Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

bruceman7

Mimozemšťani disponující technologii mezihvězdných letů (a dalšíma udělátkama) by se určitě nechali rozmlátit primitivním dělostřelectvem (navíc - čekal bych mnohem vyspělejší mimozemské zbraně). A následuje dost dalších nelogičností v chování jak návštěvníků (proč preventivně nezničí flotilu vně a uvnitř štítu?), tak v jednání lidiček (na loď jak barák určitě pomůže pálit z kulometu...ještě víc mě ale zuřilo, jak střílej po alienech opakovaně přímo do pancíře, i debila by napadlo mířit na hlavu, nemluvě o pěstním souboji s energozbrojí) a nelogičností obecně (jak věděli, kam máj barretama střílet?, výzbroj na muzejní lodi?, fyzika brždění bitevní lodi? to jsem málem hodil bobka do tepláků). Je zbyteční mluvit o popkornových hrdinech a Barbie. Škoda že Neeson nedostal víc prostoru. Tolik obecně k mínusům. Velkým kladem je designové zpracování mimozemských plavidel, a co víc - velice sympatické zpracování vlastních mimozemšťanů. Takhle nějak bych si představoval inteligentní život na planetě podobné Zemi. Jenom asi ne tak inteligentní, že by "letěl přes půl galaxie si zaválčit" (ano, mám Independence Day velice rád), protože mi nějak schází motiv. Ale to asi nemá význam řešit. 6/10, ani ne tak za ty nelogičnosti, jako za děsnou patetickost v některejch scénách. ()

see_sawandrew

V subžánru filmového sci-fi o boji s nepřátelskou mimozemskou civilizací je nejtypičtějším prvkem právě ona neskutečná haluz, díky níž to emzákům vždycky pěkně ukážeme. Battleship je chtěla porazit konvenčně, takže vytvořila mimozemšťany, kteří svou jedinou komunikační loď nechají už na oběžné dráze napálit do satelitu. Jestli někdy na planetu Zemi přiletí něco tak primitivního, vůbec se o chlapce z námořnictva nebojím. 10% ()

Mistickzz

Veľmi tupý film s veľmi tupým hlavným hrdinom. Aj tu je vidieť, že len efekty proste nestačia a neoriginalita a kopa logických prešlapov sa trestá vysokou daňou. Navyše je Jablonsky zlodej, Rihanna nebola trochu ani sexi a Liam Neeson musel byť minimálne opitý, keď na toto kývol. Neznášam tieto tupé klišoidné americké blockbustery. ()

iXtr3m3

Transformers meets. G.I. Joe meets Crysis. EDIT: Po XYtom pozretí musím konštatovať, že tento film mi prirástol k srdcu, ako iné megapecky typu Independence Day, či vojenskej "skoro série" Battle Los Angeles a Edge of Tomorrow, takže hodnotenie je určite subjektívne, ale jednoducho mi to inak nedá. Sú filmy, ktoré sú objektívne ďaleko ďaleko lepšie obsahovo ako napr. Inception, ale ten som dokázal pozrieť zatiaľ tak max. trikrát, zato Battleship som už zhliadol určite cez desaťkrát. Maximálne sympatické postavy, Rihanna nielen na okrasu, drsňácka námorná pechota, skvelý doslova až Bayovský resurrection starej "bitevnej" lode, výborné od začiatku až do konca, len by si to pýtalo ešte aspoň jedno pokračovanie, podobne ako Edge of Tomorrow či Battle Los Angeles. ()

Han22

Podobná béčkařina jako Pacific Rim, ale nesrovnatelně zábavnější. Battleship sice vykrádá všecko možné - seznamování a milostný trojúhelník ala Armageddon, monstra ala Transformers, souboje na čtverečkové mapy vypadají jako papírové lodě, nicméně funguje to. Hrdina je průserář, co zachrání svět, má krásnou přítelkyni, nechybí potrhlý vědec, beznohý negr, statečný japončík a nakonec i ultrabadass důchodci s lodí ze 40. let. Akce a destrukce jsou perfektní, stejně jako napětí při nočních bojích, nebo radost z každé zničené emzácké lodě. A režisér navíc sází výborný odlehčující hlášky i scény (burito!)... zkrátka perfektní bezmozková zábava ala 90. léta. Na pět hvězdiček to sice není, ale bavil jsem se skvěle. PS: Rihanna ve filmu úplně zbytečná, ani hudba není od ní (AC/DC). ()

Rudinsky

Dementný film s nesympatickými postavami a hyperbolizovanými dávkami klišé, ktorý sa snaží až do záverečnej dvadsaťminútovky nastoliť seriózny tón a budovať napätie z investigatívy a hrozivých emzákov s čudným arzenálom (ozubené jojo, nemecké granáty letiace vzduchom 15 minún na cieľ). Potom ale začne hrať Angus Young a veteráni flekujú s Missouri na kotve... A mne sa na tvári roztiahol široký úsmev. Škoda - ak by si to zachovalo spomínaný overt-the top celý čas (v podstate celý film mohol byť vystavaný na geriatria vs. súčasná armáda vs. mimozemšťania), Battleship mohol byť nezabudnuteľný. ()

kedl

S místy přitažené za vlasy, ale mě to vůbec nevadilo, bavil jsem se. Berg je slušnej řemeslník a s Bayem si můžou konkurovat. Děj je otevřený, takže pokud tržby nezklamou, můžeme se těšit na novou várku "emzáků" a její likvidaci. P.S. Doufám, že se z Berga nestane infantilní magor jako z Baye. ()

Dixiee

Film obsahuje vše co má správný Hollywoodský snímek obsahovat. Skupinku hrdinných američanů, kteří takřka s ničím zachrání celý svět – japonce, černocha, drsnou ženu, moulu, napravenýho rebela, hrdinného velitele, blondýnu s dlouhýma nohama, zasloužilé veternány a zlé emzáky, kteří chtějí ovládnout celou zemi, čemuž je třeba zabránit. Nechybí vojenská technika – lodě, vrtulníky a stíhačky, obří super satelit, spousta mimozemské technologie a mnoho výbuchů. Volovinka, ale neskutečně zábavná. ()

Gogo333

Vypnout mozek a jen se kochat a bavit se, jak zacnete premyslet ouha je to spatny. Proc maj na muzeum-lodi munici a palivo? Proc je valecna lod zelena (pritel) ale sloup podpirajici silnici cerveny (nepritel)? A je toho vic. Nastesti ze efekty jsou pekny, jsou tam vtipky na pobaveni a herci, na ktery se da koukat. Rihanna mi tam moc nesedela vzhledove, ale hlaskama byla dobra a nakonec nebyla vubec spatna, sem zvedavy jak se predvede v rychle a zbesile 6. Jinak film by mohl byt dost dobry v 3D nevim jeslti to nekde tak bezelo, ale hodne scen vypadalo ze je proto delano. Moje detske ja by dalo za 5* a moje ja narocneho divaka 2*. Nakonec za 4* - pekne se na to koukalo a dost sem se bavil. PS: zajimalo by me kolik lidi videlo zaverecnou po titulkovou scenu, jeste sem tam nikoho nevidel na ni cekat :-) ()

Junglista

Battleship připomíná spíš rezavej parník, kterej by už už měl jít ke dnu, ale nějakym zázrakem se pořád nepotopil. Na jednu stranu se bere dost vážně, na druhou zase připomíná parodii (čemuž napomáhá sice říznej, ale naprosto nehodící se soundtrack - sorry AC/DC, a dále linie se starouškama). Celkově: něco tak blbýho sem už dlouho neviděl. Berg z toho určitě nechtěl udělat nic oslnivě inteligentního, ale tohle fakt nedávalo absolutně žádnej smysl. Hlavně, že to dělalo bum bum. Čimž se taky dostávám k jedinýmu kladu. Jo, kouká se na to pěkně, uši si taky během dunění zachrochtaj, ale mozek se mi teď odmítá vrátit do hlavy. ()

Corpsegrinder

Původně jsem chtěl dát tři ale nakonec jsou to čtyři no. Než jsem film viděl docela jsem chápal to srovnávání s Transformers ale teď mi moc nedochází v čem se to jako má podobat. Tohle neni film o autobotech ale normální invaze ve stylu Války světů. Efekty suprový, nejlepší scéna pravděpodobně destrukce helikoptér. Jinak sranda bylo to mimozemský heavy brnění který bylo asi tak z 95% okopírovaný z původní uniformy mariňáka z prvního a druhýho Doomu. Ostatní brnění mix Halo a Haze. AC/DC rulez. ()

ruhebitte2010 odpad!

Nečekal jsem moc, ale tohle...stupidní scénář, herecké výkony taky nic moc, snaha o vtip, která skoro nikdy nevychází, snad jen ty efekty za něco stojí. Pokud chcete, aby Váš mozek nepřestal fungovat, tak se tomuto filmu vyhněte hoooooodně velkým obloukem. ()

Holina

Zcela typický americký blábol. Naprosto patetický. Navoněná letadlová loď, se skutečně extrémně navoněnou posádkou, do toho Rihana - pěst na voko. Většině diváků tenhle výplach asi nebude vadit, budiž vám to k dobru, protože v tom případě si film užijete se vším všudy. U mě zabodovaly jen efekty a akční scény. ()

SirSez

Jednoduchá kalkulace, kopa akce se skvělým soundtrackem čítající pecky od AC/DC nebo třeba CCR. Zbytek je sice až komicky strojeně americky trapný, ale za zvuku této hudby umocněné výbuchem emzacké lodi nejde jinak... ()

Hanys_

Spousta klišé už je v tomhle typu filmů v podstatě rutinou, a tak se dá přežít, ale boužel Bojová loď trpí hlavně nedostatkem kvalitních postav a taky pořádného děje (navíc pořád nemůžu uvěřit, proč tahle zhovadilost měla přes 2 hoďky). ()

divak84

naprosto ujetá, typicky americky debilní kravina která je dokonalá pouze ve vizuálu. ten je samozřejmě líbivý a každý grafický fragment snese to nejpřísnější kriterium. klobouk dolů. avšak postavy jsou na opačne straně. jeden debil vedle druhého, nad nimi ultralegrační zpěvačka a samozřejmě nesmíme zapomenout na tradiční brabínku ve stylu pobřežní hlídky která se musí parkrat proběhnout aby se další puboši mohli zamilovat. všem kraluje ultranesympatický černoch s umělýma nohama který místo aby byl rad že se vubec muže projít rychlostí alespon 2 kroky za 3 minuty tak se naopak chová jako největší nesympatický kreten všech dob. největší problém je samozřejmě však u hlavní postavy. idiotský tupec hopper samozřejmě armádní karieru nechce ale jen co se přehoupneme přes tupou představovačku na loď tak už je hned velitelem jedné z lodí, aniž bychom tomu věřili. blije ze sebe jednu dementní americkou hlašku za druhou a nevěřím mu ani hovno že by jeho posádka šla s ním. jedinou postavu která mi pasovala byl japonec nagata. celý film má pitomý děj, který se zdá byt ze strany vetřelců jednoduchý a efektivní ale klasicky se dočkáme největšího klišé jako obvykle. vetřelci přijdou naši planetu přebrat do své moci ale samozřejmě zase jim mooooooc dlouho trvá než vše "přichystají" , zatímco všude jinde je vidět jejich super hitech síla. jejich zbraně, technika je na vrcholu představivostí, ale jejich "setup" který je tvořen sloupy a KABELY (!!!!!) je samozřejmě na tak debilní urovni, že stačí jedná rachejtle a invazi je konec.. a proto celé 2 hodiny bojů vyjdou do ztracena, kdy stačí jeden jediný nálet... věděl jsem že na tohle do kina nesmím a udělal jsem dobře. strašně debilní film a nechápu Liama.... ()

dopita

Jsem rozpolcen. Nejdřív klady: akční scény jsou velice slušně natočené. Maj šmrnc, jsou napínavé a vizuálně vypadaj naprosto famózně. Taktéž triky jsou bezchybné. Zápory: ultradementní scénář který je chvílemi tak tupý, až to bolí. To by jeden brečel, do čeho se dneska v Hollywoodu sypou prachy. Kromě Liama Neesona, kterej stejně hraje vedlejší roli, je herecké obsazení naprosto strašidelné. Taylor Kitsch stál za hovno už v Johnu Carterovi a upřímě doufám, že tyhle dva propadáky (John Carter a Bitevní loď se díky obřím rozpočtům nezpalatili ani náhodou) definitivně pohřbí jeho kariéru. Brooklyn Deckerová je jen hezká, jinak nic, beznohej černoch má hereckýho talentu jako já vlasů a Rihanna je prkenná až hanba. A to přitom nikdo z nich nemá moc co hrát a přesto to všichni posrali - fakt obdivuhodné. Tak já nevim, po technické stránce je film bez chyby (100%) ale jinak je to dementní blbost pro děti. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu