Spekulativní film opřený o pochybnosti autorství děj Williama Shakespeara. Nutnu přiznat, že na styl režiséra netypický žánr i prostředí, přesto zvládnutý bravurně.(25.3.2012)

Zajimavý konspirační film o Williamu Shakespearovi. Sice jsem se místy ztrácel, díky přeskakování v čase, ale tohle jsem filmu rychle odpustil, díky zajímavému tématu, které mě baví a hlavně díky fantastické hudbě, která tenhle snímek posunula o level výš. Emmerich mě prostě pořád baví.(3.12.2011)

Mám rada alternatívnu históriu, fantázie o tom "čo by bolo keby" a mám rada aj Rhysa Ifansa (a ďalších). Mne sa to fakt strašne páčilo (Emmerich, ne-Emmerich!). Earl zo Southamptonu mal nádherné vlasy, ale najcharizmatickejší bol bez debaty Oxford ;-)(8.4.2013)

Hádejte. Co je největším problém tohoto filmu? Ano, je jím Roland Emmerich. Problém ani ne tak v jeho schopnostech, jako spíše v očekávání. Položme si další otázku. Co se nám vybaví při vyslovení jeho jména? Patetické? Pompézní? Země v ohrožení? Emzáci? Výbuchy? A teď tento člověk natočí něco, co má být kostýmním dramatem. Vyvolává to stejné pocity, jako kdyby Zdeněk Troška oznámil, že natáčí Marii Stuartovnu. Hrůzná představa, není-liž pravda? Navíc látka přímo volá po uměleckém zpracování, obstál řemeslník Emmerich? Ano i ne. Po technické stránce filmu nelze nic vytknout, kostýmy pěkné, jako celá výprava, herci odvádějí co mají, hudba uspokojivá i nějaká ta akce by se našla. Horší je to po umělecké stránce, mnoha lidem zřejmě bude vadit prolínání několika časových rovin, osobně jsem s nimi problém neměl, ale nějaké výraznější časové kotvy, by rozhodně nebyli na škodu (důležité je sledovat barvu Cecilova vousu). Možná měl Emmerich udělat stejnou fintu, o které vypráví film, nechat celé dílo podepsat někým jiným, pokud možno uznávaným artovým umělcem, možná by byly recenze příznivější. Takže, poučení pro příště.(17.11.2011)

Film, ve kterém muži pláčí bavíce se o divadle a ženy vlhnou, když je jim recitován sonet. Nejlepší Emmerichův snímek, navíc s atmosférou, která mě vtáhla dovnitř a minimem patosu, jež jsem po zhlédnutí traileru s lehkým despektem očekávala. Mně to divadelní prostředí prostě baví. [Kino](2.11.2011)