Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Indy21

Paráda. Čekal jsem na to nějakou dobu. Moc jsem o něm nevěděl, zklamání se nedostavilo. Bylo to sice někdy přehnané, ale co čekat od Sci Fi. ()

RajCZitko

O tohoto filmu mě mrzí, že jsem na něj nešel do kina. Ano, sice to není kdovíjak o příběhu, a upřímně, pro ty, kdo od toho čekal velkolepou zápletku tak se znovu koukněte na to spojení - NAVY a sci-fi...Jinak ale geniální čumendo, vizuální nebe, má to vtip, hromadu akčních zvratů, porci respektu ke starším lidem (to je fakt pecka), hrdinu jak má být, opravdu geniální hlášky se stylovou hudbou, no a ten konec, který nám předhodil otec Liam Neeson... Jedno z největších překvapení roku ()

Shredder

Trochu Bay, trochu Emmerich a poriadna davka klise a stupidity. Battleship v zasade zacina, prebieha aj konci ako vsetky podobne hrdinske americke filmy, akurat, ze je tak o 2 urovne nizsie. Taylor Kitsch sa mi po Johnovi Carterovi opat neosvedcil a zvysok postav ani netreba spominat, jediny kto tam bol schopny nieco uhrat bol Neeson, ktory vsak dostal minimum priestoru. CGI efekty su dobre, ale Jablonsky do nich nezapracoval taku epicku hudbu ako pri Transformeroch a tak je celkovy dojem oslabeny. Co ma vsak iritovalo najviac bola scenka s dochodcami marinakmi. Tie trapne "dojimave" sceny boli tak ocividnou agitkou a hrou na city mladych americanov s vymytymi mozgami, az sa mi chcelo grcat. Tie dve hviezdicky su za efekty, aj ked popravde zas tak vela dobrych pocitacovych scen tam nebolo a navyse mali tendeciu pripominat jedna druhu. ()

Marty7CZ

až budou u nás točit takový filmy aspoň z tisíciny a ne takový neskutečný cz sračky, budu šťasten....parádní sci-fi nářez, bez debat. 90% ()

Don82

Film je založen na tom, že někdo vezme hru lodě (ano, tu hru lodě, kterou jste určitě hráli už ve škole) a převede ji na film, přičemž se mu zdá, že by to bylo na dvě hodiny málo, tak k tomu přidá invazi cizinců z jiné planety, které jsme na naši Zem vlastně nechtěně pozvali. Samozřejmě je potřeba to vyplnit nějakým tím tlacháním a lidskou interakcí, takže je zde zmatený Taylor Kitsch (kde někoho jako je on jenom vyhrabali?), který je na začátku tak blbý, že se nechá chytit při krádeži, ale hodinu na to, už recituje Umění války. Pak je tu jeho bratr, který se ale u velení moc neohřeje. Dívka Kitsche zde hraje průměrné křoví a ve vyšroubované zápletce, dokonce zasáhne do děje. Tahákem pro teenagery je nezpívající Rihanna, která místo mikrofonu drží ovladač palubních zbraní USS WTF. Zbytek postav je směsice drsňáků, "vtipálků" a jiných standardních postaviček, patřících do každého válečného filmu. Nutno říci, že všichni mají pravý zelený mozek, takže kdo ujíždí na předpisech, příkazech a zákazech bude z těch všech pane, ano pane, provedu pane, je mi ctí umřít tady s vámi, pane, doslova nadšený. Jo, nesmím zapomenout na partu veteránů, kteří zde v druhé polovině filmu fungují jako Deus ex machina a nakonec si ještě s vetřelci z Vesmíru na stará kolena slušně zastřílí. Celkem si dokáži představit, že v Americe toto vše musí dobře fungovat jako klasický letní trhák. Zápletka (jestli se tomu tak dá říkat) je tak jednoduchá, že vyžaduje minimum mozkové aktivity. Děj nemá cenu popisovat, asi tušíte jak to celé dopadne. Také nemá cenu se příliš zabývat detaily, proč se po ráně od vesmírného padoucha tomu, kdo tu ránu dostal nerozmázne hlava o stěnu, nebo proč se vesmírná loď vetřelců nedokáže vypořádat s tím, když někdo začne driftovat s válečnou lodí, tím, že spustí kotvu a ten řetěz to vydrží. Takových to mírně řečeno nelogičností je ve filmu více. Ce se týče hudby, je vsazeno na jistotu. Tvrdý rock a dunění zbraní, zde se nedá moc co pokazit. Jediné, co ve filmu funguje hodně dobře jsou efekty, jak po estetické, tak technické stránce, také práce s kamerou, je velmi příjemná a i bez 3D "doscényvtahující". Za detonace, imploze a ničení všeho druhu by se nemusel stydět ani Michael Bay. Dostatek peněz zde je vidět. Abych to uzavřel: Je zde dost úletů a klišé, která vám nedovolí si říci, že je to blbé, a tím alespoň vtipné. Nikdo z hlavnějších postav nehraje nijak zvlášť nadprůměrně a celkově působí jen jako omáčka k těm výbuchům. B-7 Křižník potopen! ()

Adrai

Lateef to tu popsal přesně z mého pohledu. Ano - je to v podstatě blbina kde hlavní linii vymyslelo dítě ve školce, kde je každá možná chvíle využita proamericky a kde většina postav snad ani tou školkou neprošla. To všechno ale bylo předvídatelné již z popisu a trailerů. Stejně jako druhá věc - že největším kladem bude vizuál. A ten se krom jednoho momentu (ničení mostovky tou kulatou věcí - scéna když se auta i s cestou propadají je oproti všem ostatním efektům velmi mizerně udělaná) podařil na na sto a více procent - člověk by skoro řekl že to natočil sám Bay. Všechny pohyby, střílení, emzáci, lodě ... všechno ve vysoké kvalitě zpracování a když nic jiného tak tohle Vás zaujmout musí a za mě to přidává tu hvězdičku navíc k průměru. Navíc - líbilo se mi to zakomponování samotné hry lodě ;) ()

syphoon

Z mého pohledu zklamání. Taková novodobá "směska" Dne nezávislosti a Hvězdné pěchoty. Nevezmu-li v potaz slušné efekty a hudbu, pak se jedná o 131 minut ufounovské nudy! slabých 60% ()

Petike odpad!

Protestujem proti slovenskému distribučnému názvu: Mali zohľadniť tradičnô-írečitý názov tejto hry v našich krkahájoch: "Voda-bum !" To by bol sexy názov, a nie tieto generizmy ! P.S. Rihanna celkom chutná ako machrujúca námorníčka. ()

vetsinezobri

Dvouhodinová oslava Ameriky. Zpomalené záběry na americkou vlajku ve větru, zpomalené záběry na arsenal amerických flotil, zpomalené záběry na křivky amerických blondýn a zpomalené záběry válečných veteránů, "kteří toho pro vlast udělali již mnoho". Je to prostě po Bayovsku plný patosu, ale přes všechny hovadiny je to kouzelně sympatický. Bitevní loď je i důkazem, že práce se zeleným plátnem může být prakticky neviditelná. Prachy hold dělaj prachy. ()

beso74

1941, Havajské ostrovy, Pearl Harbour, pohodlní, nič netušiaci Amíci a Japonci, ktorí došli na návštevu akosi bez ohlásenia a navyše namiesto kvetov a fľaše vína dotiahli s nákladom zápalných bômb a následne poslali ku dnu takmer celú americkú flotilu. 2012, Havajské ostrovy, Američania a Japonci, isteže ich terajšia návšteva sa nesie v úplne inom duchu. Ale i teraz je tu niekto, kto nemá práve najčistejšie úmysly, niekto, koho domov je oveľa ďalej ako Honšu, Kjušu či Hokajdo. Ale, aby sa divák dočkal stretu medzi pozemskou a mimozemskou formou života, prejde Golfským prúdom na môj vkus priveľa vody a navyše, podobá sa to až príliš na autobotov. Dúfam že hrozba pokračovania ukrytá za záverečnými titulkami ostane visieť vo vzduchu, bez naplnenia. BTW, počas prvých 10 minút je americká zástava v zábere snáď aspoň raz za 30 sekúnd. ()

vasa23

Klišoidní slátanina, která nudila od začátku do konce. Tentokrát není nejlepší americká armáda či letectvo, přednost dostala marína a ochránila nás před zákeřnými Japonci, ehm mimozemšťany. Těch 130 minut už mi nikdo nevrátí :( ()

dj_kure

Nebylo by fér oproti ostatním blockbusterům napálit tomu 4* i když jsem se fakt nenudil. Jenže Bitevní loď prostě vůbec ničím nevyčuhuje z tý dlouhý řady konkurence. Ale popravdě jsem to i čekal. 63% ()

Lilien

ono to má všetko čo 12-15 ročný chlapci milujú drsných vojakov, mimozemšťanov vyzerajúcich ako Ironman, krásnu dokonalú akciu, či Rihannu. Keby mám o 10 rokov menej je to pre mňa ten najlepší film. Tú obrovskú dávku nezdravej americkej demencie komentovať nebudem nakoľko som sa celkom akčne vyžil. ()

jadran90

Kdyby Michael Bay spojil Pearl Harbor a Transformers do jednoho filmu, nebylo by to horší než Battleship. Marná snaha, jeho mašiny jsou nablýskanější, holky přitažlivější a západy slunce barvitější. Půjdu pěkně od začátku. První třetina filmu byla neskutečná nuda. Za řeč stojí leda fešná Brooklyn Decker, která toho bohužel až tak moc neukáže. Zbylé dvě třetiny se střídá akce, napětí a konečně se něco děje. Tak nějak jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že čas utekl rychleji než jsem něco pořádného viděl. Vůbec si nevzpomínám, co pozitivního bych měl vypíchnout. No a pak je tu strašná hloupost filmu. Ale opravdu strašná. Jestli na nás super vyspělí ufoni zaútočí, vlastně stačí vyplout několika málo historickými loďmi a je hotovo. Když jsem pak viděl bitvu ve stylu hry lodě, myslel jsem, že Berg natočil parodii. Efekty nebyly na mé skromné obrazovce výjimečné. Možná to chtělo jít do kina, abych si lépe všímal detailů. Na druhou stranu vidět zapichávat se metrové náboje do lodi a sledovat její následné sfouknutí ze světa nebylo špatné. Oslavu Ameriky ponechám bez komentáře. Rušivě působily všechny akce mimo oceán. Ať už šlo o zbytečné efekty v Číně, ničení letiště nebo nesmyslnou zápletku s vysílačem signálu a přítelkyní hlavního hrdiny. Zásahem není ani herecké obsazení. Kitsch, Rihanna ani Skarsgård mě neoslovili a Liam Neeson zase skoro nedostal prostor. Kdyby mě alespoň nezklamal Jablonsky, dal bych tři hvězdy. Co přijde příště, piškvorky? ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu