TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

kacer4

Vlastne aj rozmýšľam prečo som dal jednu hviezdičku, veď to bola tragédia nech sa na to pozrem akokoľvek. ()

Marauder

Na slovenské pomery som nečakal že dokážeme zvládnuť aj v tejto dobe celkom slušný film. Ale príjemne prekvapil. A koniec som veru nečakal takže som s ním v celku spokojný. 60/100 ()

Dawe2

Píšu často, že bych zkrátil stopáž kvůli spádu, ději, udržení pozornosti diváka, kvůli zbytečné natahanosti a nudnosti. Zde bych nejraději (z naprosto jiných důvodů) prostě jen uspíšil konec o pár minut. Ale takhle si to zřejmě pan autor představoval... Ale je to dobré, mě to bavilo, přestože ne všechno lze brát vážně. Landa mi vesměs nevadí, svým způsobem ho mám částečně rád. A k filmu je skvělá hudba, herecky to neurazí, jdu výš. ()

SobikGSXR

Po stránce akční i dramatické výborný Daniel Landa, po stránce komediální skvělí Martin Havelka a Roman Pomajbo. Nemám filmu co vytknout, až na někdy né zrovna nejlépe umístěnou kameru. Zajímavosti: Žádná ze scén závodů nebyla zrychlená, ve všech záběrech s mitsubishi řídí skutečně Daniel Landa. ()

VanThomass

Bohužel se sice nejedná o žádný extra film (na českou produkci ale stále nadprůměr), ale dávat odpad jen kvůli jménu Landa je strašlivá ubohost. Ještě více mi dostává tvrzení, že postranní příběhy nesouvisí s hlavní dějovou linií, ono by neškodilo film sledovat a snadno by každý zjistil, že postupně se všechny dějové linie propojí, ač to ze začátku tak moc nevypadá. Teď konečně k hodnocení, opravdu jsem čekal hodně a možná díky tomu jsem mírně zklamán. Samotný příběh a námět totiž zní velice zajímavě, bohužel není místy dotažen k dokonalosti. Rušivě může na někoho působit i mix češtiny, slovenštiny, angličtiny a němčiny. Jinak muzika je skvělá. No a Dan jako herec? Ať si každý říká, co chce ale určitě hraje přirozeněji, než někteří "profesionální" čeští herci, Olga Lounová do filmu opravdu sedí a je radost se na ni dívat. Dávám 4 hvězdičky, ale procetuálně je to tak cca 70 - 75% ()

ewerell

Vítejte ve světě Daniela Landy. Zde neplatí krása, dokonalost, smysluplnost ani přesnost. Tady se hraje o čest, spravedlnost, kamarádství, sílu a rychlost. Nehledejte v tom filmu nic co tam ani nikdy být nemohlo. Svět podle Landy je jasný, přehledný, jednoduchý. Takže vzhledem k tomu že hudební tvorba DL mě připadá trapná až směšná a nikdy, opakuji nikdy jsem nepochopil jeho adoraci některými svými 45-letými vrstevníky tak musím poctivě dát minimálně 2 hvězdy. Nenudil jsem se, mělo to spád a pokud jsem byl schopen přistoupit na pravidla hry vytyčená manželi Landovými a uvědomit si jaké sračky tady někdy dostávají 60% tak potom se musím tohoto filmu zastat. ()

vranekt

Jelikož jsou tady chytráci, kteří dávají odpad, aniž by film viděli viz Víš jak, už z principu, starej nácek Landa si ani víc nezaslouží. Takže já dávám 5**** aniž bych to viděl, právě kvůli Landovi. A vy pseudointelektuálové si běžtě plkat na diskuze idnes a nek*rvete hodnocení filmů. ()

Whoossain odpad!

Jsem toho názoru, že lidé by měli dělat to, co jim jde nejlépe a čemu opravdu rozumí. V případě Dana Landy je to pobíhaní po ulicích v bomberu a kanadách a pořvávání "Nic, než národ!" nebo nějaké podobné cypoviny. V ničem jiném se už tak dobře nevyzná a podle toho to taky vypadá... ()

Lovin odpad!

Bože ! Nenechal jsem se unést hodnocením , myslel jsem si no jo Landu nemají lidé rádi tak sem budou dávat odpad už jen z principu ale film bude docela dobrej . Jak hrozně jsem se zmýlil ! Scénář je naprostá trapnost kterou by vyprodukovala každá romanticky založená čtrnáctiletá holčička a Daník by dodal mafiány a autíčka a skorobitku . Takže po dvaceti minutách už jen čekání na konec jak jen , že to dopadne ? Ale v jednom nás pan Landa utvrdil a to , že rozhodně není xenofobní nebo tak něco , už jen proto , že jeho kamarád manažer s kterým si říká i love you po telefonu je neurčité národnosti a dosti tmavý , což určitě nebyl záměr :-)))) . Ale ta písnička při titulkách byla dost dobrá , možná by Landa mohl udělat dobrou desku jako z dob 9 mm . No kdyby Olga Lounová ukázala kozy zasloužilo by si to jednu hvězdu ale bohužel . Takže odpad a oprávněně . . . ()

Paokara

na český poměry to zase takovej průser není,znám stokrát horší kraviny...jasně scénář,výkony neherců kolem Dana viz.jeho manager,kterýmu jsem rozuměl každý pátý slovo a hodil by se spíš do role managera pana Rosenberga v nějakým péčku..nevím co tím tvůrci zamýšleli!!!ani angláni mě tam moc nesedli..no ale muzika fajn,fanoušci rallye tam taky najdou to svý..za mě lehkej podprůměr 40!!! ()

intheend

Na tenhle film sem se těšil kvůli 2 věcem. První je Landa a druhá je rally. Záběry z rally tam skoro nejsou a Landa hrát fakt neumí, stejně jako ostatní co tam sou. Příběh taky nic a půlka filmu je anglicky nebo německy (ale aspoň něčemu sem rozuměl naštěstí). Celou 1* dávám za barevný zvířátka, protože ty neměly chybu a další * za hudbu, kterou Landa umí. Ale jinak hodně velký zklamání. ()

chaosteory

Nedělám to, ale chci něco podoknout. Nechápu jaký význam začíná mít tato komunita, pokud tu někteří hodnotí pouze osobnost herce, záměrně snižují hodnocení a přitom se ani nenamáhají si film pustit. Jsme komunita filmová a ne bulvární. Teď k filmu. Landovi dodrželi co slíbili a opravdu se jedná o černou komedii, tudíž tu marně budem hledat něco hlubšího. Pravda je, že ďej, hlavně v prvních minutách dost hapruje, je chaotický a chybí mu ucelenost, ale to se časem srovná. O zbytku filmu můžu mluvit jen pozitivně, ústřední dvojice docela funguje a výkony většiny vedlejších rolí dobré. Teda až na vyjímky, které mě dobily k zemi. Pár britských závodníků, kteří neustále pilují svou akci nebo slovenský zbohatlík s inovativním přístupem k navigaci jsou báječní a mnohdy drží celý film. Příjemně pak působí Danova hudba nebo závěr snímku, který mile překvapil. Celkově spadá Tacho do průměru CZ tvorby, a tak hvězdu navíc za námět a úsilí tvůrců. ()

czjezisek

Celý film takřka o ničem, ale poslední půlhodina to zachránila. Ta atmosféra z rallye byla fakt skvělá a pěkně udělaná. Jinak ta kaše okolo byla o ničem. ()

Vig

Není to zas až tak špatný, jak říkaly recenze, ale není to zas tak dobrý na to, aby z toho člověk sednul na pr*el. 3 hvězdičky za titulní píseň. ()

matthew_tv

Landa je spevák (a pesničky má skvelé), film je z CZ-SK scény, tak fakt treba uznať, že čo-to v sebe mal... Hudba vo filme sa mi tiež celkom páčila, aj keď mi k motoristickému žánru nepasovala, ale nevytvárala zlý dojem. Časti, kde sa jazdilo som sa nakoniec aj dočkal, aj keď len v minimálnej miere, no film by sa dal kľudne skrátiť o 15 minút, keby sme vystrihli tých dvoch blbcov na bielej felde... Nie som filmový kritik, tak nebudem hádzať návody na to, ako ten film spraviť lepším, ale dávam mu teda tri hviezdičky. A všetkej antifáckej asociálnej špine odkazujem len FUCK OFF :D ()