Collapse

Film pojednává nejen kolapsu naší civilizace jak ji známe, ale také o životě bývalého policisty Michaela C. Rupperta. Michael představuje svou vizi kolapsu na konci věku ropy, kvůli které lidé válčí, podplácejí a vraždí a kterou v budoucnu nebude možno ničím nahradit. V dokumentu jsou použity jak oficiální dokumenty a prohlášení, tak i selský rozum a kritické myšlení zmiňovaného protagonisty. Námět vychází z knížky A Presidential Energy Policy. Dokument je vyústěním Ruppertovy práce investigativního žurnalisty, kterým byl po zhruba třicet let, kdy se zabýval problematikou pašování drog CIA, vládní korupce, 11. září, války na Středním východě, ekonomiky, fosilních paliv atd. (InsideJob)

JAzzeURo

Ugly truth...time to wake up. To jsou slova, která mi po shlédnutí dokumentu vyvstala na jazyku. Je jasné, že v tom co říká má naprostou pravdu. Dá se říci, že to co nám v dokumnentu pan Ruppert říká, už všichni dávno víme. Jen s tím prostě nikdo nic nedělá. Zájmy jednotlivců jsou pořád přednější před zájmy společnosti a stejně jako dinosauři i my se velice brzy zahubíme. Země prostě nedokáže uživit takové množství lídí už dlouhá léta a teď nadchází doba akcelerace. Někdo musí z kola ven a to nebude hezký pohled. ()

On_Matej

Musím hned na začátku uznat, že mě Collapse zasáhl především po stránce totálního rozboru - jak je pravděpodobné, že závěr ropnému zlomu a všech ekonomických, politických a samozřejmě i kulturních záležitostech bude probíhat. Ale Ruppertovým popisem je jednoduché nechat se totálně zviklat. Je jasné, že věci o kterých mluví existují a probíhají a pravděpodobně jsme to my, kdo tím vším (nebo určitě několika fázemi) bude muset projít ještě za svého života, ale (o čemž Ruppert ve filmu také mluví) přijde mi důležité o věcech dál přemýšlet, ne je přijmout jako fakt jen pro vyslechnutí jednoho monologu. Rozhodně stojí za vidění!!!!!!!!!! ()

Mufiak

Keď začnete škatuľkovať: toto je dokument, musí mať také rysy a podobne - Hodnotenie klesne dosť nízko. Treba to brať ako osobný názor jedného veľmi zaujímavého muža. Či mu už veríte alebo nie, v tomto prípade nehrá rolu. Tí ktorých tieto témy zaujímajú sa rozhodne nudiť nebudú. ()