Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (565)

POMO 

všechny recenze uživatele

Katastrofálny scenár vyvažujú dobre obsadené a zahrané postavy. Tento film treba hodnotiť v rámci tupej hollywoodskej komercie ako Van Helsing a nie v rámci inteligentných komiksoviek ako X-Men 2. Zábavná konina, ktorej blbosť prebíjajú jej naivnučké sympatie. Zábavnejšia a roztomilejšia konina než Baywatch, ktorej hlavnou devízou pre mužského diváka je medová tvarička profesionálnej neherečky Jessicy Alby. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Vlažný úvod nepostrádající šmrnc televizního pilotu, hodina a něco absolutně zbytečně promrhané suroviny a závěr bez jakéhokoliv finále, působící jako špatný vtip. Díky bohaté čtenářské základně a dobře zvládnuté reklamní kampani tady máme letní hit jako víno a zmateného diváka, namlsaného kvalitativně naprosto rozdílnými počiny se základem v papírových sešitech. Báječní a bohatí špásují s hasiči z New Yorku a celá rodina se u toho skvěle baví. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Mladistvá verze X-menů, která stojí na Jessice Alba...nebo Albě, to je fuk, každopádně pro dospělejší než dvanáctileté publikum je to o ničem. Jedině snad kdyby šlo o Fantastickou Trojku s miss Alba a jejím jednovaječným dvojčetem, by se dalo uvažovat o vyšším hodnocení;) 20% a díky jakési vyšší moci, že do stolu podstrčila sudoku, jinak bych sledováním této ryze popcornové "zábavy" zcela promrhal hodinu a tři čtvrtě:) ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Dějově přiblblá slátanina, jíž levácké režijní zpracování posílá ještě níž. Necitlivý střih dělá jednu logickou díru za druhou a pohromadě to drží jenom silou opulentního vizuálního zpracování, které muselo spolknout většinu stomilionového rozpočtu. Jenomže ani trikové sekvence, k nimž jednoznačně patří skvělá kamera Olivera Wooda, nedokáží nijak popřít vlastní samoúčelnost. Obsahová stránka je neskutečně prázdná a komediální prvky mohly raději ustoupit alespoň kapičce psychologického pozadí jednotlivých postav, z nichž nejvíce zaujme kamenný Ben, v podání skvělého Michaela Chicklise, který by (objevit se v lepším filmu) dokázal skvěle konkurovat i Hellboyi Rona Perlmana, protože spojení klasického latexu s hereckým charismatem je to jediné, proč opravdu stojí jinak příšernou Fantastickou čtyřku vidět. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Na dokonale bezvýrazném chlapíkovi, kterého rodiče pojmenovali celkem "vypravěčským" jménem Tim Story, by se mohla přednášet režijní sterilita. Za tímhle loserem není ani vlastní zábava, ani pořádně smradlavý průšvih, abysme se mu mohli vysmát. A sto milionů dolarů zmizelo tam, kde končí i začíná výčet veškerých kvalit Jessicy Alby. V prdeli. U Jessicy sexy, u Storyho pekelně nudné. :-) ()

Galerie (90)

Zajímavosti (34)

  • Ruská nákladní loď se ve filmu jmenuje nesmyslně „Головка пальца ноги“, tedy „Nehet palce na noze“. (Frontie)
  • Snímek není prvním zpracováním slavné komiksové teamovky. V roce 1994 pod producentskou záštitou veterána Rogera Cormana natočil Oley Sassone film s neznámými herci, který se nikdy neměl dostat do distribuce. Studio totiž muselo něco natočit, aby jim nepropadla práva na komiks. (imro)
  • Během scény, kde hasiči jedou na Brooklynský most, je řidič hasičského vozu bez helmy, ale v další scéně, kde vozem nabourá,už na hlavě hasičskou helmu má. (filmsim)

Související novinky

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (více)

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)

Reklama

Reklama