TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Fel

Je zajímavé,že většina odpadových komentářů nehodnotí film,ale vyznavají se z toho jak moc Landu nesnáší. Já naopak mám hudbu Dana Landy moc rád. Jenže tohle "dílo" je vážně odpad. Scénář,herecké výkony...bída...vše kromě hudby...ta je super!!! ()

Fuego

Na tento film jsem se docela těšil, ale nakonec jsem se na něj do kina nedostal a viděl jej později při jiné píiležitosti. Přiznám se, že jsem se na něj podíval za a) proto, že mám auta a automotosport rád a za b) protože tam hraje několik mých známých. Bohužel mne poměrně nepěkně zklamal. Musím bohužel konstatovat to, co zde již mnohokrát zaznělo: scénář je mizerie, linii s angličany jsem skoro do poslední chvíle nerozuměl, takze mne tam opravdu rozčilovali. Chyběl mi tam, stejne jako mnoha jiným širší rozvoj vztahu mezi Alexem a Lucií. Téma mělo opravdu mocný potenciál - rallye sport má co nabídnout, doslova si žáda více dramamtických situaci. Těšil jsem se ... a nic. Dan Landa, ač jsem jej měl šanci poznat i jinak a z určitých důvodů si jej velmi vážím (z určitých už méně : ( ) se mi herecky nelíbí (ani v tomto díle, ani v Kvasce), zkrátka pro mne to není herec, je to muzikant, tvůrce, závodník, občas fajn kluk a v neposlední řadě skvělý obchodník, ale herec to prostě není. Je pořád stejně přehnaně suverénní až pohrdlivý, zkrátka 'nafrněnej'. Jednou to jde, podruhé mě to obtěžuje. Horší je, že pro mne je nepřesvědčivý, zkrátka mu to 'nevěřím a nežeru'. A to je to nejhorší, co se herci primárně před kamerou, kde je vyžadován az na výjimky civilní a přesvědčivý projev, může stát. Vím o čem mluvím, sám jsem herec. Ale za to, že to celé Dan řešil ze svých peněz, dotáhli to do konce, i když to mohlo být lepší, za tu kupu dřiny a těch pár pěkných momentů, co se vyskytli, dávám první hvězdu. Olga Lounová v roli Lucie se mi moc líbila, pravda, více jako hezké děvče, kterým bezesporu je. Navíc je to další z mých známých, kterého jsem chtěl vidět v tomto filmu. A potěsila mne - byla prima, žádná přeprásklá superstar, prostě príma hezká a milá slečna. Velmi mne zaujalo krátké intermezo mezi ní a panem Hrušinským starším (mladšího jsem na té posteli poznal jen po hlase), coby jejím tatínkem. Repliky o 'stání nad hrobem' mi přišly poněkud přitažené za vlasy, ale nasledne jsem pochopil, že vedly ke konečnému emocionálnímu vrcholu postavy pana Hrušínského. Linie dcery primáře onkologie, umírající na rakovinu je pro mne více než silná, málem až moc, ale vím, že život má někdy 'zatraceně zlej' smysl pro černý humor, padni komu padni. No nebylo mi volno. Nicméně za krásnou a milou Olinku druhá hvězda. Třetí hvězdu dávám za úúúžasně miloučkýho mafiána Joža Martinu Havelkovi . Jeho 'ružové zvieratká' mě málem sundala ze židle : ). Moc se mi líbil. Nicméně jednu hvězdu ubírám za ty protivné anglicany, co tam vůbec neměli být, za méně akce, než by tam mohlo a možná mělo být, za nedotaženost scénáře a za to, že to zkrátka mohlo být lepší. Na závěr přidám ještě jednu věc co se mi líbila a jednu, co mi vadila. Ta, první, plusová je název. Tacho (Dotkni se duhy za název nepovažuji) se mi proste líbi, dobře mi to zní. Ta druhá, mínusová je absence titulků u pasáží v cizích jazycích. Není mou povinností umět anglicky a německy, ale rozumět chci všemu! Angličtině angličanů prostě nerozumím, protože mluví čímsi, co již angličtinou dávno není. Ostatním jsem rozuměl většinu. Německy ovšem minimum. A to mne rozčilovalo. Ale možná křivdím a existuje verze s titulky. Pokud ano, fajn, pokud ne, možná si je ke své přidělám. A na úplný závěr: ať už tak či tak, nemám z tohoto filmu tak strašný dojem, jak by se mohlo zdát z pouhých dvou výsledných hvězd. Jsou filmy, ktere mne iritují daleko více. Mirjam moc držím palce, ať se nezalekne a točí dál, příště to bude lepší a lepší a lepší! () (méně) (více)

Lukeeno

Coby fanoušek rally jsem se bavil vcelku dobře. Zápletka s havárií na začátku a postupném vzkříšení proti německému soupeři sice hraničí s béčkem, ale dobré hlody a relativní zábava to jakš takš zachraňujou. Landa tomu však mohl dát trošku hlubší dojem, když už o tématu asi hodně ví. Jednu hvězdu přidaly hluzovky, 300 koní a "rychle zemři" ... ()

kino13

Maminko,maminko babička má mezi nohama lanýže!To neni lanýž,to je dámský přirození.Hm,ale chutná to jako lanýž...takže děj se vole boží,musim tomu dát nakonec 45% no,kvalita filmu neni ňák na stupni vítězů!!!Ale takovou tou FREISCHWUNGVOLLskou veveruškovou RALLYComedy v pozadí stínů onkologie a v podstatě braný tak jako,TEĎ UŽ JE SMRT JISTÁ,TAKŽE DEME KONEČNĚ DO PLNEJCH!A VŮBEC...NEBUDEM SI JÍ VŠÍMAT,VŽDYŤ STEJNĚ NEEXISTUJE!se dá na to docela slušně koukat,hlavně se člověk párkrát pěkně vytlemí,díky slovenským kolegům.No,člověk umírá v podstatě už od okamžiku kdy se narodí,takže sem rád že se z toho nestala,ňáká citová umíračka a film si šlape podle svého TACHOmetru.Dan s Olinou se k sobě taky hodí a mafiózo,to je postava na natočení nového seriálu!!Konec udělali tak jak ho udělali...a nakonec je to jejich věc,takže.. Zajac si zastane v strede lesa a zakričí: - Kto sa chce so mnou biť? Okamžite sa zbehnú všetky zvieratká a medveď podíde k nemu. Zajac sa naňho pozrie a zakričí: - Výborne. A kto sa chce biť so mnou a s medveďom?....a teraz si dáme koňačik,můj malý zajačik.............................R.I.P. ()

lazyman

Film prakticky nemám žádný děj, je to "slátanina". Ta jedna* je za hudbu Daniela Landy, kterou mám rád. Jinak vím určitě, že tento film podruhé vidět nepotřebuji. ()

Krastom

Daniel Landa chtěl natočit film a natočil ho. To je fakt. Stejně tak jako se chtěl potápět za žraloky a udělal to! Tento snímek vnímám spíše jako splnění jeho cíle natočit film, né jako snahu natočit SUPER vydařený snímek. Dávám tomu jednu hvězdu jen proto, že jsem na to šel do kina s jednou báječnou slečnou a měli jsme krásný večer. Nelituji že jsem viděl tu sračku, byl to krásný večer. ()

altumm

Jelikož jsem nečekal žádné filmové veledílo, tak jsem byl celkem spokojen. Film u nějž jsem se mohl v klidu po práci svalit na gauč a vorazit si. ()

czKarlos

"Máš nějaký zvířata?" "No..." "A jaký?" "300 koní!" "Nebe je modrý, Země je kulatá a Weber je píča!" Růžový dinosaur a mnoho dalších! Když člověk nečeká vrchol kinematografie, tak je to dobrej film! ()

HoncPe

Tento film je zajímavý hlavně prostředím, ve kterém se odehrává. Párkrát jsem se i dobře zasmál ale tam to asi končí. Zápletka filmu mi přišla dost nereálná s logickými trhlinami. Prostě takový průměr -> 3*. ()

biscuit

Vydržel jsem to dokoukat a to samo o sobě znamená, že to tak špatný nebylo. Možná i proto, že jsem autíčkář a film je i o autech a navíc Danielovi nemusí odborný poradce říkat, jak se drží volant, to pro mě bylo o kousek zajímavější a stravitelnější. On teda není moje krevní skupina, stejně jako hlavní protagonistka, ale tady jsem je oba nějak ustál... Prostě jsem do toho asi vstupoval s tak velkým despektem, že jsem nakonec byl vlastně příjemně překvapenej. Objektivně nutno dodat, že herecky spíš (pod)průměrný, snad krom Hrušínskýho, na kterýho se asi dá koukat, i když hraje tu největší blbost (např. Ulice). Scénář taky jak spíchnutej horkou jehlou. Ale pořád na současný český poměry "dobrý". Pro mě osobně je tady v databázi i x filmů, který mají přes 80 % a jsou pro mě trapnější a blbější, než tohle... ()

Midu odpad!

Tohle je opravdu ukázka, jak by neměl vypadat ani akční, ani komedie, ani drama a ani sportovní film (jak se píše výše co všechno tento film je). Viděl jsem to celé. Nejhůře strávených 102 minut co jsem kdy viděl. Chtěl jsem dát za snahu jednu hvězdičku, ale za debilního Pomajba dávám odpad. ()

Alagaesie

Alexova diagnóza hrozná, ale proti diagnóze, kterou měla Lucie, prakticky o „nic nešlo“. Ovšem pro Alexe to mělo znamenat konec. Pomajbo dobrej, ale v Kvasce se mi asi líbil víc. Bajka byla dobrá, hezkej příměr. Líbilo se mi, když Alex vysvětloval Lucii trasu. Zmatkující Angláni bavili každou scénu, ikdyž, kdyby jich nebylo, taky by se jelo dál. Z farebných zvieratiek by som asi múdrý něbol, ale čo? Vtip se 300 koňma moc hezkej. Vyhozený zdravotní karty – safra. Pomajbo s Havelkou na RZtách byli vtipní. Nitranskej pohár byl zajímavej. Celkově, jako že rallye vůbec nesleduju, tak se mi Tacho líbil. 2* by byly málo, na 4 to zas taková bomba nebyla. Dokud bezpečně nezastavíš, nic není hotový. ()

SANNY22

Debilina, nedalo sa to vôbec kukať. Je to odpad! s veľlým o, ale dala som tomuto filmu 1*, a to kvôli hercovi Martinovi Havelkovi, keďže ako on jediný z celého filmu mal ppiči hlášky. ()

xulux

Sorry jako, tento film není ani "Céčko" a čekal jsem naivně více. Když pominu nešťastný skript, kdy neuhlídal hodně drobností, od sexy slečny na bazénu co pořád drží kelímek, ale při detailu její zadnice má obě ruce dolů a co, možná šla kolem koše :) asi profesní deformace, ale což, chyb tam bylo hodně a nemluvě o super sexy holce (když se to někomu líbí), která už rok bojuje s rakovinou a má dokonalou postavu i své dlouhé vlasy, ač chodí na chemoterapii. Nikdy neseděla v závodním autě a při závodu se chová jako profík, ani sej í nechce zvracet při tom koukání do papírů a ještě to vyhrají, ale chudák Alex to nedal 15 let, naštěstí poznal holku s rakovinou, trapárna ... Fakt strašný, nějak jsem nepochopil "vtipné" angličany, co nacvičují výměnu auta a jedou krást tašku s pěnezi, co to mělo být za samostatnou dějovou linku, která postrádala smysl, až na konec filmu, kdy urychlí čekání na smrt ... kdybych nebyl u sledování unavený, tak bych se i zvedl a šel si pustit něco jiného, takto jsem u toho aspoň mohl nerušeně projíždět příspěvky na FB, díky za nic :( ()

niobisoft odpad!

Velké naděje, obrovské zklamání. Landu jsem měl kdysi rád za hudbu a i jeho osobní postoj, bohužel poslední roky totálně zblbnul a toto je výsledek jeho choré mysli. Chtěl se předvést ve své nové roli rallye závodníka. Ale vůbec se mu to nepovedlo. Linka hlavního příběhu "Láska na první dobrou" je ohrané klišé. Sekundární linka dvou anglánů, kteří chtějí okrást pokerové hráče je uplně totálně tupá. Takto naivní snad není nikdo na světě. Jediné, co mělo alespoň špetku nápadu byla TŘETÍ dějová linka a to mafián s úchylkou na zvířátka. Celkově film nemá ani na zdejších 47% ... Za mě 15% ()

typa

Tohle se opravdu nepovedlo. Po Kvasce jsem čekala minimálně stejnou kvalitu, a to se nestalo. Zklamání. ()