Jack a Jill

• Česko Moje bláznivé dvojče (více)

Jack žije takřka dokonalým životem s výjimkou jediné přetrvávající chybičky – sestry Jill, jeho dvojčete. Každý rok musí na Den díkůvzdání přetrpět mučivou návštěvu své sestry, která mu během pár okamžiků dokáže převrátit život vzhůru nohama. Když se ale z víkendové návštěvy zvolna stává návštěva měsíční, dvojčata spolu bojují a hádají se tak, jak to dokáží jen dvojčata. Jakmile začne být jasné, že Jill nemá v plánu odjet, uvede Jack do pohybu hned několik plánů v naději, že mu pomohou Jill přemístit tam, kde je mu její přítomnost nejmilejší – na opačnou stranu vlasti. (oficiální text distributora)

sedm.1

Sandlera mám jako herce moc rád a na každý jeho film se docela těším, neboť již mnohokrát dokázal i sebevětší sranděru vytáhnout z hodně hluboké propasti. Jack a Jill je ovšem v jeho filmografii bohužel ojedinělou vyjímkou, protože je to právě on, kdo tentokrát poslal film ke dnu. V roli Jacka nebyl problém, to byl prostě pořád on, typický Sadler se svým charakteristickým projevem, pro který ho jedni milují a druzí nenávidí. Ovšem jak se ztrapňoval v ženské roli Jill, to byl hodně nesoudný krok a nekompromisně nahrál všem svým kritikům, protože byl zkrátka otřesný, role Jill byla vyloženě špatně zahraná a trapná. Zápletka pak nedopadla také zrovna nejlépe, přišla mi celá taková tuctová a nevýrazná, opravdu vtipných scén bylo na "sandlerovku" také minimum a navíc to na mě celé působilo prostě až moc dementním způsobem, všichni a všechno bylo až moc hloupé a naivní, na mě z toho filmu ta neúnosná pitomost zkrátka doslova vyzařovala. Prostě, nudnou, nezáživnou, nezábavou a hloupou komedii nemohu hodnotit jinak než jako slaboučký průměr, kde tentokrát nezafungoval ani jinak výtečný komik Adam Sandler. A účast Al Pacina? Myslím, že do toho šel za zcela jasných, výhodných a seriózních podmínek, kterým se nedalo odolat a já ho za to omlouvám. Dostal nehoráznej balík škváry, vlastní luxusní karavan s denní dávkou fetu, aby přežil natáčení a měl energii, na každý den jednu hodně vymazlenou kurvičku, někdy i dvě a viagru, aby měl po celý den blažený úsměv na ksichtu a klauzuli, že si v té sračce smí udělat i reklamu na své vlastní starší filmy. Kdo by to do toho sakra nešel? 8D ()

Kacula24

Paráda! Dostala jsme přesně to, na co jsem se těšila - že se zase jednou pořádně zasměju a několikrát! Sandlera miluju a nesnesitelnou ženskou ztvárnil perfektně! Hold jste všichni suchý!!! ()

DavidS. odpad!

Po pěti minutách se objeví na plátně Sandler v sukni a vyvolá u každého příčetného diváka dávící reflex...Nesnesitelné komediální peklo ve stylu Lawrencovských a Murphyovských metamorfóz...Pacinův výběr rolí je v posledních letech politováníhodný... ()

KoRner

Najdebilnejšia komédia čo som za poslednú dobu videl. A to hovorím ako Sandlerov zástanca, ktorému je srdečne jedno koľko percent intelektuáli z CSFD dajú jeho filmom. Skoro nepozerateľné, ani povestný Adamov záchodový humor tu nefungoval a jedine čo stojí za zmienku, že Al Pacino kvôli úlohe zaľúbenca do prezlečeného chlapa, ktorá už bola otrepaná pred 30-timi rokmi dostane do svojej filmografie už druhý čierny puntík. To ten chlap asi niekedy nečíta scenáre, však?! ()

Spike23

Je hodně druhů trapnosti a Sandler se skoro vždy trefí do toho typu, který je tak trapný, až je neskutečně vtipný a díky Strange Wilderness a That's My Boy se jak malý kluk těším na cokoliv od Happy Madison, tohle ale dopadlo naprosto mimo všechna moje očekávání. S jistotou mohu říct, že to je ten nejhorší a nejnudnější Sandlerův film, který ani ty 3 vtipné scény a ultimátní rozsekávky nijak nezachrání. Jak říkal Al Pacino, spálit všechny kopie, tohle nesmí nikdo vidět. Takže shift + delete a radši se koukněte na That's My Boy, protože čeho je moc, toho je příliš, a Jack and Jill je toho ukázkovým příkladem. ()

Sajuska1991

Sandler má myslím na lepší komediální role, samozřejmě ... Ale tak dalo se, taková ta hovadinka co zaplnila prázdné místo v rozvrhu v nudném odpoledni, kdy v TV nic jiného neběželo ... ()

Michelle75

NO je to komedie a jako u všech žánrů je i tahle nějak specifická,řadila bych ji do škatulky komedie sřelená, od které nic hlubokého neočekávejte. Takže já nečekám a při některých blbostech se řechtám nahlas. Nekroutím znechuceně hlavou a jako bonus Al Pacino a nakonec dokonce zpívá a tancuje, boha a jak. Prostě tenhle páprda je pan herec už napořád a ve všem. ()

baXter

Okej, řeknu to takhle – film sám o sobě je prvotřídní sračka a rozhodně bych ho jako takový nikomu nedoporučil (dokonce ani lidem, který nemám rád). Ovšem pokud jste náhodou, jako já, fandové infantilního, stupidního a ubohýho humoru, tak vřele do toho! Film má své chvilky, kdy překvapí svou vtipností a občas jsem ho musel pozastavit a počkat než mě přešel záchvat smíchu :-) Al Pacino zde (a nejen zde!) prostě nemá chybu a jeho vpády do filmu jsou pro mě absolutně k popukání! Sandler teda nic moc, ale neurazil, a Katie Holmes mi tam přijde spíše jako zbytečná dekorace. What's my name? Dunkaccino! ()

kery-

Sandler není typ, kterému bych se u komedií vyloženě vyhýbal. Ba naopak, kolikrát se na jeho jméno chytnu a na film se kouknu. Tohle byla ale chyba. Vůbec jsem se nesmál a každá minuta mě svou trapností ničila. Jediné co za něco stálo bylo 32 sekund reklamy na "Dankačíno".. ()

Janega

Vlastne ani neviem za čo som dal tie 2 hviezdičky, lebo je to taká p*č*v*n*. Neverím, že Sandler to mohol myslieť vážne, že ktokoľvek to mohol myslieť vážne. Jediné možné vysvetlenie je, že potrebovali len niečo zarobiť, tak rýchle zlátali túto chujovinu, ktorú vymysleli pri čítaní novín na záchode. Neočakával som od Sandlera sofistikovaný humor, ale vtipy založené na travesty a prdoch? Fakt sa ešte niekto na tom zasmeje? A Al Pacinovi tá Zlatá malina právom patrí, aspoň si druhý raz rozmyslí, akú rolu zoberie. Aspoň, že Johnny Depp si zachoval svoju dôstojnosť. Je to rýchly marketingový produkt, ktorým hlavným cieľom bolo zarobiť, nie pobaviť. ()

bloodline

Akoby som to slušne povedal... Kto nič nerobí, nič neposerie. V tomto prípade však išlo o excelentnú hnačku, ktorú pred potopením nezachránil ani veľký AL. Naopak, jeho prítomnosťou zrejme utrpela výroba filmu poruchu ega o vlastnej dokonalosti. Nuž, Sandler spravil z Jack and Jill capa záhradníkom a práve záhradník, ako jediný, ponúkol najviac zábavy. Aký to paradox, najlacnejšia položka v hereckých výdavkoch v pomere cena/čas pred kamerou a zanôtila, vzhľadom na okolnosti, najviac muziky. Vlastne inú muziku som ani nepočul... ()

danielosbourne

Je to strašný. Jeden z filmů, z té slabší a nesmyslné kategorie, ale narozdíl od těch kravin, jako "mládeži nepřístupno" a podobný, má tohle své příjemné momenty. ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Osvědčená dvojice Sandler & Dugan opět zasahuje. Bohužel nerad to říkám, ale tentokrát trochu slaběji. Nechci říct, že jsem se nebavil, protože to bych této komedii křivdil, ale po "Zkus mě rozesmát" jsem čekal další bombu, která sice tentokrát neměla tak familiérní grády. Klasicky je v tomto snímku spousta vtipných dialogů a scének, ale ten celkový dojem není nikterak silný. Ovšem oslava mexické rodiny byla kouzelná. Nápad vytvořit komediální film s dvojčaty už taky není nijaká novinka, takže i s ideou je to trochu slabší. Pěkné zpestření ve filmu je Al Pacino a krátké scénky s Deppem a Shaquillem O´Nealem mi také udělali radost. No, shrnutí je takové : PÁR upřímných, za břicho se popadajících scén tento snímek nezachrání od tuctové komedie. Škoda, snad to příště S&D zvládnou alespoň o třídu lépe. ()

ThomasCrown

Zbožňujem sandlerovky a preto väčšinou dávam vyššie hodnotenie ako ostatní, vždy sa zasmejem, tak prečo nie. Ale toto bol obrovský krok zlým smerom. Vtipný vtip bol jeden, možno dva a to čo Nicholson urobil pre Kurz sebaovládania, tu Al Pacino zachrániť nedokázal. Jeden z dvoch či troch filmov, ktorým som dal jednohviezdičkové hodnotenie. ()

iampatrik

20% Sandlera a jeho "hloupý humor" mám docela rád, ale tady i když přivřu obě oči, musím říct, že snímek od obsahu, herecké výkony, o scénaři nemluvě - hloupý a trapný. ()

vander19

Pri prepínani v TV a pri nezáživnom zápase CSKA-Plzeň (nezáživnom lebo mi utekal tiket) som na HBO natrafil na tento film. Obsah som prebehol rýchlo po očku a chvíločku ho začal sledovať. Po určitej chvíle ma zaujal Shaq O´Neal. A pak sa to stalo, ten okamih čo ma donútil dopozerať tento film. Na scéne sa objavil Johnny Depp a o pár sekúnd aj Al Pacino. Johny si struhol len krátku roličku ale Pacino je prítomný počas celého deja. Uchvátilo ma, že hrá sám seba. Al Pacino hrá Al Pacina. Výborný nápad. Film svojou kvalitou jasne pokrivkáva na to aké hviezdy v ňom hrajú, ale kvôli Pacinovy som to dopozeral a nebolo to až také hrozné ako naznačuje celkové hodnotenie tu na CSFD... ()