TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Kosmik 1

Na film jsem se jako velký fanda Daniela Landy, a to nejen jako zpěváka, ale i rallye závodníka, velmi těšil. Film na mě působil velice dobrým dojmem, ano není to žádný trhák, to jsem ani nečekal. Ale překvapil mě množstvím humoru a prostředí automobilových závodů určitě potěší každého fandu rallye motorsportu. S Landou jako hercem jsem byl maximálně spokojený. A RZ coby "Rychle Zemři" mě dostalo :-) Akorát jsem nedoufal, že se nakonci vysekají, chvilku jsem to musel rozdýchat, protože už jsem čekal dobrý konec a tohle mi opravdu vyrazilo dech. Celkové hodnocení 100%. Po Hlídači č.47 a Habermannově mlýnu další skvělý český film, který rozhodně neurazí a rád se na něj v budoucnu podívám znovu. Prostě šel jsem se do kina pobavit a jsem rád, že film mé očekávání splnil. ()

Guzo

TACHO má spoustu chyb, které dost sráží celkovou úroveň filmu, přesto jsem se docela dobře bavil - zejména ve scénách s "mafiány", protože ty byly na české poměry zase trochu originální a hlavně vtipné (ať si říká kdo chce co chce). Dokonce ani odbočky ve scénáři k dvěma anglickým klukům mi nevadily, je to mnohem lepší varianta než udělat z toho drama o nemoci jednoho závodníka, protože to by se v tomto podání určitě nepovedlo. Nejkrušnější byl ovšem začátek; ač mám Landu docela rád, není to žádný "pan herec" a že hraje hlavní postavu, navíc která by se alespoň občas měla tvářit vážně, jsem si musel chvíli zvykat. Taky konec (předvídatelný celý film) není natočen úplně nejlíp.. 5/10 ()

MencaCZ odpad!

Tak to ne, na tohle nervy nemám... Po asi dvaceti minutách jsem to vypnul. A nevím jestli se k tomu přiměji někdy vrátit. Co mě tam úplně neuvěřitelně s.e.r.. je to, že se v českém filmu mluví pořád retardovanou angličtinou (což u filmu D. Landy nechápu obzvlášť) a to, že holka s metastází v těle vypadá jak kdyby vyšla z mola. Po tak silné chemoterapii, jakou by ji s touto diagnózou přidělili by neměla ani obočí, zatímco ona je tam úplně v pohodě. Přes tyhle dvě věci se prostě nějak nedokážu přenést, z 90% hlavně přes tu první..... Danielovi bych doporučil ať se na filmy vykašle (možná nějaká akční Béčka v roli herce by mu slušela) a vrátí se k hudbě v té je dle mě perfektní ! PS: Vím, že je to tu silně mimo téma. Ale těch co zde nadávají na Landovu hudbu bych se chtěl zeptat, zda jí vůbec někdy slyšeli ? Protože nemá ANI JEDEN TEXT, kde by podporoval nacismus a to ani v textech Orlíku. Jeho texty jsou vlastenecké a na tom já tedy v žádném případě nic špatného nevidím. Naopak !!! ()

faraon

Do áut sa nevyznám, Landu nepočúvam, ale tento film ma aj nepriek nízkej úrovni všetkého bavil! Niečím si ma žískal, asi to bol ten entuziazmus, zápal pre vec. Tú fujaru si ale mohli odpustiť!:) ()

Corey odpad!

to hero_bk: když se ti nemáme srát do landy, ty se nám neser do protektora kámo...klesáš pak na stejnou úroveň jako ti, které kritizuješ... ()

Warsheek

Tmavá kamera, špatné herecké výkony a scénář u kterého i já poznám, že je špatný. Jednu hvězdu dávám jen díky konci, po kterém se mi vlastně docela ulevilo. ()

U.Tarare

Po zhlédnutí filmu mi v hlavě utkvělo pár věcí. Například, že Landa není herec, Lounová není herečka a Landová je mizerná režisérka. Ovšem na druhou stranu bych tam ty neherce přežil, snad bych překousl i multi-kulti postavy ve filmu, ale tak mizernej scénář překousnout nedokážu. Zkrátka z hovna bič neupleteš. ()

latvar

Miluju rally, a tak mě tímto filmem manželé Landovi zklamali. Scénář je na hodně nízké úrovni a herecké obsazení nebylo taky zrovna dvakrát dobře vybráno, zejména Landa mě do této role neseděl, hrál to hrozně nepřirozeně a kýčovitě. 40% ()

MiaMoonlight

Umělé a nezábavné, jak mám landu ráda, tak tohle mi za to nestálo, nemohla jsem to už vydržet, cca 20 minut filmu jsem prostě přeskočila a nemrzí mě to...-.- ()

LadyVader

5.12. 2010. Nechápu odpadové hodnocení, pravděpodobně nějakej předsudek k Landovi, nebo českým filmům celkově. Já teda nemám problém se smát někomu kdo si píše zatáčky v barevných zvířátkách, nebo velké batohové loupeži. Co chcete od scénáře? Chlap zjistí to co zjistí, tak chce vyhrát svůj poslední závod.. Nechová se u toho jako debil, ale docela uvěřitelně... Odpadoví hodnotiči z principu, ať příště film s Landou vynechají a jdou radši do prdele a ne na film kterej očividně není pro ně :-)). ()

Dromed

Od kvasky u Mirjam režisérský pokrok. Scénář opravdu slabší ale budiž. Dal bych 3 hvězdičky, ale dávám neobjektivně 4, abych aspoň trochu vyrovnal všechny ty povrchní odpadoidy. ()

insurgentes

Daniel Landa se vyžívá v siláctví, ale na můj vkus z toho trochu moc kouká, že jsou to jen kecy do filmu. A samozřejmě ta absence scénáře, ta tomu taky nepřidá. ()

h0n24 odpad!

Začátek a konec obvlášť zaujme. Citlivý. Krutý. A Landovsky hrdinský. (spoiler) Ten chlap si takto přeje umřít. Nedivím se, chápu ho. Hrdinštější než pomalé trápení se (rakovina). A o tom je film. O odchodu. Malém a velkém. V pravý čas. Zbytek je nudná vata, zvláště plánovaná loupež mě otravovala. ()

SG-1

"Teraz ma dobre počúvaj, kokot. Já ťa platím a ty budeš čítať vo farebných zvieratkách. -Jozo- ()

bari68

Je dobre, že vzhľadom na pokrytecké hodnotenia týchto zamindrákovaných debilov, som predsa bol trochu skeptický ako sa dvojica Landových ukáže v tomto mixu komédie, športu a dramatickej akcie....No, objektívne treba priznať, že film nedosahuje kvality iných filmov ocenených takýmto hodnotením, avšak na TACHO som išiel z dôvodu Lounovej krásy a predovšetkým Landovej hudby.K tomu sa mi navyše dostala dobrá zábava, pri ktorej som sa hlavne z výstupov Martina Havelky neraz z chuti zasmial.Potenciál, aký skrýval tento film, nebol na 100% využitý, ale aj tá dosiahnutá časť mi dokonale postačila k spokojnosti. ()

BlackTom

Prekvapivo pekný, hoci jednoduchý film. Dan má na úlohy mrzutých, nevyrovnaných chlapov proste talent, jeho rallye posadnutý Alex mi pripomína iného veľkého bojovníka a síce Randyho Rama z Wrestlera, človeka, ktorý nevie nič o reálnom svete, človeka, ktorý žije len vo svojom mikrovesmíre a je s tým spokojný. Alex je postava zaujímavá, ale už v polke filmu si celé plátno ukradol bláznivý slovenský boháč Jožo (Havelka), ktorý svojimi "kokot-hláškami" získal, myslím, nielen moje srdce. O niečo lepšie ako Kvaska, bol by som dal aj *****, ale anglický Pat a Mat mi vôbec nesadli a niektoré veci boli aj na mňa príliš (slovenskí policajti). Takýmto tempom si ďalší film Landovcov možno získa u mňa plný počet. Koniec je krásny... ()