekty ale také nezaostávají. Nuže, s postavami se teprve poznáváme, stejně jako oni teprve poznávají své nové vlastnostmi, a věřím, že v příštím připravovaném pokračování už se konečně dočkáme pořádné jízdy. Slibný je taky konec filmu - odjíždí Dr.Doom do Evropy najít si svou vlastní zemi - Latverii? Nechme se překvapit.(9.10.2005)

• Kaka

Silně nepovedená filmařina, která svou tupostí a klišovitostí přímo bije do očí. Přesto se z toho stal relativní hit, jak je to možné ? Holt v Hollywoodu se dějí různé věci. Srovnávat film s literárními podklady nemohu, ale postavy zde byly načrtnuty poměrně slušně a smršť kvalitních vizuálních efektů člověka občas příjemně usadí (tyto ingredience evidentně působí na americké publikum až příliš). Celé je to ovšem poměrně hodně vykalkulované a šíleně předvídatelné.(3.12.2005)

• Adrian

Tým najrovnejším pravítkom nalinkovaný plochý príbeh hlučnej lunaparkovej atrakcie, ktorá kašle na akýkoľvek hlbší náznak profilácie postáv a namiesto toho sa sústredí čisto iba na efektné vlastné pozlátko a kĺzanie po "povrchu". Esencia letnej oddychovky, ktorá ale aj na "obyčajnú" stopáž je žiaľ príliš naťahovaná.(14.7.2005)

• DaViD´82

O kvalitách myslím nejlépe vypovídá již to, že nejlepší složkou filmu je naprosto nenápaditá tuctová hudba. Nechce se ani věřit, že za tímto paskvilem stojí scenárista formátu Marka Frosta. Možná bych to vzal na milost jako naivní béčkový popcorn. To by ovšem musel být alespoň slušně odsýpající s dobrou akcí. Jenže kde nic tu nic. Jsou zde všehovšudy dvě akční scény. A to navíc ta první na mostě je jedna z nejhorších scén, jakou jsem kdy v rádoby ačkové produkci viděl. Fantastická čtyřka je vysokorozpočtová soap-opera v komiksových kulisách. Až na ten detail, že i produkce s Natalií Oreiro je záživnější. Nutno dodat, že to ve mě postupně "dohnívá" až k chuti dát tomu hodnocení nejnižší.(15.1.2008)

• - V Reedově domě se přetíží výtah kvůli Benovi (Michael Chiklis). Ten proto vystoupí. Ale ke konci, když se Ben popere z Reedem (Ioan Gruffudd), tak v klidu nastoupí do výtahu a ten ho normálně odveze. (vika.evil)

• - Tim Robbins byl zvažován do role dr. Dooma. (Aknah)

• - Aby vypadal Michael Chiklis jako The Thing, nosil 30kilogramový oblek z latexu. (Aknah)