Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

venison

Šla jsem na Liama Neesona a musím říct, že úroveň "jeho" filmů značně klesá (viz. "Hněv Titánů", "Mezi vlky", "A-Team", "Souboj Titánů", všude mohl být klidně použit herec bez hereckých kvalit této hvězdy, ale Hollywood si zvykl používat jeho jméno jako krycí štít pro braky, achjo).. Liam mohl stejně tak natočit reklamu, protože jeho stopáž by jí délkou připomínala.. :-( Opravdu tu bylo pár hvězd a to do slova - první Liam Neeson a druhý Peter MacNicol.. Zbytek doplnili Hollywoodští "ochotníci".. A Rihanna, asi aby zaplácla díru určité skupiny ve sledovanosti.. Jinak příběh až úsměvný.. Takový pel mel transformers,, predátora a vlastenecký omáčky.. Dle mého úsudku vzali vystřižené hotové scény a udělali celosvětový nábor do US Navy.. Po dlouhé době film, při kterém se mi klížila očka a pokukovala po hodinkách.. Jsem žena, na muže to mohlo působit o něco lépe - jeden výbuch za druhým atd. ()

Barvoj

Po měsících čekání je to konečně tu.. ale stálo to vůbec za to? Podle mě rozhodně ano! Film divákovu pozornost přišpendlí k plátnu hned úvodní scénou, která je vtipná a navodí příjemnou atmosféru. Ale to co první třetině filmu vévodí je výborně podané vzájemné "oťukávání" obou armád, nepamatuji si povedenější námořní bitvu.. Nicméně s přibývajícím množstvím informací, které divák o mimozemšťanech má přibývá taky otázek typu "jsou ti ufouni natvrdlí nebo proč to proboha dělaj??" nebo leckdy spíš nedělaj.. ale budiš. Pokud se v tom nebudete moc rejpat, tak i zbytek filmu shledáte velice povedeným a užijete si špičkově vizuálně zvládnuté námořní přestřelky. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak přítomnost Rihanny, která je velice, velice, VELICE přitažlivá a uniforma jí děsně sekne! Pokud bude dvojka, tak prosím jedině s ní :) ()

anli

Režisér Peter Berg přichází s další variací na téma invaze zlých mimozemšťanů.A kdo že bude tentokrát svět zachrańovat?Pár kluků(a jedna Rihanna)z amerického námořnictva s klasickým zoufalcem v čele.A jak se tvůrci s další mimozemskou invazí vypořádali?Tak především je film volnou adaptací známé počítačové hry,která se hrála mnohem dříve,než světlo světa spatřil první monitor.Scénář je už mnohokrát opakované klišé,ovšem bratři Erich a Jon Hoeberové,kteří jej napsali,do zdánlivě obyčejného schematu vložili pár svěžích a skutečně neokoukaných nápadů.Pro mě to bylo hlavně použití staré muzeální lodi a nástup veteránů do boje a taky vedlejší postava válečného invalidy,která velmi kvalitně obohacuje děj.Herci jsou sympatičtí (zejména Taylor Kitsch jako správný loser,Liam Neeson jako admirál a Alexander Skarsgárd jako bratr,který jde příkladem) a neměl jsem s nimi žádný větší problém,včetně Rihanny,kde jsem se bál nějáké exhibice,ale naštěstí se nekonala.Vizuální stránka filmu je absolutně bezchybná a vše-zvuk,střih,kamera i triky-je absolutně perfektní,včetně kvalitního soundtracku.Moc se mi líbilo,že se film sám nebere příliš vážně a čiší z něj nikoliv malý,ale velmi příjemný nadhled,čímž se stává nejen napínavou,ale i zábavnou podívanou,která mě lehce připoměla"Den nezávislosti".Také jsem velmi kvitoval,že je tu mnohem méně amerického patosu,než je u těchto filmů obvyklé.Ano,je to velmi příjemný akční film,ale žádná jednoduchá střílečka,postavy jsou živé,děj je napínavý a divák drží hrstce vyvolených palce.Možná se trochu pomaleji film rozjíždí,ale to je u takových fimů obvyklé.Jakmile se film dostane do tempa je to jedna velká a zábavná jízda až do závěrečných titulků.Ano,je tu několik logických mezírek,ale myslím,že správně naladěnému divákovi nebudou vadit a nebude jej ani vnímat.Peteru Bergovi se podařilo celý film ukočírovat tak,aby to nebylo ani příliš stupidní,ani příliš jednoduché.A to se zejména u tohohle žánru velmi cení.Jako celek film působí vlastně tak,jak má,tedy jako správný sci-fi,akční thriller:Vcelku se mi líbil i design emzáků,který sem tak nějak příjemně zapadl a doplnil příjemné vyznění celého filmu.Opravdu sem se velmi příjemně bavil během celého filmu a těšil se,co přijde dál.Dávám bitevních 80% a začínám přemýšlet,že bych se na nějakou bojovou loď taky mrknul. ()

Phietros

Když nebudu počítat pár nereálných kousků, konec filmu a myšlenku, že mimomzemštani nespadli jen na havajské ostrovy, a přesto po zničení byl zachráněn svět a vše skončilo, tak jsem si film naprosto užil a proto dávám 5*. Ba co dokonce, s tohoto díla mohlo bejt ještě propracovanější, kdyby si producenti pohráli více s ničením ve světě, to by pak panečku byla ještě větší pokoukaná. Děj má postupný spád ze srandiček přes vážnost až po akci, které tu opravdu není málo. Z transformers tu sice špatka je, ale není to nic okopírovaného. Takže ve zkratce kdo si chce film užít s tím že bude převážně koukat na marináky a námořní pěchotu, která bude kosit mimozemštany, tak je to právě pro Vás :) Děj je jednoduchý: naše planeta zkouší vysokou frekvencí signálem kontaktovat jinou planetu. Odpoved přichází neuvěřitelně rychle a ničivě! Začíná veliký boj na širém moři a skupiny vetřelců se na souši pokouší o spojení s dalšími svými a tomu musíme zabránit! ()

noriaki

Den nezávislosti 2 a je to "pokračování" poplatné svému vzoru. Začátek nebyl až tak špatný, ale čím dál šel děj, tím víc se film utápěl v klišé a patosu a nakonec se v něm definitivně ztratil. Kupa nelogičností to jenom vyšperkovala a rozhodla, že se zamýšleného hodnocení umažu dvě hvězdičky. Škoda že potenciál nebyl využitý lépe, protože zhruba ještě do půlky se dalo doufat že tohle blízké setkání třetího druhu skončí nějak jinak než řežbou ve které tradičně a nevyhnutelně vyhraje zaostalejší, méně početná, hůře vyzbrojená a méně informovaná strana. Emzáci se jevili docela umírněně, omezili se na nutnou sebeobranu a nezabíjeli pokud opravdu nemuseli. Lidé se bohužel na řetězu nedrželi a neštěstí bylo na světě. Špatné to bylo a to už jsem chtěl Američany pochválit že se naučili točit tupá sci-fi béčka s grácií a se snesitelnou mírou přepjaté národní hrdosti. ()

ivan bohatyr

Těch 60% procent si to asi zaslouží, ale zrovna dobrý pocit z toho teda nemám. Na jednu stranu musím ocenit bravurní počítačové zpracování, efekty jsou opravdu výborné (tvůrci si toho byli vědomi a tudíž se divák dočká spousty, spousty výbuchů - proto pro lepší zážitek doporučiji film sledovat ve vysokém rozlišení) a taky bitevní loďě vypadaly dost solidně. Ale na druhou stranu (tady už toho bohužel bude více) spousta hloupejch keců, absolutně nezdařený pokus zapojit do toho emoce, úvod do děje taky dost mizernej, Taylor Kitsch a Rihanna - no příště už raději ne. No a nakonec AC/DC se k tomuto filmu vůbec nehodí (na AC/DC už mi radši nešahejte). ()

tnp101

Příjemné letní překvapení, od něhož jsem kromě pohledných digitálních efektů pranic nečekal. Děj ani jednání postav nespadají do kategorie naprosto dementních (pouze hloupých a v tom je, věřte nebo ne, rozdíl), vcelku často jsem se smál, i přes dlouhou stopáž jsem nezaznamenal byť jen náznak nudy a vyhýbat se filmu pouze kvůli tématice je naprosto zbytečné, jelikož o námořnictvo jako takové tu jde jen hodně okrajově. V porovnání s „Transformers“, kterým je „Battleship“ minimálně audiovizuálním pojetím až podezřele podobný, zde přitom tolik vyloženě EPICKÝCH akčních sekvencí nenajdeme („eye-candy“ momenty vyplňují takřka celou stopáž, ale Bayovských rozměrů dosahují zřídkakdy), čímž se dostáváme k obsazení. Nejvíc mě potěšil Taylor Kitsch v hlavní roli (po Carterovi další palec nahoru), zcela konkurenceschopní byli ovšem víceméně všichni, přičemž přehrávající Rihanna jakožto nejslabší článek mi nelezla (až tak moc) na nervy, a i to lze tudíž označit za úspěch. Navíc neméně zábavné i napodruhé. 70% … Myšlenka na filmovou adaptaci „Tetrisu“ již není, myslím, po tomto tak utopická. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Další z řady filmů, kterým, když už nic jiného, minimálně otestujete kvality domácí výbavičky. Na tuzemském trhu titul vychází kromě klasické plastové krabičky také fešný „steelbook“ pro sběratele s plasticky vyobrazeným nadpisem zapuštěným dovnitř, aby čistě náhodou nepoškodil jiná balení stejného typu. Pokud o koupi uvažujete, raději neváhejte, protože jich není neomezené množství. OBRAZ: Přepis prezentovaný v anamorfním 2,35:1 poměru stran (horizontální černé pruhy) se nedá označit jinak, než jako referenční. Od dokonalé ostrosti, přes úžasnou drobnokresbu a hloubku, živé barvičky (realistické pleťovky, vše ostatní bohatě syté), po bezchybnou černou a téměř neviditelné, příjemné zrno. Tím bylo řečeno vše, protože zkritizovat byť jen naprostou prkotinu je v tomto případě dost možná nadlidský úkol. ZVUK: A jak jistě tušíte, stejným syndromem „trpí“ i audio složka disku. Originální anglická DTS-HD 5.1 MASTER je neskutečně brutální, a tím nemyslím „jen“ brutální, ale jedna z vůbec nejbrutálnějších, jakou jsem do této doby slyšel. Pokud vám sousedi všechen ten rámus dosud tolerovali, je do možné, ba dokonce velice pravděpodobné, že, jak se říká, vypění a dostanete pěkně za vyučenou … fakt, že od těch mých jsem se podobné reakce nedočkal, je mi upřímně řečeno záhadou. Avšak abych čistě náhodou neodběhl hodně daleko od probíraného tématu … ano, i audio složka poskytne naprosto špičkový poslech. Již zmíněná agresivita hloubek je jen špičkou ledovce. Excelentních kvalit dosahuje také prostorovost, detaily, dialogy, hudba a prostě vše, co vás v souvislosti s parametry kvalitního poslechu napadne. To stopa česká na tom už tak skvěle není. Díky DTS 5.1 formátu, v němž je zaznamenaná, zní sice takřka stejně jako výše zmíněná, ale dabing z produkce „Tvůrčí skupiny Josefa Petráska“ se moc nepovedl. Nemluvím přitom pouze o pochybném, duševně nepřítomném projevu dabérů, ale i o situování mluveného slova (příklad: komentátor fotbalového zápasu je v originálním znění situován do zadních kanálů a díky snížené hlasitosti je jakoby v pozadí, přičemž v té české je situován do předních a řve na plný koule). BONUSY: Přídavné materiály odstartujeme alternativním závěrem bitky na moři v podobě zdařené pre-vizualizace o délce 7 minut s krátkým úvodem Petera Berga (režisér). Následuje mírně patetická, ale místy zajímavá 20 minutová prohlídka po „USS Missouri“ (bitevní loď veterán) s režisérem a bývalými členy posádky. Hned poté nás čeká 11 minutový pohled na pre-produkci, 12 minutovka o obsazení, 7 minut pohledů na natáčení na moři a palubě reálné lodi a 6 minutová óda na pana režiséra. Všechny výše zmíněná videa trpí určitou samochválou, ale nejedná se o problém, přes který by se nedalo přenést, tudíž je mohu bez problému doporučit. S přehledem nejlepším bonusem na disku je ovšem ten poslední (nepočítám-li kraťoučký trailer na videohru). Jde totiž o 12 minutovou dokumentaci toho nejlepšího na celém filmu, tedy digitálních efektů. Všechny bonusy jsou prezentovány v HD a vybaveny pouze anglickými titulky, což příliš nepotěší neangličtináře. „Universal“ ovšem myslel i na to, jak „potěšit“ ty ostatní, protože nějak zapomněl dodat PiP stopu (resp. obdoby „Maximum Movie Modu“), kterou se pyšní zámořská verze titulu - tedy minimálně ta zámořská, u jiných si nejsem úplně jistý. Od tohoto studia jsme přitom zvyklí na kompletně vybavené disky, doufejme tedy, že se z toho nestane další trend. FINÁLNÍ VERDIKT: Naprosto referenční obraz i zvuk na disku s nijak oslňující a k tomu všemu výrazně ochuzenou bonusovou nabídkou. 70% () (méně) (více)

elanius

(99/2012, BluRay720p) / Miera zhnusenia z amerických patetických sprostostí (v inak celkom zábavnom a technicky slušne zvládnutom filme) presahuje možnosť udeliť aspoň tri *. ()

ywo666

Výborný blockbuster, ktorý zaslúži viac ako 63%. Berg to nepreháňa s efektami ako Bay. Ale napriek tomu sú mimozemšťania hustý. Tayler Kitsch nie je práve najsympatickejší hlavný hrdina. Taká nasilu rýchlokvasená hviezda. Ale dá sa zniesť. A vedlajšie postavy sú super. Beznohý černoch, Rihanna a ďalší. Najväčšie plus u mňa má ten Japonec. Neesona je málo, čo je škoda. Nebyť toho amerického pátosu dal by som aj 5 hviezdičiek. Takto za 4*. Po Snow White and the Huntsman ďalší vydarený blockbuster. Asi si nakoniec pozriem aj Hunger Games. ()

BoncheR

3* aj to s ťažkým srdcom. Pekné efekty, možno nápad celkom ušiel, ale to klišé, to neskutočné klišé, bez ktorého sa ani jeden nízkorozpočtový (ale vyssokozárobkový) film americkej produkcie nezaobíde nie? Ten začiatok a stred sa ešte dali, ale keď som tam uvidel tých starých dedkov hrdo kráčať po lodi nažhavených bojovať... tak som nemohol :D Alebo aj ten "drift na vode" - ten ma dostal asi zo všetkého najviac. Čo už, amerika je amerika. (( 45% )) ()

lennyd

Jen dobré výkony ve službě i mimo ni chrání Alexe Hoppera (Taylor Kitsch) před pořádným průšvihem, do kterého se vždycky je schopen zamotat. A taky to, že jeho bratr je vysoce postavený důstojník. A taky to, že chodí s dcerou nejvyššího velitele námořnictva. A taky to, že je Země napadena vesmírnými vetřelci, a shodou okolností se Alex a posádka bitevní lodi, stává jedinou šancí na záchranu lidstva. To je pak snadné mu nějaký ten průšvih odpustit, ne? ... Nevím jak je to možné, ale v roce 2012 mne tento film úplně minul - ani trailer, ani billboard, nic - asi jsem měl nějaký blackout. Proto mne dost udivilo, že film není úplné béčko (jak jsem se ve skrytu duše obával), ale skoro bych řekl vizuálně nejnápaditější akční film vůbec (kam se hrabou Transformers nebo Pacific Rim). Bohužel kladné body, které film získal vizuální stránkou (a taktéž hudební stránkou Steve Jablonskyho) film ztrácí debilitami (že to tak musím říct), které se do scénáře zapletly. Už jsem viděl provádět smyk s různými dopravními prostředky, ale poprvé s bitevní lodí přes kotvu. Stejně tak po herecké stránce na diváka Peter Berg udělal trochu podraz - nasmlouval si Liama Neesona, ale kromě pár minut na začátku a pár na konci si jej na obrazovce moc neužijeme. Ale to je tak vždycky, když se vyhodí milióny na efekty - na scénář a herce pak už tolik nezbude... ()

JohnSmith

No byl jsem dost na vážkách, jak film ohodnotit. Triky jsou bezva, akční scény taky, jen jsou všechny na jedno brdo. Přijde mi, že s humorem to tvůrci poněkud přehnali, je to sice vtipný, ale už to hraničí s komedií až parodií. Už jsem jen čekal, že se mezi veterány lodi USS Missouri objeví Steven Seagal. Další problém je v tom, že Neeson a Skarsgard se objeví jen na chvíli a zbytek musí zachraňovat Kitsch, který prostě nemá na to, aby táhnul celý film, zvlášť, když triků ze kterých budete mít otevřenou pusu je ve srovnání s Transformers mnohem méně. Třeba ani nepřekvapila vykrádačka z Pirátů z Karibiku a to otáčení lodi na kotvě. Tak či onak, je to letní blockbuster a asi vydělá dost peněz a kdo ví, třeba se natočí ještě pár dílů. ()

Trustme

Začátek filmu je nevýrazný, pozvolný a humorně laděný do amerických komedií o mladých a neklidných. Nebýt galaktického úvodu, myslel bych si, že jsem omylem na romantickém filmu o lásce problémového námořníka k dceři admirála. Nic moc se tu v ději neděje a začíná se vtírat nuda. Přemýšlím jestli to zas nebude nějaký sucker punch (rozuměj: lákavý podle traileru, ale finální film úplně někde jinde) a přestávám doufat, že se už spustí nějaká bitva... O hodinu později prosím na kolenou a vzývám svatého Tarkovského, ať se alespoň na 10 minut objeví poklidné šplouchání vln, vítr hrající si mezi lístky kopřiv nebo i klidně snesu Rihannu s minigunem... jen ať už tá bitva utichne... Jenže to by nesměl být Peter Berg posedlý ďábleBAYem. Totiž, takový obušku z pytle ven, co se tu odehrává nemá v dějinách západní kinematografie obdoby. Pokud někdo vyslovil přání (i já to byl), že by chtěl spatřit na filmovém plátně megakolosální bitvu vojenské těžké techniky versus sci-fi combat technologiemi nabušené mimozemšťany, tak se právě dočkal. Už není potřeba snít u hraní her Crysis, HALO, Mass Effect, že něco takového by se nám líbilo i v celovečerním velkorozpočtovém filmu. Battleship je monstrózní vřava ultimátních výbuchů, střelby, destrukcí, náletů, hroutících se trosek kolosů, spektakulárních audiovizuálních efektů tryskajících směrem k divákovi silou otevřeného výkonného mixéru. Spousta scén je fantastickým způsobem nasnímána do prostoru a i bez pozlátka 3D skvěle fungujících. Špičkové ozvučení by vydalo na samostatný komentář. Steve Jablonsky & AC/DC střídají hudební proud stejně dobře a silně, jak lítají šrapnely z kanónů a střih je v tempu allegro con moto. Přesto dávám 4 hvězdy, tu jednu ubírá nešťastný casting (kromě admirála NeeLsona), až příliš té šrotující akce (prostě je jí tu opravdu, ale opravdu hodně!!! což bych od sebe nečekal, že napíšu.. ) a přece jenom HASBROvitý scénář. Posledních 20 minut považuji za nejúchvatnější ryzí heroickou ódu, jaká se v posledních letech objevila (Nástup staříků za zvuků skladby Thunderstruck, souboj beznohého Micka, transport tunové munice). Tento film je rozhodně pro velká plátna kin a mužskou část obecenstva, zvážil bych proto, zda nebude lepší ušetřit partnerku této BITVY (pokud není Japonka či otrlá uživatelka ČSFD). ()

hroubek

Náhrada za Transformers pro tento rok a to ve všech ohledech. První a nejdůležitější věc chci zdůraznit hned na začátku, že Peter Berg odvedl velmi dobrou práci. Po technické stránce nemám filmu co vytknou. Akční scény jsou správně napínavé a nechybí jim jistá zběsilost, ale i určitá pokora, takže ve výsledku je akční scéna pomalejší,přehlednější a kulervoucí. Akčních scén je ve filmu spoustu a od Pearl Harboru jsem neviděl lepší destrukce křižníku. O to horší je to s příběhem a s postavami. Už jen to, že film je volná inspirace deskové hry o něčem svědčí. Příběh je neuvěřitelně hloupý a chvílemi budete přemýšlet, jestli to co vidíte, není jen vtip. To, že se film jednu chvíli tváří vážně, a pak to změní by mě, až tak nevadilo, kdyby to bylo uděláno decentně .Herci jsou kategorie sama pro sebe. Kitsch přehrává, Rihanna je k smíchu, Skarsgård je cool borec a Neeson je frajer. Ve filmu je hodně momentů, kterým byste se neměli smát, ale bude to protože to jinak nejde. Přesto si myslím, že Peter Berg se s filmem popral jak nejlépe mohl a jen díky němu z toho není úplná hloupost. ()

greghouse

svižné nadupané efekty, super hudba, podpora námořnictva???proč ne...královsky jsem se bavil celou dobu! sice je to náborový film: We want you to us NAVY a z celeho filu je slyset USA USA USA, no a co Avatar byl zase eko film. Podle mě parádně řemeslně uděláno. ()

MarekLucin

Tenhle film je jako když pejsek a kočička pekli dort.Nakonec z toho bylo jen velké rozčarování a bolest břicha.V tomhle případě bolest hlavy. ()

yeniczek

Možná jsou ty 4* trochu moc, neřkuli sci-fi, ale jak jinak vyjádřit, že tenhle film nakopává svou ocelovou nohou pozadí obou posledních dílů své velké inspirace :) 7/10 ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu