No prislo mi, jak kdyby si z toho Story delal srandu a celej film natocil skoro jak komedii. Coz v tomhle pripade neni zas tak na skodu, je to prvni dil, takze tu mame klasicky zrod superhrdinu a seznamovacku a akci je venovano jen malo prostoru, ale prave diky tomu, ze to je cely toceny s vtipem a nadhledem, tak to docela dobre funguje. Stejne se typek se vsim natahovacim, typek se vsim kamennym, typek se vsim ohnivym a zenska se vsim neviditelnym nedaj brat moc vazne. Co se tyce herecky sestavy, po herecky strance to je fakt mizerie, ale postavy jsou nastesti sympataci, Evans se na hlaskare hodi a Alba je sexy. Ale zato zaporak se poved, McMahon prakticky nema chybu. No a co se tyce triku, vetsinou jsou docela obstojny, akorat triky pana natahovaciho jsou dost spatny a pan sutrak proste vypada jak tlustoch v gumovym obleku. Takze celkove zabavna a malo akcni komiksova jizda, s nekolika nelogicnostma (kdyz clovek zkameni ma o prst min?), ktera kdyz se nebere vazne, tak dokaze dost dobre pobavit.(31.3.2009)

Už je to nějaký ten čas, co jsem to viděla. Vím, že Chris Evans je kus a jezdí tu na motorce. Vím, že pokud jste gumovej (Luffyyyyy :-D) a dojde toaletní papír, natáhnete se do vedlejší místnosti pro novej. Vím, McMhahon byl lepší záporák v Čarodějkách. Vím, že Jessica umí zmizet, ale má slabost pro gumy. Vím, že lidé umí zkamenět po zasažení vesmrnou radiací neznámé povahy. Zfilmovaný komix, který má (momentálně) 54%. To opravdu ještě musím dodávat?(7.9.2010)

Dej je zaujímavý,ale scénar je úplne hrozný(trápny)!Prečo musí práve Tim Story dostať takýto film?Pýtam sa prečo?Veď tento chlapík je len......Tomuto snímku chýba nejaký ten"šmrnc"!Áno-efekty sú celkom pekné,ale nič viac.Oceňujem charaktery postáv a ich prevedenie zvlášť Chrisa Evansa,ktorý ťahá tento film!Napriek tomu ako strašne som sa tešil,sklamanie nebolo až tak veľké!Hodnotím tento snímok celkom pozitívne,ale mám výhrady voči réžií(veľké výhrady)!Fantastic Four je zaujímavým prevedením so známymi tvármi,ALE proste má to háčik..!(1.1.2008)

Proti hereckému obsazení nemám námitek, ale neseděl mně výběr režiséra Tima Storyho. Právě v něm vidím slabinu tohoto comicsu. Herci v čele s Jessicou Alba jsou ve svých rolích někdy více a někdy méně přesvědčiví. A právě režisérův smysl pro nestylovost je kamenem úrazu, pro jinak vcelku zdařilý film. Škoda, že tento projekt byl právě svěřen jemu, a ne někomu, kdo by si s komiksovou stylovostí uměl vyhrát. Je to film, který se řadí spíše k průměru mezi comicsy. V konečném výsledku mu chybí větší výrazovost, kterou právě nemá vlivem chabého režiséra. Dvojka má v tomto ohledu co napravovat.(18.1.2009)

OK. Takže po tomto filme by sa už konečne mal zaviesť osobitné označenie komixových filmov. Fantastickú 4 poznám iba z u nás vydávaných komiksov Spiderman od Semic Slovart (vďaka im za to), kde sem tam nakukli. A podľa toho usudzujem že sa trafili do čierneho. Je to detsky zábavné, solídne natočené a hlavne celá štvorka je sympatická až až a vzájomné podpichovanie Human Torch – The Thing je úsmevné. Všetko sa točí okolo hlavných predstaviteľov a ich hlavného nepriateľa Dr. Dooma. Tak to má byť. Ich prvé tímové predstavenie verejnosti pri akcii na moste, medializácia, ich mená, „Čo je to za vec?“, „Áno, to je Vec“, vyriešenie kostýmovej prispôsobivosti každému členovi, kamennosť Thinga, maska Dooma, to sú všetko veci ktoré tvorcovia vyriešili veľmi jednoducho a hladko. Marvel si môže s kľudom odškrtnúť ďalšiu skvelú adaptáciu.(17.8.2005)

• - Minutovou sekvenci, ve které se Johnny Storm změní na ohnivou kouli a přeletí nad Manhattanem, vyráběli 4 měsíce. (imro)

• - Chris Evans ve většině dialogů improvizoval. (Aknah)

• - Během příprav filmu se na režisérské stoličce vystřídali Chris Columbus, Raja Gosnell a Peyton Reed. Jako další v pořadí byli Steven Soderbergh a Sean Astin (režie epizody seriálu Angel, proslavil se ztvárněním Sama v trilogii Pán prstenů). (imro)