Začínajícímu spisovateli Aaronovi právě zemřel otec, na jeho velkolepý a důstojný pohřeb se sjíždí celé příbuzenstvo. První problém nastává v okamžiku, kdy Aaron zjistí, že tělo v rakvi patří cizímu muži, tím ale potíže spojené s pohřbem zdaleka nekončí. Aaronova matka Cynthia neustále srovnává syna s jeho úspěšnějším bratrem, spisovatelem Ryanem. Aaron totiž zatím nevydal žádnou knihu, a navíc nedokázal ani zplodit potomka. Ryan přiletěl na pohřeb první třídou a Aaron doufá, že bratr bude financovat polovinu pohřbu. Ryan však tvrdí, že nemá žádné peníze. Všichni očekávají, že smuteční proslov přednese Ryan, Aaron však trvá na tom, že jako prvorozený syn bude mluvit on. Pohřeb se brzy podobá velkému rodinnému cirkusu. Každý, kdo přijel, přivezl s sebou své problémy a nevyřešené konflikty. (TV Nova)

Jigsaw88

Nechápu proč kopírují anglický originál, když je to na chlup stejný film s výjimkou, že prohodili herce, opravdu trapas, po 15 min. jsem film vypnul, jelikož jsem předem vědel co se stane, toto kopírování na mě rozhodně nezapůsobilo! Dvě hvězdy pouze na Martina Lawrence a Lucka Wilsona, kdybych tyhle dva neměl rád, vypinal bych po minutě :-D ()

Soweek

Originál je samozřejmě mnohem lepší než tento remake, ale pro ty z vás, kteří originál neviděli není tento snímek zas tak špatná volba. ()

sedm.1

Je pravda,že jsem nikdy nebyl příznivcem komedií plně zastoupených afroamerickými herci.Zde se to jimi doslova hemží a navíc jsou to vesměs tváře ve světě filmu sice dosti známé,ovšem zároveň i většinou tváře již dost zapadlé.To však nic nemění na tom,že Death at a Funeral mohu označit za čestnou vyjímku a mě tato doslova černočerná komedie opravdu pobavila.Od začátku nabere slušný spád,humor je sice většinou poměrně dost hrubozrnějšího a vulgárnějšího rázu,ale přesto má Horší než smrt šťávu a opravdu vtipných scén je tu překvapivě vážně kupa.Párkrát tu sice autoři i přestřelili a sjeli spíš až k trapnosti,ale těch momentů je tu naštěstí jen minimum.V žádném případě ale nelze očekávat od této komedie nějak inteligentní humor,jde čistě o situační vtipy,podané co nejjednodušejším způsobem,což jí ale nemám v žádném případě za zlé,neboť tu zkrátka a jednoduše fungujou a baví.Co mě překvapilo ale možná nejvíc,byli herci.Zkušení komici,jako Rock a Lawrence tu totiž totálně vyhořeli a patřili jasně k tomu nejslabšímu z celého obsazení.Naopak pár aktérů,kteří zrovna dvakrát ke komickým rolím netíhnout opravdu hodně překvapili a třeba Glover a především Marsden tu neuvěřitelně kralují jak hláškama,tak mnoha povedenými komickými výstupy.Americké Horší než smrt je prostě zástupcem laciné a přímočaré zábavy,ovšem když to šlape jako zde,je těžké si jím nenechat velmi příjemně zlepšit náladu.P.S.původní Death at a Funeral absolutně neznám,takže nemohu porovnat,ale je mi jasné,že dějově půjde možná o podobné snímky,ale stylem humoru budou každý naprosto někde jinde. ()

The Viper

Martin Lawrence je více méně nevtipný po celou dobu, Chris Rock taktéž a jediný kdo to zachraňuje je kráska Zoe a náš homotrpaslík. Černošská verze výborné anglické černé komedie nedopadla vůbec dobře a James Marsden co by ''zdrogovaný'' působil neskutečně trapně. ()

BMAJTZ

Budu se opakovat, budiž, ale tohle rozhodně není tak dobré jako britský originál. Na druhou stranu to není zase tak špatné jak zde většina píše. Rozhodně to ztratilo onu jiskru a v britském podání to mělo větší šmrnc. Pro lidi co neznají originál, to ale zábava být může. ()

kenkaku

Komedie... "umřete smíchy". To říká plakát. Kecá. Snaha byla to ano a celkem to vypadalo i slibně. Celou dobu to bohužel fungovalo jen na 1/2 plynu a za pomocí "opakovaného vtipu". Pokud totiž kouknete na herecké obsazení, zjistíte že: hele komik (nebo rádo-by komik... dle názoru). A druhej! A další! ...a hele, provařenej ksicht! (Danny Glover). A zase... ten trpajzlík z Hry o trůny (jméno nevím... ale znám ho!). A další povědomý ksicht co hraje snad jen v komediích (Luke Wilson). Jo a ten co hrál v X-menech "kyklopa" (James Marsden ) je tu taky! Pánové a dámy to je rozehraná partie, kde někdo jede na jistotu. Už jen to je trestuhodné, protože z toho šlo vytěžit o dost víc než pár průměrných vtípků. Ano zasmějete se, ale na umírání to rozhodně není. ()

gutshoter

Měl jsem se držet původního plánu, děsit se dál a žít si krásným životem. Dnešní den to celý zkazil. Ještě, že nemám sebevražedné sklony... Hvězdička za odvahu režiséra, který se nebál a zkusil alespoň částečně navázat na geniální anglickou verzi... ()

Kacula24 odpad!

Proč, proboha PROČ?! Jaký význam tohle mělo? Zprznit skvělou britskou komedii? Opravdu umění... A to, že si to dal ten malej ještě jednou, je už trochu moc... ()

DavidS.

Z černošského Hollywoodu chyběli snad už jen Smith a Washington, ale jejich agenti mají naštěstí dostatek soudnosti...Nejvíc ovšem válel James Marsden :)...Během prvních pár minut jsem se po pravdě několikrát upřímně zasmál, ale zanedlouho se vše zvrhlo do obyčejné trapnosti...Na Brity raději nemyslet... ()

ElizabethBay

Komedie není vůbec vtipná, vtipy i námět ohrané. Na pár momentů (které určitě poznáte sami) se děj jen neuvěřitelně pomalu vleče kupředu. Druhou hvězdičku dostává Peter Dinklage, který tento nepovedený film vytahuje na snesitelnou podívanou. Navíc jsem zjistila, že jsem si popletla verze, tak se těším, až se kouknu na zamýšlenou britskou verzi z roku 2007, kde taky hraje Peter Dinklage, který mě do této šlamastyky dostal :-) ()

korndaddy

Oproti originálu je trochu znát pokles kvality, ale zase na druhou stranu zasazení do černošských kruhů, není uplně nejhorší nápad. Pěkně obsazené a zábavné. Poctivá předělávka, která zajistě pobaví. Se vší úctou k Alanu Tudykovi. James Mardsen byl o něco lepší. ()

Wally

Bohužel sem viděl původní film u kterého jsem se neskutečně bavil. Nechápu, proč to bylo nutné znovu natočit.... ()

Castorr

Při srovnání s originálem od Franka Oze, musím říct, že je to nepovedený remake. Občas jsem se pousmál, ale film jak přes kopírák v americkým stylu mě prostě moc neseděl :-( ()

Hanys_

Kdybych neznal britský originál, byl bych nadšen. Takhle je to jen otrocký přepis scény za scénou, tzn, že nic nového tenhle afro-americký remake nepřináší. Kdo je nezasažen originálem, bude spokojený. Kdo ale chce mermomocí hledat chyby, najde jich asi dost. Btw. Danny Glover bezchybný. 5/10 ()

rapstorm

Zda-li toužíte po pravé americké šílenosti, tak se v tomhle americkém remaku rozhodně nudit nebudete, aspoň já jsem se nenudil. ()

Paity odpad!

Trapná komedie, která staví na ústředním motivu v podobě setkání při pohřbu. Členové rozvětvené rodiny co při pohřbu žvaní výhradně o sobě a ani se nesnaží přetvařovat? Nesmysl. ()

lukasch

Jednu hvězdu za sexy Zoe Saldanu, dobrého Dannyho Glovera a asi dva fóry. Ve všech ohledech ale o několik řádů horší než britský originál. ()

Witta

Než se to zvrhlo do klasických amerických nechutností, bylo to docela zábavný a celkem mě to bavilo. Nevím jak je to možný, ale skoro to vypadá, že bez hoven se americká komedie natočit nedá:-( ()