Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Icefist

Popravdě dost zklamání. Proti prvoplánovým akčňárnám nemám v zásadě nic a jsem ochoten odhlížet i od občasných nelogičností. Tady je to ale jeden nepřehlédnutelný nesmysl za druhým a konkrétní nebudu, protože ani nevím, kde začít. (Veteráni WTF!?!?) Kitsch dojem vůbec nevylepšil a naopak mi byl proti srsti. Možná s jiným hercem v hlavní roli by to bylo nakonec s přimhouřením obou očí o hvězdu a 10 procent víc, ale takhle jak jsem se docela těšil na oddechovku, tak jsem se mimo pobavení i stejnou měrou rozčiloval. Ještě že mi aspoň hráli AC/DC. 50 % Oblíbená část- zírající NASA na monitoru ()

Fancipal

Další z řady kolosálních finančních průserů letošního roku. Chápu, kde se ztratilo více než 200 milionů dolarů, co nechápu, je natvrdlost filmových tvůrců, kteří očividně stále žijí v iluzi, že když scenáristicky prázdné, herecky nevýrazné, příběhové nesčetněkrát využité a skrz na skrz průměrné „pohádce“ vstříknou žilou finanční doping ve výši 200 miliónů, tak se všichni bezmyšlenkovitě seřadíme do fronty a jejich štědrou investici jím s úsměvem vrátíme. Čas prozření je tady. Časy, oslíčku, otřep se, jsou, zdá se, nenávratně pryč. Letos dostala filmová studia několik pořádných facek, když se k tomu přičte, optikou návštěvnosti, nejslabší léto od roku 1993, mám neodbytný pocit, že celá řada účetních bude mít na konci roku „červeno před očima“. ()

animaxis

Klasický film od Baye.Výbuchy,roboti,mimozemštani,vojáci.Na jeho filmy už ze zvyku vypínám mozek abych nebyl na tohohle kluka v dospělém těle moc tvrdý.Čtyři hvězdičky dávám proto že mě to zaujalo a bavilo až do konce a mělo to zase dobrý soundtrack od Jablonskyho.Navíc jsem se na to díval s šestiletým bratránkem a ten by tomu dal určitě pět hvězdiček,jelikož jsme si to pustili v devět večer a on to do jedenácti večer vydržel a vypadal nadšeně.Takže pokud vaše malé ratolesti nezabaví animáky jako Doba ledová nebo Madagascar,tak ji můžete pustit tohle.Tedy hned po Transformers samozřejmě:-) Akorát mě tu štvalo,že jakmile tu hraje Rihanna,tak tu má na obyčejnou námořnici až moc prostoru.Nemyslím když se snažila zachránit svět,protože to prostě musela být vidět,ale když film začínal tak tam trapně komentovala spor hlavního hrdiny a toho japonského námořníka jako by si ji divák nevšiml i bez toho.To mě naštvalo,ale jinak hraje dobře a film je prostě zábavný. ()

mortak

A proč ne. Takové military Setkání s Ramou. Ten malý puberťák ve mně byl spokojen. No protože Decker ví, jaké jsou její dvě hlavní herecké přednosti, a Rihanna je vojanda jedna báseň. ()

dr.fish

Tenhle film je sice úplná blbost, ale řemeslo parádní. Americká klišé a patos z toho zurčí proudem, s tím se ale u tohoto žánru musí počítat, navíc tu je jasná nadsázka, která to divákovi trochu pomůže unést. Akční scény jsou výborné a zvuk i obraz je "velký biják". Peter Berg akci umí, tohle je odpočinkový film jak víno. 80% ()

zombkiler

V podstatě další Transformers, jen stim rozdílem, že se odehrávají na moři. Triky byly zvládnuty na jedničku, ale ostatní je spíš podprůměr, na mysli mam hlavně emzáky, kteří mi připadají jako srandovní postavičky z směšného dětského filmu. A za další Liam Neeson, který hrál výborně mohl dostat na plátně větší prostor. ()

tomeek

No... nečekal jsem nic, ale nakonec to nedopadlo zle. První hodina skoro zbytečná (fotbalová scéna proč?) a než se akce rozjede, chvilkami jsem se i lehce ponudíval :) Potom se ovšem konečně objeví mimozemšťani s ostnatými bradkami a divák si zpětně uvědomí, že nesedí na romantické komedii z prostředí námořnictva (scéna s vyloupením večerky je ale skvělá :). Berg je snad ještě větší patriotistický zaslepenec, než sám velký Míša Bay, ale jeho heroizace a vlastenectví místy působí už spíš směšně (při zpomaleném nástupu veteránů celé kino vyprsklo smíchy). Berg ten ultra-patos díkybohu občas prolomí nějakou hláškou, která trochu odlehčí situaci, takže se film nebere až tak vážně. Naštěstí se ale strhne epická destrukce, která láme kino vedví a dobré pocity ve mě začaly převažovat, plus dočkal jsem se i poctivé ruční férovky "muž vs emzák", u které jsem, pravda, skoro fandil ve stoje :)) Japonský "trik" je zaplaťpánbu tak dobře vymyšlený, že samotný námět filmu, jako je ničení lodí podle souřadnic, nepůsobí vůbec trapně a je to dokonce napínavé. Závěr je možná až moc rychlý, protože po zničení štítu stačí dvě stíhačky a "je po všem". Po vizuální a hudební stránce není, co vytýkat - total transformers a za ty lens flary by se nemusel stydět ani J. J. Abrams, protože chvilkama není ani vidět, co se děje na scéně, jak to všechno krásně svítí :) Absolut popcorn. Narozdíl od TF je to ale strašně blbé, což naštěstí vyvažuje vtip a ryzí akce, takže ve výsledku jsem z kina odcházel s dobrým pocitem. Na Battle: L.A. to ale nemá. Nadprůměrný blockbuster, takže není důvod dávat míň než 4*. Nejvíc mě ale štvalo to strašlivě nízké PG, kvůli kterému není vidět lautr nic, ani kapka krve a mrtvých minimum, což je při destrukci tohoto rozměru těžko uvěřitelné... To jsem se zas rozepsal! ()

okkac

Vím, že moje hodnocení je trochu nadnesené, ale Battleship byla prostě ta pravá oddechová zábava, kterou jsem po psaní diplomky potřeboval. Nepřemýšlet jen se bavit, a to se splnilo dokonale. Dokonce mi byla ještě více po chuti, než poslední Transformers, které trochu vizuálem, režií i námětem připomíná. Má to nadhled a i při momentu nástupu veterénů pro finále (za zvuků Thunderstruck od AC/DC, což je už druhý song v tom filmu po Hard As A Rock na začátku!!!) jsem jen koukal a říkal, že je to pěkná blbost, ale po chvilce to prostě zapadlo na místo a nešlo se nad tím pousmát začít jim prostě fandit. Mám chuť si to dát znova. A Rihanna překvapivě mi vůbec nevadila na to, že jí celkem nemusím. ()

E=mc2

Po prečítaní recenzií som naozaj nič nečakal. Prvá hodina je naozaj vydarená. Ale čo prichádza po tom je výsmech rozumu-aj toho amerického. Niekto tu spomínal Armageddon, Deň nezávislosti, Drtivý dopad, Transformers... Všetky tieto filmy sú čo sa týka podania myšlienky a zmyslu toho prečo robia ich postavy to čo robia, ako aj rozprávania príbehu, sú v porovnaní s týmto filmom vrcholnými umeleckými dielami. Pritom tento film ponúka skvelé efekty a má aj spád a pár zapamätateľných scén.. Ale dejovo je tam plno nelogickostí. Tento film nevie čím chce byť. Chvíľu chce byť vážny, chvíľu nie. Najlepšia pasáž AC/DC aneb starci na chmelu-celé kino sa smialo. :)) Ešte tam chýbal metrákový Cayse KURVA Rybak :) Veď to bola Missouri! Tomuto filmu treba vyčítať zlý scenár, zlú zápletku. Pritom to mohol byť tak skvelí film. Bože kebyže to viem, napíšem ku tomu scenár. Peter, Peter. V Chicago hope ti to išlo lepšie. Celkový pocit je ako keby sa človek pozeral na nižšie spomenuté počítačové hry. Battleshit. Avšak, remeselne natočený v PC. Ale sklamaný som nebol. Návštevu kina neľutujem. A to obrátenie na kotve som už niekde videl Captain Jack Sparrow :) ()

SeanLSD

S akým až podráždeným odporom som pristupoval k tomuto filmu, tak som si ho napokon s vypnutým mozgom báječne užil. Ako na prázdninách, nevadí, že je niečo hlúpe a naivné, keď je tak milo, neodolateľne autentické a charakteristicky domácke - tu rozumej americké. Týmto, a nie hamburgermi sa im podarilo dobyť svet. Hlavný hrdina je výstižným stelesnením Spojených štátov v globálnom politickom pohľade. Najprv strieľa, potom hovorí. Nerozmýšľa zbytočne, koná, nech už s výsledkom akýmkoľvek, ale má dobré srdce. Je proste správny. Že sa nikto nepokúsil s vytúženými mimozemšťanmi vyjednávať, je symbolické. Toľko sa snažili, postavili vysielače veľké ako dekolt seriálovej záchranárky, ronili slzy že sme vo vesmíre sami, čo si len počneme... a komunikácia skončila kontaktom a veľkolepými troskami. Avšak víťazne pre nás, pretože prúsery sa vyplácajú - ostatne Ameriku postavili práve tí, čo šli vždy zásadne proti prúdu.. a Amerika si to pamätá. Samozrejme treba vedieť, kedy sa zaradiť, ale na to nie je neskoro ani keď má už človek 26.. a neomylný inštinkt správneho chalana ho k tomu dovedie vždy, keď je nablízku rovnako správna svieža blondínka s dokonalým telom alebo keď sa čírou náhodou spamätá uprostred prestrelky o osud ľudstva s mimozemským výsadkom. Áno, milujem týchto, od toho momentu čo ich spoznáme alebo čo ide o veľkú vec, v ktorej tesnej blízkosti sa ocitli, neomylných monogamných hrdinov, ktorí chcú len spokojne žiť kdesi v malebnom zapadákove. Milujem ich, ak mi ich vedia predať, resp. milujem AKO mi ich vedia predať. BOJOVEJ LODI sa to podarilo. Oproti až nudne spektakulárnym TRANSFORMEROM 2 a 3 ( ktorých nedokážem rozlíšiť ak v zábere nie je blondína (3) či bruneta (2) ) je tu krásne vidno, ako je menej niekedy viac. Krásne prostredie dodalo dovolenkový nádych - slniečko, presvetlený modrý oceán, majestátne zelené hory... - akoby sa večne letná pohoda preniesla aj do radosti z tvorby a do jej ľahkosti. Všetky nutné klišé naservírované zľahka, chutne a stráviteľne. Sám vojak v poli dokáže vždy viac, ako celá armáda, to je železné pravidlo. Nesilene, s nadhľadom a vtipom sú tie pravé americké hodnoty vždy úchvatné a oduševňujúce. Človek vtedy rád zabudne na ďalšiu neobľúbenú speváčku, čo sa hrá na herečku a pobehuje tam s perfektným mejkapom a guľometom, ktorý váži 2-krát viac, než ona, aj na tucet ďalších podstatných detailov, čo ho do nepríčetnosti dráždili, keď sa opovážil rozmýšľať. Ale však je na dovolenke - a z tej v pamäti zostane hlavne to, že keď zahralo AC(DC a plávajúce múzeum predviedlo tým ignorantským mlaďasom, čoho je schopné, keď obrovitý nie-polovičný černoch ukázal tým mimozemským hovädám, čo sú poriadne nekovové päste, chcel som sa aj ja prestať povaľovať na gauči s dlhými vlasmi a bez práce - a to nielen kvôli tým krásnym bielym uniformám! ()

abenino

Další z megalomanských sci-fi nářezů v bayovském stylu. Sudio Universal to risklo a za nekřesťanských 200 miliónů dolarů (bez nákladů na propagaci) natočilo pod vedením Petera Berga jeden z velkých letošních blockbusterů, tentokrát na motivy společenské hry Lodě. No prostě další řežba se šmejdem z vesmíru je na světě a rozhodně se jedná o nadprůměrnou podívanou. ()

seneki

Kdyby tak divák neviděl, jak nepřátelské lodě operují a marťani by si ponechali skrytou identitu...tak by to tomuto filmu stejně nepomohlo. ()

otík

Úderný mainstreamový spektákl vycucaný z prstu postavený na výborných tricích a otrlosti svého diváka. To by v jedné větě mohlo úplně klidně stačit. Bitevní loď má naštěstí dobrého režiséra, který dokázal prostoduchou a hloupou zápletku natočit tak, že diváka baví celý film. Marketinkově pak nalákal část diváků na Liama Neesona, který tu však má jen bezvýznamnou roličku. Hlavní hrdina není vyloženě sympaťák jako třeba Channing Tatum v GI: Joe, ale ujde. Ano, je to hloupé, je to v podstatě zbytečné a totálně předražené (stálo to 200 mega!), ale úderné a velkolepé. Pozor na scénu za titulky! ()

panMartin

Na začátek si musíme říct že Berg se nechal inspirovat žánrem od Baye. Jo takový filmy se mi vcelku líbí ale tohle bylo už vážně moc, strašně pitomý, ale celkem zábavný. Pokud vím Missouri měla dostřel asi 30 kilometrů tak proč je potřeba bejt k nepříteli na vzdálenost pár metrů. B-7, E-5, C-1-zásah- to sem nepochopil. Ale efekty ty si zaslouží jedničku. ()

bartias

Je zajímavé a chvílemi i celkem zábavné sledovat, jak si režisér Peter Berg poradil s adaptací nemožného a natočil film podle (nejen) deskové hry. Hrdinové v jednu chvíli dokonce opravdu hrají Lodě. Explozivní směs výbuchů, dramatických videoklipových záběrů a hloupých klišé momentů by ale zahanbila i Michaela Baye. Od režiséra Světel páteční noci nebo Království by to člověk nečekal. 5/10 ()

3n3my

Až na vizuál odpad! Kedy si dám už pokoj s týmito vlasteneckými kravinami, ktorými nás Amíci viackrát do roka kŕmia, aj keď zhltnú stovky miliónov? ()

reky

Blbina roku, ale nemůžu říct, že by to nebylo zábavný. Navíc Neeson zas hraje starýho mazáka, tak i za něj něco přihodím. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu