Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Scaevola

Spousty výborných efektů, velmi málo L. Neesona a až příliš mnoho otravné americké mytologie. Ale když si uvědomím, že se jedná o snímek z podobné kategorie jako jsou například LEGO-filmy, pak se není čemu divit... počkat, on to nerežíroval M. Bay?! ()

bezprezdivky odpad!

Tak stupidní, až to nasvědčuje tomu, že to bylo míněno jako parodie. Najdete tu všechny klišé žánru - hlavní hrdina má problémy se subordinací, ale když jde zemi o krk, tak jí zachrání. Samozřejmostí je genderová a rasová vyváženost posádky, k tomu přidejte účast válečných veteránů, kteří oživí dvacet let nefunkční letadlovou loď (o ní v názvu jde) a rozstřílejí zlý Íťany. Když se na scéně objeví válečný invalida bez nohou, který rovněž postřílí pár cizáků, zdá se, že hůř už být nemůže. Bohužel ale může ..... No nic, abych vás ušetřil tohoto zážitku, amerika je i tentokrát zachráněna ! ()

koubekson

Jak se hlavní zoufalec a neschopa stal přes noc brilantním stratégem a zasloužilým velitelem :-) Předvídatelné až na půdu, jedno klišé střídá další... 3 hvězdičky za to že jsem se pěkně zasmál...mám rád béčka ;-) ()

benqsiemens

Zbytečná nuda bez nápadu, plytká zábava vyrobená za roční rozpočet nějakýho menšího státu, pro mě prostě něco, co nedávám. Vím, že asi svým hodnocením snižuju rating fakt hustýmu a cool filmku, ale poněfadž jsem ho viděl, tak nemůžu jinak. Jsou zde vidět opravdu neotřelé scénáristické kousky, jako že hlavní hrdina je typickej namachrovanej spratek co se změní v nadcharaktera, je tu tuze zlej kapitán kterej se změní na plyšáka, je tady taky zpěvačka co je černá (to už taky někde bylo, né?) a taky spousta jiného nevídaného a zázračného. ()

Hiruma

Akcia na mori v letnom blockbustery dobrý nápad. Všetko ostatné bolo už obyčajné klišé a plné prešľapov. Scény na ostrove mali jedine pekné prsia v peknom prostredí. Pochváliť musím mimozemšťanov nie za to ako vypadali, ale za to, že nemali dokonalé štíty a boli zraniteľný a boj mohol byť viac-menej 50/50. Taktiež museli použiť pozemskú technológiu, aby kontaktovali svoju rasu a ďalšie takéto malé vychytávky potešia. Japonská stratégia samovražedných útokov efektná v spolupráci s veteránmi sa snaží hrať na city, no viac rozosmeje ako trafí svoj cieľ. Na tento film mi ostane jedine spomienka na Sam v plavkách na pláži. ()

kura68

Myslím, že toto je další povedené setkání s Emzáky. Začal bych asi tím, že tato tématika je mi v poslední době velmi oblíbena (např. Transformers). Začátek se mi zdál poněkud sušší a musím se přiznat, že jsem chtěl film vypnout. Jsem rád že jsem tak neučinil. Vše pominulo po první setkání s vetřelci. Zbytek filmu jsem si opravdu užíval. V závěru mě potěšilo, nalodění vysloužilých veteránů na "Bitevní loď " za hudebního doprovodu AC/DC. To vše i jiné se mi velmi líbilo. Myslím, že stojí za zkouknutí. ()

peeko

Na překlenutí časového prostoru dostačující, ale tupé, jako žiletka po oholení Chewbaccy z Hvězdných válek. Kromě povedených počítačových efektů, které by dnes neměly už nikoho ohromit, ale stále se na tom staví filmy jako tutento, je nejzdařilejší částí filmu hudební doprovod: AC/DC! Howg ()

RKBoy

nakoniec slabé 4* kedže sa často striedali slabé pasáže s tými dobrými.Koniec typický americký ale tá akcia a niekedy aj dramatickosť ( čo ma dosť prekvapilo , kedže som čakal len tupý film s dobrou akciou ) to vynahradzujú a doslova nútia dať 4*.Kitsch tu je omnoho sympatickejší ako v Carterovi (možno je to tými vlasmi a aj preto ,že sa mi dosť podobal na Hardyho :D ) čo dáva filmu dalšie +. Škoda ,že to komerčne prepadlo pokračovaniu by som sa nebránil. Tržby - $303,025,485 ()

penismeister

Tolik americký národní hrdosti už jsem dlouho neviděl a ty 80letý dědkové co na konci pomohli nést půl tunovou střelu ve čtyrech mě dostali. ()

Kozlowski8 odpad!

Hrdinní američtí námořníci bojují proti zlým mimozemšťanům. Příběh namistrovanýho frajírka, ze kterého se stane - s pomocí několika stařečků a 70 let staré kocábky - hrdina. Jedna z nejhloupějších hloupostí, jakou jsem doposud viděl. Nepřišel jsem (ač jsem přemýšlel) na jediné malé plus, za které bych mohl dát alespoň jednu hvězdu. Ani Liam Neeson a pecky AC/DC na tom nic nezměnili. ()

kikin01

Taylor Kitsch se musel nechat ostříhat a dát se do bitvy proti mimozemským vetřelcům. Vcelku dobrá podívaná, efekty samozřejmě na jedničku, ale čekal jsem, že se Liam zapojí trošku víc. Pro mě hodně známých tváří, někteří s menší rolí. A nakonec se podíváme na partu vysloužilých námořníků, no docela jsem i pobavil. Když to vezmem kolem a kolem, tak za tři. ()

pcarogers

Tak co je moc, toho je příliš. Na tenhle film vzpomínám ve dvou směrech. Fajní mimoši, fajné lodě, přestřelky proč ne. Zkrátka mám rád sci-fi a tohle bylo slušně udělané. Druhou linii bych definoval... hmmm jak to říct. Kdyby mi bylo pět, vyrůstal bych ve vlastenecky náruživé americké rodině a byl bych mírně mentálně postižený, tak bych z toho filmu byl v extázi. Opravdu se nakonec stane ta scéna se starými dědky, kteří oživí vlajkovou loď za deset minut a vypráší kožich mega mimošům, kteří přeletěli celý vesmír, aby nás okupovali? Bože.... lituju toho, že jsem ten film viděl, ale čestně přiznám, že na ty bojové scény z první půlky filmu jsem už mnohokrát vzpomínal. No tak si vyberte :-). ()

N0X.

Pôvodne som si chcel pustiť nejaký ten sci-fi film pri ktorom nemusím dbať na logiku a absolútne vypnúť mozog. A vybral som si PRESNE taký film! Toľko klišé v jednom filme sa nevidí často. Miestami som začal uvažovať, či je to vážne sci-fi alebo paródia. Keď som prvý krát zbadal toho neoholeného E.T.-ho, skoro som sa obaril čajom :) keď Will vrazil päsť na uvítanie v Dni nezávislosti, to bola epická scéna. Ale že si to s mimozemšťanom rozdá na férovku beznohý černoch, to už je aj na mňa priveľa. Rozhodne palec dole. Na celom filme sa mi asi najviac páčili ACϟDC. Pre nich o 1 * naviac. Verdikt: 40% ()

prezyvka

Keď sa na to pozriem pohľadom, akým by mal byť tento film natočený, ako akčné sci-fi, tak to usudzujem ako veľké sklamanie, zidealizovaný americkým patriotizmom, celosvetovým spojenectvom a samozrejme šťastným koncom pre všetkých. V opačnom prípade, ak to mám chápať ako komédiu, musímsa priznať, že veľa scénok ma svojou absurdnosťou pobavilo až nadmieru dobre. Zhrnutie - raz mi stačilo :) ()

FlegyCZ

Mimozemšťani, pár mrtvých, spousta explozí a hlavní hrdina který z původního vzdoru vůči pravidlům poté co nezraněn proběhne deštěm kulek náhle prozře a začne se chovat jako skutečný klaďas. K tomu krásná blondýna která ho bezmezně miluje a v závěru zbývá už jen udělit medaile za statečnost všem zúčastněným. Přemožen únavou jsem byl moc líný vstát a film vypnout, ale jinak stěží najdete důvod proč se na tuhle sbírku hollywoodských klišé dívat. ()

MiniRecenze

Od filmu si neslibujte žádnou strhující zápletku ani příběh.Ale můžete očekávat přehlednou efektivní akci,žádná zmatená kamera,minimum střihové práce.Díky tomu film dominuje.Škoda ,že se v takovém filmu vyskytují nudnější pasáže,ale divákovi je vše vynahrazeno v závěru filmu.Dále bylo zcela zbytečné obsadit do filmu zpěvačku Rihannu,protože svoji roli moc nezvládla.Na jejím místě mohl být někdo jiný a tento akční sci-fi snímek by stál o něco míň (200 mil.dolarů).Opět se setkáme s pár americkými přehnanýma "pikantnostma".Proto musíte vypnout mozky a užívat si tu krásně barevnou akci. ()

Jirkav77

A já bych nebyl tak kritický jako většina recenzentů. Ano, je to béčko, je to v podstatě tuctovka, je to předvídatelné, plné klišé. Ale já se ty dvě hodiny docela bavil, spád to mělo, vizuální a zvuková úroveň slušná - vadily mi akorát ty počítačem animované ksichty emzáků. Takže za mne čistokrevné tři hvězdy. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu