Méďa Béďa je legendárním obyvatelem Želéstonského národního parku. Statný medvěd se celé dny baví tím, že okrádá turisty o svačiny, a nyní si stanovil nový úkol. Svého mladšího kamaráda Boo Booa se rozhodl naučit, jak se zmocnit piknikových košů plných lahůdek. Na Béďovo úřadování nezabírá ani neustálé přesvědčování správce parku Smithe, aby se populární medvídek choval k návštěvníkům slušně. Jednoho dne přijíždí do parku milovnice přírody Rachel, která chce o Béďovi, jeho vynalézavosti i schopnosti mluvit natočit dokument. Nikdo ale netuší, že místní starosta Brown má s parkem zcela jiné plány - hodlá ho totiž zavřít, vykácet a pozemky draze prodat. Vydělané peníze chce využít k zaplacení své kampaně a neúspěch akce na záchranu parku chce svést právě na Méďu Béďu... (TV Nova)

ostravak30

Méďa Béďa, Tom a Jerry či Příběhy z Kačerova. Seriály dětství mé generace. Mimo jiné. Ještě jsem zapomněl na celou řadu dalších, samozřejmě. Animovaný seriál jsem měl moc rád. A je už takovou tradicí dvacátého prvního století - zřejmě došly nápady, takže se točí remaky, Avengers, životopisné a pak hrané podle animáků, že animované seriály z let minulých se převádí do hraného filmu. Stejné podoby se dočkali Šmoulové nebo Scooby-Doo a jsem si jistý, že tento trend bude pokračovat. Čekám už jen na to, kdy se budou točit i již zmínění kačeři nebo právě Tom a Jerry. A je to škoda. Ta animovaná podoba starých let měla své kouzlo. Producenty ale kvalita nezajímá. Vycházejí z prosté logiky, že jednou si na to do kina zajde každý. A na Vánoce nebo Velikonoce v sedm nebo osm ráno se zkrátka takový film hodí. Hlavně, že se sype. Méďa Béďa tak není vyloženě špatný film, ale postrádá právě to své pohádkové kouzlo. Pořád krade piknikové koše, pořád mu pomáhá Bubu a pořád ho prohání ranger Smith. Samozřejmě nelze natočit podobný film bez řádné zápletky. A tak si tvůrci vybrali mnohokrát ozkoušenou, ale také obehranou písničku - něco má býz zrušeno, nahrazeno, zničeno - v tomto případě samozřejmě park má být zrušen. A tak známá trojka zasahuje. Pochopitelně, že se přidává mladá slečna. Další tak typická, mnohokrát použitá, věc. Ranger se zamiluje, ona do něj a pomáhají společně. Takže je nadmíru jasné, že zápletka nic moc. K tomu slabá hudba a upřímně řečeno ani herecké výkony. Jenže za to nejspíš může rejža, protože takhle to podle mě chtěl. Ovšem angažování Justina Timberlaka je mi trochu záhadou. A chtěl to tak proto, že film se má pohádce co nejvíc blížit. Je tomu přizpůsobeno vše. Jak stopáž, která je na kinofilm opravdu krátká, tak naprosto jednoduché zlo. Starosta totiž na konci doslova říká: "Mě nezajímají zákony. Já chci jen moc." Je to prostě řečeno tak jednoduše, aby to děti pochopily. A i proto je zlo poraženo vcelku jednoduše. Já film hodnotím z pozice dospělého, takže těžko říct, zda se dětem něco takového může líbit. Mě zaujalo jen to, kam pokročily triky. Kombinace herců a animovaných zvířat je prostě úžasná. Na druhé straně nevnímám snímek jako totální blamáž, ale spíše typický produkt své doby. Abychom ho udělali a snad i vydělali. Víc nic. Prostě těžký průměr. Závěrem už jen dodám, že by mě fakt zajímalo, proč nebyl použit původní název Jellystonského parku a místo toho se vytvořila slátanina Želéstonský park. ()

adamix

Grafické medvede vyzerajú úžasne a film je v rámci možností príjemný a nebije do očí nič otravné. Na animovaný seriál to samozrejme nemá a dospelé postavy veľa rozumu nepobrali, ale od niečoho takéhoto netreba očakávať veľké veci. Zlatý dobrý priemer. ()

matufran

Na tento film, jsem chtěl jít jen díky postavičce Médi Bédi, kterého od dětských let mám v oblibě. Snímek obsahuje pár dobrých vtípků, ale děj je už ohraný, proto jsem se nudil a modlil se, kdy už konečně bude konec. Nepochopil jsem obsazení Anny Faris, obsazení mě ve snímku odrazovalo hned od první scény. Annu známe ze snímků "Scary movie" a nevím, jestli dokáže se svou "přitroublou" tváři zahrát něco vážného, když jsem viděl v nějaké scéně nemohl jsem si pomoci, ale vzpomněl jsem si vždy na "Scary movie". Hodnocení zachránil můj oblíbený Méďa Béďa, kterého mám rád... 25% ()

benny159

Čakal som väčší prúser. Ale ako úplne jednoduchá a primitívna zábava to rozhodne stačilo. Film nemá s inteligenciou a logikou absolútne nič spoločné, ale o to tu predsa ani nešlo :) ()

lobo87

Príjemný návrat do detských čias, kedy bol Yogi jedným z mojich favoritov. A nesklamal ani v tomto filmovom prevedení. Bavil som sa na nich výborne, ale iritovali ma "živí" herci. Anna Faris je pre mňa zárukou trápnosti a tak to bolo aj v tomto filme. Na celkovom hodnotení to uberá jednu hviezdu za inak výborných a vtipných animovaných hrdinov. Celý film v animovanej verzii by bol oveľa lepším riešením...65% ()

dadinka

Můj snad nejneoblíbenější typ filmů. Citlivý, lehce neohrabaný hlavní hrdina, krásná nadšená hrdinka, zlý movitý gangster spřádající ďábelské plány pod rouškou dobrého díla, polepšený pomocník hrdiny, "napínavé" zachraňování přírody. K tomu užvaněný počítačový medvěd. Odsud rychle pryč! ()

honzic

Animovano hraná taškařice bláznivého medvěda je chvilkami humorná, ale jinak je to spíše trapná pseudokomedie. No ale někomu se to může líbit. Hodnocení: 45 % ()

rafix

Jako malý jsem koukal na animovaného Méďu Béďu. Tenhle hraný Méďa Béďa je boží a mě se to moc líbilo. ()

FREEWHEELER

"-Did you check the safety manual? -It's just a picture of us screaming!" Vizuálne príjemné, Faris je truľo, mohlo to byť štipku vtipnejšie. Ako spestrenie dňa fajné. Navyše mi prišlo, že Yogi bol vedľajšia postava. ()

ESNYR

Ha, ha, ha. Fakt to pobaví jak sviňa. To že někdo půl roku animuje každý chlup na 3D zvířátkách ještě nedělá film dobrým. ()

koza3

Když chceš s dcerou do autokina a jediná shitka co tam dávaj je Méďa Béďa. Takže jedna hvězda za zážitek a celkem obstojnou animaci, jinak nuuuuudaaaaa. ()

liborson

Nebylo to nejhorší, jak už tu říkají ostatní - na grafice se ještě zapracovalo, dabing celkem ušel (Bubu byl skvělý), občas legrace, jen ti herci nic moc. Nevím, proč tam dávají největší paka z USA... Je to mezi 2-3*, ale Medu jsme mel vzdy rad, takže díky želvě i 3D za 3*. ()

Tempest

Film tak pro děti tak maximálně 8 - 10 let. Hodně infantilní, ani medvědi mě moc nezaujali. 100 krát omleté schéma, nic nového, humoru to taky moc nepobralo, docela jsem se nudil. Jediné pozitivum Anna Faris, alespoň pánská část publika se měla na co dívat. ()

Element2

Na Béďu jsem koukal, když jsem byl malej, ale asi jsem to dost přecenil. Čekal jsem srandu, které se mi moc nedostalo, nic méně něco na tom určitě je. ()

veverysiak

Nie celkom chápem odfrkovanie a pohŕdavé krútenie nosom ctených akademikov, vynímajúc bezdetných solitérov, tento film má jasnú cieľovú skupinu, a ten, kto tomu neverí, nech pozbiera za náruč drobizgu, usadí sa s nimi do kina a bude mať zaručený zážitok z nefalšovanej detskej zábavy, takže 70%. ()

KeiGe

Ani bych se k tomu nedostala a ani by mě nenapadlo na to jít nebýt mamky, která na to byla zvědavá. Když jsem zjistila, že jde o ztvárnění hrané + animace, už se mi sjížděli oči. Díky tomu jsem neočekávala nějakou hereckou nebo filmovou vzácnost. A taky to tak dopadlo. Nehodnotný film dobrý tak maximálně pro děti na který si za rok nikdo ani nevzpomene. Zlatý kreslený Méďa Béďa z 64! To byla aspoň sranda s Cindou, kterou sem mimochodem mohli taky nějak zakomponovat. ()