Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

kakttus

Nejoblíbenější zápletka Meyerové "mezi dvěma muži" se objevuje i zde, i když v poněkud jiném kabátě. Je dobré vědět, že i zastydlosti u jednoho tématu se dá využít konstruktivněji, než dát hlavním hrdinům nová jména a zapíchnout je na mapě o kousek vedle. Hlavní hrdinka je mi docela sympatická a přiznávám se, že ideologický souboj dvou ras jsem si docela užívala. Jinak film směřuje rovnou za nosem přímo k hollywoodskému happyendu a žádné originální momenty se v něm nevyskytují. Herci skoro nepotřebují mluvit, protože stejně víte, co řeknou, ještě dřív, než to z huby vypustí. Pokud se vám podaří vypnout mozek, film si užijete. Jestli ne, smůla. ()

Aresko123

Tolko potencialu a vsetko premarnene........ Az mi je luto toho ako sa da z dobreho nametu NEVYTAZIT vobec nic. Strasne nudne, pomale, nevyrazne scificko. Tupe pohlady do dialky a cas bezi a bezi......... ()

golgoth

Príbeh bol pekný, prekrásne čisté zábery púštnej prírody. Aj na hlavnú hrdinku som si zvykol. Ale neskutočne zdĺhavé. Stačilo by 90 min. ()

JerryPilsen

Velké plus za originální nápad.Ovšem veškeré aspekty nedomyšlené a pokulhávající.děj limonádově plynoucí.Postavy jsou důkladně spárovány jak se sluší a patří. ()

Kosir

Když se mně čirou náhodou dostala do ruky kniha, tak jsem ji jakž takž prolistoval, v podstatě bez valného zájmu, špíše abych vyhověl dcerce, která začala objevovat sci-fi. Ten nápad mě připadal zajímavý, ale zpracování už tolik ne. Jak jsem listoval dál, tak nuda přešla v totální otravu. Říkal jsem si, jak asi bude vypadat film natočený podle tehle unylé limonády. Naděje na kreativní přístup vzala po pár minutách za své. Plochý, infantilní biják, který i nevalné předloze dělá ostudu. Po poradě s potomkem dávám *, a to za úžasné vyřešení pádu dušičky do luxusního popelníku, a taky trochu za pjekně vyleštěný chrom na bouráku hledačky. Jsou lidičky, co si tady výskají nad ostrým obrazem, já jsem to sice sledoval jen doma, byť na velký HD, ale začasté jsem spíš jen hádal, co se v té tmě děje. Herci a herečky se pohybovali po obraze strnule a strojeně jako v počítačové hře nebo rozpohybovaném komiksu a těch záběrů na nehybné oční čočky mohlo být klidně půl. Stačilo. ()

Eira

Film předčil mé očekávání. Líbí se mi i kniha i film, pro tentokrát jsem se nenechala odradit špatným hodnocením na ČSFD a udělala jsem dobře. :) ()

Edwin44

Musel jsem asi přehlídnout "od autorky Twilight", jinak tohle není možný. Ze začátku to vypadalo na slušný sci-fi o cizí formě života, která "nás" chce naučit co to kurva znamená mír. Nebejt těch nudnejch a zamilovanejch flashbacků tak prvních 30 minut by bylo fajne. Jakmile však "hrdnika" dorazí do skrýše přeživších lidí, tak je se sci-fi konec a film se stávám totální slaďárnou a velkým dilematem zda se nechat ošustit od jednoho týpka nebo od druhýha týpka, přičemž třetí týpek ji chce taky, ale neumí to dát najevo jinak, než tim že ji chce zabít. Mno je takový twilighto scifi. Nechápu tady ten tag "naděje". Jedině tak, že doufám v naději, že nebude další díl....... Dodatek: Za ten konec srážím i tu druhou, to byl vrchol stupidnosti. Jedina hvezda za Diane Kruger ()

9J9

Řeknu Vám proč 4 hvězdičky. Sice to je nic extra pro nečítající knihy, ale bylo tam dost momentů, které mě sunuli pokaždé dopředu s filmem. A bílá stvoření byla super! :o) ()

jlouma

Romantika. Veliká a krásná. Ve své podstatě velice jednoduché, ale myšlenka, ta co je hluboko, ta je velká. ()

Fixa

Tak na tenhle film jsem narazil náhodou a pořád jsem si říkal, že to s tím ocucáváním už trochu přehánějí a připadal jsem si jak u filmu pro puberťačky. Teď koukám, že jsem se nemýlil. Jde o scénář ženy, která napsala Stmívání - film, za jehož shlédnutí se stydím, ale o to víc jsem se bavil u jeho parodie tupíři . ( hrozná kokotina, ale za to se nestydím vůbec ). Pokud jde o Hostitele, tak mi film přišel v pohodě a dokonce mi i některý absurdní (ve filmu vážný) momenty přišli vtipný. Např., když "Poutnice" říká tomu prvnímu líbateli, aby jí ocucal, protože Melanie se ztratila a potřebuje jí probrat.....hahahahahaha.....hm.....no tak nic. Pokud se, ale vrátím k filmu tak byl dobře zpracovaný a Sajonararonanová se na tu roli hodila. I když byla vlastně všechno hovadina. S tou láskou a porozumněním parazitů, bez válek a konfliktů, by přestalo fungovat spoustu věcí. Taková trochu utopie. Ale tady asi nešlo o nějaké hlubší dumání, ale jen o ty vztahy jak z Bravíčka (trefný je komentář od Verbala). Takže teď vlastně nevím proč film doporučit. Asi jsem přecitlivělá puberťačka. Jde prostě o to, že by bylo pro mně jednoduchý film hodit do odpadu a zkritizovat jen na základě toho, že nejsem cílová skupina. Jenomže já film dokoukal až do konce a nemám pocit, že byl špatnej. Stručněji a výstižněji to napsal B!shop. ()

zuan

Hlavní myšlenka byla sice hezká, ale celek nezvládli... A nezachránila to ani všeobecně výborná Saoirse Ronan, kvůli které jsem se na film dívala. ()

Mach Tom

Musím se přiznat že nejsem velkým fanouškem cyklu Stmívání, a tak jsem od tohoto filmu nic nečekal, ale mám rád sci-fi a ta ksem byl na film zvědaví, Stále je ve filmu velké množství láskyplné romantiky, ale film se tváří o něco inteligentněji než to co jsem již zmínil. Sice je to typ na jedno kouknutí, ale neurazí. ()

Narissa

Popravdě, čekala jsem to horší. Ať už se knižní předloha někomu líbí nebo ne, tak ale skýtá víc možností, než si film vzal. Zpracování mohlo být mnohem zajímavější, možná i trochu víc do psycha, kterému já osobně nijak nefandím. Ale tohle byla uslintaná nuda o pubertální holce a ne postapokalyptická vize, boj o přežití a schyzofrenie. Navíc tomu chyběla gradace! A ještě musím dodat, že český dubing je příšerný! A ten happy end....ajaj ()

Tlaulí

Je to divný, ale mě ten film nakonec pobavil. Ikdyž to jediný, kvůli čemu jsem si ho původně pustil, byla Diane Kruger... Téma není - pravda - nejoriginálnější, ale myslím si, že z toho jednoho pohledu, kterým se na něj Stephanie Meyer dívá, je zpracováno dobře. Komu se líbila Twilight sága, tomu se bude Hostitel líbit taky. Když jsem sledoval na obrazovce dialog dvou duší v jednom těle Saoirse Ronan, představoval jsem si, jak zajímavá bude asi knižní předloha, kde je větší čas a prostor na popis myšlenek hlavní postavy a fantazie čtenáře (no tedy v tomto případě spíš čtenářek) je neomezená. S přihlédnutím ke všemu výše uvedenému 50%. ()

pa3k16

Alobalom obalený Lostus, motorka a helikoptéra....do toho Saoirse s miernou schyzofréniou prenasledovaná Diane Krugerovou...kde sa ako hostiteľka uchýli v polyfunkčnej jaskyni medzi nepriateľmi a nakoniec to skončí takým happy endom, že Bambi by sa určite rozplakal... Ale určite sa potešil minimálne jeden výrobca kontaktných šošoviek :) ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky