Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

Stanislaus

Rok 2010 přinesl dva padoušské animáky - Já, padouch a Megamysl - a musím říct, že každý měl své, čím si mě získal na svou stranu. Megamysl je opět plný kýče a klišé, což je pravidelně používaná substance u většiny dnešních filmů, ale to mně vůbec nevadí. Já jsem se bavil, a jak! Skvělá animace a úderná hudba jen přidaly na mých sympatiích vůči tomuto snímku a jeho hlavnímu modrému hrdinovi. Zkrátka jde sice o starou známou pohádku, ale to hodím stranou, protože se mi to páčilo!!! ()

Flego

Po prvých minútach som mal pocit, že sa bude opäť jednať o predpubertálny pojašený animák, ale moje obavy sa čoskoro rozplynuli. Napriek všadeprítomnému humoru a akcii je badateľná irónia a parodizovanie superhrdinov všetkých druhov. Jekkylovský modrý zloduch má priestor na charakter a to určite ocenia dospelí diváci, takisto treba dať uznanie nepredvídateľnému deju, ktorý sa odlišuje od podobných príbehov tohto žánru. Po Planéte 51 spred roka som sa opätovne pobavil na animovanom snímku. ()

Jinny

Milý animák, který je si hraje s komiksovými archetypy hrdiny a padoucha. Nápad je to originální, provedení už bohužel pokulhává (hlavně kvůli zbytečnému přívalu jinde už viděného, o čemž ostatně v jedné scéně zavtipkuje i hlavní ženská postavička). Celkově je to fajn film pro celou rodinu, ovšem žádná výhra v loterii. ()

Roman.Ticka

Nemíním zde polemizovat nad prvoplánem nebo reminiscencí v otázce nápodoby. I když v této oblasti se snaží autoři nevybočovat z pravidel morálky. Na rozdíl od otravně vnucující se rádoby vtipné dospělé hláškování (ekonomické žvásty z K-martu), bohužel naprosto v rozporu s dětským publikem-cílovou skupinou. Výchova má podstatný vliv na vývoj charakterové složky člověka, (vězení) ale je možné se napravit. (intelekt Megamysla) Každé povolání má náběh na vyhoření, superhrdiny klaďase nevyjímaje. (Metroman) Usyslený IQ tykve spojením tupého mozku s nenadálou megaschopností nevěstí nikdy nic dobrého. (Titán) Pak už stačí přimíchat trošku té zamilovanosti, úvahy o tom, co je dobré pro zlo, to celé chaoticky sestříhat a raketově vystřelit někam do prostoru... ()

rikitiki

Není to až taková legrace, jak se snaží tvrdit přebal dvd, ani jak by člověk čekal od takto animovaného filmu, ale zato snímek mile překvapí solidním příběhem a sice jednoduchým, ale ne tolik obehraným poselstvím. Namísto zjištění, jak je důležitá rodina a její opora (obvyklé klišé), hrdina pochopí, že záleží jen na něm a na cestě, kterou si sám zvolí. Oproti Já, padouch je snímek méně vtipný a hravý, ale hvězdu přidávám za nejsmutnější modrý animovaný ksichtík, jaký jsem kdy viděla. KOUSEK DĚJE A ať si v zajímavostech říkají, že postava Roxanne je pojmenovaná po jakési reportérce z nějakého nepovědomého filmu, tak si nemůžu pomoct, ale v Cyranovi byla hlavní hrdinka Roxana zamilovaná do úplně jiného chlápka, než si myslela, protože se skrýval za falešnou identitou. /20. 12. 11./ ()

honajz

Velice chytrá kontroverze na všechny ty superhrdiny z komiksů. Co by byli superhrdinové bez superpadouchů? A co kdyby superpadouch byl padouchem jen omylem, ale mohl se sám stát hrdinou? Co jing a jang? Domyšlené do konce, dotažené, včetně detailů. Silné čtyři, slabých pět hvězd. ----------- Pokud máte zajímavý nápad a dobře podaný, je z půlky vyhráno. Zvláště když jde o animovaný film, kdy se podaří zaujmout nejen děti, ale i dospělé. Variace na téma nejednoznačnosti dobra a zla může začít. FILM Od začátku, od svých 8 měsíců života, byli nesmiřitelní nepřátelé. Vyslaní rodiči na planetu Zemi, jeden přistál ve vězení, a druhý v bohaté rodině. Jeden přijal za své, že je padouch, z druhého se stal změkčilý namyšlenec, uvyklý, že dostane vše, na co ukáže. A protože zlo potřebuje oponenta, začne si z tohohle změkčilce Megamysl vychovávat soupeře. A v jiné své podobě okouzlí krásnou televizní reportérku. Ale věci se mu brzy vymknou z rukou. Navíc začne pochybovat sám o sobě.     Podobně jako u prvních dvou Shreků se i zde tvůrcům povedlo dovedně skloubit animovaný příběh pro děti, u něhož se mohou bavit i dospělí. Protože jen ti ocení parodické vložky na Supermana, Marlona Branda, a ostatně i hudbu od AC/DC, Black Sabbath, Michaela Jacksona a Guns'n'Roses. A oněch popkulturních odkazů je zde daleko více. Pro děti je zde zase historka o tom, že každý z nás může být dobrý, i když v sobě cítí zlé pudy, a že na druhé straně lidé, kteří se tváří jako dobrotivost sama, mohou být pěkní podrazáci. Takže i onoho poučení se nám dostane. O téhle části bychom samozřejmě mohli postmoderně a filozoficky diskutovat klidně i několik stran textu. :-) Ale jsme u primárně dětského filmu, takže není potřeba. Jak je u Dreamworks zvykem, povedla se i animace. Takže celkově jde o příjemný a pohodový film s poučením, který skutečně zaujme děti i dospělé.   DVD  Načtení menu na začátku zdržuje nepřeskočitelná znělka, výběr jazyka menu, varování a skoro minutový teaser na Kung Fu Panda 2 (kterého se nám posléze v menu dostane pod různými odkazy ještě dvakrát. Ne, děkuji, nechci.) Všechny bonusy - včetně komentáře, což je výrazné plus - mají české titulky. Jde o film o filmu (9:23), smazanou "depkoidní" scénu (1:31), zmíněný komentář tvůrců, představení čtyř animovaných filmů Dreamworks videoklipy a trailery a ukázky nových filmů a hry podle filmu Megamysl. Velice povedený je český dabing - dětem asi budete pouštět tuto jazykovou verzi -, na němž dělalo hodně lidí zodpovědných za povedený dabing Shreka. Kvalita obrazu a zvuku je na vysoké úrovni - takže hezké pokoukání.    Publikováno: 12.05.2011 ()

HellFire

Skvělý nápad, zabitý romantickou linkou a nefungujícími vtipy. Po půl hodině mě přestalo sledování bavit, ale vydržel jsem to do konce. ()

Sofia

I když je "padouch" Megamind velký sympaťák, bohužel nemá na to utáhnout celý film. Hlavní zápletka je taková nijaká, zasmála jsem se všehovšudy asi třikrát a písničkový soundtrack složený ze známých pecek mi přišel poněkud mimo. Nejlepší byl asi jeho rybí pomocník alias "space step-mom". ()

ARI50

Další skvělý animovaný zážitek s velkou hlavou a skvělou bandou který vůbec nenudil, nebude se řadit mezi pecky ale mezi ty povedené zábavy. ()

MáŠa

Tak nebýt těch vtipných animáků už hafo, tak bych asi před pár lety dal hvězd pět, ale přeci jenom těch povedených filmů už je hodně a některé z nich si zaslouží, abych měl u nich o jednu hvězdu ještě víc, páč byly prostě lepší :) ()

mm13

Nebudem sa opakovať, platí zhruba čo píšem pri Despicable Me, ale Megamind má obdivuhodné finále. Tempom samozrejme tiež, hlavne však perfektne načasovaným zamotávaním a rozmotávaním dejových liniek. Som nedýchal. (akurát ma trošku vyrušila Welcome To The Jungle, ale to asi bude o mojom vzťahu k albumu Appetite For Destruction) ()

Beastmaster4

Nuda, nuda a zas jen nuda....vlastně nemám ani co bych rozepisoval. Nelíbilo se mi nic. Nesmál jsem se, nebyl jsem napnutý, nebyl jsem překvapený z animace - která byla místy velmi špatná. 95 minut mi přišlo jak 2 hodiny a jediné, co stálo za trochu pozornosti, byl konec. Takže 5 minut dobrých a hodina a půl šedivé nudy. ()

Handle

No, musím říct, že jsem čekal víc, ale pořád jde ještě o dobrou podívanou. Avšak konkurence je obrovská, animovaných snímku vzniká dnes mraky a tak tento patří spíš k těm průměrnějším, na který bohužel za čas všichni zapomenou. Špatné to ale rozhodně nebylo - někdy milé, někdy vtipné, pár scén bylo výborných, dobře zvolené písničky, ale někdy mě to také na jednu stranu nudilo... Nic převratného, přesto film neurazil. A dabing se mi náhodou docela líbil... ()

ScarPoul

Animák ktorému stačí komiksové klišé a pecková hudba, aby vytvoril naozaj lahodný pocit zadosťučinenia nie len fanúšikom hrdinov a neustáleho boja dobra proti zlu, ale aj tých, ktorý majú znamenitý hudobný vkus a svoje obľúbené piesne si predstavovali v epických momentoch na filmovom plátne. Funguje to. McGrath s pomocou animátorov namiešal znamenitý kokteil humoru, akcie a romantiky, ktorý nenudí a ktorý je rovnako zábavný pre deti aj pre dospelých. Je veľmi podivné ako sa naozaj podivný hrdina tohto filmu stane sympatickým. Ten prechod je naozaj znamenitý. Síce by som mohol filmu čo to vytknúť, ale neurobím to, pretože som sa skvelo zabával a tie malé chybyčky krásy nejako oželiem - už len kvôli finálnej epochálnej bitke. ()

maseer2

zdaleka ne tak sympatické jako Já, padouch.. zdařilých momentů sice není málo, ale jako celek film působí spíš tak nějak "suše".. a postavám chybí větší charisma.. ()

GeusX

Originální nápaditý příběh. Přidat ještě špetku větší zábavnosti a bylo by to na plný počet... 85% ()

Terva

CITÁT - Tohle všechno už jsem dnes zažil: Zavřeli mě, přišel jsem o dívku svých snů a zmlátili mě......... Být špatný je jediné v čem jsem dobrý. Megamysl je celkem srandovní mimozemšťan. Když se zbaví svého největšího protivníka, nudí se a tak začíná spřádat další krutý plán. Rozjíždí se tak humorný, povedeně barevný a hudebně velmi zvláštní příběh. Rocková hudba jako třeba AC/DC nebo Black Sabbath jsou jen třešínkou na pomyslném dortu Megamysla. CITÁT - Vy jste můj kosmotáta?........ ()

tomeš

Maličko zklamání (nějak jsem na základě traileru čekal víc), a tak asi nejvíc se mi na filmu líbí jeho slovenský název "Megamozog". Nicméně pěkná animace, Megamind mi navíc vizáží i grimasami velmi připomínal Colina Farrella (opravdu, ale opravdu neplést s Willem Ferrellem). Ale že by to bylo včetně námětu nějak třeskutě objevné, to není. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku