Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Texxa

Typický prázdninový blockbuster - trošku hloupý a nabušený akcí, efekty, patosem a klišé... Ale je kupodivu i vtipný, za což mu veškeré prohřešky odpouštím. Milé překvapení, prostě mi to sedlo. ()

Ondrew

Prvych 30 minut si autori mohli kludne odpustit a rovno mali zacat s tym, na co kazdy cakal. Zbytocne kecy nikoho nezaujimaju, za to akcia, ktora zacne neskor, rozhodne ano. Slusne efekty, styl "my versus mimozemstania", to vsetko sedi. Na druhej strane, nie je to nic nove pod slnkom, rozhodne z toho zrejme nikto nepadne na zadok. Slusny pokus, ale nabuduce by to chcelo viac, nez spoliehat sa na fajn efekty a priblbe ftipky hlavneho hrdinu. 60%. ()

vasek2205

Vlastně ani nevím, co si o tomto filmu myslet. Než jsem na šel, nic jsem o něm nevěděl a netušil jsem co mě čeká. Můj kino zážitek byl ale silně ovlivněn faktem, že jsem jej viděl na Festivalu fantazie v Chotěboři. Velmi záhy se z filmu stala zábava pro celé publikum, které hlasitě fandilo a nálada v sále byla neuvěřitelná a popravdě jsem si snad ještě žádný jiný film takto neužil. Atmosfera asi jako na fotbalovém zápase, kdy váš tým vyhrává. Možná neoriginální, plný klišé a neukázal nic nového, ale neuvěřitelně pobavil. Přece jen to někdy chce se na filmy nekoukat tak vážně a kriticky a prostě se jen nechat pobavit. A já se i se spoustou dalších bavil. ()

IvanKovar

Neoriginálne, obsahujúce jedno klišé vedľa druhého, často úplne bez logiky, ale čo, ja som sa dobre bavil. Battleship je vizualizáciou luxusná podívaná so super hercami a za cool soundtracku, kde mi ale vadia zbytočne absurdné scény a málo Neesona. Záver vyznieva ako propaganda amerického námorníctva. ()

halberdier

Pokud u tohoto filmu vypnete mozek, budete se skvěle bavit. Protože když se nad tím člověk zamyslí, je to konina - ale zábavná konina. Skvěle natočené akční scény, z herců nikdo nevyčnívá (Taylor Kitsch není nijak zvlášť charizmatický). Je to takový mix Pearl Harboru a hry Crysis. ()

Sathana odpad!

Odporné, stupidní, slaboduché. Hlavní hrdina je naprostý čurák, co má IQ 50, chování páťáka a je odporný a nesympatický ve všech směrech. Jeho partnerka - chodící cecky, je ve filmu pouze kvůli hrudníku a je dokonce ještě stupidnější, než Hopper. Celý film je příšerné utrpení, od samého začátku víte, jak to dopadne, ale musíte přetrpět odporně dlouhou stopáž téhle sračky o ničem a mlátíte hlavou o stůl, co za stupidity se objevuje v kinech... Bože, proč jen jsem to musela vidět celé??!!! Mimochodem, je fascinující, jak je každý rozhovor tupý a ohraný a pokaždé víte, co že řeknou za perlu... OMFG!!! ()

Hucocaky

Často krát mi počas filmu prišla myšlienka, že film chce dosiahnuť viac ako ako je možné, čo sa práve nedarilo. Skôr teda ku kladným postrehom. Rátam vtipné momenty, koniec a nabehnutie námorných penzistov opäť do služby. Koniec koncov dojem ostal dobrý a preto 4*. ()

david666

Mě film velice zklamal. Určitě jsem nečekal, že se bude jednat o kdovíjak převratnou podívanou. Ale mě nebavily a nepřipadaly dobře udělané ani efekty, což je u podobných filmů dost blbé. O hercích nemá cenu mluvit - strašné. Kdyby alespoň Brooklyn Decker byla méně oblečená:-) ()

springboks

Shlédnutí tohohle snímku přináší pohádkovej závěr v podobě těch neskutečnejch dědků, za což ten film hodně uznávám. ()

brodži

Spousta efektů, která měla vyvolat pomalu epileptický záchvat. Jediné čím to bylo opravdu tam maximálně zajímavé je akce. Té bylo opravdu dost. Bohužel vše kazí to, že scénář je na docela nízké úrovni a je udělán pro hloupou americkou masu, která tyhle sračky žere. Hloupý hrdina, který si hraje na drsnáka, mozek má bůh ví kde jen ne v hlavě. Mimozemská civilizace je na tak vyspělé urovni, že je sundá uplná hloupost a svět zachrání nakonec dědkové s lodí z WWII a na ostrově svět zachraňuje beznohý černoch s hloupo blondýnou. Jediné, co mě opravdu tak maximálně uchvátilo, byly titulky na konci. Ty byly extra. Celkový dojem 4* ()

Kusic

Tož teda, měl jsem větší očekávání. Začátek vás informuje o nalezení života ve vesmíru, po chvilce se děj ale přesune úplně někam jinam, kde zůstane tak 20-30 minut. Jako akčňák se film povedl, efekty parádní. Jenže kromě toho nic dalšího nenabídl, jen předvídatelné věci a hromady nesmyslů. Herecký debut si střihla Rihanna, která asi měla bejt hlavním lákadlem :D V roli hlavního hrdiny opět John Carter a zase zabíjel koho jiného, než mimozemšťany. I když má film dvě hodiny, přišel mi závěr celkem useknutej, nějaký vysvětlení, nebo něco takovýho tam chybělo. Nebyl to vyloženě propadák, ale čekal jsem víc.. takový lepší průměr. ()

aannemer odpad!

Hloupoučké a naivní. Bylo mi až trapné vidět svého oblíbence Neesona v takové slátanině. Kdybych na to šel do kina a dal za lístek dvě kila, měl bych z toho asi hodně dlouho trauma. ()

krt7236826

škaredá rihana fuuuuj tajbl aj s dalšími černými ksichtami... jedinú stár za prácu chlapcov from hasbro ale ako šecko ostatné... doslova šicko bolo na pi*u kravskú ()

andrewXx

Trošku suché sci-fi s dobrými aj horšími momentami a úžasným finále. V niektorých momentoch mi to pripadalo ako zmes filmov Transformers, Iron man, 2012 a Deň keď sa zastavila zem. Potom si ale film razil vlastnú cestičku. Dej priemerný zápletka sa snaží byť neošúchaná, Taylor Kitsch je sympaťák, Brooklyn Decker kus a čeršnička na torte je Rihanna, ďalej hudba skvelá ale nakoniec od Steva Jablonského som ani zlé nečakal a ako som už spomínal finále s bojovou loďou, veteránmi a otočkou na kotve bolo naozaj vydarené :) 70% ()

Dacsus

Svojho casu som grcal z Independence Day, nedavno som grcal z Battle L. A., ale pri tomto i napriek tomu ze je to blbina som sa kupodivu vcelku dobre bavil (mozno aj prave preto, ze som neocakaval nic mimoriadne). 65%. ()

Sentinel

Ta druhá hvězda je za Liama Neesona, jinak se jedná o typickou vymývačku, jen o chlup lepší než Světová invaze. ()

Mawete

Ono by si to možná i zasloužilo víc, ale proč z toho museli zase udělat takovou proamerickou sračku? Plus všechny ty otřepané klišé apod.. ()

Alik1983

Typické, Amerika zachraňuje celý svět před mimozemšťanama, co se náramně podobají lidem. No moc se na tom nenadřeli, ale budiš, na zahnaní nudy to ujde. 4 hvězdičky za výběr hudby, na takovou já mám slabost. ()

barikhartlik

Po dlouhé době slušná akčňárna se slušnými efekty (kanón odpálil mimozemšťana, když mu koukl "z očí do očí"). Dokonce jsem chtěla dát 4*, ale trochu mi vadí nedotaženosti jako popírání přírodních zákonů a kam se nakonec poděli všichni mimozemšťané (zřejmě je americký voják smetl z povrchu zemského, ale aspoň kdyby bylo naznačeno jak). Takže slušné pokoukáníčko, ale tak trochu s rezervou. ()

kolly13

Stupidní, nebetyčně nudný, čas zabíjející kravina. Pořád jsem čekal, jestli alespoň něco bude dobré. A ono nikoliv. Jedna hvězda za efekty. Ještě že Liam hrál i v dobrých filmech. Zbytek osazenstva by mělo vyměnit agenty.. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu