Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

LiborGondek

První čast filmu byla horší, víceméně nudná. Všechno se ale mění příletem mimozemšťanů. Od té chvíle je film naprosto dokonalý. Tvůrci série TRANSFORMERS se v něm v žádném případě nezapřou. Suma sumátum velice podařený snímek - první části filmu bych dal 3*, zbytek 5*. Takže když to shrnu, určitě shlédnutí doporučuju a hodnotím 75%. ()

2mig1

po prvním traileru bylo pouhý wtf - od čtverečkovanýho papíru k námořní verzi transformers?! po prvním zhlédnutí - dosavadní popcronová bomba sezóny - duní to, bouchá to, šlape to a k tomu spousta chlapáků v bílý uniformě... ráj snad nikdy nebyl blíž :D ()

LordSnape

Berg na Baye nemá ani náhodou. Sice převede na plátno pár hezkých obrázků lodí, ale takový alienní útok mu nikdo nesežere, a co je dle mě zásadní, v akčních scénách ztrácí tempo a přehled. Do toho se přimíchává scénáristický patriotismus až na půdu plný klišé, že by ho nezachránil ani kotel plný pocornu, narozdíl od takového Emmericha. Kitsch je v pohodě, Neeson nevýrazný a Decker je taková nijaká blondýna. Pro mě prostě průměr. ()

ivan_drago

Hloupé, ale nesmírně zábavné.... Nejlepší výbuchy, co si pamatuju... Parádní vojenská technika, i když s těma loděmi manévrují jak se šlapadlem... nástup důchodců famózní, až mi skoro ukápla slza... I když poměrně dlouhé, tak překvapivě nenudí a až na "Rijanu" mi nevadilo ani herecké obsazení... Bavil jsem se... ()

DaUr

Relativně pohodový blockbuster, který nepřekvapí, ale náležitě připraveného diváka (tzn. popcorn připravit, mozek odložit) ani neurazí. Triky jsou solidní, akce přehledná a svižná a scénář budí zdání, že všechna ta klišé nejsou myšlena tak úplně vážně - místy se projevuje zdravou mírou sebeironie. Co trochu dře je herecké obsazení - nemůžu si pomoct, ale Taylor Kitsch je pro mě neskutečně nevýrazný, jeho barbie-přítelkyně jakbysmet a Liam Neeson sice potěší, ale nedá se říci že by měl nějak výrazný prostor. Největší zklamání vidím v Alexanderu Skarsgårdovi, mém oblíbenci z True Blood, ke kterému se ale role staršího, zodpovědnějšího bratříčka zoufale nehodila. To s Rihannou je to naopak - nejenže mi nevadila, ale její postavu jsem si stihl svým způsobem oblíbit. Celkově tedy spokojenost, i když zapřičiněná především ultra nízkým očekáváním. ()

Johnny.ARN

Ako by to bolo včera, čo ma oco učil hrať hru Lode. Triafať lode nepriatelia, keď netušíte kde sú. Skvelá hra. Neskôr prišla verzia od Hasbra. A teraz tento film. Ja som sa dobre bavil. Kitsch lepší ako na Marse, Neeson si u mňa napravil pošramotenú reputáciu z Aljašky a Decker?? Na ňu len pozerať. Rihanna ako vojačka nič moc, ale ako herečka, celkom fajn. Určite sa ešte niekde objaví. Čo sa týka filmu, keby sme nepoznali Transformerov, zožrali by sme to úplne celé. Takto sa človek nevyhne porovnávaniu a z tohoto súboja vyjde jednoznačne ako víťaz Bay. Škoda, že sa scenáristi nevyhli klišé a logickým dieram. Koniec koncov, skvelý akčňák, ktorý pobaví ale hlavne neublíži. 3 z 5 ()

Mrkvič

Věřil jsem, ale bohužel. První polovina nabídla spoustu náznaků o jakou pí....nu půjde, ale pořád jsem věřil. Jenže nakonec to bylo něco neskutečně tupého a často zmiňovanýá nadhled jsem nějak ve většině scén postrádal. Pár vtipů je skvělých a místy se Bergovi opět povedlo vybudovat solidní atmosféru, ale jinak byl film hlavně k smíchu. Takže bych to zařadil nejvíce mezi komedie, kdy je film asi 3x opravdu vtipný a zbytek času je směšný. ()

Honzíno

Prostě výplach. Mých 50% zachraňuje onen tolikrát zmiňovaný nadhled, bez kterého by to šlo skutečně hodně do kytek. Schválně, zkuste si odmyslet nadsázku a co zůstane? ()

Liznic

Ono to bylo fajn a místy dokonce dost vtipné. Berg se snaží co mu síli stačí sázet jeden cool záběr za druhým a celkem se mu to daří. Fajn vizuál, pár minut Neesona, prsa Brooklyn Decker a Rihanna. Kupodivu ani Kitsch nevypadá jako suchar. Na první Transformers to nemá, ale dvojku Bitevní lodě bych si s chutí dal! ()

Jizni Tlapa

"začínám mít novou obavu. A jakou? Že budeme muset přesídlit na novou planetu".. podobných, trapně znějících žvástů nabízí scénář nekontrolovaně příliš a je tak největší slabinou tohohle UFO snímku. Je to škoda,protože ve výsledku to nebylo až tak odpudivé,jak se to první polovinu zdálo... k lehké nadprůměrnosti pomáhá dobře vybraná muzika, několik koukatelných akčních momentů a námět sám o sobě, který je jednoduše originální... ()

honza7 odpad!

Chtěl jsem být milosrdný a dát aspoň jednu hvězdičku, ale nakonec jsem se zeptal sám sebe: "Proč?" no debilita neskutečná, kdybych zrovna nejel ze zájezdu autobusem do ČR asi bych už dávno opustil místnost nebo bych to přepnul. Ukradené scény z jiných filmů a střih jak od malého dítěte je ještě slabý odvar proti demenci hlavních postav např. "Ta loď střílí jen na ty, co střílí na ně! hmmm... takže naládovat zbraně a sestřelit. No kravina neskutečná! Nebo jsem si také myslel, že se režisér nechal inspirovat propagandou (Zbude jediná loď a hned my se nevzdále my se nedáme!). Jako komedie by to bylo na všech 5 ale vzhledem k tomu, že to v žánru nevidím, beru to jako kravinu! NIKDY VÍC! ()

Lachtaan

Vzpomínám na období, kdy přesně tenhle specifický koutek sci-fi žánru pro mě byl filmovou povinností číslo jedna. Kdysi zcela neovlivněn hodnocením na internetových databázích jsem jsem denně sjížděl jedno rozporuplnější sci-fi za druhým. Avšak každá špatnost má i své světlé stránky, což v případě megalomanských sci-fi snímků dokázala potvrdit právě Battleship. S příjemným obsazením jsme se dočkali neúnavného akčního spektáklu, na který dodnes rád vzpomínám. Ale nemůžu zazdívat, že by nebylo od věci si film raději připomenout. ()

Qitek

-"Tati ve škole říkali, že je nějakej hustej film co se jmenuje bedlšip" Já po velmi úspěšné sedmiletce vyhejbání se -"Jo no. Chtěl bys to vidět jo?". Přeskočím všechno, co jsem chtěl zmínit, i to, že jsem vážně nečekal, že bude ufounská loď střílet po těch patriotech konzervy od fazolí a půjdu rovnou pár vteřin po skončení filmu. "Tati to bylo hustý že?!" -"Jop". Ty dvě dávám ze něj. Nevím, asi bych v osmi letech možná chrochtal blahem. ()

BROKEN_

Co k tomu napsat? Asi jen tohle. Americký blockbuster se vším všudy. Vypněte mozek a přeji příjemnou zábavu. :-D ()

Duoscop

Ještě před pěti lety by to byl opravdu trhák. Ale po trilogii Transformers a snímku Invaze světu se jedna jen o další mimozemskou invazi která se tentokrát neodehrává na souši ale na vodě. ()

July

V rámci žánru "emzáci a exploze" nadprůměrný kousek, jinak průměr - pobaví, neurazí, nenadchne. Velmi mě potěšily odkazy na Růžového pantera, 2001: Vesmírnou odyseu a Battlestar Galacticu. Logika filmu často dost pokulhává, ale v rámci žánru jde opět o nadprůměr. Navíc si místy sám ze sebe dělá legraci, což je velké plus. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu